Fotografski prikaz pojma “urejena ženska”
To je pa že demagogija. :)[/quote]
nope … to je idiotizem ☺
nobena babnica, ki se jo čuti nastavit in noben tip, ki ima zaradi babnice trdega … ne opazi neskladij ☺
ćal vse manj “razsvetljenih” ljudi to ve ☻
Itak. Največji demagogi vedno izhajajo iz svojih osebnih (negativnih) izkušenj, fobij in paranoj.[/quote]
A res? Od kje pa to veš? Si ena (eden) izmed njih?[/quote]
Vem jaz marsikaj. 🙂 Lahko bi bila, če bi to zavestno hotela, ne vidim pa v tem nobenega smisla.
Rajši poskrbim, da pridobim še kakšno pozitivno izkušnjo in to še preden bi iz negativne lahko razvila kakšno sebi in drugim nevarno teorijo ali življenjsko filozofijo, ki temelji izključno na nekaj osebnih izkušnjah, predpostavkah in prevelikem posploševanju.
Saj ne rečem, obleka lahko marsikaj prikrije in “popravi”. Ne more pa delat čudežev. Če je kdo preveč razočaran nad tem, kar vidi, ko ženska odvrže obleko, potem ima očitno preveč bujno domišljijo ali pa premalo pozna anatomijo ženskega telesa.
Jaz sem ženska in prav rada vidim, da se tudi ženske, ki nimajo idealne postave, znajo uredit. Pa ne zato, da bi skrivale svoje nepravilnosti, ampak zato, da so bolj zadovoljne same s sabo, da se imajo rade. To se odraža tudi na njihovem razpoloženju.
Neurejena ženska z idealno ali neidealno postavo pa ima po mojem mnenju kar veliko zmedo v glavi. In tega niti skrit ne more.
A res? Od kje pa to veš? Si ena (eden) izmed njih?[/quote]
Vem jaz marsikaj. 🙂 Lahko bi bila, če bi to zavestno hotela, ne vidim pa v tem nobenega smisla.
Rajši poskrbim, da pridobim še kakšno pozitivno izkušnjo in to še preden bi iz negativne lahko razvila kakšno sebi in drugim nevarno teorijo ali življenjsko filozofijo, ki temelji izključno na nekaj osebnih izkušnjah, predpostavkah in prevelikem posploševanju.
Saj ne rečem, obleka lahko marsikaj prikrije in “popravi”. Ne more pa delat čudežev. Če je kdo preveč razočaran nad tem, kar vidi, ko ženska odvrže obleko, potem ima očitno preveč bujno domišljijo ali pa premalo pozna anatomijo ženskega telesa.
Jaz sem ženska in prav rada vidim, da se tudi ženske, ki nimajo idealne postave, znajo uredit. Pa ne zato, da bi skrivale svoje nepravilnosti, ampak zato, da so bolj zadovoljne same s sabo, da se imajo rade. To se odraža tudi na njihovem razpoloženju.
Neurejena ženska z idealno ali neidealno postavo pa ima po mojem mnenju kar veliko zmedo v glavi. In tega niti skrit ne more.[/quote]
Da nam je nekdo vizualno privlačen, nam je večini merilo obrazne poteze.
Nekatere študijo govorijo, da je za “faktor atraktivnosti” zelo pomembna simetrija obraza.
Lahko ima ženska super telo/postavo, pa vendarle ne bo zato kaj posebej atraktivna.
A res? Od kje pa to veš? Si ena (eden) izmed njih?[/quote]
Vem jaz marsikaj. 🙂 Lahko bi bila, če bi to zavestno hotela, ne vidim pa v tem nobenega smisla.
Rajši poskrbim, da pridobim še kakšno pozitivno izkušnjo in to še preden bi iz negativne lahko razvila kakšno sebi in drugim nevarno teorijo ali življenjsko filozofijo, ki temelji izključno na nekaj osebnih izkušnjah, predpostavkah in prevelikem posploševanju.
Saj ne rečem, obleka lahko marsikaj prikrije in “popravi”. Ne more pa delat čudežev. Če je kdo preveč razočaran nad tem, kar vidi, ko ženska odvrže obleko, potem ima očitno preveč bujno domišljijo ali pa premalo pozna anatomijo ženskega telesa.
Jaz sem ženska in prav rada vidim, da se tudi ženske, ki nimajo idealne postave, znajo uredit. Pa ne zato, da bi skrivale svoje nepravilnosti, ampak zato, da so bolj zadovoljne same s sabo, da se imajo rade. To se odraža tudi na njihovem razpoloženju.
Neurejena ženska z idealno ali neidealno postavo pa ima po mojem mnenju kar veliko zmedo v glavi. In tega niti skrit ne more.[/quote]
Nekam preveč tega tekstilnega, kozmetičnega in po novem še poslovno uspešnega fetiša je treba, da bi bile ženske zadovoljne s sabo in se imele rade. Industrije dobro manipulirajo z vašimi čustvi. Jutri vas bodo oglaševalci prepričali, da se imate lahko rade šele, če si kupite raketoplansko karto za na Mars. In uspešna ženska bo morala kot recimo delodajalka uničit milijon družin z mezdami pod mejo preživetja, da bo zaslužila pol milijarde evrov ali dolarjev ali krokodiljih solz za potovanje, ki jo bo naredilo res zadovoljno s sabo. In da se bo imela končno rada…
Vem jaz marsikaj. 🙂 Lahko bi bila, če bi to zavestno hotela, ne vidim pa v tem nobenega smisla.
Rajši poskrbim, da pridobim še kakšno pozitivno izkušnjo in to še preden bi iz negativne lahko razvila kakšno sebi in drugim nevarno teorijo ali življenjsko filozofijo, ki temelji izključno na nekaj osebnih izkušnjah, predpostavkah in prevelikem posploševanju.
Saj ne rečem, obleka lahko marsikaj prikrije in “popravi”. Ne more pa delat čudežev. Če je kdo preveč razočaran nad tem, kar vidi, ko ženska odvrže obleko, potem ima očitno preveč bujno domišljijo ali pa premalo pozna anatomijo ženskega telesa.
Jaz sem ženska in prav rada vidim, da se tudi ženske, ki nimajo idealne postave, znajo uredit. Pa ne zato, da bi skrivale svoje nepravilnosti, ampak zato, da so bolj zadovoljne same s sabo, da se imajo rade. To se odraža tudi na njihovem razpoloženju.
Neurejena ženska z idealno ali neidealno postavo pa ima po mojem mnenju kar veliko zmedo v glavi. In tega niti skrit ne more.[/quote]
Nekam preveč tega tekstilnega, kozmetičnega in po novem še poslovno uspešnega fetiša je treba, da bi bile ženske zadovoljne s sabo in se imele rade. Industrije dobro manipulirajo z vašimi čustvi. Jutri vas bodo oglaševalci prepričali, da se imate lahko rade šele, če si kupite raketoplansko karto za na Mars. In uspešna ženska bo morala kot recimo delodajalka uničit milijon družin z mezdami pod mejo preživetja, da bo zaslužila pol milijarde evrov ali dolarjev ali krokodiljih solz za potovanje, ki jo bo naredilo res zadovoljno s sabo. In da se bo imela končno rada…[/quote]
Midva na isto zadevo gledava z dveh različnih pozicij. Ti verjameš, da ženska svojo srečo in zadoovljstvo kompenzira z določenimi materialnimi stvarmi, tudi z urejenostjo svojega videza, da jo lahko osreči samo to, kar ji oglaševalci vsiljujejo. Jaz izhajam iz pozicije, da je urejenost posledica zadovoljstva v glavi. Seveda se lahko oba motiva. Ampak, si že kdaj videl zelo nesrečno, nezadovoljno žensko, ki se je morda spopadala še s hudo depresijo? Si kdaj pomislil, da ženske, ki so v socialni stiski, ne zgledajo tako “slabo” samo zato, ker si ne morejo privoščit vseh tistih pomad, ki jih oglaševalci oglašujejo, ampak tudi zato, ker jih razžira nešteto skrbi in z grozo čakajo nov dan in jim za osebno urejenost postane tako malo mar, da se niti počešejo ne vsak dan? Tudi zato je včasih brezposelnost večji psihološki kot pa zgolj ekonomski problem. Zato tudi svetujejo ljudem, ki se znajdejo v takšni stiski, naj kljub vsemu poskusijo ohranit neko osebno urejenost, rutino,se zaposlit z nečim itd.
Ženska lahko nase navleče karkoli, dokler ne bo v ravnovesju sama s sabo, v dobrem psihofizičnem stanju, bo delovala neurejeno.
In glede potovnaja na Mars… Če pogledamo samo v Sloveniji, kateri podalpski delodajalec pa si je želel poleteti v vesolje? Ni bil ženska.
Jaz osebno sem hepi tudi v od sonca pobledelem starem bikiniju. Ampak če bi takšna prišla v službo, bi me moški šef verjetno napotil k psihiatru. In ne bi mi bilo prijetno takšni hodit naokrog. Nimam fetiša na ženske obleke. To imate kvečjemu moški. Vseeno pa mislim, da ima tudi zgodovina pokrivanja in zakrivanja človeškega telesa svoj smisel in da tudi določena urejnost na tem področju govori v prid človeškega razvoja.
Oglasi in mediji imajo name bore malo vpliva. Vem da pri vseh ljudeh ni tako. Veliko je k temu pripomogla sama družba, ki si je ljudi tako vzgojila, da lahko manipulira z njimi. Najbolj pa mi je smešno, ko gledam ljudi, ki zavzemajo poze nekih kvazianarhistov in nasprotnikov kapitalisitčnih vrednot, v resnici pa so sami padli na najbolj poceni finto najbolj zverziranih oglaševalskih gurujev. Dokler bodo viseli na internetu in o delu bolj teoretizirali kot pa ga prakticirali, me eno figo brigo kaj si mislijo o tem, če hodim po mestu v trenirki ali v visokih petah in belem poslovnem kostimu.
Jaz nisem anarhist in ne verjamem v teorijo kaosa na ravni družbe. Prisegam na urejenost; posameznika (notranjo in zunanjo), družbe, podjetij, odnosov itd., zdrav duh v zdravem telesu in zmernost – tudi pri urejenosti.
Nekam preveč tega tekstilnega, kozmetičnega in po novem še poslovno uspešnega fetiša je treba, da bi bile ženske zadovoljne s sabo in se imele rade. Industrije dobro manipulirajo z vašimi čustvi. Jutri vas bodo oglaševalci prepričali, da se imate lahko rade šele, če si kupite raketoplansko karto za na Mars. In uspešna ženska bo morala kot recimo delodajalka uničit milijon družin z mezdami pod mejo preživetja, da bo zaslužila pol milijarde evrov ali dolarjev ali krokodiljih solz za potovanje, ki jo bo naredilo res zadovoljno s sabo. In da se bo imela končno rada…[/quote]
Midva na isto zadevo gledava z dveh različnih pozicij. Ti verjameš, da ženska svojo srečo in zadoovljstvo kompenzira z določenimi materialnimi stvarmi, tudi z urejenostjo svojega videza, da jo lahko osreči samo to, kar ji oglaševalci vsiljujejo. Jaz izhajam iz pozicije, da je urejenost posledica zadovoljstva v glavi. Seveda se lahko oba motiva. Ampak, si že kdaj videl zelo nesrečno, nezadovoljno žensko, ki se je morda spopadala še s hudo depresijo? Si kdaj pomislil, da ženske, ki so v socialni stiski, ne zgledajo tako “slabo” samo zato, ker si ne morejo privoščit vseh tistih pomad, ki jih oglaševalci oglašujejo, ampak tudi zato, ker jih razžira nešteto skrbi in z grozo čakajo nov dan in jim za osebno urejenost postane tako malo mar, da se niti počešejo ne vsak dan? Tudi zato je včasih brezposelnost večji psihološki kot pa zgolj ekonomski problem. Zato tudi svetujejo ljudem, ki se znajdejo v takšni stiski, naj kljub vsemu poskusijo ohranit neko osebno urejenost, rutino,se zaposlit z nečim itd.
Ženska lahko nase navleče karkoli, dokler ne bo v ravnovesju sama s sabo, v dobrem psihofizičnem stanju, bo delovala neurejeno.
In glede potovnaja na Mars… Če pogledamo samo v Sloveniji, kateri podalpski delodajalec pa si je želel poleteti v vesolje? Ni bil ženska.
Jaz osebno sem hepi tudi v od sonca pobledelem starem bikiniju. Ampak če bi takšna prišla v službo, bi me moški šef verjetno napotil k psihiatru. In ne bi mi bilo prijetno takšni hodit naokrog. Nimam fetiša na ženske obleke. To imate kvečjemu moški. Vseeno pa mislim, da ima tudi zgodovina pokrivanja in zakrivanja človeškega telesa svoj smisel in da tudi določena urejnost na tem področju govori v prid človeškega razvoja.
Oglasi in mediji imajo name bore malo vpliva. Vem da pri vseh ljudeh ni tako. Veliko je k temu pripomogla sama družba, ki si je ljudi tako vzgojila, da lahko manipulira z njimi. Najbolj pa mi je smešno, ko gledam ljudi, ki zavzemajo poze nekih kvazianarhistov in nasprotnikov kapitalisitčnih vrednot, v resnici pa so sami padli na najbolj poceni finto najbolj zverziranih oglaševalskih gurujev. Dokler bodo viseli na internetu in o delu bolj teoretizirali kot pa ga prakticirali, me eno figo brigo kaj si mislijo o tem, če hodim po mestu v trenirki ali v visokih petah in belem poslovnem kostimu.
Jaz nisem anarhist in ne verjamem v teorijo kaosa na ravni družbe. Prisegam na urejenost; posameznika (notranjo in zunanjo), družbe, podjetij, odnosov itd., zdrav duh v zdravem telesu in zmernost – tudi pri urejenosti.[/quote]
Nikar ne mešaj kaosa in anarhizma, če že poskušaš razpravljat o kakšni ideji. Močne elemente kaosa imamo v naši konkretni družbeni “ureditvi” ,ki se komaj skupaj drži. Marsikje je še mnogo huje…
Vem jaz marsikaj. 🙂 Lahko bi bila, če bi to zavestno hotela, ne vidim pa v tem nobenega smisla.
Rajši poskrbim, da pridobim še kakšno pozitivno izkušnjo in to še preden bi iz negativne lahko razvila kakšno sebi in drugim nevarno teorijo ali življenjsko filozofijo, ki temelji izključno na nekaj osebnih izkušnjah, predpostavkah in prevelikem posploševanju.
Saj ne rečem, obleka lahko marsikaj prikrije in “popravi”. Ne more pa delat čudežev. Če je kdo preveč razočaran nad tem, kar vidi, ko ženska odvrže obleko, potem ima očitno preveč bujno domišljijo ali pa premalo pozna anatomijo ženskega telesa.
Jaz sem ženska in prav rada vidim, da se tudi ženske, ki nimajo idealne postave, znajo uredit. Pa ne zato, da bi skrivale svoje nepravilnosti, ampak zato, da so bolj zadovoljne same s sabo, da se imajo rade. To se odraža tudi na njihovem razpoloženju.
Neurejena ženska z idealno ali neidealno postavo pa ima po mojem mnenju kar veliko zmedo v glavi. In tega niti skrit ne more.[/quote]
Da nam je nekdo vizualno privlačen, nam je večini merilo obrazne poteze.
Nekatere študijo govorijo, da je za “faktor atraktivnosti” zelo pomembna simetrija obraza.
Lahko ima ženska super telo/postavo, pa vendarle ne bo zato kaj posebej atraktivna.[/quote]
Faktor atraktivnosti je relativen. In odvisen od človeka do človeka in predvsem tistega, kar nekomu dogaja v glavi ob pogledu na nekoga.
Goveja župa se zgraža že nad tem kaj se skriva za zrihtano babo, ko odvrže obleko. Me zanima do kakšnih ugotovitev je prišel glede tega, kaj se šele skriva za vsakim prikupnim okrogloličnim obrazkom. 🙂
Kakorkoli, faktor atraktivnosti ne gre enačiti z urejenostjo. Tudi lastnik idealnega obraza je lahko neurejen.
Meni urejenost pomeni nekaj čisto drugega in nima nobene zveze s tem ali mi je nekdo atraktiven, poželjiv, seksi, fukabilen in kar je še podobnih pridevnikov.
Jaz lahko za čisto vsakega človeka rečem ali je po moji oceni urejen ali ne. In verjetno bi za urejene označila bistveno več ljudi kot pa za atraktivne. Atraktivnih ljudi je razmeroma malo. In tukaj nimamo kaj. Si, kakršen si. Urejenost pa je normalno pričakovat skoraj od vsakega.
Da nam je nekdo vizualno privlačen, nam je večini merilo obrazne poteze.
Nekatere študijo govorijo, da je za “faktor atraktivnosti” zelo pomembna simetrija obraza.
Lahko ima ženska super telo/postavo, pa vendarle ne bo zato kaj posebej atraktivna.[/quote]
Faktor atraktivnosti je relativen. In odvisen od človeka do človeka in predvsem tistega, kar nekomu dogaja v glavi ob pogledu na nekoga.
Goveja župa se zgraža že nad tem kaj se skriva za zrihtano babo, ko odvrže obleko. Me zanima do kakšnih ugotovitev je prišel glede tega, kaj se šele skriva za vsakim prikupnim okrogloličnim obrazkom. 🙂
Kakorkoli, faktor atraktivnosti ne gre enačiti z urejenostjo. Tudi lastnik idealnega obraza je lahko neurejen.
Meni urejenost pomeni nekaj čisto drugega in nima nobene zveze s tem ali mi je nekdo atraktiven, poželjiv, seksi, fukabilen in kar je še podobnih pridevnikov.
Jaz lahko za čisto vsakega človeka rečem ali je po moji oceni urejen ali ne. In verjetno bi za urejene označila bistveno več ljudi kot pa za atraktivne. Atraktivnih ljudi je razmeroma malo. In tukaj nimamo kaj. Si, kakršen si. Urejenost pa je normalno pričakovat skoraj od vsakega.[/quote]
Nič se goveja župa ne zgraža. Samo opaža. Goveje župe to osebno ne ogroža niti prizadene ne.
Forum je zaprt za komentiranje.