Forumska imena in njihova simbolika
Na forumu ima vsakdo svoje izmišljeno ime … Ob izbiri le tega pa se lahko odločimo zavestno ali podzavestno za nek simbol, ki nas nehote opisuje kot že osebno ime samo . Tak pristop deluje do drugih udeležencev foruma na nek način iskrenejše in prijazneje….
Druga pot pa je takšna izbira, ki v “nicku” navidez ne nakazuje nobenega pomena ali sporočila . Se mi zdi da se tu dotična oseba želi do popolne neprepoznavnosti prikriti – kot da zakriči : o meni ne boste nikoli izvedeli popolnoma nič …
Je potreba po tako ekstremni anonimnosti sploh potrebna, če največkrat vstopamo v nek forum zaradi izmenjave mnenj – po možnosti s podobno mislečimi sogovorniki … ?
Ali je ekscesno in ekstremno pisanje pod bolj “zamegljenimi” nicki pogostejše, pa naj vsakdo presodi sam …
Sem sicer proti objavi imen in priimkov in neznanki dam popolnoma prav, da neznana tudi ostane …
Mislil sem le na to, da bi “nick” forumašev bil bolj v dobesednem duhu pregovora “Nomen est omen.”
Sem pa prepričan, da bi se z neko “samooznačitvijo”, ki bi bila še daleč od prave identitete, kultura prispevkov izboljšala in trosenje nebuloz avtomatsko samo od sebe umirilo …
Če bi se vsi morali predstaviti s svojim pravim imenom in priimkom, bi se tadva javila kot zadnja : Nm-3w, Marko.
Še posebej prvi, ki tako zelo rad žali. Vsakemu drugemu uporabniku piše, da je funkcionalno nepismen, butelj in kako je spolno občeval z njegovo mamo.
Sem sicer proti objavi imen in priimkov in neznanki dam popolnoma prav, da neznana tudi ostane …
Mislil sem le na to, da bi “nick” forumašev bil bolj v dobesednem duhu pregovora “Nomen est omen.”
Sem pa prepričan, da bi se z neko “samooznačitvijo”, ki bi bila še daleč od prave identitete, kultura prispevkov izboljšala in trosenje nebuloz avtomatsko samo od sebe umirilo …[/quote]
Nobenega indica, da bi bilo tako, ne vidim.
nick je psevdonim ☺
V prostem času tud pesnim, rojen sem na isti dan kot France Prešeren, OK, kakšno leto kasneje..zato sem se tako prekrstil za potrebe foruma. Z lahkoto pa napišem tudi svoje ime, saj nič ne skrivam, nikogar vsaj ne namerno ne žalim, moj namen je, da izmenjam kakšno mnenje in se pri tem čimbolj zabavam…Poet ma vas rad!
Sem sicer proti objavi imen in priimkov in neznanki dam popolnoma prav, da neznana tudi ostane …
Mislil sem le na to, da bi “nick” forumašev bil bolj v dobesednem duhu pregovora “Nomen est omen.”
Sem pa prepričan, da bi se z neko “samooznačitvijo”, ki bi bila še daleč od prave identitete, kultura prispevkov izboljšala in trosenje nebuloz avtomatsko samo od sebe umirilo …[/quote]
Seveda, vsi bi bili idealni, vse teme bi bile take splošne, nihče ne bi več ničesar provokativno napisal, v glavnem postalo bi kaj hitro dolgčas. Naj bo pa jasno, da ne podpiram nobenega razpihovanja strasti in kakršnihkoli bedarij in izzivanja med forumaši, samo dejansko da vem, da me jutri lahko nekdo najde doma, me mine karkoli napisat kot registrirana oziroma za take reči uporabljam FB.
Nekateri ste pa tako dobesedno “zapeli” za neko prikazovanje identitete, da mi ni nič več nič jasno … poanto vsega se mi zdi , da je še najbolje zaobjel v svojem komentarju “poet” :
Če bi se on tule gor predstavljal kot ” žbrlj-8x ” bi imel najprej za norca sebe, potem pa šele vse ostale, tako pa je optimalno “zadel” samega sebe … to je to !
dolga, mračna zgodba, kot najbolj cenen krimič
polno preobratov, podmuklosti, družinskih tragedij, samomorov, kraje in zlorabe, vaških posebnežev, ki nenadoma obogatijo z dediščino in “lahkih” deklet, ki to odseksajo,
alkohol, mamila, predrzne in prehitre vožnje z ukradenimi vozili,
romantični posnetki Zemlje s Plutona podloženi z nežno glazbo, kjer hlačke padajo in modrci letijo
tko … vse skupaj brez milosti kot je življenje podobno kurji lojtri: kratko in usrano.
Meni je v resnici ime Sadni, za forum pa sem si nadel ime Marko, ker mi Sadni ni preveč všeč. 🙂 😉
Forum je zaprt za komentiranje.