Igranje otrok na poti ob plaži
Stara forumašica (res ta prava), 08.09.2025 ob 14:12
Ihkm n, 08.09.2025 ob 12:58
Naj najdejo primeren prostor za igro. Cesta to ni.
Sprehajalna pot ob obali, ne cesta!
V tem primeru to ni bistveno, tud na sprehajalni poti otroci nimajo kaj pocet, ce ovirajo druge.
Smesni so mi tudi odgovori, kjer pisete naj bi popolnim neznancem razlagali o svojem zdravstvenem stanju. Kot opravicilo al kaj, da so jim napoti? En kar nekaj privatizira, ti se mu pa opravicuj, ker si oviran pri normalni rabi (javne) stvari? Se mi manj sporno zdi, da je moz kamencke podrl. Saj tam ni igrisce. Meje he pa treba postavit PRAVIM ljudem.
ne stekam
08.09.2025 ob 14:02
Seveda otroci razumejo, ce jim nekaj razlozis, ne razumejo pa, da en starec razturi njihove igrace, ce se da vse to tudi lepo povedat in celo otroku razloziti, da zena tezko hodi in ce lahko kamencke zlagata bolj ob robu poti.
________
Aha. In potem sprehajalci čakajo, da bodo sonca prestavljala svoje umetnine?
Zakaj točno mislite, da se cel svet vrti okoli vašega nafuka?
Seveda otroci razumejo, ce jim nekaj razlozis, ne razumejo pa, da en starec razturi njihove igrace, ce se da vse to tudi lepo povedat in celo otroku razloziti, da zena tezko hodi in ce lahko kamencke zlagata bolj ob robu poti.
In zdaj se naj se invalidi in slepi prilagajajo vasim nevzgojenim otrokom? Ja, tudi to je del vzgoje, da otrokom razlozite, kje se smeje in kje ne smejo igrati in da tudi nadzirate, da ne motijo drugih ljudi. Je pa tezko, ja, ce se starsi ne vejo ali nocejo vedeti, kaj se na javnem prostoru lahko pocne.
Res ne razumem, kako je mogoče, da se vsm zdi v redu, da otroci z igro zavzamejo javno pot in se morajo vsi umikati.
To že vzgojno ni.
Kaj, če bi se pripelhal nekdo s kolesom in trčil v otroka?
Lahko tudi nekdo zgubi ravnotežje na vseh tistih kamnih in pade.
Seveda je prav, da se otroci igrajo. A na idraslih je, da jim pokažemo kje.
ne stekam, 08.09.2025 ob 14:02
Ne nehajo blatiti oseb, 08.09.2025 ob 13:44
Vse do ene meje. Naj se igrajo, da nobenega ne ovirajo. Ne vem,mi kor starši smo postavili eno mejo,ne morejo se igrati na peš poti,kje se ljudje sprejajajo. Naj se igrajo nekje v miru,kjer nobenega ne motijo. Otrok razume, če mu starš pove,da tam je sprehajalna pot. Prostora je za vse dosti.
Seveda otroci razumejo, ce jim nekaj razlozis, ne razumejo pa, da en starec razturi njihove igrace, ce se da vse to tudi lepo povedat in celo otroku razloziti, da zena tezko hodi in ce lahko kamencke zlagata bolj ob robu poti.
Seveda, samo to bi otrokom morali razložiti starši in ne uporabniki poti.
Micika544, 09.09.2025 ob 08:28
Res ne razumem, kako je mogoče, da se vsm zdi v redu, da otroci z igro zavzamejo javno pot in se morajo vsi umikati.
To že vzgojno ni.
Kaj, če bi se pripelhal nekdo s kolesom in trčil v otroka?
Lahko tudi nekdo zgubi ravnotežje na vseh tistih kamnih in pade.
Seveda je prav, da se otroci igrajo. A na idraslih je, da jim pokažemo kje.
Kot otrok sem zivela v blokovskem naselju, igrali smo se povsod, tako na travniku pred blokom in na solskem igriacu, kot tudi na cestici ob bloku in makadamskem parkiriscu za blokom.
Zdaj smo otroke omejili na igrisca in igrala, diktiramo jim kaj se lahko igrajo in kako. Resno?
Potem se pa sprasujemo, zakaj je toliko debilnih otrok, ki nicesar ne znajo sami, saj smo jim ubili domisljijo in onemogocili normalen razvoj.
Avtorica pise, da je moz razbrcal kamencke. A to je dejanje odraslega moskega?
se spomnim, 09.09.2025 ob 10:34
Kot otrok sem zivela v blokovskem naselju, igrali smo se povsod, tako na travniku pred blokom in na solskem igriacu, kot tudi na cestici ob bloku in makadamskem parkiriscu za blokom.
Zdaj smo otroke omejili na igrisca in igrala, diktiramo jim kaj se lahko igrajo in kako. Resno?
Potem se pa sprasujemo, zakaj je toliko debilnih otrok, ki nicesar ne znajo sami, saj smo jim ubili domisljijo in onemogocili normalen razvoj.
Avtorica pise, da je moz razbrcal kamencke. A to je dejanje odraslega moskega?
Kupčkov kamwnčkov je bilo v dolžini vsaj 5m! Čez celo šrino tlakovane poti, široke okoli 1,5m.
Saj je povedal, da mora biti pot prosta in bo že mamica pokazala, kje se lahko igrajo.
Forum je zaprt za komentiranje.