Hrana v bolnišnici
Sem precej izbirčna. Grem na načrtovan poseg.
Razumem, da sovpo posegu omejitve, a no jih toliko, ker gre za ortopedsko operacijo.
Naeravam imeti svojo hrano. Predvsem tajtrke in večerje. Kruha z namazi, salamami ne jem nikoli.
Med obiski mi bodo prinesli hrano za večerjobon zajtrk.
Kosila pa tudi če ne jem, bo povsem ok. Glede na to, da se bom težje gibala, mi veliko itak ne bo potrebno jesti.
Bolnišnično hrano bi najraje kar odovedala.
Uoam, da ne bodo težili če bodo porcije nedotaknjene.
Smit, 30.09.2024 ob 11:57
Jaz sem bil v UKC par dni. Hrana katastrofa. Osebje večinoma katastrofa. Gorje bolanemu.
Hrana v bolnišnici je prilagojena oslabljenemu telesu. V ukc je visokokvalitetna in količinsko ustrezna. Če kdo po operaciji pričakuje dunajca, pomri in solato, tega seveda ne bo dobil. Pomembno je, da že tako oslabljeno telo ni obremenjeno še s presnovo težke hrane. S primerno hrano se tudi boljše počutimo in lažje okrevamo.
Če vnaprej veš, da gotovo ne boš jedla, se velja dogovorit vnaprej glede tega. Sploh, če so kakršnekoli omejitve glede prehrane po operaciji (no, če gre za ortopedsko, verjetno ni nekih posebnih zahtev, razen po narkozi, ampak vseeno). Mogoče ti bodo dali kaj za podpisat, ne vem, podobno, kot, če na lastno odgovornost odideš predčasno. Pozanimaj se v bolnišnici in boš vse izvedela.
hrana, 30.09.2024 ob 12:09
Hrana v bolnišnici je prilagojena oslabljenemu telesu. V ukc je visokokvalitetna in količinsko ustrezna. Če kdo po operaciji pričakuje dunajca, pomri in solato, tega seveda ne bo dobil. Pomembno je, da že tako oslabljeno telo ni obremenjeno še s presnovo težke hrane. S primerno hrano se tudi boljše počutimo in lažje okrevamo.
Ce sodim po Sanatoriju Rozna dolina in UKC, je hrana neprimerna za bolnika.
Izhajam iz tega, da res jem vse in so mi bile dobre tudi vse tiste corbe, ki si tega imena niti ne zasluzijo, ampak hrenovke, pariska salama in ostala svinjarija, sadja pa komaj kaj, pa se to samo kako jabolko, to ni primerna hrana za bolnika.
Forum je zaprt za komentiranje.