Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Intelektualec – kdo je to?

Intelektualec – kdo je to?

Matjažko, od kdaj pa pravniki “uverjajo” in ne “overjajo” listin? :))[/quote]

Ne vem, če bi bil pravnik, bi znal, zdaj pa sem čisto preprosti kmečki fante, a ne? 😀
Od tebe bi se lahko marsikaj naučil. Obladaš še kakšne druge spretnosti razen jezikovnih? :)[/quote]

Matjažko, marsikaj znam, ampak sem prestara zate. :))

Ne vem, če bi bil pravnik, bi znal, zdaj pa sem čisto preprosti kmečki fante, a ne? 😀
Od tebe bi se lahko marsikaj naučil. Obladaš še kakšne druge spretnosti razen jezikovnih? :)[/quote]

Matjažko, marsikaj znam, ampak sem prestara zate. :))[/quote]

Prestara za kaj, za prekladanje drv? Saj vsak na svojem koncu primeva za težek hlod, ne bi rabila sama dvigovati.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Mislite si, kar si hočete, ampak meni se več ne da prenašati verbalnega nasilja neizobraženih ljudi, ki so v življenju prebrali 3 knjige, so pa prepričani, da o vsem vse vedo, ker so 15 let starejši od mene. Izobraženec mi, če ga seznanim z njemu neznano informacijo, običajno reče: a res? Zanimivo, hvala da si mi povedal.

Neizobraženci pa radi klestijo neumnosti o stvareh, o katerih se jim niti ne sanja in so prav nasilni pri tem. Takšne so moje izkušnje.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Se strinjam, ti so pismeni in ne dodajajo dodatnih vejic tja, kjer ne bi smele stati. To bi menda še posebej veljalo za pravnike, ki uverjajo razne listine, preverjajo, pišejo razne uradne dokumente in podobno, a ne? 🙂

Intelektualec je zame nekdo, ki ni ozko usmerjen v določen segment stroke, ki jo je doštudiral (princip fijakarskega konja), tudi tak ne, ki se ponaša z naslovi – torej študira zaradi (družbenega) ugleda, priznanj in titul (narcisizem), ampak ga žene naprej (otroška) radovednost in zvedavost. Če je družboslovec ali nekdo, ki ima opavek z ljudmi, mora imeti tudi visoko stopnjo čustvene inteligence: sociološka, psihološka in medodnosna znanja, kako ravnati z ljudmi, jih razumeti, se vživeti – in nazadnje seveda tudi sposobnost družbene presoje skozi oči kritika, ki pa seveda spet ni kritik zgolj zaradi kritike (npr. kot v reviji Mladina, kjer mladi novinarji radi pišejo “udarniško” oz. mladostniško zanesenjaško), ampak je vse ubrano in premišljeno, kar izreče.[/quote]Intelektualec zna tudi pravilno slovensko napisati kuhalnica, ne pa po vzoru iz zlatih šestesetih, matjažko je očitni nostalgični bravec psiholoških prevodov in izvirnega slovenskega čtiva iz tistega časa, sicer pa menda bolj kmetovavec ali kako ccccccc…
No jaz se tudi nimam za intelektuavko, kot bukova naravosloslovka (pa saj niti to še nisem), se ne morem rešiti niti z ljubeznijo do slavistike, (tu moram pripomniti, da sem komaj preživela, ko so mi prisodili, da to študiram, tako zelo malo sem samovšečna… ) nekdo z visoko stopnjo čustvene inteligence me je nekoč zapečatil, da ničesar ne štekam, razumem samo številke in rabim direktne prevode–

No kako je prav, vrli slovenski intelektualci ->>ta beseda se pogosto napačno rabi v teh dneh->>, volilci ali volivci in zakaj in brez googla…?? 🙂 🙂

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Zame je intelektualec tisti, ki je odgovoren.

Intelektualec, vsak ki tekom življenja uporablja “svoj” intelekt kot vir preživetja; lahko gre za umsko (ustvarjalno) delo, morda umetniško; skratka povsod kjer se za rezultat “dela” rabi mozeg, mislim pa da ga je precej možno prepoznati v pisanju raznih novinarjev, pisateljev, blogarjev, morda celo tudi po forumih. Žal pa je v današnjem svetu veliko intelektualnih šušmarov..vsi se šopajo z nekimi instant “ubogimi” znanji, malo preguglajo splet in so že kao jaki na vseh področjih;, da pa seveda takšne “glumce” na dveh nogah prepoznaš, moraš imeti nekaj intelekta pa seveda “jajc” da se temu fake-u upreš ali sarkastično posmehuješ ali kaj tretjega 🙂

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]


In zakaj ti ne rečeš: “a res hvala, da si mi povedal?”, namesto da klatiš neumnosti? 🙂 Hec, Spider.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Doktor filozofije je specialist na svojem področju, kar še ne pomeni, da je pameten vse počez:). Intelektualci niso nujno všečni, ker nihče ni popoln. Če je nekdo izrazito izobražen na določenem področju, se morda nikakor ne znajde v svojem privat lajfu in to lahko že pomeni pomanjkanje zdrave pameti:).

Doktor filozofije je specialist na svojem področju, kar še ne pomeni, da je pameten vse počez:). Intelektualci niso nujno všečni, ker nihče ni popoln. Če je nekdo izrazito izobražen na določenem področju, se morda nikakor ne znajde v svojem privat lajfu in to lahko že pomeni pomanjkanje zdrave pameti:).[/quote]
Tako je. Od doktorja filozofije se morda ničesar ne moreš naučit o vrtnarjenju ali ribolovu, medtem ko se tega lahko naučiš od nekoga, ki ima samo osnovno šolo ali pa še te ne.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Doktor filozofije je specialist na svojem področju, kar še ne pomeni, da je pameten vse počez:). Intelektualci niso nujno všečni, ker nihče ni popoln. Če je nekdo izrazito izobražen na določenem področju, se morda nikakor ne znajde v svojem privat lajfu in to lahko že pomeni pomanjkanje zdrave pameti:).[/quote]
Oziroma kmečke pameti. 🙂

Če upoštevam definicijo v tekstu, potem pri nas močno primanjkuje pravih intelektualcev.
Še tisti, ki so, raje gredo v tujino…
http://www.zofijini.net/modrost_neodgovornost.html

Kdor ima PhD

… Poor, Helpless, Desperate 🙂

Ja, pa intelektualci imajo tudi službo (Job) in so v skladu s tem “Just Over Broke”

Poanta: danes ni smiselno biti intelektualec in dejstvo je, da nima takšne vrednosti kot jo je imelo v preteklosti.

Kaj mi/mu nuca če je nekdo intelektualec pa sam ne zna zamenjat žarnice, speč kruh, napumpat gume na avtu (kaj šele, da bi jo znal zamenjat), zabit žeblja v desko…. in še kup takih čisto preprostih reči. Zna pa v družbi povedat da je “intelektualec”…..
Kot pamž v peskovniku, ki ima največjo/lepšo/boljšo lopatko in jo vsem drugim razkazuje.

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

On_, ne boš verjel, ampak večina intelektualcev zna marsikaj od tega, pa še več. Pa še intelektualnih debat so sposobni, neverjetno, ne?

On_, zakaj se meni zdi, d aimaš ti velik manjvrednostni kompleks proti bolj izobraženim od sebe, zato s etrudiš na vse kriplje dokazovati, da so sigurno nevešči vsakdanjih opravil?

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Sej ni res. Prav ribolov in vrtnarjenje sta priljubljena hobija amrsikaterega intelektualca, ki ga poznam.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Veš kaj, da končamo to mantro, največ zdrave kmečke pameti razberem prav iz obnašanja in besedovanja izobraženih ljudi.

Tu je zdaj prav neki mit, da so manj izobraženi kmečko bolj pametni in polni nekih višjih vrednot. In potem svizec zavije Milko.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

On_, ne boš verjel, ampak večina intelektualcev zna marsikaj od tega, pa še več. Pa še intelektualnih debat so sposobni, neverjetno, ne?

On_, zakaj se meni zdi, d aimaš ti velik manjvrednostni kompleks proti bolj izobraženim od sebe, zato s etrudiš na vse kriplje dokazovati, da so sigurno nevešči vsakdanjih opravil?[/quote]Ah dej Pajki….
Izpostavil sem le določene “intelektualce” in povem ti ni jih malo, žal…. 🙁

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Tu je zdaj prav neki mit, da so manj izobraženi kmečko bolj pametni in polni nekih višjih vrednot. In potem svizec zavije Milko.[/quote]

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Matjažko, od kdaj pa pravniki “uverjajo” in ne “overjajo” listin? :))[/quote]
praavniki jih niti ne uverjajo niti ne overjajo, to delajo notarji, drži pa , da imajo notarji zaključeno pravno fakulteto, kar pa spet ni pogoj , da so pretirano pametni, še manj da so intelektualci)))

Sej ni res. Prav ribolov in vrtnarjenje sta priljubljena hobija amrsikaterega intelektualca, ki ga poznam.[/quote]
Spider, nisi dojel bistva. Saj nisem napisal, da noben intelktualec ne zna ribarit, ampak vsak pa tudi ne zna. Tebi je tud treba vse prstom pokazat. Če si pri ženskah tako dojemljiv, se mi kar malo smilijo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

No no fantje, pa veste kdo gre med ribiče? ;))) Ne toliko poveličevati znaja o ribarjenju… 😉

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Marko, ti se čist preveč brigaš zame. Mislim, da imaš dovolj dela sam s sabo.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -


To pa samo zato, ker se tud ti zame. Da ne bi bil užaljen. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Doktor filozofije je specialist na svojem področju, kar še ne pomeni, da je pameten vse počez:). Intelektualci niso nujno všečni, ker nihče ni popoln. Če je nekdo izrazito izobražen na določenem področju, se morda nikakor ne znajde v svojem privat lajfu in to lahko že pomeni pomanjkanje zdrave pameti:).[/quote]
Tako je. Od doktorja filozofije se morda ničesar ne moreš naučit o vrtnarjenju ali ribolovu, medtem ko se tega lahko naučiš od nekoga, ki ima samo osnovno šolo ali pa še te ne.[/quote]

V bistvu se od doktorja filozofije ne moreš naučiti ničesar o stvareh, ki dejansko obstajajo 😛

Fantov očitno ne zanima… mene pa…. povej prosim, kateri so tisti tiči, ki gredo med ribiče? :)))))))

Fantov očitno ne zanima… mene pa…. povej prosim, kateri so tisti tiči, ki gredo med ribiče? :)))))))[/quote]Glede na to, da se rada družiš z njimi bi pa ja morala vedet…. 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close