Glejte danes Preverjeno!!!
Danes bo v oddaji Preverjeno na POP tv ravno o tem, da dandanes ljudje uporabljamo preveč kemikalij in hočemo preveč sterilno okolje, kar pa je drugi ekstrem, celo nevarnejši od (nekaj) umazanije!
Od tega sterilnega okolja potem nastajajo razne alergije, bolezni… Je bil že članek o tem pred nekaj tedni v 7 dni -“Bojni strupi v gospodinjstvu” ali nekaj takega, vam kar da misliti! Nekoč so vse čistili z vodo, kisom in krtačo, pa je bilo ravno tako čisto, okolje pa mnogo manj onesnaženo in ljudje bolj zdravi (vsaj kar zadeva izpostavljenost kancerogenim in alergenim kemikalijam). Res si poglejte to oddajo!
Jutri oz. po oddaji pa pokomentiramo! 🙂
lp, Maja
Ja, strinjam se s tem, da danes nekateri močno pretiravajo s čistočo, razkuževanjem itd. Vse v mejah normale, a?
Poznam primer, ko starši niso pustili hčerke, ko je bila majhna, da bi se igrala v peskovniku, z zemljo, ni se smela nikoli usesti po tleh, nikoli ni smela božati živali. Sedaj, ko ima 10 let, je neprestano bolna, alergična je na mačjo dlako, na prah, itd.
Jaz se s tem kar je bilo povedano popolnoma strinjam. OK saj pazim, da je stanovanje pospravljeno in kolikor toliko čisto sam pretiravanje mi gre pa res na živce. Imam pa ene par kolegic, katere so prav sužnje čiščenja in steriliziranja stanovanja in grem k njim prav redko na obisk, ker se tam nikakor dobro ne počutim. Kar se pa tiče copat ( to mi je bilo še posebej zanimivo) se pri nas obiski ne sezuvajo.
LP!
ja, včasih so res čistili s kisom. Še bolj včasih, se tudi niso skoraj nič umival (oz. enkrat na mesec, pa če so bili umazani ali pa ne). Pa fekalije so na cesto zlivali. In takrat jim je bilo to čisto normalno.
A ne primerjat takratno čiščenje z današnjim in delat zaključke o zdravju. Pa da je takrat bilo bolje.
Če je čisto, ni nič narobe. Narobe je uporabljati vsemogoče kemikalije brez rokavic in potem jih premalo sprati.
Narobe je, če je v glavi ideja, da bacili skoz na nas prežijo.
Danes se dela gonja proti gentsko spremenjeni hrani, a pesticidi, ki so zelo, zelo škodljivi, se posipavajo po hrani. Z raznimi hormoni se pita živino. O temu se pa skoraj nič ne govori. Če bi se tu zagnal tak vik in krik, kot o genetsko spremenjeni hrani, bi bili bolj zdravi in bi nam bilo veliko bolje.
Kemikalije v in na hrani so problem, ne pa čistila!
glo se podpišem pod tvoj post :)).
če bi se ljudje zavedali, kakšno ˝uslugo˝delajo sebi in otrokom s pretiravanjem pri čistoči in preganjanjem hudiča, tam, kjer sa sploh ni, bi bilo mnogo bolje. tako pa z vsemi temi antibakterijskimi mili in čistili ne delajo nič drugega kot da svojemu imunskemu sistemu ne dovolijo, da se privadi na ˝umazanijo˝, ki je vedno bila in bo in zdravju ni škodljiva. in nihče se ne vpraša koliko kemikalij, ki se nikoli ne razgradijo in ostajajo v zemlji vsak dan zlijejo v lijak. zaradi tega bi se mogel človek sekirati, ne pa zato, ker tvoj otrok da vsakih toliko časa v usta kakšen kamen… saj niti ne moreš postati odporen na snovi (alergene), ki nas obdajajo, če ne prideš z njimi v stik v ranem otroštvu. potem pa so alergije in bolezni zaradi sicer neškodljivih infekcij.
pamet v roke ljudje!
Pretirano čiščenje in poliranje stanovanja je seveda pretiravanje.Glede hoje v čevljih po stanovanju pa:ja kakšna nečistoča bi pa bila po stanovanju,če bi po vašem stanovanju hodili vsi v čevljih,če je le stanovanje kolikor toliko urejeno.Zunaj je po tleh vsa mogoča tudi nevidna umazanija,potem pa se to nosi po hiši.Čevlje sezuti in v copate.
Se strinjam, potrebna je zdrava mera! To glede čevljev tudi sama menim, da je bolje sezut. pa ne gre toliko za to, da bi z njimi vnesel kake hude bakterije, ki bi te ogrozile (saj je tudi A.Ihan rekel, da to malo blata sploh ni nevarno za zdravje), ampak gre za urejenost – v npr. dnevni sobi si najbrž ne želimo blata po tleh.
Drugo pa je – drgnjenje vsega z agresivnimi kemikalijami, da ima potem prostor že kar vonj po nezdravem, sterilnem, po kemiji, kot je rekel nekdo zgoraj (da se ne počuti dobro na obisku pri takšnih).
Forum je zaprt za komentiranje.