Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek IPL in podobno

IPL in podobno

Ali imate izkušnje s temi laserskimi odstranjevalci dlak – ali so učinkoviti tudi za svetle dlake?

Laser deluje na melanin. Ki ga v svetlih dlakah ni. Oz. ga je minimalno. Deluje na temne dlake na svetli koži. Na temni koži tudi večina ne deluje. Na svetle dlake pa noben laser ne deluje. Ker si verjetno svetlopolta….ti bo samo kožo poškodoval in fleke naredil.

Sama sem svetlejše polti, kupila sem si letos Philips Lumea, ampak ta z žično povezavo (ne brezžični). Na rokah imam tako svetle dlakice da se sploh ne vidijo. Po nogah isto nimam skoraj nič dlak, niti na spodnjem delu, kaj šele na stegnih. IPL delam le pod pazduho in v bikini predelu. Meni je odlično pomagalo, dlake ne rastejo več. Sem pa tja se kakšna prikuka ven, sedaj delam obnovitveni tretma na 4 tedne. Nobena ženska nima v bikini predelu blond dlak, vse smo temne, bolj ali manj.

Odgovor na objavo uporabnika
ne, 14.09.2025 ob 19:36

Laser deluje na melanin. Ki ga v svetlih dlakah ni. Oz. ga je minimalno. Deluje na temne dlake na svetli koži. Na temni koži tudi večina ne deluje. Na svetle dlake pa noben laser ne deluje. Ker si verjetno svetlopolta….ti bo samo kožo poškodoval in fleke naredil.

Za bikini predel je IPL zelo učinkovit ker tam nobena od nas nima svetlih dlak. Isto za pazduho, mogoče spodnji del nog, tam so temnejše dlake.  Ni pa primeren za dlakice na obrazu (tam jaz v nobenem primeru ne bi delala, zaradi melamina).

Pol na sive dlake najbrž tudi ne deluje?

Ali boli ta naprava? Zakaj ne po obrazu?m?

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close