Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek kaj naredi makeup

kaj naredi makeup

Ja to je dnevni make-up, jaz se ličim že od 15 leta, in sedaj pri 28, rabim 10 min da se naličim. Sem pa bivši fotomodel. Veliko stvari sem tudi videla ko so me ličili prof. vizažisti in pobrala veliko trikov od njih.

it – Z veseljem ti odgovorim, če ti je kaj zapleteno, kar sem napisala.

kikica21 – če hočeš dobro izgledati je treba tudi nekaj časa vložiti, in ženske ki nimate treninga in imate trde prste boste pač morale začeti od začetka, boste potrebovale tudi dalj časa od začetka. Računajte tudi da boste rabile čas pri izbiri prave podlage in pudra, sploh glede texture in barve pudra. Tako pač je, vendar se vse da, vaja dela mojstra.

Tiste, ki ste pa happy s svojim natural videzom pa so be it, im happy for you too 🙂

Zapleteno mi je prav vse, ker se na ličenje ne spoznam. Se nikoli nisem ličila, razen če izvzamem tisto sprobavanje v najstniških letih, ko smo s prijateljicami pred žuriranjem vse na sebe navlekle, vsaj za toliko časa, doker se nisem pogledala v ogledalo… :-)))
Hvala za ponudbo. Samo z nazornim opisom bi mi verjetno bolj slabo pomagala.
Bi rabila prej kakšen praktičen prikaz.

Tekme proti mladosti ni mogoče dobiti z nobeno šminko!

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Šminka in make-up je maska. Kdo uporablja masko? Tisti, ki želi zakrit svoj pravi obraz. Kdo ga želi zakrit? Nekdo, ki sam sebi ni všeč, tak kot ga je ustvarila narava. Kdo sam sebi ni všeč? Tisti, ki se ne sprejema takšnega kot je? Kdor se ne sprejema, se torej zavrača. Če nekaj zavračamo, pomeni, da tega nimamo radi. Če nečesa nimamo radi, pomeni, da s tem ne ravnamo lepo in spoštljivo, prej obratno. Naprej pa dajte sami…

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Spet neka racionalizacija, ti menda nisi študiral tehnike, pravzaprav škoda, ker če bi, tega ne bi znal tako dobro pojasniti 🙂 🙂
Makeup je lahko način življenja, prepričanje, da s tem izkažeš spoštovanje drugim in sebi, da ko se urediš, da čim več narediš iz sebe, se prikažeš v najlepši luči, in sploh ni nujno da gre plehko samo za fizični izgled. Sploh pa ne bodi hinavec, ti tudi raje pogledaš lepo punco kot tisto, ki ti to ni, in mnogi moški sploh opazijo ne, ali ima makeup ali pač ne. In z dobrim makeupom, descentnim in v skladu z obraznimi potezami, vsaka ženska izgleda boljše.
Ta primerjava je pa sploh malo neumna. Zakaj se pa potem oblačimo, menda ne samo zato, da nas ni sram oz. da nas ne zebe? S tem pač tudi nekaj sporočamo, ali pač? Ali zakaj se na primer umivamo? Ker je tako zdravo uporabljati milo? Hm, ok o tem se je že razpravljalo, če se prav spomnim …: ) 🙂
Jaz ga nimam, načeloma nikoli oziroma zelo zelo redko. Razlogov je več, večinoma zato, ker sem največkrat na takih mestih, kjer je to res neumno in nepraktično in trapasto… sicer pa nimam odnosa do makeupa tako na splošno. Če kaj, imam pač stališče do kozmetične industrije. Pa še to ni tako enoznačno.

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Zanimivo. Robi, saj to je spam, ali pač? Ali pa matjažko misli, da smo tukaj slaboumni. Me zanima, kaj on vidi v ogledalu, ko odgovarja internetnim znancem, še dobro, da se v rl ne vidimo 🙂 🙂

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Meni je osebno nek diskretni make-up zelo lep, samo ne na meni… 🙂

Jaz se sama sebi zdim zelo nenaravna, kot da ne bi bila jaz.

Je pa res, da lahko po nekem takšnem make-upu izgledam dosti mlajša. In v mojih letih… hja, mogoče bo pa tudi po tem potrebno poseči.


Ne vem, kaj ti pomeni, da je make-up način življenja. Ampak, če verjameš, da boš spoštovana le, ko se boš uredila tako, kot drugi od tebe pričakujejo, potem imaš po moje en problem. Ker ljudje, ki te imajo radi, te bodo spoštovali z make-upom ali brez. Če pa verjameš, da se moraš urejat za druge, ti pa seveda tega nihče ne more vzet in tudi kot takšno te seveda lahko spoštujejo. Vprašanje je le, kaj si želiš, da te spoštujejo takšno kot si, ali takšno kot nisi. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

it – Te čisto razumem, tudi jaz sem izgubila včasih sled, če sem kdaj brala v kakih revijah o tehnikah ličenja. Mene včasih pokličejo kolegice, če imajo kako zabavo, zmenek itd. pa pridejo k meni in potem to tako izgleda da ko se jaz ličim me one posnemajo. Sama sem se tudi veliko naučila, ko sem bila otrok in me je teta pazila, ona se je vedno ličila, jaz sem jo pa opazovala.

Drugače je pa na netu ogromno make-up tutorials se jim reče, si sigurno že slišala za njih. Veliko žensk se liči pred kamero in mogoče ti bodo pomagali, tudi jaz včasih spremljam, sicer ene so res prave profesionalke, ene malo manj.

Še to bi rada dodala, trenutno mi je zelo všeč BB krema, sicer so obarvane kreme na tržišču že kakšnih 10 let, samo sedaj so jih začeli reklamirati. BB krema je v bistvu lahko nadomestilo za tekočo barvno podlago, se mi zdi da je tudi bolj zdrava za kožo ker je v bistvu tekoči puder pomešan s kremo. Torej za tiste ženske ki imate rade bolj naraven videz, lahko uporabite samo BB kremo in nanesite malo rdečila na lica za bolj fresh videz in to je to.

Ja make-up je super zadeva če je lep, čist in diskreten. Jaz osebno izgledam z make upom ali brez 7 let mlajša, vsi v moji družini tako izgledajo geni pač, hehe.

Z make-up ali brez zgledaš 7 let mlajša. 🙂 Od koga?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Od 45-letne sestrične.

Zanimivo. Robi, saj to je spam, ali pač? Ali pa matjažko misli, da smo tukaj slaboumni. Me zanima, kaj on vidi v ogledalu, ko odgovarja internetnim znancem, še dobro, da se v rl ne vidimo 🙂 :)[/quote]
A da je ? Kaj pa vem….
Mladosten videz se ohranja s tem, ko skrbimo zase…To je čimmanj stresa, zdrava hrana, gibanje…..To lahko pomaga znake staranja vsak malo omiliti.
Razna ličila pa maske, pa samo prikrijejo same znake in dajo le videz mladostnega videza.

Če bi bila ženska zadovoljna s tem, kar je, se ne bi ličila. Brez razloga ne bi vlagala energije in časa in denarja….
Seveda to ne pomeni, da pa tista, ki se ne liči, je zadovoljna s sabo.

V bistvu je celo tako, da vse kremice in maže kožo le še hitreje postarajo, saj koža ima vse kar že sama potrebuje za obnavljanje. Vse obljube okrog manj gubic in pomlajevanja kože pa niso nič drugega, kot zelo dober marketing oziroma grše rečeno manipulacija ljudi. Z vsemi “znanstvenimi” raziskavami poleg. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

o, katenjka is back 😉 *ti maham*

Princes28: zanimivo. Imam pa par vprašanj, ko si že tu. Prvo: zakaj rabiš barvno podlago in puder? A tekoči puder ni dovolj? Jaz ga nanesem na očiščen obraz (čistilno mleko, tonik, krema vsak dan, ne glede na make up). A je barvna podlaga mišljena samo v kombinaciji s suhim pudrom?

Drugo: katere barve (za oči) naj uporablja ženska blede polti in temnejših las? Imam recimo svetlo/temno zeleno pa rozasto, mislim da modro tudi in vijola, pa zadnjih dveh ne nucam, ker potem hitro narediš podočnjake. Predvsem me zanima, kako nanašaš senčilo proti koncu, na robu? Lahko prilepiš kako slikico?

Tretje: napisala si, da naj črtalo za veke nucajo samo tiste, ki imajo velike oči? A ostale pa raje ne? A ni point črtala, da odpre oko?

Marko skače: nenaličene ženske ne bodo zaposlili v nobenem resnem podjetju, tako da je to že kar nuja v poslovnem svetu.

Hmm, ne verjamem, da je čist tako. To je samo prepričanje, ki ga je marketing ženskam vcepil v glavo. Že iščejo lutko, potem verjamem, da lahko tu in tam tud zahtevajo, da je ženska naličena, sicer pa verjamem, da je pred tem pomembno, kako samozavestna je ženska in kakšno energijo izžareva. Če je nenaličena ima celo bonus, saj s tem pokaže, da se sebe ne sramuje, poleg tega pa, če ženska ni naličena, še ne pomeni, da ni urejena in simpatična.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Jaz bi verjel, da je velikokrat tako, da se išče le neko lutko in da se na podlagi naličenosti postavljajo merila.
Mogoče je med drugim tudi zato takšno katastrofalno stanje v našem poslovnem-gospodaskem svetu.
Sam makeup ne spremeni ženske in je ne naredi pametnejše in sposobnejše.

Ah, Marko, nisi ženska in ne veš, kaj se od nas pričakuje. Na delovnem mestu je treba met poslovno obleko, make up, uniformo, odvisno, kje delaš. Če delaš za pisalno mizo, kjer nimaš nekega stika s strankami, je skoraj vseeno, ali imaš sprane kavbojke, večinoma pa zahtevajo dress code.

Vam moškim je itak veliko prihranjeno, ne rabite se ličit, ne neki fensi šmensi oblačit (odvisno od pozicije, pa vendar se oboje od ženske pričakuje skoraj v vsakih primerih). No, delavkam pa prodajalkam v živilskih prodajalnah res ne.

Je pač tako, da make up pove nekaj o urejenosti. S tem, ko si ženska obrobi oči in nanese puder in šminko, se osebnostno nič ne spremeni, samo poudari določene atribute.

Tako kot vam moškim ni potrebno nosit petk, medtem ko jih na ženskah obožujete, je ženska s petkami bolj opažena kot tista druga.

Če smo ženske zaradi tega lutke, prav, tako se vrti svet in vam, ki vam teh stvari ni treba počet, ni treba klobasat neumnosti, češ da gre za nepotrebni balast. In da make up in super outfit žensko iznakazi.

Dandanes pa k sreči obstajajo naravne kozmetike s kvalitetnimi sestavinami, naravnimi olji, brez sintetičnih parfumov, pegov in ostalega sranja, ki res uničujejo kožo. Včasih je treba narest kak korak (ali kilometer) stran od največjih nakupovalnih centrov, da se jo najde.

To, da obožujemo ženske v petkah je spet samo tvoje prepričanje. Eni jih obožujejo, drugi pa jih ne. Prav udobno v njih ti pa ni a ne? In zakaj bi jaz oboževal nekaj, kar nekomu povzroča neugodje, bolečino? Nisem sadist. In zakaj bi ti trpela, samo zato, da boš imela občutek, da nekomu ugajaš? To je sicer tvoja pravica, prav prijazna pa nisi do same sebe.
Dres code je že v redu, ampak ta še ne zahteva make-upa. Make-up seveda poudari določene lastnosti ja, je res, lahko se prepričuješ tudi tako. Lahko pa rečeš, da skriva pravo resnico, prave lastnosti, torej obraz, čoveka takšnega kot je. In takole se ljudje skrivamo povsod. Ne samo z make-upom, ampak tudi pretvarjanjem, da ne povemo vedno tega, kar čutimo, kar želimo. In prav tako se prepričujemo, da je tako bolje iz tega in onega razloga. V sebi pa nosimo bolečino in nezadovoljstvo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Kakor kdo…Jaz jih ne.

Torej imaš občutk, da te družba in služba sili v ličenje ?
Privat pa nisi nikoli naličena ?

Če bi ženske doživljale ličenje kot nujo, bi se že zdavnaj borile za pravico do nenaličenosti in proti diskriminizaciji nenaličenih žensk.

In potem ženska reče da se ZASE uredi….

Doma jo vidiš v trenerki, ko pa gre od doma se pa ZASE naliči……
Zakaj se pa potem doma ne šminka, ko je sama s sabo?

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Katenjka je zgoraj lepo opisala namen makeupa – po mojem dejansko sodi k normalni, vsakdanji urejenosti ženske enako kot to, da si uredi lase.

Glede samih nasvetov za ličenje – športnemu, paglavskemu tipu ženske seveda ne paše full-scale make up s petimi podlagami, sedmimi barvami na vekah, umetnimi trepalnicami, obrobljenimi ustnicami in izrazito šminko. Malo se spomnite slavnih igralk, kako so urejene – tiste bolj športne ne ravno izrazite klasične lepotice imajo minimalno makeupa. Imam prijateljico vizažistko, ki dela čudeže in sem jo nekoč prosila, da bi še mene tako uredila, pa je rekla, da bi izpadla smešna. Jaz sem tip za bulerje in kavbojke, kaj čem potem z obrobljenimi očmi in krvavo rdečimi ustnicami? Definitivno pa puder oz. obarvana krema (glede sestavin so kreme enako sporne kot puder, ne se slepit glede blagodejnosti za kožo) polepša polt in še nikomur niso škodile dolge trepalnice. Še fantom ne :).

No, jaz se uredim tudi za doma in nisem nikoli v razvlečeni trenerki in sprani majici. Make up pa glede na dnevno počutje …

Hey krivokljun, hvala za vprašanja.

Barvno podlago + puder v prahu uporabljam zato da se ne svetim. Če bi imela samo podlago se svetim kot luna. Puder v prahu mi lepo matira kožo na koncu, ga pa dodam res samo tanko plast, zato da se ne svetim. Poleti ko mi koža precej porjavi, izpustim podlago (ali jo pa dodam samo na predel, če imam kak rdeč madež, podočnjake ampak za to raje uporabim tekoči korektor) in dodam samo bronza puder v prahu da se ne svetim (koža ki je porjavela ima lahko rahel sij).

Glede črtice okoli oči. Je resnično odvisno, jaz imam velike oči, in mi ne paše spodnja črtica, mi oko zapre in izgleda kot zmazek. Odvisno je kakor jaz opažam pri kolegicah, moraš probati na sebi, meni osebno paše če imam samo eye-liner, čez celo veko ali samo v kotičkih. Odvisno od tipa ženske. In tudi obstaja več barv teh črt, tako da ženske z majhnimi očmi, zelo pomaga če si na spodnjo črto oči, na zunanji del nanese tanko plast belega ali sivega črtala.

Če imaš temne lasje in svetlo polt, če imaš rjave oči potem je dobra zelena senčka, če imaš modre so rjavi toni primerni, če imaš pa zelene oči pa modrikasta senčila. Samo iskreno ti povem da točnih pravil tukaj ni, ker smo si vsi različni tako da moraš probati kaj ti izmed tega najbolj pristaja. Senčilo na koncu na robu nanašam s tankim čopičem zaradi preciznosti. Na prvi sliki sem dodala več eye-linerja in pozabila sem črtalo za usta zato se mi je malo zmazalo. Na drugih 2 slikah sem pa nanesla eye-liner tanko črtico samo do sredine oči.

Se strinjam. Mi je pa smešno brat moške komentarje o makeupu, češ kako da žensko spremenijo. Osebnostno je še vedno enaka, no, verjetno tudi bolj samozavestna. Ko govorimo o makeupu, govorimo o obrazni kozmetiki, halo, kako je lahko obrobljen uček, maskara na trepalnicah in ruž na ustnicah tako ogrožujoč za slovenske fante? Mogoče ravno zato, ker jim tista nenaličena ni všeč. V smislu “ko je bila naličena, sem jo noro ljubil, tako sexy… ko si je pa zvečer snela masko”, sem spoznal, da je prav neprivlačna”. haha fantje. Kakšna maska, lepo vas prosim. Kvaliteten makeup je bolj kot ne neviden. Ne gre za pretiravanje v barvah, ampak pač poudarjanje že lepega. P-O-U-D-A-R-J-A-N-J-E. (v razlago, poglej v sskj) Samo profesionalni makeup bo iz neprivlačne in zanemarjanje ženske naredil lepotico. 99% žensk pa nima svojih osebnih vižazistk doma, tako da je odveč strah, da bo ženska takooo zelo drugačna nenaličena.

Obrnimo ploščo: kaj se fantje ne marate lepo odišavit, na obraz nanest kremo po britju, si morda z voskom razmršit las? Ali vam je baš vseeno za vaš videz? Sicer obstaja tudi obrazna kozmetika za moške, vendar večina njih v tem vidi stvar gejevstva oz. metroseksualca, češ, moški mora bit čimbolj “neobdelan”.

Ne vem pa, kaj je slabega v tem, da se ženska z makeupom boljše počuti v svoji koži? Tako, kot če si obleče sexy oblekico ali kaj drugega. Tako da, robi, ženska si naredi makeup ZASE, da se sama boljše počuti v svoji koži. (pustimo zdaj poslovni svet). Ker če bi bilo vseeno, kaj damo nase, potem zakaj vi fantje ne hodite razcapani, v umazanih cotah, z dolgimi in umazanimi kremplji, če je tako važna vsebina? Zakaj se tuširate vsak dan, se brijete, zakaj si kupujete sexy boksarice pa hlače, ki so vam všeč?

p.s.: Princess28, hvala za post, bom kasneje prebrala in odgovorila, zdaj moram še mal delat.


Nič ni slabega v tem, če se ženska z make-upom počuti boljše. Slabo pa postane, če se brez make-upa počuti slabo, neprivlačno in nesamozavestno. To je point vsega. Sama si rekla, da se ženska z make-upom počutio bolj samozavestno. Pomeni, da se takšno kot je brez make-upa, ne sprejema, ampak želi bit drugačna, bolj P O U D A R J E N A, po tvoje. 🙂
Ni treba bit razcapan, še vedno si lahko urejen brez make-upa. Sploh ne vem kakšne veze ima make-up z ostlaimi oblačili in higieno. Človek je lahko urejen in čist in hkrati nosi make-up. Lahko je pa urejeno oblečen in higiensko urejen tudi brez make-upa.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Nič ni slabega v tem, če se ženska z make-upom počuti boljše. Slabo pa postane, če se brez make-upa počuti slabo, neprivlačno in nesamozavestno. To je point vsega. Sama si rekla, da se ženska z make-upom počutio bolj samozavestno. Pomeni, da se takšno kot je brez make-upa, ne sprejema, ampak želi bit drugačna, bolj P O U D A R J E N A, po tvoje. 🙂
Ni treba bit razcapan, še vedno si lahko urejen brez make-upa. Sploh ne vem kakšne veze ima make-up z ostlaimi oblačili in higieno. Človek je lahko urejen in čist in hkrati nosi make-up. Lahko je pa urejeno oblečen in higiensko urejen tudi brez make-upa.[/quote]

Izvije žarnico potem zvčer, ko leže v posteljo ,da je ne vidi brez maskare. 😀

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close