Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek JANŠA pravi: Vojna je koristna. Trajen mir je nekaj najbolj nazadnjaškega

JANŠA pravi: Vojna je koristna. Trajen mir je nekaj najbolj nazadnjaškega

Odgovor na objavo uporabnika
Replika54g1, 03.03.2022 ob 09:49

Kakšna sreča, da je Slovenija majhna, slabo oborožena in nepomembna država.

Si predstavljate tega norca na čelu Rusije?  Naš planet bi bil samo še rahlo se kadeča, radioaktivna kugla iz oglja.

 

 

 

Prav imaš, to bi bila katastrofa.

 

Odgovor na objavo uporabnika
še sreča, 02.05.2022 ob 22:54

Odgovor na objavo uporabnika
to je Janša, 02.05.2022 ob 22:26

neverjetno!

Janša:”Trajen mir je v tem trenutku nekaj najbolj nazadnjaškega, največja možna katastrofa za človeško vrsto. Posledice trajnega miru bi bile v pogojih, ko svet nanj še zdaleč ni pripravljen, mnogo hujše kot posledice atomske vojne. Vojna je koristna.”

da ne bo več premier

 

 

 

Velika sreča, da ne bo več premier. Upajmo, da nikoli več !

 

“Janezu sem dejal: Nehaj se igrati vojno. Tu je 300.000 ljudi.”

“Janez Janša je drugi dan vojne za Slovenijo prek Janeza Slaparja zahteval, naj napademo vojašnice. Če bi to storili, bi armada s povračilnim napadom razrušila Ljubljano. Zakaj bi nekdo nevarnosti izpostavil 300.000 ljudi?”

Preberite knjigo “Osamosvojitev – Rok Mirt”, toplo priporočam. JJ je tudi pri nas želeli ustvariti “totalno vojno”. Za razliko od njega, radikalnega komunista (preveč radikalnega za KPS) je bilo takrat v vodstvu države dovolj “normalnih” oz. racionalnih oseb.

Odgovor na objavo uporabnika
Boris03, 03.05.2022 ob 06:50

“Janezu sem dejal: Nehaj se igrati vojno. Tu je 300.000 ljudi.”

“Janez Janša je drugi dan vojne za Slovenijo prek Janeza Slaparja zahteval, naj napademo vojašnice. Če bi to storili, bi armada s povračilnim napadom razrušila Ljubljano. Zakaj bi nekdo nevarnosti izpostavil 300.000 ljudi?”

Preberite knjigo “Osamosvojitev – Rok Mirt”, toplo priporočam. JJ je tudi pri nas želeli ustvariti “totalno vojno”. Za razliko od njega, radikalnega komunista (preveč radikalnega za KPS) je bilo takrat v vodstvu države dovolj “normalnih” oz. racionalnih oseb.

https://necenzurirano.si/clanek/mnenja/bavcar-mi-je-povedal-kaj-nacrtujeta-z-janso-temu-sem-se-uprl-960107
“Janezu sem dejal: Nehaj se igrati vojno. Tu je 300.000 ljudi.”
“Janez Janša je drugi dan vojne za Slovenijo prek Janeza Slaparja zahteval, naj napademo vojašnice. Če bi to storili, bi armada s povračilnim napadom razrušila Ljubljano. Zakaj bi nekdo nevarnosti izpostavil 300.000 ljudi?”

Toda s heroji so vedno povezani miti, pri katerih se resnica vsakič znova prilagaja potrebam dnevne politike. Pod preprogo mitov pa se skrivajo zgodbe ljudi, ki so bili leta 1991 zraven.

Eden od teh je upokojeni polkovnik Miha Butara (letnik 1950), ki je bil v prvih dneh osamosvojitvene vojne poveljnik teritorialne obrambe v ljubljanski pokrajini. Vojna v Sloveniji je trajala deset dni. V primerjavi z drugimi vojnami na območju nekdanje Jugoslavije je terjala malo žrtev. A kaj hitro bi lahko bilo drugače, je danes prepričan Butara. To bi se lahko spremenilo, če bi izpolnil ukaz, naj napade vojašnice Jugoslovanske ljudske armade (JLA) v Ljubljani in na Vrhniki, zaradi česar ga je vrh Slovenske vojske razrešil s položaja.

 

. https://youtu.be/ovJp1xEZy20

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close