Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Fantu na noben način ne pride

Fantu na noben način ne pride


Vem. Hotel sem povedati, da ima avtorica dober razlog, da je z njim in ga ima rada.

Jaz seveda imam ogromno razlogov, da ga imam rada in ostajam z njim.
Možno, da imam res ta problem, da sem ga silila, čeprav po 4 mesecih??? se mi zdi, da ni bilo neko kratko obdobje…

On pravi, da je bil do zdaj 20 let samostojen, navajen biti sam. Ni se še navadil zveze, mene. Pa se upam da bo, ko se bo sprostil čisto in totalno, upam da bo tudi njemu spolnost kliknila v pravo smer. Pravi da tega ne vidi kot problem, njemu je vse v redu.

Zakaj bi se jaz potem obremenjevala, če je njemu vse okej? potem bo še meni moralo biti vse okej, sčasoma bo pa s sproščenostjo in razumevanjem se vse rešilo.

Pomembnoje, da vsake “težave” pri njemu, ne povezuješ takoj s krivdo pri sebi. Lahko se o tem pogovarjata, se pravi o občutkih, ampak morata verjet drug drugemu, če želita, da vajin odnos dozori v nekaj resnega in stabilnega. Vsi imamo neko preteklost, slabe izkušnje in pogosto nas lahko danes kaj opomni na to preteklost in v tem začutimo svojo krivdo, strah, karkoli. Če potem na podlagi teh občutkov reagiramo (brez da se prej o tem pogovorimo), lahko hitro komu storimo krivico. To pa potem lahko prinese kvečjemu nove težave, prepiranje, obtoževanje, slabo vest.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ah, lepo te prosim, siliti moškega po 4 mesecih, ki se ponavadi ogrejemo v zelo v kratkem “ekspanzijskem času”. 🙂 Od ženske pa je potem odvisno, če je pametna, da malo taktizira, če ne pozna dobro moškega, da vidi, kaj si lahko obeta od njega – in ravno tisti, ki bi radi nekaj na silo in takoj, bi morali odpasti.

To je on po moje našel izgovor, ker se je bal spolnosti (iz kakršnih koli že razlogov). Pravi, da nima problema, ampak ravno to je njegov največji problem – zanikanje. In če se v spolnosti ne ujemata, nekaj z odnos ni v redu. Ti se trudiš, da rešuješ z njim problem, ki ga on nima? Preberita kaj od Marjana Košička, Slavko Ziherl…

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Hmmm, tole je iz konteksta pa vendar… sama si ne bi nikoli želela, da me ima nekdo za nekoga, ki mu jemlje samostojnost…

A ti si tudi partnerstvo predstavljaš kot nesamostojnost, pogojevanost in odvisnost? A potem odpade ena roka, pa ena noga… pa še kaj?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ah, lepo te prosim, siliti moškega po 4 mesecih, ki se ponavadi ogrejemo v zelo v kratkem “ekspanzijskem času”. 🙂 Od ženske pa je potem odvisno, če je pametna, da malo taktizira, če ne pozna dobro moškega, da vidi, kaj si lahko obeta od njega – in ravno tisti, ki bi radi nekaj na silo in takoj, bi morali odpasti.

To je on po moje našel izgovor, ker se je bal spolnosti (iz kakršnih koli že razlogov). Pravi, da nima problema, ampak ravno to je njegov največji problem – zanikanje. In če se v spolnosti ne ujemata, nekaj z odnos ni v redu. Ti se trudiš, da rešuješ z njim problem, ki ga on nima? Preberita kaj od Marjana Košička, Slavko Ziherl…[/quote]

Ja sej, jst prepoznam problem, on ga ne. Misliš, da sčasoma ne bi steklo? spet sicer ne vem, kaj je to sčasoma, ampak očitno je pri njemu čas problem 😉

Mislila pa sem kontaktirati soprogo g. Marjana Košička, ki je terapevtka na tem področju in jo je mož vsega naučil. Najprej bi se sama pogovorila z njo, ji vse opisala, pa naj mi ona potem svetuje, ali še njega pripeljem zraven. Čeprav res še nisva dolgo skupaj, pogovorila sva se o tem včeraj, zato mislim da bi bilo mogoče dobro še malo počakati s psiholiginjo.

Od mogoče tud res ne vidi problema, ker obstaja možnost, da ima v spolnosti zelo malo izkušenj in morda sploh še kaj več od tega ni izkusil. Vprašanje je, ali je sploh že doživel orgazem pri spolnem odnosu in tudi, če ga je, je vprašanje, na kak način. Lahko, da je bilo prezgodaj in se je osramotil. Mogoče tako zelo, da se sedaj tako zelo boji tega, da orgazma od strahu pred sramom, sploh ne doživi več. To so sicer stvari, ki se dogajajo na nezavdnem področju uma in je povsem možno, da on ne vidi problema v tem momentu.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Hmmm, tole je iz konteksta pa vendar… sama si ne bi nikoli želela, da me ima nekdo za nekoga, ki mu jemlje samostojnost…

A ti si tudi partnerstvo predstavljaš kot nesamostojnost, pogojevanost in odvisnost? A potem odpade ena roka, pa ena noga… pa še kaj?[/quote]

Ne, seveda ne in ni bilo tako mišljeno, rekel je to v smislu, da se mora navadit name in da pač se še ni navadil na zvezo, čeprav 4 mesece ni tako kratek čas. Je rekel, da me ima rad in da je rad z mano, da hoče biti z mano, ni z mano zato recimo, ker bi blo pa to socialno sprejemljivo.
Pač občutki so mu novi.

No saj zato pa je treba še malo počakati. graditi na zaupanju in medsebojnem razumevanju, spoštovanju, sčasoma bo vse prišlo, ko se bo on do konca sprostil.

Ah, lepo te prosim, siliti moškega po 4 mesecih, ki se ponavadi ogrejemo v zelo v kratkem “ekspanzijskem času”. 🙂 Od ženske pa je potem odvisno, če je pametna, da malo taktizira, če ne pozna dobro moškega, da vidi, kaj si lahko obeta od njega – in ravno tisti, ki bi radi nekaj na silo in takoj, bi morali odpasti.

To je on po moje našel izgovor, ker se je bal spolnosti (iz kakršnih koli že razlogov). Pravi, da nima problema, ampak ravno to je njegov največji problem – zanikanje. In če se v spolnosti ne ujemata, nekaj z odnos ni v redu. Ti se trudiš, da rešuješ z njim problem, ki ga on nima? Preberita kaj od Marjana Košička, Slavko Ziherl…[/quote]

Ja sej, jst prepoznam problem, on ga ne. Misliš, da sčasoma ne bi steklo? spet sicer ne vem, kaj je to sčasoma, ampak očitno je pri njemu čas problem 😉

Mislila pa sem kontaktirati soprogo g. Marjana Košička, ki je terapevtka na tem področju in jo je mož vsega naučil. Najprej bi se sama pogovorila z njo, ji vse opisala, pa naj mi ona potem svetuje, ali še njega pripeljem zraven. Čeprav res še nisva dolgo skupaj, pogovorila sva se o tem včeraj, zato mislim da bi bilo mogoče dobro še malo počakati s psiholiginjo.[/quote]Zakaj bi pa on sploh hotel it zraven, če problema ni?
Kar ti sama pojdi……ti bo rekel 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Ne se sekirat,zadržuje svojo energijo,svoj či!

Bodi vesela,saj je tud on,ampak se še ne zaveda.

Oprosti, res nisem podkovana v tem, kaj je to či oz. da zadržuje energijo? Mislim saj lahko pogooglam, ampak če mi lahko na kratko obrazložiš, bom še toliko bolj vesela 😉


Seveda je problem…Še večji problem pa je, če si moški prizna, da ima težave, da je impotenten ali ne more zadovoljiti ženske…To je hud udaec za njegovo samozavest.
Zato se raje pretvarja in laže sebi ter drugim.[/quote]

Impotenten pri 20?

Sedaj ima že dva problema :))
A misliš, da je sta kaj povezana?

Sedaj ima že dva problema :))
A misliš, da je sta kaj povezana?[/quote]

Ja problemov malo morje 😉

En “problem” zgine pa si že drugega zmisliš. Ti pa znaš komplicirat 😉

Vem, tle sm taglavna 😉

Vem, tle sm taglavna ;)[/quote]

Dobro taktiko maš, ni kej 😉


Seveda je problem…Še večji problem pa je, če si moški prizna, da ima težave, da je impotenten ali ne more zadovoljiti ženske…To je hud udaec za njegovo samozavest.
Zato se raje pretvarja in laže sebi ter drugim.[/quote]

Impotenten pri 20?[/quote]

ne pri 20ih, pri 32ih!!!! Se huje 🙂

meni pa tole bolj slabo kaže… če povzamem… ti si srečna, ker imaš vsaj fanta, saj ti je bolj važno to, da ga imaš, kot pa to kakšnega fanta imaš…

on pa… hja…
najprej si ga očitno kar nekaj časa osvajala, da se je omehčal, pa še po tem je trajalo (po mojem rahlo predolgo za fanta pri dvajsetih), da se je sploh spustil v intimne odnose s tabo, odnosi pa so tudi taki, kot pač so, on z njimi očitno nima problemov. neke želje po tvoji družbi tudi nima, če se v roku petih dni slišita enkrat..
kako ga pripravit, da se bo trudil tudi on?
nemogoče. ne moreš človeka prisilit, da si bo želel biti s tabo. to ne gre….

meni se bolj zdi, da si fant ali ni čisto na jasnem glede svoje spolne usmeritve (ali je aseksualen, ali mogoče celo homoseksualen), ali pa si je zelo na jasnem glede svoje usmeritve in se je odločil imeti punco za to, da ustreže družbenim normam.

naj povem, da je imel moj mož na začetku iste težave, da ni doživel vrhunca, ampak to je v dveh, treh tednih izvenelo. na splošno pa mislim, da je problem, če se človek o tem niti pogovarjati noče. ali je tako hudo zavrt, ali pa ima druge razloge, da je tiho

ko berem tako temo, se mi zopet potrjuje moja teza, da je taka veza, kjer se moški pusti osvojit, ženska pa se meče na trepalnice okoli njega, ne more dolgo trajat…

ManjaP

Meni se tudi žal zdi, da to pač ni to…

Dej, dej, zdaj naj bi se pa ti spreminjala pa taktizirala, pa čakala nanj, da se odpre, pa delala z njim v rokavicah, pa bla, bla… Kaj pa on?

Sem imela enkrat v mlajših letih eno dolgoletno zvezo s fantom s podobno težavo. Pogovor o tem je seveda odklanjal.Svojo težavo si je razložil tako, da je takoooo dober v postelji, da lahko seksa do onemoglosti, pa mu ne pride. Če vprašaš mene, zanič seks. Bila sem preveč mlada in neizkušena, da bi se nehala ukvarjat s tem in sem postpopoma z veliko truda prišla zadevi do dna. Zgleda, da sploh ni čutil dovolj strasti do mene. Z raznimi pripomočki, ki so ga blazno rajcali, npr. določeni porniči, pripomočki, seksi perilo (to sem seveda ugotovila po nekaj letih) sva zadevo razrešila v minus namesto v plus. Potem mu je prišlo vedno – ampak po parih sekundah. Še bolj bedno… Na žalost so to tipi, ki nimajo razčiščenih svojih odnosov do žensk. Danes se s takim sploh ne bi zapletla.

Aja, pa štiri mesece absolutno ni premalo, da nekoga dovolj spoznaš, da veš, če ga smeš spustiti bližje, tudi seksualno.

Jaz bi na tvojem mestu ostala takšna kot sem in se nikakor ne bi prenarejala in delala potrpežljive. Naj sam daje pobude za seks, kadar mu bo ustrezalo, pa boš videla, koliko mu sploh je do seksa s tabo. Če mu ni, potem se boš pač odločila ali boš živela kot nuna ali si boš priskrbela takšnega moškega, ki ti bo glede tega bolj ustrezal. Verjamem pa, da je seks med dvema zelo dober pokazatelj, kako štimajo tudi ostale stvari med dvema. Boš videla, da ti tudi ostale njegove lastnosti ne ustrezajo tako zelo.

In kako predlagaš, da ugotovim njegovo spolno usmerjenost? Vprašala sem ga, direkt, pa je rekel da ni homoseksualen. Kaj drugega recimo še lahko naredim? Tudi to sem vprašala, zakaj je z mano, pa je rekel, da zato, ker me ima rad, ker je rad z mano. In da če sam ne bi tega hotel, pač ne bi bil v zvezi z mano.

Razmisli, ali je to veza, ki te lahko na dolgi rok osrecuje. Ti razmisljas v smeri, kaj lahko naredis, da ga bos spremenila, ampak spreminjas lahko le sebe, ne drugih. Jaz vidim samo eno resitev, ce hoces, za vajino vezo, to je, da se ti sprijaznis s tem, kaksen clovek je in da predvsem ugotovis, kaksen clovek je in ali taksnega cloveka zelis ob sebi. Projekti, kako ga bos spremenila, bodo najbrz neuspesni.
Pa ob tem bolj pazi na to, kaj pocne, bolj, ko na to, kaj ti pravi. Govoriti je lahko.

Hvala, dober point 😉

ena tema, kjer fant sprasuje za nasvet ker mu ne pride (mislim pa da je bl provokacija ta tema).no sj vseen.skodt nemore…
sicer pa k zdravniku pejta!

med.over.net/forum5/read.php?151,8263097

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close