Gin tonic
Imam zelo rada tonik in sem prejšnji teden v Sparu poskusno kupila Fentimans Premium Indian Tonic Water. Takole piše na priloženi vizitki: … proizvodnja vključuje gnetenje, infuzijo (poparek) ingverjevih korenin, fermentacijo, hlajenje ter centrifugo. Nastala tekočina se zmeša z našimi že pridobljenimi ekstrakti, sladkorjem ter dodatno mešanico zelišč tik pred polnjenjem.
Moram reči, da je zelo dober, a precej drag.
Za okusen gin tonic toplo priporočam tonike fever-tree – okus s schweppsom je neprimerljiv. Pri ginu pa je moje pravilo, da ga ne kupim pod 20 evrov, vse ostalo je stvar okusa. Monkey 47, Martin Miller’s, Hendrick’s.
Včasih smo pili schweppes + najcenejši gin, ampak ko enkrat okusiš, kakšen mora biti gin tonic, pa poskusiš še kakšne dodatke, ne moreš več nazaj.
Kateri fever tree? Gini so pa tudi kar neki malo london dry malo kar neki. Bi reku, da ste eden tistih, ki pojma nima, se pa radi hvalijo, da lahko zapravljajo. Drek bi pogoltnil, če bi ga gdo dovolj drago zaračunal.
Ne vem, kaj se tako peniš. Ali si zamerljiv ali pa resnično nimaš pojma. Fever-tree je brand, imajo pa več različnih tonikov. In res ni primerjave s Schwepsom, ki je samo gazirana pijača s cukrom. Gini pa tud, klasika ni primerljiva z gini za 5 EUR. Ne vem, zakaj je to tako čudno.
Enako je primerjati “dobri stari rum” iz juge, ki je obarvan s karamelo in odišavljen s kemijo (vsi ga poznamo od naših babic) s pravim kubanskim staranim rumom. Primerjave ni.
#1 Če že kupiš malo bolj kvaliteten gin, ga ne pokvari z Schwepesovim Tonikom (to je vse drugo kot tonik)
#2 Izbira tonika je zelo odvisna od gina in samih zelišč, ki so uporabljeni v destilaciji gina, je pa skoraj vedno bolje uporabiti manj sladek tonik –> mogoče ti tale gin tonic vodič ene izmed slovenskih destilarn pride kaj prav Vaš link 🙂
#3 Moje najljubše kombinacije:
Komercialni
– Gin Mare + Fever Tree Mediteranean Tonic
– Tanqueray no.10 + Thomas Henry Tonic + Rezina rdeče grenivke
Craft gini:
– Imagine dry gin (Destilarna Karakter) + Thomas Henry classic + Ribezove jagode
– The Botanist + Fever Tree Light tonic
Forum je zaprt za komentiranje.