Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek “fazani” dijaki – sprejem

“fazani” dijaki – sprejem

Eh…

Tudi jaz mimogrede ne gledam poročil, vsaj redno ne, in še vztrajam pri svojem. Saj se nama ni treba strinjat.


No, včasih se pa lahko. Recimo glede tega. 🙂

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Verjetno bi se dalo pogruntat tudi kaj bolj domiselnega za krst, mogoče celo pozitivnega (da jim talajo bonbončke ali kaj podobnega, he he).
Mislim, da je zadeva že prestopila meje hudomušnosti in mladostniške razposajenosti, zato bi jo bilo treba prepovedat. Žal – ker meni so šaljive iniciacije sicer kar všeč.

Pa ne tega govoriti za vse ljubljanske šole, najslabši sta bili pač ti dve v centru – Šubička in Vegova, sem šla po Čopovi ravno, ko so v McDonald’su dobesedno zzalivali stopnice, ker je bilo gor toliko jajc, pa dva policaja sta maširala gor in dol, tega, da je mularija z jajci v rokah dobeseno čakala, da so se odprla vrata trole in je prišel kdo ven, pa še nisem videla, no, prvič sem letos opazila tudi vodne pištole. V KR na obeh srednjih, kjer je naše potomstvo, je vse skupaj močno omejeno s strani šolskega vodstva, na Šentvidu, kjer uči sestra, pa tudi.

Celo desetletje sem gledal tiste usrane četvorke avstroogrske in umiral od sramote pred svetom, ki so mu to neumnost kot svetovni rekord nečesa ponujali. Prisiljen kolektivizem. Konformizem v imbecilni obliki, da bolj ne bi mogel biti. Ko ena trenirana čreda. Mamice pa vse solzne… Res me je zaskrbelo za mladino, ki hoče ugajat tastarim s svojo krotkostjo in predanostjo ambicijam častihlepnim organizatorjev. Hvala bogu, da se dogaja tudi umazan underground. Fazaniranje. Sicer neumnost, ampak pristna tinejdžerska neumnost, provokacija ,ki tastarim lase gor dviga! Kot v mojih časih pankroka na Slovenskem. Tamali so me presenetili. Ko že misliš, da je vse industrijsko in zavito v osladne šablone, se vseeno najde mularija, ki šokira z dekadenco. Pohvale! Še imam upanje!

Metanje jajc v buse? Tega pa nisem vedela. Morda bi bilo dobro ko bi vseno vsak dan gledala porocila :/ Obmetavanje s hrano na splosno mi ni vsec. Hrano je treba spostovat, ne se pa z njo obmetavat. Isto mislim o Spancih ki se vsako leto polivajo s hektolitri paradajza po ulicah.

Hvala lepa za tako dekadenco, ki je omejena na 2. september, vse ostale dneve pa na virtualo in tipično najstniško letargičnost, ko jim mora vse pasti k riti ali pa izbruhnejo. Problemov je več kot dovolj in zaradi mene se jih lahko lotijo tudi dekadenčno – pa se mi zdi, da se za kaj resnično pomembnega ne bi dvignili s prepolne riti.
Tako je najstniška dekadenca omejena na tistih par procentov biserov, ki se udeležujejo raznih olimpijad, izumljajo, dobivajo priznanja in nagrade, delajo prostovoljno, razmišljajo in debatirajo … Hja, glede na splošno vzdušje med najstniki so dekadentni, ker so edini, ki izstopajo.

Ne pričakujte od petnajstletnikov, da bodo dvigali riti za tisto, za kar bi jih tastari morali že zdavnaj, pa ni bilo poguma. Njihova iniciacija se vam zdi nedopustna, pa je samo otročja igra v primerjavi s tistimi, ki jih vi počnete na delovnih mesti z vašimi mlajšimi sodelavci, ki jih počnete kot nadrejeni s podrejenimi, vaše grobosti, ki jih verbalno izražate z nestrpnostjo do brezposelnih “lenuhov” in socialnih podpirancev, ter javnih uslužbencev, za katere si domišljate, da jih vi preživljate, vaše fašistične izjave do študentov, ki po vaše predolgo študirajo in vam nekaj odžirajo, vaša svinjska stališča do upokojencev, ki si ne zaslužijo penzij, čefurji, ki naj izginejo od koder so prišli brez plač v zahvalo, da so gradili vašim ritim zgradbe… Vi, tako čista, vljudna in prijazna malomeščanska bitja, zgrajena iz sesirjenega govna…


Se strinjam s tole kritiko (tudi njena žmohtnost mi je všeč), ampak vseeno gre pri “fazaniranju” za vstavljanje v en kalup – hočeš nočeš, če si v 1. letniku boš tak kot vsi, markiran. Saj si se v prejšnjem prispevku pritoževal nad prisilnim kolektivizmom, a ne?

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Zanimiv pogled na tole označevanje “fazanov”, ki se je malce izrodilo, če se milo izrazim..
Pred leti je bila kakšna črtica dve tri in še kakšna črka F vmes, tole zdaj pa je šlo malo daleč in v nepravi smeri. Dopuščanje tega bo pripeljalo samo še do stopnjevanja tega in kar pomislit si ne upam, kaj bo naslednje leto. Na srečo se ne vrti vse okoli enega sonca… sonc je namreč več

Mene pa zanima, če se tudi dijaki takole pritožujejo?
V naših letih smo tudi imeli krste. Pa se nismo fazani prav nič pritoževali. Pa tisti, ki nismo bili neki divji, so nas večinoma tudi pustili pri miru. Tisti, ki so bili pa bolj divji, so sami dregali v četrte letnike in ti so jih bolj pocahnali.
Smo se čisto zabavali. Samo v naših časih se starši niso vtikali v te zadeve. Takrat smo se znali sami zmenit. Ne pa zdaj, ko berem, da bi eni šli celo tepsti se za svoje otroke.
Pa dajte no mir. Saj se bodo vse sami zmenili. Tile fazani sploh ne marajo, da se starši vtikate v to. Hočejo po odraslo urediti.
Pa drugače a niti v SŠ niste hodili, da eni take ven butate?

Fazani stari 15 let nimajo kaj po svoje urejat. Dokler živijo pod streho staršev in jih drugi živijo, odgovarjajo njim. To je postalo že tako sprijeno, da se jim tudi posilstvo ne zdi nič sporno. Da ne govorimo o tem, kako bodoče študente medicine sprejmejo v svoje vrste. Še čudno, da ne beremo o skupinskih umorih.


Razumem težnjo najstnikov, ki bi radi bili veliki in odrasli, ampak, pretty please, razloži mi povezavo med metanjem jajc in odraslostjo. Samo to. Pa to niti provokacija ni.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...


Skupinski umori, skupinske obdukcije. To bi najbrž radi najbolj zavzeti študenti medicine. 🙂

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

tudi vsi *izmi so se začeli kot “prijazni”, pa kot petje na prostem, potem taborjenje, korakanje … poboji, aresti, razlastitve

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Mene zanima, ko ste vi hodili v SŠ, če so se tudi vaši starši hodili tepst za vas v šolo? Pa, če so se v vse takole vtikali kot se vi vtikate?
Dajte malce razmisliti kako je bilo, ko ste bili vi fazani. Ste hodili domov jokat kaj so vam storili višji letniki in so potem starši leteli v šolo jih prebutat ali kako?


ni bilo sploh takšne scene … smo bili vzgojeni in smo imeli rešpekt pred šolniki ☺
aja … pa starejši s(m)o spoštovali mlajše kot sošolce — že iz športnih igrišč, čistilnih akcij, kopanja v bližnji reki vasi … skratka smo živeli skupaj v reali

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]


Na naši šoli takrat, ko sem šla jaz v 1. letnik, “fazaniranja” praktično ni bilo (počečkani so bili samo tisti, ki so to hoteli), medtem ko je zdaj že nekaj let redna praksa, v katero so prisiljeni tudi tisti, ki jim ni do tega. Zdaj me pa zanima, kam je šla pravica do izbire…
Če je komu všeč, da hodi na prvi šolski dan naokoli ves prečečkan, prav, ampak koji kurac mora biti še objesten in po tleh, busih in fasadah zmetati ne-vem-koliko jajc? Tak si je sam kriv, da podleže črednemu nagonu, in po mojem mnenju nima razloga, da doma joka staršem.
Moja mama je za večino stvari rekla, naj se zmenimo sami, je pa res, da sem se že kot otrok znala postaviti zase, tako da njene intervencije niso bile potrebne.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

[/quote]

In v čem je problem, da morajo danes za vsako figo starši letel v šolo? Ste vzgojili take pamže, da ne zmorejo tega početi, kar ste vi počeli?
Vaši starši niso letali v šolo, ker ste bili bojda dovolj vzgojeni in samostojni. Danes pa morajo starši letat v šolo. Torej ste/so starši vzgojili nesposobne, nesamostojne otroke?
Kdo pa vzgoji take otroke, ki mečejo jajca?

In v čem je problem, da morajo danes za vsako figo starši letel v šolo? Ste vzgojili take pamže, da ne zmorejo tega početi, kar ste vi počeli?
Vaši starši niso letali v šolo, ker ste bili bojda dovolj vzgojeni in samostojni. Danes pa morajo starši letat v šolo. Torej ste/so starši vzgojili nesposobne, nesamostojne otroke?
Kdo pa vzgoji take otroke, ki mečejo jajca?[/quote][/quote]
Bi rad povedal kaj smiselnega, ali samo na slepo mečeš svoje izbljuvke po trenutno prisotnih na forumu?
Zagovarjam pravico do izbire, istočasno pa se izrekam proti objestnosti. Ko bodo pa tebi jajca po fasadi zmetali, jim boš pa najbrž tudi rekel, naj se sami zmenijo. In to po odraslo, menda.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Tole junačenje po internetu je del slovenske folklore odraslih zajcev. Vsi se nekaj postavljajo, kako bi oni brezkompromisno red delali. Ampak čudno, da ga v resnici nikjer nobeden ne. Cel kup zgroženih staršev, ki bi naredili rusvaj, če bi njihovo sonce prišlo počečkano domov. Menda traja tole fazaniranje že nekaj let, torej je šlo skozi to že nekaj deset tisoč mulotov, pa nikjer nismo slišali o kakšnih “samoobrambnih” akcijah pretepaških staršev. Vse ostane samo znotraj virtualnega pisanja. Enako slišimo vsakič, ko kdo z avtom povozi otroka. “Kaj bi mu delal, če bi povozil mojega!”, bereš takrat vsepovsod. Spet bi se vsak nekaj z orožjem obračunaval. Ampak ,ko se komu to res zgodi, vsi samo smrkajo v robce in jočejo. Nobenega junaka nikjer. V zadnjih dvajsetih letih je ostalo brez plač in zaposlitev verjetno vsega skupaj že nekaj sto tisoč ljudi. Precej velik procent Slovencev ima vsaj eno tako izkušnjo za sabo. In spet beremo po netu zatrjevanje petelinov, kako bi se oni maščevali upravam, če bi njih tako ogoljufali. Se pa še nikdar ni našel junak, ki bi v resnici naredil takrat sranje. Vsi se samo cmerijo pred kamerami, ko jih zadane odpoved. No, enkrat v devetdesetih je nek delavec s samostrelom res ustrelil in ubil svojega direktorja pred pragom njegove hiše. Vsi revolucionarji, ki bi po kratkem postopku drugače obračunavali, so takrat moralizirali, kakšna tragedija je to, da gre neuravnovešenec ubit družinskega očeta, moža in tako rekoč svetnika. Podobno kot so dvajset let jamrali, kako pohleven je slovenski narod, kdaj se bo že zbudil in izvedel krvavo revolucijo, ko pa se je v Mariboru končno zgodila neka vstaja, pa takoj vsi na stran oblasti z mnenji, da je metanje granitk nedopustno, da drhal nima kaj po ulicah razsajat, da je treba delat, ne pa razbijat in kdo bo vse to plačal?

ampak res: a prijazne, vzpodbudne besede
ponudbe pomoči, vodenja

res nismo sposobni ali celo ne potzrebujemo

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Odličen komentar.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -


Na naši šoli takrat, ko sem šla jaz v 1. letnik, “fazaniranja” praktično ni bilo (počečkani so bili samo tisti, ki so to hoteli), medtem ko je zdaj že nekaj let redna praksa, v katero so prisiljeni tudi tisti, ki jim ni do tega. Zdaj me pa zanima, kam je šla pravica do izbire…
Če je komu všeč, da hodi na prvi šolski dan naokoli ves prečečkan, prav, ampak koji kurac mora biti še objesten in po tleh, busih in fasadah zmetati ne-vem-koliko jajc? Tak si je sam kriv, da podleže črednemu nagonu, in po mojem mnenju nima razloga, da doma joka staršem.
Moja mama je za večino stvari rekla, naj se zmenimo sami, je pa res, da sem se že kot otrok znala postaviti zase, tako da njene intervencije niso bile potrebne.[/quote]Senza a je kdo zaradi tebe takrat ostal brez jajc? 😉 :))))

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Ko sem bila 1. letnik (cca. 6 let nazaj), tud men ni blo preveč všeč, da sm bla popisana in sm smrdela po kisu, ampak zdaj se ob teh spominih vedno nasmejim. Vzameš kot žur pa je 😀 Vse družbe imajo takšno ali drugačno iniciacijo med prehodi po socialni, starostni, itd. lestvici.

Sama krste podpiram – seveda dokler se ne dela škoda. Sam veš, da prvi dan ne smeš oblečt najlepših cujn, ko prideš domov pa se stuširaš pa je 😀 Če bi se pa delala škoda s kakšnim striženjem las ali pa kaj podobnega potem je pa čist druga pesem 🙂

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close