Kaj je lobiranje
Pod terminom lobiranje se skriva najširši spekter vseh aktivnosti,katerih končni cilj je vplivati na javne organe v procesih političnega odločanja,pri čemer je mogoče najbolj splošno opredeliti lobista kot vsako osebo, ki kontaktira s članom oblasti v želji vplivati na samo sprejemanje odločitve.
Zelo poenostavljeno gre torej za nekakšno posredno obliko sodelovanja v procesu vladanja. (Urad vlade za informiranje)
Lobiranje je kot ena izmed komunikacijskih veščin.
Lobiranje ustvarja komunikacijo med tistim, ki sprejemajo odločitve in tistimi, ki jih odločitve zadevajo. Najpomembnejše orodje lobista je vzpostavitev in vzdrževanje osebnih odnosov z vplivnimi ljudmi bodisi na politični sceni ali kje drugje in sodelovanje s skupinami, ki zastopajo podoben interese. Lobist mora poleg tega dobro poznati sistem odločanja v institucijah ter njihove funkcije, vzpostaviti mora tudi svojo zanesljivo mrežo informacij teh institucij. Po eni strani krojijo usodo sprejemanja odločitev velike korporacije, po drugi strani pa posamezniki, ki se združujejo v t.i. interesne skupine in predstavljajo javni interes na različnih specializiranih področjih.
Ti je zdaj jasno..kaj več..upam da ja.
Forum je zaprt za komentiranje.