Kaj menite o slovenskem turizmu?
Spoštovani Marko,
V kolikor smem bi vam želel svetovati, da se izogibate komunikaciji s posameznicami in posamezniki, kateri se utapljajo v lastni negativni samopodobi. Kajti kot sta to moja eksperimenta nadvse lepo pokazala, je z njimi praktično nemogoče voditi kakršno koli konstruktivno diskusijo, saj za kaj takšnega prvo potrebujejo temeljit terapevtski pristop.
Ljudje, ki priznavajo njihovo subjektivno projekcijo resnice kot edino objektivno resnico, se niti ne zavedajo obstoja osnovnega aksioma, ki ga je v 20-ih letih 20. stoletja zapisal Niels Bohr: “The opposite of a fact is falsehood, but the opposite of one profound truth may very well be another profound truth.”
A v kolikor bi želeli razumeti zgoraj omenjeni aksiom bi prvo morali spoznati, da je iskanje objektivne resnice povsem brezpredmetno in nesmiselno početje, saj Tathagata, Dharma, Karma in Samsara preprosto ne dopuščajo kakršne koli dokončnosti ali absolutnosti. Edino kar je absolutno sta zgolj sprememba in prehodnost. A omenjeno spoznanje zahteva od posameznika, da kot prvo združi zavestno-podzavestni in zaznavno-intuitivni način razmišljanja ter kot drugo, da predvsem razmišlja na osnovi procesov, razmerij, ravnovesij, neravnovesij, sinergij in harmonij ter kaosa. Tovrstnemu razmišljanju pa se je zahodna civilizacija dokončno odpovedala nekje med 17. in 18. stoletjem. Čeprav ne smemo zanemariti dejstva, da se tovrstno razmišljanje znova prebuja v zahodni civilizaciji, kar pa je zgolj posledica specifičnih pogojev sprememb, s katerimi se slednja sooča.
Na osnovi lastnih izkušenj poučevanja tradicionalnih borilnih veščin (Koryu Budo) zahodnih laičnih skupnosti vam lahko zagotovim, da se zahodnjaki soočajo z resnimi težavami pri prebuditvi in kasnejši uporabi njihovega zaznavno-intuitivnega načina razmišljanja, na katerem vse smeri Koryu Buda temeljijo. Zaradi česar se tudi srečujejo s tolikšnim številom najrazličnejših paradoksov pri njihovem preučevanju Koryu Buda. In iz omenjenih svojih izkušenj vam lahko tudi zagotovim, da imajo z zaznavno-intuitivnim načinom razmišljanja največje težave prav zahodnjaki, ki prakticirajo najrazličnejše oblike kvaziverskih sistemov, New Age in tisti, ki laično preučujejo tradicionalne vzhodnjaške vede, kot so to na primer: budizem, taoizem, zen… Preprosto zato, ker namesto, da bi prebudili zaznavno-intuitivni način razmišljanja, dejansko zgolj preoblikujejo njihove kognitivne procese, ki so striktno v domeni zavestno-podzavestnega načina razmišljanja. Zaradi česar se srečujejo z ogromnim številom najrazličnejših iluzij na področjih, ki so v domeni njihove zaznave in intuicije. Večina izmed njih se sreča že z nepremostljivimi težavami pri njihovem definiranju lastnih občutkov, občutenj, čustev in čustvovanj (štiri temeljna orodja zaznave). Še z večjimi težavami pa se soočijo pri razlikovanju med njihovimi telesnimi, umskimi in psihičnimi občutki, občutenji, čustvi in čustvovanji. A z največjimi težavami se srečajo pri razumevanju povezav med njihovimi telesi, umi in psihami ter na drugi strani med povezavami med telesnimi, umskimi in psihičnimi občutki, občutenji, čustvi in čustvovanji ter njihovih povratnih povezav z njihovimi telesi, umi in psihami.
Omenjene zadeve so na zahodu dandanes izrazito slabo poznane ter še veliko slabše razumljene. In Koryu Budo omogoča številnim posameznicam in posameznikom zahodnih družb, da slednje začnejo postopoma spoznavati in razumevati. Preprosto zato, ker je posameznik tekom njegovega preučevanja Koryu Buda nenehno prisiljen, da raziskuje omenjene povezave ter še številne druge. Saj je prav od njegovega poznavanja in razumevanja omenjenih zadev odvisno ali bo določen spopad preživel ali ne. Koryu Budo ponuja sodobnemu posamezniku možnost, da se neposredno sooči s tem Kdo in Kaj resnično je, brez kakršnega koli sprenevedanja ali iluzij. Kajti sleherno njegovo sprenevedanje ali vztrajanje pri določeni iluziji vedno znova nemudoma plača s prejetim udarcem, ki ga opomni na njegove pomanjkljivosti. Namreč v spopadu, tudi vadbenem, preprosto ni mesta za kakršno koli nevednost, neiskrenost, lažno skromnost, lažno samozavest, vztrajanje pri lastni objektivni verziji resnice… ali čemu koli podobnega temu, saj vse te zadeve vodijo nasprotnika v izgubo spopada in potencialno težko telesno poškodbo ali celo smrt. Vendar pa je skrajno nesmiselno razpravljati o naravnih principih in zakonih na katerih temelji Koryu Budo nekomu, ki ni pripravljeni aktivno delati, redno izvajati treninge, vadbene spopade ter kateri ni pripravljen plačati ceno za njegovo nevednost, katero plačuje s slehernim prejetim udarcem ali metom.
Na tem mestu bi želel izpostaviti zgolj še sledeče. Na treningih mi zelo pogosto postavijo vprašanje kako vedno brez težav najdem pot, da učinkovito izvedem določen udarec ali tehniko. Na katerega vedno znova odgovorim enako. Preprosto spremenite vaš način razmišljanja in boste tudi vi začeli zaznavati kako lahko ne glede na dane okoliščine vedno odkrijete pomanjkljivost pri vašem nasprotniku ter jo tudi izkoristite. A vse dokler boste razmišljali o najrazličnejših korakih, udarcih, tehnikah… kot o ločenih stvareh ter predvsem dokler boste razmišljali o sebi in vašem nasprotniku kot o dveh ločenih osebah omenjene poti ne boste nikoli videli. Ali v kolikor jim ponudim kratko verzijo svojega odgovora: “Vse dokler moraš nasprotnika gledati ne vidiš ničesar, ko pa ga začneš le zaznavati vidiš vse.”
Celoten zahod je ujet v nenehno analiziranje, definiranje, reduciranje, relativiziranje, ločevanje, razlikovanje, logiko, konceptualni način razmišljanja… kateri so vsi po vrsti orodja podzavestno-zavestnega načina razmišljanja. Podzavestno-zavestni način razmišljanja pa predstavlja diametralno nasprotje zaznavno-intuitivnemu načinu razmišljanja. Zaradi česar je povsem razumljivo, da zahodnjaki potrebujejo ogromno časa ter še bistveno več dela, da so zmožni preseči koncepte; kot so na primer: koraki, nožni in kolenski udarci, ročni in komolčni udarci, te-sho jutsu (umetnost lebdečih dlani), tehnike vzvodov, tehnike davljenja, tehnike imobilizacije telesa preko najrazličnejših tehnik vzvodov, manipulacije mišičevja, ožilja in živčevja, kako naj gledajo nasprotnika med samo borbo, kako naj dihajo med samo borbo, kako naj se gibljejo med samo borbo, kako naj razmišljajo med samo borbo, kako naj zaznavajo med samo borbo… A vse to so zgolj zunanje manifestacije Koryu Buda – njegove forme, katere ujamejo um zahodnjakov in laikov. Preprosto zato, ker imajo priučeno, da obravnavajo sleherni koncept posamezno ter jih nato poizkušajo združevati kakor najbolje vedo in znajo. Tovrsten pristop jim tekom njihovega delovanja v zahodnih družbah tudi precej dobro služi, zaradi česar tudi posledično na nezavedni ravni postanejo odvisni od njega. Ko pa se soočijo s tradicionalnimi borilnimi veščinami pa je slednji prvič resno postavljen na test, na katerem tudi vedno znova pade. Na omenjenem testu pa ne pade zaradi tega, ker bi bil napačen, temveč izključno zaradi tega, ker je uporabljen nekje za kar ni bil namenjen. Zaradi česar jim vsi, ki poučujemo Koryu Budo, omogočimo pot odrešitve preko bolečine. Saj s slehernim prejetim udarcem ali uspešno izvedeno tehniko prisilimo posameznika, da začne odpravljati njegove iluzije. Udarec je osvobojen sleherne relativizacije, kateri zahodnjaki tako zelo radi težijo. Udarec prejmeš ali pa ne. Spopad preživiš ali ne. Kaj je lahko bolj jasno, direktno, odkrito in iskreno od tega?
Ko posameznik prejme zadostno količino udarcev, vzvodov, metov, davljenj… Njegovo telo (somatska inteligenca) prisili posameznika, da se začne soočati s celotno njegovo psiho. In postopoma pride do spoznanja, da že njegov prvi korak dokončno odloči ali bo določen spopad preživel ali ne. Kajti vse je zgolj gibanje… sleherna oblika gibanja pa je praznina. Na osnovi katerega začne postopoma razumeti resnični pomen aksioma: “Vse dokler moraš nasprotnika gledati ne vidiš ničesar, ko pa ga začneš le zaznavati vidiš vse.”
Lep pozdrav,
TenAiBudo
Spoštovani Paco Moralles,
Vse kar vam lahko odgovorim je zgolj to, da nekateri posamezniki niso niti omembe vredni. Kar še posebno velja za vse tiste, kateri edino znajo podajati provokacije in lažne obtožbe proti nekomu drugemu. Ko pa so potisnjeni v kot pa začnejo mahati, da so se tam znašli zaradi podajanja nepomembnih detajlov.
A dovolite mi, da vas opomnim na nekaj vaših ‘nepomembnih’ detajlov. Kot prvo nekdo, ki je opravljal vojaški nabor v specialni enoti nekdanje JNA ni bil predviden za nič drugega kot zgolj za kopanje jam, kar so vas tudi nadvse dobro naučili. In v kolikor bi kar koli dejanskega vedeli o vojaških sistemih bi se malo bolje zavedali, da se s tovrstnimi izjavami izključno posmehujete sami sebi.
V kolikor pa želite pa bom še malo bolj direkten, da me slučajno ne boste znova napačno razumeli. Nabornik je nabornik in nič več kot to. Nekdo postane vojak šele, ko ima za seboj vsaj eno leto dejanskega bojišča, vse do takrat pa je le nekdo, ki nosi vojaško uniformo. V kar sem se uspel prepričati na osnovi lastnih izkušenj, ko sem primerjal rezultate regularne vojske Sierra Leone ali Indonezije v njihovih spopadih z uporniki, ki so naborniške vojske, z rezultati, ki so jih dosegale najemniške vojaške enote, katere so sestavljali izključno najemniki, ki so imeli za seboj v povprečju vsaj 5 let izkušenj iz najrazličnejših bojišč. Pri čemer pa bolje, da niti ne omenjam elitnih najemniških enot, katerim sem osebno tudi poveljeval.
Sem bil tokrat dovolj kratek in jasen za vaš okus in vaše neizmerno poznavanje vojaških sistemov?
Lep pozdrav,
TenAiBudo
To pa niso neutemeljene obtožbe in podtikanja, ko zagovarjaš idejo, da smo ogroženi in v strahu ?
Kaj je namen tega ?[/quote]
Tako se razume vaš odzive. Lahko vsako posebej utemeljim. Eno sem že tebi in se ti ni zdela logična. To je sam moj pogled, kako vidim določene odzive. Namen tega je odpreti oči (še malo bolj) nekomu zato, da bi bolj zaupal ali pa da bi bil vsaj malo manj kritičen do nečesa, kar še ni dokazano za slabo. Ni nobenega slabega ali zlonamernega namena v tem z moje strani.
To pa niso neutemeljene obtožbe in podtikanja, ko zagovarjaš idejo, da smo ogroženi in v strahu ?
Kaj je namen tega ?[/quote]
Tako se razume vaš odzive. Lahko vsako posebej utemeljim. Eno sem že tebi in se ti ni zdela logična. To je sam moj pogled, kako vidim določene odzive. Namen tega je odpreti oči (še malo bolj) nekomu zato, da bi bolj zaupal ali pa da bi bil vsaj malo manj kritičen do nečesa, kar še ni dokazano za slabo. Ni nobenega slabega ali zlonamernega namena v tem z moje strani.[/quote]
Z moje strani tudi ne.
Kako pa to, da vidiš samo naše odzive in da nam TAB nastavlja ogledalo…? 🙂
Kaj pa obratno ?
Spoštovani,
Za vse tiste, ki tega še ne vedo…
Žanješ le tisto, kar seješ.
Kdor ni sposoben izkazati spoštovanja in vljudnosti, ko vstopi v odprto diskusijo, ničesar od tega ne sme niti ne more pričakovati nazaj. Kajti s tem, ko nekdo a priori odreče določeno pravico ali privilegij nekomu drugemu, s tem dejansko odreče slednjega samemu sebi. Prav tako pa se mora takšna oseba nenehno zavedati, da bo slej kot prej naletela na nekoga, ki na njeno nedopustno in neopravičljivo vedenje ne bo gledal kot na nekaj nedolžnega in neškodljivega. Kakor tudi, da je ne bo obravnaval kot petletnega otroka, temveč kot odraslo osebo, ki nosi polno odgovornost za svoje obnašanje in vedenje.
Vprašanje komu pa sem dejansko nastavil ogledalo pa je povsem brezpredmetno, saj sleherno ogledalo odseva zgolj odsev tistega, ki se vidi v njem.
Lep pozdrav,
TenAiBudo
No, no, super. Dober začetek, slab zaključek, ki sem ga izpustil pri citiranju. Tu se je smiselno OSEBNO 😉 vprašati, zakaj nisi tega žel, kar misliš, da daješ in tudi v zameno nekako pričakuješ od drugih – spoštovanje.
Če napišemo “s spoštovanjem” na koncu, je samo oguljena fraza, če tega resno ne mislimo. Spoštovanje pa nikdar ne izhaja iz podcenjevanja drugih ljudi, vzvišenega odnosa in pokroviteljskega oštevanja, iz pozicije, da smo pametnejši od drugih….
Resen problem imamo, ko je lista “navideznih sovražnikov” tako razširjena, da vidimo povsod zarote in škodoželjne ljudi, kamor koli se ozremo. To je rdeči alarm, da je potrebno nekaj spremeniti pri sebi, da nekaj delamo narobe…[/quote]
Problem je v tem, da se naštetim zdi škodoželjen TenAiBudo in ne obratno, zato je tvoje proiciranje problema na avtorja spet neupravičeno ali pa vsaj preuranjeno oziroma napačno usmerjeno (to je stran od sebe). Kar spomni se, kdo je prvi začel preganjat “sovražnika”, kdo je začel podajati oznake o manipulaciji itn. Matjažko pri tebi opažam, da pogosto svoja občutja projiciraš na druge in se tako navidezno otreseš soočanja s samim sabo. Vsaj tako deluješ, koliko se v resnici soočaš, seveda ne vem.[/quote]Marko vsaj v mojem primeru ne gre za to, da bi bil škodoželjen temu TAB-u. Naj povem,vsaj zase lahko trdim, da verjamem, da so napisane besede posledica človekovega razmišljanja in če opazuješ/bereš “posledico” lahko iz tega sklepaš kako/o čem je pisec razmišljal, ko je nekaj napisal. In to sem si dovolil povedat/napisat tu.
Ne vem, če je to posledica mojega strahu pred TAB, ne bi rekel, da se bojim njega ali njegovih besed mi je pa nesmiselno razpravljat z nekom, ki se mu že na daleč vidi, da ne živi in ne razmišlja tistega o čemer “uči” druge. Zakaj tega sam ne počne, vsaj ne tako kot razlaga, je spet en vzrok in posledica njegove užaljenosti nam je vidna. 😉
Še nekaj TAB.
Ti si tu zgolj kot turist ;), tudi oglašaš se v “turistični temi”, vsi ki smo že malo dlje tu se spomnimo, da tej avtorici nekdo vlamlja in ji dela škodo po stanovanju že lep čas (verjetno več kot leto) in je tudi že imela temo v kateri smo ji svetovali podobno kot si ji ti sedaj le da se nismo spuščali v “brezvezne” uradniške jezikoslovne podrobnosti in se delali “pametne”, ker pač nismo, a ne 🙂 Glede na to koliko čase že tako živi sklepam, da ji ni hudega (mogoče ji je celo všeč, da jo vsaj še kdo obišče, ko še vedno ni nič ukrenila v smeri da bi se “sitneža” znebila ;), sploh pa sedaj, ko je dobila nasvet strokovnjaka, ki se je izgubil na razlagi osnovnih odvetniških pojmov.
In vse to je posledica nekega načina razmišljanja, zgolj posledica, vzrok ostaja nespremenjen, nč bat 😉
ps
TAB prispevka ob 13:47 razen “uvoda” nisem prebral v celoti. Mi je bil uvod dovolj, da se še enkrat prepričam v tvoj način razmišljanja. 🙂
NA državnem nivoju imamo dve organizaciji, ki sta milo rečeno nesposobni in večino časa porabita za medsebojno metanje polen pod noge.
Vsakih nekaj let si izmislimo neke slogane, za katere smo seveda drago plačali kakšni (provladni) agenciji. Kar me sicer ne bi motilo, če bi bil rezultat dober. Ampak kaj za vraga pomeni I feel Slovenija? Ali pa Slovenia envigorates. Vsak, ki se vsaj približno spozna na marketing in angleščino ve, da je beseda envigorates pretežka za nek slogan, ki naj bi bil za mase. Da ne govorim o tem, kako smo prišli na idejo Slovenije kot “love” country. Bi razumela, če bi se tega spomnili Italijani in povezali z Romeom in Julijo ali pa Francozi in to povezali s šarmom Pariza. Ampak mi in ljubezen … lepo vas prosim … 🙁
Seveda bi bilo treba za začetek te dve organizaciji združiti in narediti malo čistke, vključno z ljudmi, ki tam delajo. Mimogrede, če imate kakšne turiste in bi jih želeli razdelit nekaj reklamnega materiala, jih je treba malodane prosit, da vam ga dajo (in seveda si ga boste morali sami iti tja iskat…)
Hm ja…tega vsaj zase ne morem sprejeti, ne vem, kje bi komunicirala z vami na podlagi *neutemeljenih* laži oz obtožb… Z marsičim, kar pišete, se pravzaprav strinjam, sami mi svetujete naj se najdem in sledim sebi, ne pa drugim, torej to ni mišljeno da bi brezkritično sledila vam, ki niste moj učitelj borilnih veščin a ne, čeprav ste me prav prijazno tja povabili, (verjetno ste si že premislili)… Ali je to spet kakšen koncept protislovne drže, ki mi pač še ni lastna, ne vem, sem pa opazila, da vam tukaj brepogojno sledita dva pisca, ki pa vašim postom vsebinsko itak ne zmoreta parirati, samo kot nek echo bevskata za vami proti nam…ne vem, če res rabite tole?
Naj še samo dopišem, da ste vi sami nekoliko *nerodno* ofenzivno kajpak ogovarjali uporabnika, ki se je podpisoval z osebno.si (lol) in predvsem našega izjemno strpnega moderatorja, ki da je shizofreničen…kakšna diagnoza je bila to, morda najbolj veste sami spričo že najdenih protislovij v vaših spisih…ki da so temelj tradicionalnih borilnih veščin…??
no in pod drugič mi je nadvse žal, da ne zmorete sestopiti s piedestala vašega vzvišenega pokroviteljsko ofenzivnega načina razmišljanja, da bi se utegnili od vas resnično česa naučiti…pa saj to ni vaš namen…pač pišete nekam v prazno kot tudi mi… torej je vse prav, ali ne pač?
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Ja hvala! Pravzaprav sem ponosen, da se nisem naučil ubijati, tako ali drugače. Verjameš ali ne, meni tvoje mnenje ni pomembno.
Kako ponosen si ti na svoje krvave roke ne vem, mi pa veliko pove o tebi. Jaz bi to skrival kot kača noge.
Vidiš takole izgleda kratek odgovor.
Spoštovani Marko
Vidiš, to je zame tipičen poskus prepričevanja in manipuliranja.
Nas, ki se mu ne klanjamo, nas ima za neke psihične bolnike, ki se utapljamo v negativni samopodobi in rabimo terapijo…To je zame žalitev…Seveda pa Marko in še kdo tega ne opazi….[/quote]
Opazim, opazim. Res je, to je poskus manipuliranja. Ni pa to še manipuliacija. Lahko pa temu rečemo tudi predlog oziroma opis lastne izkušnje. Tako jaz ta poskus dojemam.
Saj sem tudi napisal (malo nazaj), da imam sam z vami drugačne izkušnje, kar se tiče komuniciranja z vami, ter da jo to pač njegova izkušnja in to še vedno zagovarjam. Saj še vedno govorim z vami, mar ne? :)) Torej nisem bil zmanipuliran, kot si mi skušal podtaknit. 😉
No, no, super. Dober začetek, slab zaključek, ki sem ga izpustil pri citiranju. Tu se je smiselno OSEBNO 😉 vprašati, zakaj nisi tega žel, kar misliš, da daješ in tudi v zameno nekako pričakuješ od drugih – spoštovanje.
Če napišemo “s spoštovanjem” na koncu, je samo oguljena fraza, če tega resno ne mislimo. Spoštovanje pa nikdar ne izhaja iz podcenjevanja drugih ljudi, vzvišenega odnosa in pokroviteljskega oštevanja, iz pozicije, da smo pametnejši od drugih….[/quote]
Se strinjam, ampak ne v celoti. Človek lahko dejansko verjame, da je sam spoštljiv do drugih, pač po nekih svojih merilih. To se lahko zgodi, kadar je človek preveč prepričan vase in ni dovolj pozoren na odzive drugih.
Je pa res, da pa se vedno najde tudi kak, ki mu nič ni prav, ne glede na način pristopa. Nekdo je lahko samo fauš avtorju zaradi znanja, ki ga le ta “pokaže” (hipotetično) oziroma lastnega občutka manjvrednosti, vendar tega ne bo priznal na glas ali pa se tega niti ne bo zavedal, temveč se bo vtaknil v nek nepomemben detail, recimo v slovnične napake, predolge zapise in podobno.
Če bereš posledico, res lahko sklepaš o načinu razmišljanja, vendar nisem prepričan, da s 100% gotovostjo, saj ljudje razmišljamo vseeno nekoliko različno in ne vem, če je povsem pošteno nekomu podtakniti, kako v resnici razmišlja in kaj je njegov namen. Vseeno menim, da gre delno še vedno za ugibanje in to je mene zmotilo. Opazim pa tudi jaz “užaljenost”, ki pa mi je razumljiva, saj je naletel na odziv, ki ga ni pričakoval, niti ga ni želel.
Vseeno se ob tem vprašam, v čem je sploh smisel kratkega odgovora oziroma debate z nekom, katerega mnenje ti ni pomembno (vsaj malo). Zame je nespoštljivo pisat nekomu in mu potem reči, da me njegovo mnenje ne zanima. Če debatiraš, bodi vsaj toliko vljuden in dovoli človeku, da pove svoje nazaj ali pa sploh nikoli ne debatiraj z nekom, ki ga ne spoštuješ oziroma te ne zanima.
To je tako, kot da bi nekomu vrgel kamen v hrbet, potem pa bi mu rekel, naj si ne dovoli karkoli vreči nazaj.
Morje-obala: premalo izkoriščena, marsikaj bi se lahko preuredilo/uredilo. Še dobro da vsaj Koper sprejema križarke, to je pohvalno, se turisti lahko razširijo tudi na okolico.
Terme: ne zahajam, a ko klikaš po ponudbah, kar dovolj ponujajo, mislim da se uporabnik dovolj dobro in kvalitetno zaposli.
Hribi: absolutno premalo cenjeno in urejeno. Če bi imeli Avstrijci ali Nemci Triglav ali kakšen drugi vrh, bi nanje naredili žičnico, montirali razgledno ploščad in uredili okolico. Ni mus na Triglavu, če je že kao “simbol” pa kje drugje, kaj podobnega, potem pa lahko tržiš, turisti pridejo in plačajo.
Ceste in povezava: premalo premalo se vlaga vanje, ki pa so ene ključnih.
Koncept Postonjskih jam je pravi, pristopi k trženju so pravi, tako se dela. Reklame povsod, trajektih, zalivih,…Le okolica premalo ponuja za tista 2.000.000 turistov, ki so že tam, če nimajo kje nimajo kaj zapravit.
Splošno dobro, lahko bi bilo bolje. Ko greš malo po svetu, vidiš, kakšne načine in pristope imajo recimo Avstrijci, Švicarji, Nemci, Francozi,…res so bogate države z veliko denarja in prekrasno naravo, je pa tudi kultura ljudi in osveščenost na višjem nivoju kot pri nas in znajo tržit in za kar plačaš, tudi dobiš.
Forum je zaprt za komentiranje.