Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Dva otroka in selitev

Dva otroka in selitev

Situacija taka, dva otroka majhna, jaz vpisana na magister v 2. leto. Zdaj živimo v istem mestu kot moja univerza. Hodim na lekcije in mi zelo všeč, lep odnos s profesorji. U mojega moža je hotel v hribih v Sappadi in on želi preselit tja. Magister bi delala online. Ma ne vem kako tam živeti. Tuki prijateljice, bari ka poznam, trgovine, moj pilates studio. Se bojim da v Sappadi bom morala cel dan biti v hiši z otroki in online studirati. Vi kaj bi naredile?

Jaz bi postavila otroke na prvo mesto, saj študij lahko počaka.

Nisi več v službi?

Odgovor na objavo uporabnika
Ta pikra, 09.09.2025 ob 14:52

Nisi več v službi?

Nope. Od kar rodila samo na magisteriju. Zdaj ka bom končala decembra pa začnem doktorat.

Verjetno bi se najprej pozanimala, kaj je v bližini, kako je z varstvom za otroke/šolo, kakšne možnosti so za druženje, hobije…

Vsekakor bi šla pogledat, včasih se v kakšen kraj prav “zaljubiš”, čeprav morda ne pričakuješ tega.

Zbrala bi čim več informacij, pretehtala bi pluse in minuse in se odločila, kot bi bilo za celo družino najbolje.

Odgovor na objavo uporabnika
Dashenkaa, 09.09.2025 ob 14:33

Situacija taka, dva otroka majhna, jaz vpisana na magister v 2. leto. Zdaj živimo v istem mestu kot moja univerza. Hodim na lekcije in mi zelo všeč, lep odnos s profesorji. U mojega moža je hotel v hribih v Sappadi in on želi preselit tja. Magister bi delala online. Ma ne vem kako tam živeti. Tuki prijateljice, bari ka poznam, trgovine, moj pilates studio. Se bojim da v Sappadi bom morala cel dan biti v hiši z otroki in online studirati. Vi kaj bi naredile?

Ne delaj magisterija, dokler ti ne gre slovenščina tekoče! To kar si napisala je navadno drekanje!

Odgovor na objavo uporabnika
Vampire dance, 09.09.2025 ob 15:12

Ne delaj magisterija, dokler ti ne gre slovenščina tekoče! To kar si napisala je navadno drekanje!

a magister nujno v slo. pisat? A res? Ka jaz delam magister v Italiji v angleščini. Kaj ima tle zraven slovenščina?

Odgovor na objavo uporabnika
Bogpomagaj, 09.09.2025 ob 15:09

Verjetno bi se najprej pozanimala, kaj je v bližini, kako je z varstvom za otroke/šolo, kakšne možnosti so za druženje, hobije…

Vsekakor bi šla pogledat, včasih se v kakšen kraj prav “zaljubiš”, čeprav morda ne pričakuješ tega.

Zbrala bi čim več informacij, pretehtala bi pluse in minuse in se odločila, kot bi bilo za celo družino najbolje.

Mi v Sappadi vsak vikend zaradi hotela. In vse je, šole, vrtci.. Ma ne vem kako bi jaz ka tam ne poznam ljudi.

Jaz bi vsekakor delala vse za dobro otrok. Torej, otroci rabijo dva starša, ki DELATA. Lahko tudi čisto normalni, skromni službi npr. mehanik in čistilka. Ne rabite se frajerišit s hoteli in magisteriji, to za dobro otroka ne naredi nič.

Počakajta, da dokončaš magisterij, to je eno leto, če prav razumem.

Mag, dr..razne floskule navajaš. Službe tako ne biš mogla dobiti. In dva otroka. Pa kdo ti verjame ti? Stara pa si 20? ???

V super večzvezdničnih hotelih se zbira smetana in boš lahko ujela kakega bogataša.

Takega, ki mu bivša žena ni odnesla polovice premoženja.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 3891, 09.09.2025 ob 16:09

Mag, dr..razne floskule navajaš. Službe tako ne biš mogla dobiti. In dva otroka. Pa kdo ti verjame ti? Stara pa si 20? ???

Ta punca je dve oz. tri leta delala na Hitu. Danes je verjetno stara 24 oz. 25 ne spomnim se, kdaj ima rojstni dan. Težko otroštvo, v igralnici je začela delati takoj, ko je dopolnila 18 let. Hodila v šolo in delala nočne, to mi je ostalo v spominu, ker mi je ena sodelavka takrat razlagala celo štorjo. Je zelo problematična, kuha pizdarije, je pa pametna. Če me spomin ne vara, je govorila tekoče 7 jezikov al neki tazga. Vse kar piše o svoji preteklosti je v večini resnica. Da se je v casino-ju zapletla s poročenim 50-letnikom, ona jih je pa imela 19, ja, tudi to je res. Je bila njegova ljubica, oz. cocola. On je bil še eno leto poročen, ona je pustila službo na hitu in jo je on manteniral in kupoval vse živo. Se spomnem, da mi je takrat receptorka pokazala, so prišle ven tudi slike od njih dveh na nekem izletu. Da je zaradi nje zapustil ženo, ja tudi to je res. Da je težka pijanka, po mojih informacijah tudi huda odvisnica od pomirjeval, ja je res.

Njega nisem videl že dve leti, nje tudi ne. Sodelavka jo ima na instagramu dodano in punca ima dva otroka, imen ne vem. Po mojem jih ima s tem gostom, ker kolikor vem jaz, sta še zmeraj skupaj. Pa je njen partner zlata duša, ker jo je rešil grdega življenja. O tem, kaj je delala prej kot se je zapletla z njim, ne bom pisal, ker res ni moja naloga, da o tem govorim, prav tako nočem očrniti te ženske, ker je dala skozi vse živo.

đizus dašenka še zdaj fura alterego….

Samo mora bit res strašno pametna. 24-25 let, 2 otroka in magisterij. In tekoče govori 7 jezikov. A tako kot slovensko?

Sappada je vas v Dolomitih, blizu Udine – Videm. Za mladega človeka je seveda bolje živeti v mestu, kjer je univerza in vse aktivnosti. In v gorah imeti ‘seconda casa’ oz. kot Slovenci rečejo, vikend. Z vidika tvojega moža, če ima tam hotel in glede na njegova leta in morda odvisno tudi od materialne situacije, je razumljivo, da ima verjetno tehten razlog, da si želi v Sappado. Tudi jaz sem se preselila v hribe in po par dneh, ko se nadihaš dobrega zraka in nagledaš narave, postane grozno dolgčas. Ljudje potrebujemo tudi druge stimulacije, kulturne, arhitekturne, intelektualne, druženja….

Ne bi se selila.

Odgovor na objavo uporabnika
če verjameš, ja, 09.09.2025 ob 18:15

Samo mora bit res strašno pametna. 24-25 let, 2 otroka in magisterij. In tekoče govori 7 jezikov. A tako kot slovensko?

Jaz te osebe ne poznam osebno, ampak preko govoric kolegov. Magisterij pri 25 je pa čisto realno. Pri 19 začneš dodiplomski, končas pri 22. Ajde da imaš eno leto absolventa za diplomo. Pri 23 začneš podiplomski. Moja sestra je pri 25 že magistrirala in mislim, da ni bila najmlajša.

Glede znanja jezikov pa ej. Nimam pojma. Baje pozna več svetovnih jezikov in je za šalo komunicirala s tujimi strankami. Danes grem v nočno, bom malo povprašal o njej kolegice, ki so jo poznale. Če imaš kako specifično vprašanje kar napiši. Do 22 sem doma.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close