Kaj vas pri moških najbolj moti?
@Bibita_Melita: ti bom kar odgovoril – ne, nisem dobil to kar sem želel, dobil pa sem potrditev tega kar je povedal “it”, da nima smisla…
Lej Bibika 😉 res da je tole čvek, ampak je čvek na določeno temo. Na takle način zaradi mene lahko združimo kar vse teme skupaj in naj vse povprek vsak svoje lapa. A ti če greš s tvojimi kolegicami na kofe in mate debato o seksu tud kr umes enkrat prbiješ “jest sem mela pa dones za zajtrk kornfleks” :))
Smetiš, in še druge (tudi mene) siliš v to. Ko boš naslednjič pisala odgovor se prej vprašaj: Kaj ima to veze s konjskimi dirkami, če so pa purani na startu :))
Sicer bi pa jaz predlagal, da bi bila v necenzuriranih debatah možnost, da prijavljeni uporabniki določenemu postu lahko dajo negativne točke. Ko bi nek post zbral dovolj negativnih točk bi se avtomatsko brisal. Avtocenzura 🙂
No, fajn, da si se oglasil in svoje povedal, tako da ne bomo brez potrebe smetili še naprej.:)
Ne vem, kje v tej temi sem jaz smetila…. vsaj do tvojega zapisa ne… od tu dalje pa ja, priznam.:) In to samo zaradi tebe, ker si tudi ti na nek način “smetil”, čeprav si mislil, da čistiš. Pa tudi jaz nobenega v nič ne silim, vsak se sam odloča a bo odgovoril ali se oglasil na moj zapis.
Tvoj predlog pa mi je všeč, ziher ga bo moderator Robi opazil in posredoval naprej…. tako da vsaj v tem imaš upanje, da se tvoja želja v prihodnosti uresniči.
Kaj pa bova zdaj ? 🙂
Kaj pa pomeni, da ima moški “plašnice” ?[/quote]
Ne jemati dobesedno plašnic. Menda pa ja niste tako plašni ali pač? :)))
Teh stvari ni za razlagat. Zdaj ali razumeš ali pač ne. 🙂
Kaj pa bova zdaj ? 🙂
Kaj pa pomeni, da ima moški “plašnice” ?[/quote]
Ne jemati dobesedno plašnic. Menda pa ja niste tako plašni ali pač? :)))
Teh stvari ni za razlagat. Zdaj ali razumeš ali pač ne. :)[/quote]
Zdaj razumem. Mi je Bibitka razložila…Samo tisti, ki misli, da mora biti vse po njegovem, ni plašen, ampak sebičen. Je pa tudi sebičnost lahko posledica strahu. Ker se boji, da bo nekdo ogrozil njegovo resnico.
Ne jemati dobesedno plašnic. Menda pa ja niste tako plašni ali pač? :)))
Teh stvari ni za razlagat. Zdaj ali razumeš ali pač ne. :)[/quote]
Zdaj razumem. Mi je Bibitka razložila…Samo tisti, ki misli, da mora biti vse po njegovem, ni plašen, ampak sebičen. Je pa tudi sebičnost lahko posledica strahu. Ker se boji, da bo nekdo ogrozil njegovo resnico.[/quote]
O kakšni plašnosti je govora? Saj ti je japkica lepo napisala – ne jemlji “plašnic” dobesedno.:)
No, dajte definirat te plašnice. Namreč težko verjamem, da niso povezane s strahom v posamezniku.
@Marko in Robi :))
SSKJ
plašníca -e ž (í) nav. mn. priprava, ki zlasti konjem od strani zaslanja oči, da se ne plašijo: natakniti konju plašnice; nositi plašnice; roki je nastavila kakor plašnice na oči ∙ knjiž., ekspr. imeti plašnice na očeh pri presojanju, vrednotenju upoštevati samo določene kriterije ♪
Aha, se pravi, jaz jih tako ali tako nisem jemal dobesedno že v osnovi. Je pa res, da sem že pozabil, kaj v pravem pomenu plašnice sploh pomenijo, da to konji resnično nosijo. Seveda, to je gotovo zoprna lastnost pri komerkoli.
Jaz pa mislim, da vsak nosi svoje “plašnice”. Biti odprti za vse resnice, znati videti več, širiti svoja obzorja… ne, ne poznam ga. Pri vsakemu se enkrat ustavi. Če ne prej, pa takrat, ko se z nečim ne strinjamo.
Zakaj ste že povlekli strah tle noter?
Kateri ljudje?
Da bi bili sprejeti ali upoštevani?
Strah da bi nas (mene, tebe…) oviral, kako bi me (te) nekdo sprejemal??? Moj strah ne more biti ovira pri tvojem sprejemanju (ali upoštevanju) mene, razen če jaz s svojim strahom vplivam na tebe in tvoje sprejemanje oz. upoštevanje.
Da so zanemarjeni, neurejeni, vedno v istih capah, da jih šport ne mika, da se vedno ozirajo za lepoticami in ne cenijo tega kar imajo, da se radi šlepajo na tujih rezultatih in plečih, da so preveč poraščeni, spuščajo pline, hlape in druge glasove ko ni treba, da ne znajo “prečitati” ženske kaj bi rada, da nimajo ciljev, da radi gledajo porniče, da so prepotentni če imajo velik avto (beri: da si lahko privoščijo kar se jim paše) in da so posledično vsaki zanimivi, ne pazijo na besede oz grdo govorijo, da so brez razloga trmasti in slabe volje, da se ne znajo normalno pogovarjati, kričijo, agresivno napadajo, da se ne držijo teme pogovora, da so obsedeni s posedanjem na kavču pred tv-jem, da ne berejo knjig, da ne štekajo da nekatere ženske iščemo enakopraven položaj in kompromise in ne sporov, da so egoistični, da jim je moralno super če ženo po nekaj letih zakona zavržejo zaradi mlajše, da nimajo smisla za humor, da so obsedeni s cilji ki nimajo nobene vrednosti/veljave, da preveč govorijo o službi in sodelavcih, da ne znajo biti tiho, da ne znajo po tiho jesti (cmokanje je moški vsakdanjik), da ne razumejo tega, da če ženski ni do seksa, da ji pač ni in da to ni noben razlog za maščevanje in užaljenost, da ne delajo nič cele dneve, da se v službi minimalno trudijo in dobijo boljšo plačo od mene, da ženske prej odrežejo iz vrst zaposlenih kot moške, da jim ni treba roditi in dojiti, da so v prednosti pri napredovanjih in tudi pri iskanju službe, da nimajo celulita, da se ne zganejo k zdravniku in zobozdravniku ko je nujno, da mislijo, da če kaj ni narejeno, da je pač zato partnerka ali žena ali neka tretja oseba ženskega spola kriva. V glavnem, polni so nečesa ob kar se že cel life spotikam in zato nekako raje furam samskost (me vsaj nič ne moti pri nekom drugem, navsezdanje tudi pri sebi najdem mnogo motečih faktorjev toda to ne spada v to temo).
Madona, ti pa imaš zahteve. :)) Po načelu izločevanja ti ostanejo samo idealni moški, ti pa nastopajo samo v pravljicah :)[/quote]
Aja… moški v pravjicah rojevajo in dojijo???!!! :)))))))
Seveda, ampak samo v filmih, za pravljice bi bilo to preveč obsceno otroško čtivo. :D[/quote]
Bo treba še kakšnega evropske produkcije pogledat. Preveč amerikanizacije namreč škodi, matjažko… potem pa zamenjuješ s pravljicami. 😛
Seveda, ampak samo v filmih, za pravljice bi bilo to preveč obsceno otroško čtivo. :D[/quote]
Bo treba še kakšnega evropske produkcije pogledat. Preveč amerikanizacije namreč škodi, matjažko… potem pa zamenjuješ s pravljicami. :P[/quote]Ma jaz ne vem, od kje jemlje to modrost, namreč on se zna tako vživeti v žensko (psiho?), da pozna že njihove občutke med nosečnostjo,… in celo pisati nasvete, kako je biti dobra mati… zdaj po novem se celo ukvarja z interpretacijo žensk, ki so brez prijateljev, in zato menda avtomatično hladne, kaj točno je s tem mislil, nekdo, ki je prav tako bolj prijatelj it tehnologij… in v rl bolj “podmukli” tip človeka, torej nekdo, ki ne deli ravno lepih pogledov?
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Zdi se mi da se ti argumenti o enakopravnosti vedno pojavljajo samo tam, kjer so ženske depriviligirane. Lahko bi se kdo kdaj tudi vprašal zakaj moški plačujemo več v pokojninsko blagajno in dobim manj iz nje (težji pogoji za upokojitev in krajša življenjska doba), zakaj smo morali služiti vojaški rok in ga je v nekaterih državah še vedno treba in npr. še zakaj je večina miljarderjev prišla do svojega denarja z lastnim trudom, medtem ko ga je večina miljarderk podedovala od moža/očeta…?
Zdi se mi da se ti argumenti o enakopravnosti vedno pojavljajo samo tam, kjer so ženske depriviligirane. Lahko bi se kdo kdaj tudi vprašal zakaj moški plačujemo več v pokojninsko blagajno in dobim manj iz nje (težji pogoji za upokojitev in krajša življenjska doba), zakaj smo morali služiti vojaški rok in ga je v nekaterih državah še vedno treba in npr. še zakaj je večina miljarderjev prišla do svojega denarja z lastnim trudom, medtem ko ga je večina miljarderk podedovala od moža/očeta…?[/quote]
Zdi se mi da se argumenti o enakovrednosti pojavljajo vedno pri tistih, ki niso zadovoljni s svojim spolom in potem iščejo privilegije pri drugem, ok, to z življenjsko dobo ste po statistiki res prikrajšani, ampak bog je že vedel za kaj, namreč, veliko žensk pomaga pri vzgoji mladičev svojih otrok, medtem ko so moški že pri svojih lastnih velikokrat čisto neuporabni.
Sicer pa smo čisto preveč enakovredni na račun komplementarnosti, torej na račun tega, da v polno zvezah, zakonih, družinah zevajo nepremostljivi prepadi,in posledično zbegani otroci, ki to ostajajo še kar dolgo v odraslost…
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup]
Ko tole berem, me postane kar sram, da sem eden izmed predstavnikov moškega spola.
Verjamem, da imaš dobre razloge za takšne izkušnje, kot jih imaš. Da z razlogom sovražiš moške….
Sčasoma postaneš vseh sita…Na koncu pa še sama sebe.
Razen, če prej nehaš verjeti v svoja prepričanja skozi katera gledaš na svet.
Forum je zaprt za komentiranje.