Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Guni defekt zaradi slabe ceste

Guni defekt zaradi slabe ceste

Bom skrajšala zgodbo in samo napisla bistvene stavri.
Polješ se po normali cesti, ko kar na enkrat zapelješ v luknjo, (prekrita z vodo)… posledica zvita feltna in počena guma. Kam se lahko obrnem glede odškodnine zaradi slabih cest. Saj letno plačujemo za vzdrževanje cest.
Kakšna je sploh možnost odškodnine in znesek?

Lp Citronka

Kolikor jaz vem, ima vsaka občina sklenjeno pogodbo z nekim cestnim podjetjem, ki je dolžno popravljati ceste v tej občini. Jaz bi se najprej na občino obrnila. Kaj več ti pa težko svetujem.

Najboljše je kar takoj policijo poklicat, da poslikajo in zapisnik napravijo. Sledi zahtevek na cestno podjetje, ki je odgovorno za cesto oz. na zavarovalnico pri kateri imajo zavarovano odgovornost.

To se je zgodilo kolegu, ki je pravnik, da je zapeljal v luknjo od kanala, ker ni bilo pokrova gor.

LP

Na koga se boš obrnila je odvisno od tega ali gre za državno ali občinsko cesto. Vsekakor ti bodo na občini vedeli povedati ali je cesta v njihovi pristojnosti ali državni.

Hčerka od prijateljice se z motorjem zapeljala na luknjo ter padla in si rahko poškodovla koleno (odrgnine od katerih je ostala majhna brazgotina). Motor ni bil poškodovan. Dobila je odškodnino 1.200.000, ki so jo izterjali s pomočjo firme za poravnavo škod (ki si je seveda vzela ustrezen %, a se je splačalo).

Takole to gre.
Pokličeš policijo, poslikat, zapisnik itd.
Potem ugotoviš ali je to državna ali občinska cesta.
Če je državna tožiš Dars oz in -ali Direkcijo republike za ceste, če je občinska pa občino.
Državna cesta se obrneš z zahtevo na vodjo vzdrževanja ali na g. Manja Velkavrh ali gospo Bojano Borič-pravnica Darsa.
l.p.

Saj so ti pravzaprav že kar lepo svetovali

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close