efedrin
Tudi to ne poznam. Kaj pa je to?
Pa kako je s tem, a je to kemijsko pridobljeno oz. narejeno ali pa so to kakšni izvlečki, rastlinski (tako efedrin kot L-karnitin).
A je že kdo s tem imel kakšne izkušnje, torej, da ga je užival, in če je imel, kakšne so bile.
Zakaj pa se drugače eno in drugo uporablja, je sestavina kakšnih zdravil ali kako…[/quote]
L karnitin spada v skupino “fat burnerjev”, torej se uporablja za izgorevanje maščob oz bi naj iz nas med naporno vadbo iztisnil še tisti del energije, ki se (že dolgo časa) skriva v maščobah. Priporočajo ga tudi srčnim bolnikom; leta 1937 so začeli proučevati pozitivne učinke L-karnitina na kardiovaskularni sistem pri človeku. Najprej omogoča prevzem maščobnih kislin (trigliceridov) iz krvi v srčno celico. V mitohondrijih srčne celice se iz maščobnih kislin pridobiva energija, kri pa je ob tem “očiščena” za žile škodljivih trigliceridov. Maščobne kisline so glavna snov za pridobivanje energije v srcu. Srčna celica je zato najbolj občutljiva na pomanjkanje L-karnitina. Pri obravnavanju srčnega infarkta in srčnem popuščanju je bilo s študijami dokazano, da gre povečini za pomanjkanje L-karnitina v srčni mišici. Nadaljnje študije pa so dokazale, da dodatek L-karnitina ob sočasnem jemanju vse predpisane terapije še dodatno izboljša mišično funkcijo srca in vzpodbuja energetsko preskrbo srca. Ne more pa L-karnitin nadomestiti celotnega zdravljenja pacientov z resnimi kardivaskularnimi problemi.
Uživam ga v obliki kapsul, običajno 2 uri pred vadbo, npr če grem laufat cca 1h ali več ali pa kolesarit nekam v hude klance, tudi če me zanese v fitnes si ga privoščim; drugače pa ne.
Da bi imel L karnitin kakšne slabe učinke mi ni znano oz nisem nikjer zasledila (niti po sebi o tem ne morem sklepat). V Ameriki ga celo priporočajo kot del obvezne terapije za srčne bolnike, domnevno tudi zdravi rahle depresije in Alzheimerja pa še kaj bi se našlo. Kupujem od proizvajalca NutriLAB in mi je ok; genetsko sem podvrženo srčno žilnim boleznim pa tudi srce ni ravno 100% zato ga preventivno jemljem (kardiologinja priporočila) in hkrati tudi topi maščobe, kar pa si menda skoraj vsak želi 😉 L karnitin že nastaja tudi v našem telesu, toda če želimo povečati izgorevanje maščob, se ga lahko uživa (je povsem naravna snov), njegov manj javno oznanjen učinek pa je ta da po naporni vadbi ni nobenega “muskel fibra” oz se izločanje mlečne kisline v mišicah tako intenzivno ne občuti (boleče mišice).
Skratka, efedrina se ne bi dotaknila pod nobenim pogojem; L karnitin pa kadarkoli – že zato, ker se že sam po sebi nahaja v telesu.
Ne. Sem mislila,da je to razvidno iz tega, kar sem prej pisala, ampak no nisem.
Poskušam razmišljati kot ti, in ja, če si sicer zdrav, je zelo verjetno da ne bo nekih tragičnih posledic če boš enkrat to vzel, verjetno tudi nekega pozitivnega ne bo, razen placebo efekta, čeprav mislim, da si zdaj že odločen, da boš raje probal z l-karnitinom, ali pač?
Pri vseh teh farmacevtskih zvarkih je pač dobro vedeti, ali negativni učinki pretehtajo pozitivne, namreč čisto vsaka stvar, ki jo vneseš v telo, od zraka, hrane… do raznih krem za kožo, je za telo šok in tujek. Ampak brez kisika na primer možgani preživijo 7 sekund…in če je v zraku SO2, pač vseeno dihaš, saj kaj pač moreš…
No vseeno, preko interneta ne kupuj.
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup]
Bolečina je lahko že resni pokazatelj, da je v telesu prišlo do nepopravljivih poškodb.
Da nekaj počnemo narobe, obstajajo že prej razni znaki, ki niso tako očitni.[/quote]No lepo prosim, saj pa nismo iz cukra, ali pač? Saj tudi prvič boli, in ja škoda je nepopravljiva…aja točno…
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Če si bila tako vzgojena, “da nisi iz cukra”, še ne pomeni, da je to resnica. Bolečina je pač tam z namenom. Mogoče tebi govori, da lahko nadaljuješ s početjem, meni pa ne. 😉
Bolečina je lahko že resni pokazatelj, da je v telesu prišlo do nepopravljivih poškodb.
Da nekaj počnemo narobe, obstajajo že prej razni znaki, ki niso tako očitni.[/quote]No lepo prosim, saj pa nismo iz cukra, ali pač? Saj tudi prvič boli, in ja škoda je nepopravljiva…aja točno…[/quote]
Pretiravaš…Napisal sem, da je “lahko”. Ni pa to pravilo.
Marsikaj se dogaja v telesu, pa tistega ne čutimo, ker živimo več let na takšen način, da ne prisluhnemo svojemu telesu, ampak živimo po nekih navadah.
…po nekih priučenih navadah, ki ni nujno, da so resnične. Zelo verjetno, da niso.
Toda brez bolečine ni napredka, žal – kljub temu, da nekaterim to pomeni tisto mejo, ko se morajo ustaviti oz odnehati; je pa seveda potrebno ločiti ali gre to za bolečine v mišicah ali kje v predelu trupa (v prsnem košu ali nižje), kjer se je potrebno res ustaviti in morda celo poiskati pomoč zdravnika; podobno velja za stanja ko čutimo zamegljeno zavest oz občutek kolapsa.
Zakaj se potem dogaja da pri večjih poškodbah / nesrečah ne čutimo bolečine? Vem ja… Zaradi šoka, adrenalina, itd,… Ampak če bi bila bolečina tako zanesljiv indikator, bi jo tudi takrat čutili. Bolečina je samo nekaj kar nam možgani govorijo (pa če je to res ali ne) in je od človeka do človeka različna. Nekdo se bo malo udaril in bo kričal od bolečine, drugi pa bo ob istem udarcu samo hodil naprej, kot da se nič ni zgodilo. Bolečina je relativna.
Sicer pa je dostikrat tako, da sploh ne pride do bolečine, ampak ti samo skozi možgane švigne tista misel: “jaz nemorem več”. Kaj je torej meja? Možgani?
Ja, se mi je kar zdelo. Enako kot ko mi prijatelj iz faksa razlaga kako nor občutek se je voziti z motorjem po ovinkastih cestah na primorskem. Ga nemorem, oziroma kar nočem razumeti. 🙂
Še zmeraj velja… Če kdo ve kje bi se dalo kupiti naj prosim napiše…
Nima smisla, zapravil boš denar, zdravje,… Bolje da najdeš luknjo na progi, izkoristiš bližnjico, da te nihče ne opazi in se potem smejiš vsem, ki ti bodo zavidali rezultat s katerim se boš še dolgo ponašal…..
Efekt bo isti v obeh primerih, ker tvoji “možgani” bodo itak vedeli da si goljufal. 😉 :))))
[/quote]
Kdo pravi da bom goljufal? Še enkrat ponavljam. Vzel bi na treningu, samo zato da prebijem to (po mojem mnenju psihološko) mejo. :))
Sicer pa ni isto če na tekmi goljufaš ali prideš do rezultata sam… 🙂
Ne ne, On. Možgani si lahko tudi razlagajo efedrin kot kemijo. Telo pa itak deluje kot kemija, to pa pomeni, da to ni noben pripimoček. A nisi videl, da ima za ta argumnet izgovor že pripravljen?! 😉
Če prideš do rezultata z goljfjio na tekmi ali pa na treningu, v vsakem primeru oguljufaš najprej sebe. Na tekmi pa ogoljufaš zraven še ostale. Zakaj bi torej goljufal sebe?
Za premagovanje “psiholoških” mej bi si pomagal s kemijo? V začetku sem razumela, da je tvoja meja fiziološke narave. Ne vem, če si povsem prepričan v to kaj bi rad ali pa ne želiš sprejeti dejstva, da imamo ljudje omeje zmožnosti…malo poguglaj koliko športnikov si je zafuralo life zaradi “pomagal”. Efedrin pri nas ni legalen, tako da ne vem če boš ga uspel nabaviti – drugače pa je to dokaj jalovo, da sam tega ne poiščeš na spletu oz preveriš potencialne trgovce, tu na mon-u boš težko našel “prodajalca” ali pa se le želiš izpostavljati?
Na forum ga je prineslo naključje, ki to ni, zato, da morda spozna, da ni na pravi poti in z bližnjicami ne bo prišel do sreče. Na njemu pa zdaj je, ali bo to spoznal ali ne. 🙂
Za premagovanje “psiholoških” mej bi si pomagal s kemijo? V začetku sem razumela, da je tvoja meja fiziološke narave. Ne vem, če si povsem prepričan v to kaj bi rad ali pa ne želiš sprejeti dejstva, da imamo ljudje omeje zmožnosti…malo poguglaj koliko športnikov si je zafuralo life zaradi “pomagal”. Efedrin pri nas ni legalen, tako da ne vem če boš ga uspel nabaviti – drugače pa je to dokaj jalovo, da sam tega ne poiščeš na spletu oz preveriš potencialne trgovce, tu na mon-u boš težko našel “prodajalca” ali pa se le želiš izpostavljati?[/quote]
Mah, sem mislil da kdo ve, ker punce dostikrat vzemajo take stvari za hujšanje…. Po drugih forumih in na netu nič ne piše kje bi se dalo dobiti…
Sicer pa sem glih prejle slučajno naletel eno madžarsko firmo s temi stvarmi. Tak da bom kar tam probal nabaviti.. :)) Hvala vseeno!
Saj vem, da ne maraš moraliziranja, amapk vseeno.
Si vrhunski športnik? Če si, tako veš, da te lahko kontrolirajo kadarkoli, ne le na tekmi.
Če nisi vrhunski športnik, zakaj je treba točno do takrat doseči nek rezultat? Če si rekreativec, se pač ne sekiraš, če ne bo jutri bo pa podjutrišnjim. Če ne letos pa drugo leto.
Si mogoče kdaj pomislil, da bi odvrgel za nekaj časa štoparico in preprosto tekel za užitek, ne za sekunde in stotinke?
Jaz na tvojem mestu bi celo izklopila tekaške treninge za en čas. Tek bi nadomestila s plavanje, kolesom, gorništvom…. za en čas, da se um in telo spočijeta. Potem pa naprej. Mogoče pa imaš telo preprosto če preveč izmučeno in si premalo dal na počitek? Ne mislim, da moraš zdaj teden, dva poležavat, ampak preprosto zmanjšat tek ali pa povsem nadomestit z drugim športom. Če ne drugega, um se bo spočil.
Sicer jaz osebno imam rada šport in všeč so mi moški, ki se ukvarjajo s športom, ampak ne na tak način, da je štoparica zakon vsega in če ni ok pa bomo kaj nedovljenega dali v kri pa bo.
Jaz se rada rekreairam,a mapk brez štoparice, samo zato, da uživam. Razumem, da imate eni štoparico zato, da vidite napredek, lepo, ampak kdaj pa kdaj pa je potrebno izklopit in se s športom preprosto zato ukvarjat, ker je užitek.
Kako psihološko mejo? Zakaj ti tečeš torej? Da prideš do nekega rezultata za (skoraj ) vsako ceno in imaš še stalno občutek, da lahko napreduješ, če si pa kot kaže blizu svoji limitni vrednosti, vsaj s takšnim treningom ? Med tekom je podobno kot piiiiip, naj ne bi mislil na nič, ne pa da študiraš o neki psihološki meji? In to ti 37 minut študiraš? Z efedrinom boš samo še bolj ciljno usmerjen v ta to številko, da bo ja pod 37 minut, in ker je na tvojem prijatelju bil placebo efekt učinkovit; a si prepričan, da bo tudi na tebi? A veš da to sploh ni nujno, in drugič, šlo bi pri tebi samo za placebo efekt, če ga boš vzel enkrat, sicer lahko da bo rezultat celo slabši, če ga boš vzel samo enkrat?
To je podobno, kot če greš v himalajo z dvema šerpama, da ti vse nosita, ali sam ( s prijateljem)? In potem rečeš, da si stal tam nekje, nad magičnih 8000 m. O tem je pisal Reinhold Messner, da danes že vsaka gospodinja pride na mount everest (malo je pač karikiral) in čemu je tu smisel? To je ta miselnost, ki loči tvojo od moje, nima tu veze, ali sem kdaj trenirala kakšen šport ali ne, čeprav sem zato čisto diskreditirana po tvoje.
Kolikor sem zasledila, se ga prodaja pod pultom v fitness centrih.
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] No lepo prosim, saj pa nismo iz cukra, ali pač? Saj tudi prvič boli, in ja škoda je nepopravljiva…aja točno…[/quote]
Pretiravaš…Napisal sem, da je “lahko”. Ni pa to pravilo.
Marsikaj se dogaja v telesu, pa tistega ne čutimo, ker živimo več let na takšen način, da ne prisluhnemo svojemu telesu, ampak živimo po nekih navadah.[/quote]Se mi nekak zdi, da vidva Robi in Marko, nikoli mista spala s punco, ki še ni piiiiip :))) Zakaj pa On_ tega ni komentiral :))))
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Katenjka, daj umakni tisto cenzuro, ker zdaj ne razumem, kakšno punco imaš to v mislih. 😛
Zdaj pa bi že rabil podnapise..:)
Kaj je “piiip” ?
Kaj je “f*kati” ?
In kaj “ljubiti” ?[/quote]Piiiiip je karkoli.
Ljubiti je tisto najnajbolj osnovno, k čemur vsak teži, vsak rabi, pa ni nujno vsem dano. Tisto tretje pa naj komentirajo oni, ki so to sprobali :))))
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Če je Piiiip karkoli, potem si lahko tvoje sporočilo razlagam le tako, da me sprašuješ ali sem sploh že kdaj spal s punco. Si prav razlagam?
Forum je zaprt za komentiranje.