greva na kavo za duso
Pozdravljeni!
Bom skušal biti kratek. Pri svojih 31 letih imam partnerko, otroka… Zivljenje mi ni prizanašalo, a me je vedno drzal pokonci optimizem, volja do zivlljenja in dela. Ustvaril sem dom, opravljal dve sluzbi. Zahtevnejšo, napredovanja, iznajdljivost.., drugo manj obremenjujoče. Partnerka nima sluzbe. Sam skrbim za vse finance, plačujem ji studij… Venomer je slabe volje. Ne bom nasteval kaj vse sem ze pocel za boljso voljo. Skratka.l Prišel sem do točke, ko bi rad naredil nekaj za svojo duso. Mogoce se slisi cudno, a pogresam klepet. Neformalen, nesluzbeni klepet neobremenjujoc, samo najin pogovor. Rad bi spoznal nekoga, seveda se laze pogovarjam z zensko kot moskim. Mogoče pisanje, klepet po telefonu, lahko pade kaka kava. Kjer ne bo samo posel, dril…ko človeški faktor ne igra vloge.
Nasmejva se, se naklepetajva….
Mogoče ti pogrešaš isto.
Pozdravljen, sokovnik!
Tvoj oglas oz. vabilo, čeprav je spisan iz iskrene želje, je recept za katastrofo – zakaj? Težave v partnerstvu, iščeš razbremenilen klepet z drugo osebo, verjetno ženskega spola. Čez čas se boš nanjo navezal, všeč ti bodo trenutki, preživeti ob kavi na tehle druženjih in s tem boš samo še milje daleč od vajinega odnosa.
Namesto iskanja tega, kar pogrešaš v vajinem odnosu, najdeš pri drugih osebah, pojdita raje k terapevtu za pare oz. začni(ta) delat na odnosu. Pogovarjajta se. Dorečita zadeve. Če ne gre, pa razhod.
Drugače … this is Road to Hell
Strinjam se s krivokljunko.
sokovnik,
svoje besede zavijaš v celofan, ker v resnici iščeš ljubico za seks. Motiš se, če misliš, da si naredil vse za kvaliteto zveze in še več, če imaš ti dve službi in partnerki (sklepam, da ne dobi službe, a jo želi imeti?) plačuješ študij. Ob tvojih dveh službah je najbrž večidel z otrokoma večino časa preživela ona (sklepam, ker je najbrž slabe volje zaradi osamljenosti, skrbi za otroka in neslužbi), a to pa ni nič vredno? Si se potrudil dovolj, da si se ji posvetil čustveno, ali misliš, da je višek tvojega dajanja v odnosu denar, ki ga v svojem postu tako poudarjaš?
Najbrž je eden izmed vzrokov njene nesreče brezposelnost, … Takšen vplivnež, kot si ti, pa bi ji ja lahko zrihtal kakšen job, v Sloveniji gre precej po vezah.
Jaz verjamem,da človek išče tudi pogovor, ampak pogovor takšne vrste, ki vodi tudi do spolnosti. Seveda ni s tem nič narobe. Je razumljivo, če tega v odnosu s svojo ženo ne dosežeš. Ni pa prav in ni pošteno. Mogoče na ta način iščeš izhod v sili, ampak še vedno to ni pravi način. Če bi rad partnerki vzbudil slabo vest oziroma jo na nek način opogumil, da se zmiga in pobriga zase in za vaju, bi bilo bolje razmisliti o kakšni drugi poti. Če pa je ne vidiš, pa bi bila prava pot ločitev. Mogoče jo bo že tvoja pobuda k temu dovolj pretresla, da se bo zmigala.
Dragi avtor,
stara sem 54 let, veliko stvari me zanima in znam poslušati.
Bi bil za kavico z mano?
Če spontano odgovoriš da, potem je tvoj predlog res iskren, sicer se pa malo zamisli nad tvojo lojalnostjo.
Raje pusti drugo službo, bodi malo več doma, zbrcaj tvojo ženo, da bo poleg študija našla še par uric dela izven hiše in družine (se čisto komot da, če se hoče) in ji dejansko pomagaj, da najde svoje mesto v življenju – verjetno boš presenečen nad njo, mogoče pa tudi nad seboj, kako si jo lahko tako zaprl v zlato kletko.
O čem bi se pa pogovarjal recimo na kavi z neznanko, a se s partnerko ne da pogovarjati, nasmejati? Malo o tem razmisli, zakaj je do tega prišlo in kako bi to lahko pozdravil…ali ti je sploh do tega, da bi to stanje nekako pokrpal? Dvomim v to.. 2 službi imaš, pa daj potem lažjo partnerki, da ji ne boš več očital, da sam moraš skrbeti za finance.
Nekateri res mislijo, da si lahko privoščijo karkoli jim pade na pamet.
Pri 31 letih si si precej odgovornosti naložil, otroka, bajta, žena, job, keš, maybe tudi krediti. In sedaj ti je zagustilo, ko si spoznal da bi lahko še malo žural in okoli pohajkoval brez obveznosti kot ostali 31 letniki brez obveznosti ki jih imaš. Samo ne bo šlo, tako življenje kot si si ga ustvaril moraš sedaj furati dalje ali pa ločitev in srememba lajfa.
Ker to za kar prosiš ti tudi jaz ne peljem da iščeš neko shoulder to cry on, neko žensko zaupnico. V bistvu ti iščeš eno žensko da se ji boš malo pojokcal kako imaš leno ženo da si ti tak heroj da ji financiraš študij in bla bla (poznam take tipe, ki jokajo in opravljajo svoje partnerke). Potem pa iščeš tudi žensko s katero boš malo flirtal da ti bo zopet nabila tvoj moški ego da se boš zopet počutil moškega.
Če si pameten, se pogovori s svojo partnerico, če nista tudi dobra prijatelja ti je veza že tako obsojena na propad. Pogovori se z njo, zakaj rabiš neke tuje ženske da se jim jokaš? Pogovori se s svojo žensko, če se pa nista pripravljena pogovarjati o osebnih problemih potem pa razmišljaj o ločitvi.
Ah, kakopak, saj moški smo pa vsi “rukjeni” na seks! To je edino kar nas definira do nasprotnega spola, če si nekdo želi zaupnega pogovora z nekom, bližine, razumevanja. Teh potreb moški nimamo??? Varanje ne nastopi samo zaradi seksa in ni vedno nekakšen moralni prestopek pregovorno slabih ljudi, da je tisti, ki vara, avtomatsko nečasten, ampak tudi zaradi čustvenih potreb, ki ostajajo nezadovoljene se marsikdo odloči za ta korak. In za takšno stanje sta odgovorna oba. Balzac v Madam Bovary piše ravno o ženski, ki je v zvezi s puščobnim moškim, ki je čustveno ne zadvoljuje, zato si poišče ljubumca. In tu je obratno, da je on s takšno večno nezadovoljno žensko, ona pa se trudi kot otrok, ki hoče ugajati svoji večno nesrečni “depresivni materi”.
Nikakor mu ne svetujem varanja, ampak da se pogovori o teh svojih potrebah. Da ji to pove, kar je tu sedaj napisal, tudi če jo prizadene, kako čuti, da rabi tudi nekoga za pogovor, bližino, toplo besedo, razumevanje – in ne nekoga, ki je nenehno nezadovoljen sam s sabo in z drugimi, ki ji nič ni šrav. Da se težko spopada s to njeno hladnostjo in mu je težko, ko toliko naredi za njo, pa ne vidi hvaležnosti ali pohvale, vzpodbude, zahvale za njegov trud in delovno vnemo, ko skrbi za družino – ker ona se mora spremeniti in ne on. Ne moreš v nedogled trpeti z večno nezadovoljnim človekom!
Jaz bi pa šla s tabo na kavo, tudi (telefonsko) cifro ti napišem, ker včasih je kava vendar samo kava in slučajno vem kje je meja, če le nisi plitek in če najdeva eno skupno stvar, se raje jaz žrtvujem kot kakšna razočarana ženska, ki je podobno kot ti vezana ali pa samska, pa nobenega ne more najti… Namreč je razlika med pogovorom in željo po tem, da hočeš z nekom spati…
Samo v tem oglasu je preveč nenapisane jasnosti, za kaj pravzaprav gre. Če kaj bereš forum, opaziš, da smo tu večina takšni, ki rabimo neke pogovore, česar ne skrivamo ne eventualnim partnerjem niti očem javnosti.
Samo še majčkena lepotna napaka v tvojem oglasu, kritizirati partnerja, bivšega ali trenutnega, je zelo zelo zelo grdo.
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Mislim da je Matjazko tukaj mislil, tako imenovano čustveno varanje. Kjer ta tip v bistvu že vara čustveno svojo ženo, ko razmišlja o drugih ženskah kaj vse jim bo izlil iz srca ker se revež pač ne more pogovarjati z ženo.
To je sigurno zopet ena od zvez, kjer sta se našla dva z velikim sex-nabojem, ko sta se dodobra nasexala in izživela telesno jima ni pa nič več ostalo. Samo še otroci, bajta, kredit, keš, študij, delo, finance….Pogovor? Ne tega ne poznata ker se nikoli nista pogovarja, če nimaš tega fundamenta v vezi, da se ne znaš pogovarjati oz. si s partnerjem nimaš nič več za povedati, potem je taka veza kratkotrajna.
Ah, kakopak, saj moški smo pa vsi “rukjeni” na seks! To je edino kar nas definira do nasprotnega spola, če si nekdo želi zaupnega pogovora z nekom, bližine, razumevanja. Teh potreb moški nimamo??? Varanje ne nastopi samo zaradi seksa in ni vedno nekakšen moralni prestopek pregovorno slabih ljudi, da je tisti, ki vara, avtomatsko nečasten, ampak tudi zaradi čustvenih potreb, ki ostajajo nezadovoljene se marsikdo odloči za ta korak. In za takšno stanje sta odgovorna oba. Balzac v Madam Bovary piše ravno o ženski, ki je v zvezi s puščobnim moškim, ki je čustveno ne zadvoljuje, zato si poišče ljubumca. In tu je obratno, da je on s takšno večno nezadovoljno žensko, ona pa se trudi kot otrok, ki hoče ugajati svoji večno nesrečni “depresivni materi”.
[/quote]
Nikjer nisem zasledila, da je povedal karkoli o partnerki, da ga čustveno ne zadovolji, o tem se lahko le domneva ni pa nujno, da je kaj na tem. Seks je edino kar vas definira od nasprotnega spola (kot da ženske tega ne počnejo oz tega ne iščejo)? Zanimivo stališče, malo izkrivljeno 😉 Gospa Bovary je pri možu pogrešala strast in potrditev njene ženskosti (pa avtor romana je Gustav Flaubert).
Katenjka, če sama ne kažeš čustev, jih težko opaziš pri drugem. Matjažko jih kaže. 😉
Jaz bi pa šla s tabo na kavo, tudi (telefonsko) cifro ti napišem, ker včasih je kava vendar samo kava in slučajno vem kje je meja, če le nisi plitek in če najdeva eno skupno stvar, [/quote]
To je najslabše, kar lahko za nekoga naredimo, da nezavedno pokušamo celiti lastne komplekse preko drugih z identifikacijsko projekcijo. To so tisti ljudje, ki želijo biti “tolažniki” drugim! Ti “poslušalci” živijo oz. se hranijo ob pripovedovanju zgodb drugih ljudi, da se potem poistovetijo z njihovo “težko usodo”, potrepljajo nekoga po ramenih in sočustvujejo z njimi – dejansko pa se tako posredno poskušajo spopasti z lastnimi depresivnimi deli v sebi. On rabi bolj zrelo, izkušenejšo in življenjsko žensko ali moškega, seveda starejšo/starejšega!
Jaz bi pa šla s tabo na kavo, tudi (telefonsko) cifro ti napišem, ker včasih je kava vendar samo kava in slučajno vem kje je meja, če le nisi plitek in če najdeva eno skupno stvar, [/quote]
Diši po ljubosumju 😉
To je najslabše, kar lahko za nekoga naredimo, da nezavedno pokušamo celiti lastne komplekse preko drugih z identifikacijsko projekcijo. To so tisti ljudje, ki želijo biti “tolažniki” drugim! Ti “poslušalci” živijo oz. se hranijo ob pripovedovanju zgodb drugih ljudi, da se potem poistovetijo z njihovo “težko usodo”, potrepljajo nekoga po ramenih in sočustvujejo z njimi – dejansko pa se tako posredno poskušajo spopasti z lastnimi depresivnimi deli v sebi. On rabi bolj zrelo, izkušenejšo in življenjsko žensko ali moškega, seveda starejšo/starejšega![/quote]
Jaz bi pa šla s tabo na kavo, tudi (telefonsko) cifro ti napišem, ker včasih je kava vendar samo kava in slučajno vem kje je meja, če le nisi plitek in če najdeva eno skupno stvar, [/quote]
To je najslabše, kar lahko za nekoga naredimo, da nezavedno pokušamo celiti lastne komplekse preko drugih z identifikacijsko projekcijo. To so tisti ljudje, ki želijo biti “tolažniki” drugim! Ti “poslušalci” živijo oz. se hranijo ob pripovedovanju zgodb drugih ljudi, da se potem poistovetijo z njihovo “težko usodo”, potrepljajo nekoga po ramenih in sočustvujejo z njimi – dejansko pa se tako posredno poskušajo spopasti z lastnimi depresivnimi deli v sebi. On rabi bolj zrelo, izkušenejšo in življenjsko žensko ali moškega, seveda starejšo/starejšega![/quote]Pojdi raje brat anno karenino od dostojevskega…
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Ah, kakopak, saj moški smo pa vsi “rukjeni” na seks! To je edino kar nas definira do nasprotnega spola, če si nekdo želi zaupnega pogovora z nekom, bližine, razumevanja. Teh potreb moški nimamo??? Varanje ne nastopi samo zaradi seksa in ni vedno nekakšen moralni prestopek pregovorno slabih ljudi, da je tisti, ki vara, avtomatsko nečasten, ampak tudi zaradi čustvenih potreb, ki ostajajo nezadovoljene se marsikdo odloči za ta korak. In za takšno stanje sta odgovorna oba. Balzac v Madam Bovary piše ravno o ženski, ki je v zvezi s puščobnim moškim, ki je čustveno ne zadvoljuje, zato si poišče ljubumca. In tu je obratno, da je on s takšno večno nezadovoljno žensko, ona pa se trudi kot otrok, ki hoče ugajati svoji večno nesrečni “depresivni materi”.
Nikakor mu ne svetujem varanja, ampak da se pogovori o teh svojih potrebah. Da ji to pove, kar je tu sedaj napisal, tudi če jo prizadene, kako čuti, da rabi tudi nekoga za pogovor, bližino, toplo besedo, razumevanje – in ne nekoga, ki je nenehno nezadovoljen sam s sabo in z drugimi, ki ji nič ni šrav. Da se težko spopada s to njeno hladnostjo in mu je težko, ko toliko naredi za njo, pa ne vidi hvaležnosti ali pohvale, vzpodbude, zahvale za njegov trud in delovno vnemo, ko skrbi za družino – ker ona se mora spremeniti in ne on. Ne moreš v nedogled trpeti z večno nezadovoljnim človekom![/quote]
Tega nisem nikjer napisala, ne podtikaj mi, ne vem, od kod ti to in niti ne mislim tako.
Mimogrede, ti v svojih postih steterotipiziraš in posplošuješ moški okus precej bolj kot jaz (kar spomni se, ko pišeš o ljubicah, ki so bolj privlačne od žena – kot da je edini vzrok varanja seksualna privlačnost), tako da ne vem, kje si našel, da to pišem jaz … Pa tudi glede ob lepljenju tvojih slik, ki bolj pašejo najstnikom kot odraslemu mošekmu, težko verjetno, da bi bila asociacija kakšna druga kot erotična, seveda pa to ne velja za vse moške.
Morda bi se morala bolje izraziti in napisati podobno kot Marko, da je povsem možno, da bi takšen pogovor, ki si ga želi prešel v spolno privlačnost in posledično seks. Glede na opravljanje svoje partnerke kot slabovoljne tečne dekline, ki jo mora financirat, sklepam, da je pri njem do nje ugasnila in da je to povsem možno.
Uh, kakšno krivico delamo moškim, da jim odrekamo čustveno plat … 🙂 Kje je to zasledil, prmejdun?
Aja Matjažko, saj res, misliš, da neznankam deluješ čustven, ko pišeš, da ne morejo biti privlačne, če niso točno po tvojih reklcih ? Pa da so ljubice nujno bolj privlačne od žena? Zakaj nikoli ne napišeš, da so morebiti bolj dobrovoljne, imajo boljši smisel za humor, ga razumejo? V tem primeru ti bi res priznavala čustveno plat, ja. Zresni se, no.
Forum je zaprt za komentiranje.