Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kaj je za vas visoka plača?

Kaj je za vas visoka plača?

Prosim povejte, res ne vem vec.

Nekomu je ze 1300 odlicna, drugemu 2000 nizka.
Kaksna je visoka, primerna za 7. Stopnjo?

Imam2500 neto, zacetnik

Zame je visoka plača 5000 eur/neto.

Imam pa manj.

9200 eur, pa potem brez podražitev in brez  večanja davkov.

Če imaš kot začetnik 4107 bruto (2500 neto), je to zelo visoka plača za začetnika.

ponesrečeno vprašanje. to je zelo relativno in po tem ne moreš ugotovit dosti.

En zdravnik bo reku da je visoka plača 50K. En administrator pa da je 1500€ top. In kaj zdaj iz tega razumemo nič? Jurčku je recimo visoka plača 100mio€ na leto, predvidevam, ker itak mu 40mio že odpisujemo….In kaj sedaj? Nič.

Visoka nad 80k bruto. To je plača kjer padeš v najvišji razred. 2500 za začetnika je odlična plača. To je cca 50k bruto. Odlična. Krepko nadpovprečna. Jaz imam toliko po 15ih letih dela. Pa mislim da imam ok plačo. Nadaljuj tako kot sedaj in boš v prej kot v 10 letih v najvišji dohodninski :).

Je pa v življenju bolj pomembno kako znaš delati s fiancami, kot pa sama višina plače. Sploh v tvojem dohodkovnem razredu. Tako da delaj na svoji finančni pismenosti. Živi in uživaj, ampak tudi planiraj za prihodnost.

jah finančna pismenost. Kaj pa vem. Na koncu gre za več sreče kot pameti. Dva naredita podobno investicijo in zaradi par spremenjenih potez se enemu izide dobro, drugemu slabo. Drugič je obratno. Kdo je bolj pismen?

kdor je kupil btc 2009 in ga 2015 prodal ali je debil al ni?

kdor je kupil zlato 2020 je pameten ali debill?

kdor ima v skladih in je v dobi ekspanzije v plusu ali je genij? Ali je isti človek debil, ko cikel pade v krizo?

kdor ima v S&Pjih je genij? z zmernim donosom, dokler traja gospodarska rast….

in še in še

Odgovor na objavo uporabnika
Nerkg, 18.03.2025 ob 10:55

jah finančna pismenost. Kaj pa vem. Na koncu gre za več sreče kot pameti. Dva naredita podobno investicijo in zaradi par spremenjenih potez se enemu izide dobro, drugemu slabo. Drugič je obratno. Kdo je bolj pismen?

kdor je kupil btc 2009 in ga 2015 prodal ali je debil al ni?

kdor je kupil zlato 2020 je pameten ali debill?

kdor ima v skladih in je v dobi ekspanzije v plusu ali je genij? Ali je isti človek debil, ko cikel pade v krizo?

kdor ima v S&Pjih je genij? z zmernim donosom, dokler traja gospodarska rast….

in še in še

Gleda se dolgoročni donos. S&P ipd. ima desetletja donosa okoli 10%. Jasno pade, ampak gre tudi gor. Zato se vlaga na dolgi rok. In zato se ima črni fond, da ne rabiš vlečt ven v krizi. Ja finančna pismenost je zelo pomembna. Za začetek da ne zapraviš več kot domov prineseš. Potem da imaš nek črni fond za sranje ki slej ko prej pride v življenju. Potem da planiraš in varčuješ za večje izdatke, ne da se kreditiraš za stvari, katerim vrednost pada. Zelo je pomembna finančna pismenost. Je tisto kar loči uspešne ljudi od neuspešnih – finančno. Dva ki imata isto plačo, isto izkodišče….pa eden razume kako denar funkcionira in zna planirat, drugi pa ne in je impulziven….ugani kateri bo na dolgi rok na boljšem.

Plača me ne zanima. Ne živim od plače ampak od rent, dividend in podobnih prejemkov.
V službo hodim, da mi ni dolgčas.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close