Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Dolgotrajno samski

Dolgotrajno samski

Mah, matjazko je pač matjazko, vedno želi izpasti pameten, še takrat, ko mu ni treba. Kar nekaj se sili, lepo sem napisal, da to leti samo na tiste ljudi, ki niso zadovoljni v svoji koži, ker jim to onemogoča spoznati večje število ljudi. Se pravi si želijo biti drugačni, samo kaj ko nič ne ukrenejo glede tega in se še naprej smilijo sami sebi. Pa spet smo tam ja, pri medijih, Cosmopolitan reviji, ah daj bodi tiho, če nimaš nič pametnega za napisat…

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Se mi zdi, da imajo tule eni resne probleme s svojo osebnostjo in sprejemanjem samega sebe. Eni se še niso sprejeli, zato solijo pamet drugim.

Meni je tule najbolj zanimivo to, ko tisti, ki so tudi dolgotrajno samski, delijo nasvete ostalim. Dajte te svoje nasvete uporabit pri sebi. Očitno pri vas ne delujejo a ne?
Saj ne bi po imenih, saj vsak vidi, da največ za povedat in analizirat imajo ravno dolgotrajno samski. Vaše analize in nasveti so figo vredni, ker že pri vas samih ne delujejo.


Ja ok, kaj pa “srečno vezani”, ki preživijo na forumu še več časa od samskih forumašev, kaj ni to dosti bolj nenormalno ? Btw, kaj pa je sploh definicija “dolgotrajno samskega človeka” in zakaj moraš skočit v zvezo, da dokažeš sebi oz komu drugemu, da si si zmožen dobit punco ? Kaj pa če ti to trenutno sploh ni prioriteta v življenju ?

Dvomim, da bom dobil nazaj kak pameten odgovor…

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Sadni, moj post ni letel nate. Letel je na samske pametnjakoviče, ki vse vedo kako in zakaj mora biti v vezi, kaj je s kom narobe, da ni v vezi in tako naprej. Letelo je na tiste, ki tudi tebi solijo pamet pa so ravno tako samski kot si ti.
Človek še razume, da vezan pametuje o vezi, če pa samski pametuje pa ni več logike.


Ma briga me za njih, tako in tako sem jih že več kot pol dal na ignore. To, da so posranci v real lifu je jasna stvar, samo tipkat znajo, noben se pa ne upa srečat z mano, pa mi kaj od tega tudi povedat v obraz.

Pa še tole, nekdo, ki je še najbolj pameten na tem forumu in je gor že leta in leta ( vemo o kom se gre ), ga še nobeden ni spoznal v živo, niti moderator ne. Tisti neregistrirani vzdevki, pa itak ne štejejo. Mislim, da sem ti s tem že vse povedal :>

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Sadni, govora je bilo o samskih, ki te obrekujejo. Ne vem pa, zakaj je tvoje sporočilo usmerjeno name, ki nisem samski. Verjetno kaka osebna zamera.
Kar je nenavadno, glede na to, da na forum hodiš le za zabavo in te mnenja drugi itak ne brigajo, niti ganejo.
Sadni pa ne pozabi, mene je že nekdo spoznal iz foruma v živo, samo ti tega ne veš. Ne vem pa, kaj si sploh želel s tem povedat, saj tudi tebe še nihče ni spoznal. Si zato čuden?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Ja ok, kaj pa “srečno vezani”, ki preživijo na forumu še več časa od samskih forumašev, kaj ni to dosti bolj nenormalno ? Btw, kaj pa je sploh definicija “dolgotrajno samskega človeka” in zakaj moraš skočit v zvezo, da dokažeš sebi oz komu drugemu, da si si zmožen dobit punco ? Kaj pa če ti to trenutno sploh ni prioriteta v življenju ?

Dvomim, da bom dobil nazaj kak pameten odgovor…[/quote]

V mojem lajfu marsikaj ni normalno. 🙂
Pa to še ne pomeni, da mi je hudo v zvezi.
Čas preživet na forumu je po mojem bolj povezan z naravo službenih obveznosti kot s čim drugim.
Jaz moram ogromno časa preživet za računalnikom. Bi se mi zmešalo, če ne bi še kam drugam pokukala, ko ni možnosti, da vstanem in grem ven na zrak. Veliko je enim “lukenj”, ko nimam kaj delat, moram pa bit za računalnikom. 🙂

Ko smo “notri” oz pademo “notri”, smo “notri”. 😀 To je podobno, če reče nekdo, ki dela v casinoju, pa rad “gambla”, je strasten kvartopirec, ki veliko denarja “zaruži” npr. na avtomatih, bo rekel, da je ta njegova aktivnost vezana striktno na službo, da tega sicer ne bi počel in da ni odvisen od ničesar, da lahko svojo dejavnost pri priči opusti. :)))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

za koliko BitCoin_ov se za 1 mesec ne pojaviš tukaj niti, da pokukaš ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Reče lahko človek marsikaj, ampak če potem tega ne naredi, laže v prvi vrsti sam sebi.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ko smo “notri” oz pademo “notri”, smo “notri”. 😀 To je podobno, če reče nekdo, ki dela v casinoju, pa rad “gambla”, je strasten kvartopirec, ki veliko denarja “zaruži” npr. na avtomatih, bo rekel, da je ta njegova aktivnost vezana striktno na službo, da tega sicer ne bi počel in da ni odvisen od ničesar, da lahko svojo dejavnost pri priči opusti. :)))[/quote]

Miško, tebi se niti sanja ne koliko in zakaj sem jaz “notri”. 🙂

Ko smo “notri” oz pademo “notri”, smo “notri”. 😀 To je podobno, če reče nekdo, ki dela v casinoju, pa rad “gambla”, je strasten kvartopirec, ki veliko denarja “zaruži” npr. na avtomatih, bo rekel, da je ta njegova aktivnost vezana striktno na službo, da tega sicer ne bi počel in da ni odvisen od ničesar, da lahko svojo dejavnost pri priči opusti. :)))[/quote]

Miško, tebi se niti sanja ne koliko in zakaj sem jaz “notri”. :)[/quote]

Dobrodšla v klub odvisnih od internetnih odnosov. :))))) Zanikanje je brez pomena! 😀 hehe ;)))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Miško, tebi se niti sanja ne koliko in zakaj sem jaz “notri”. :)[/quote]

Dobrodšla v klub odvisnih od internetnih odnosov. :))))) Zanikanje je brez pomena! 😀 hehe ;)))[/quote]

Nisem v nobenem klubu. Je pa velika verjetnost, da sem dosti prej kot ti komunicirala z ljudmi prek interneta kto ti. Tudi na tem forumu nisem od včeraj.
No, moškega si pa vseeno nisem nikoli iskala na spletu. Tako hudo mi ni bilo nikoli. 🙂

Dobrodšla v klub odvisnih od internetnih odnosov. :))))) Zanikanje je brez pomena! 😀 hehe ;)))[/quote]

Nisem v nobenem klubu. Je pa velika verjetnost, da sem dosti prej kot ti komunicirala z ljudmi prek interneta kto ti. Tudi na tem forumu nisem od včeraj.
No, moškega si pa vseeno nisem nikoli iskala na spletu. Tako hudo mi ni bilo nikoli. :)[/quote]

Uff, gre to čase, ko je treba vse prečitati, potem pa še napisati daljše pravopisno brezhibne komentarje v temah, gre časa še pa še.. : ))) Tu se sedaj lahko samo rangiramo, kateri od nas je večji “junky”… :))) hehe
Priznanje je prvi korak na poti ozdravitve! HAHA :)))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Dandanes je res že vsaka človeška navada bolezen. Le kakšen je namen tega, ki prodaja te teorije? 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

larpurlatizem

pa samovšečnost, da je viden njegov / njen nick ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Te besede pa tud “pacotov” slovar ne najde. NM, popravi jo tako, da jo bo našel. :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Klik ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

2h/dan interneta => normalno
> 2h/dan interneta => oblike odvisnosti, če ni vezano na poklicno področje

Torej, kje si? :))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

To je tvoja postavka, po tvojih merah? :))
Ne vem, težko seštejem. Kateri čas se pa šteje v ta skupen čas?
Se pravi, da tisti, ki dela v casinoju, je lahko zasvojen z gamblanjem, pa je označen za normalnega. Tisti, ki pa ne dela v casinoju, je pa za isto mera gamblanja označen za zasvojenca? Sem prav razumel tvojo teorijo oziroma teorijo, ki jo zagovarjaš.
Jaz sem verjetno kak dan zasvojen, kak dan pa sploh nič. Kaj pa zdaj to pomeni? :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Nisem v nobenem klubu. Je pa velika verjetnost, da sem dosti prej kot ti komunicirala z ljudmi prek interneta kto ti. Tudi na tem forumu nisem od včeraj.
No, moškega si pa vseeno nisem nikoli iskala na spletu. Tako hudo mi ni bilo nikoli. :)[/quote]

Uff, gre to čase, ko je treba vse prečitati, potem pa še napisati daljše pravopisno brezhibne komentarje v temah, gre časa še pa še.. : ))) Tu se sedaj lahko samo rangiramo, kateri od nas je večji “junky”… :))) hehe
Priznanje je prvi korak na poti ozdravitve! HAHA :)))[/quote]

A ti vedno vse sodiš po sebi in izključno po tistem, kar si ti videl in doživel v lajfu? Ali samo na forumu?

Mimogrede, jaz nisem v JU, niti ne zabušavam na kakšnem službenem računalniku. Delam včasih tudi po 15 ur skupaj, ob vsemogočih urah. Ampak ti tega itak ne boš nikoli dojel. 🙂

Da imaš razcepljeno osebnost – za laike dvojno 😛

Sodobna zabava, moderna tehnologija, športne stave … vse je sila zabavno, a ima tudi svoje temne strani.

Internet je zares super zadeva, pomaga nam pri pridobivanju informacij, spremljanju novic in tudi pri učenju, a lahko kmalu postane naša obsesija.

O zasvojenosti lahko govorimo takrat, ko nismo več gospodarji svojega časa in početja, ko je želja po nečem močnejša od nas. Žal te naše male aktivnosti niso tako nedolžne.

K odvisnostim veliko bolj nagnjeni moški
Zanimivo je, da strokovnjaki poročajo o resni zaskrbljenosti ljudi nad zasvojenostjo, tako staršev zaradi zasvojenosti otrok kot tudi odraslih zaradi drugih odraslih.

Prav neverjeten odstotek ljudi je postal sužnjev elektronskih medijev. Že pred leti so v Pekingu odprli pravo kliniko za odvisnike od interneta. Večina pacientov je mladih moških. Vsi povejo podobno zgodbo o tem, kako je internet uničil njihovo življenje.

Klinika je sicer del večjega centra za zdravljenje odvisnosti, kjer zdravijo tudi odvisnike od alkohola in mamil.

Internetne odvisnike sprejmejo na dvotedensko zdravljenje, ki vključuje zdravniško pomoč, psihološko terapijo in vsakodnevno telovadbo v fitnesu, saj so številni odvisniki vsak buden trenutek preživeli pred računalniškim zaslonom in nikoli niso redno telovadili.

Kliniko vodi doktor Tao Ran, ki je prepričan, da se Kitajska na tem področju srečuje z veliko težavo. Za BBC je povedal: “Na Kitajskem vsak dan 20 milijonov mladih na internetu igra računalniške igrice ali klepeta. To pomeni, da odvisnost od interneta med mladimi postaja velika težava. Šele v zadnjem času so se oblasti začele zavedati razsežnosti problema in v medijih se je pojavilo več člankov, ki opisujejo nevarnosti predolgega deskanja po internetu.”

Njegova klinika bo prihodnje leto dobila dodatnih 200 postelj, da bi lahko zadovoljila povpraševanje. Nove centre odpirajo tudi v drugih velikih mestih, na primer v Šanghaju.

Pet vrst zasvojenosti
Obstaja pet vrst spletne zasvojenosti. To so odvisnost od pornografije, zasvojenost od družabnih omrežij, zasvojenost od spletnih iger na srečo ali od nakupovanja po spletu, odvisnost od iskanja informacij po spletu in odvisnost od računalniških iger.

Mladostniki živijo virtualno življenje
Podatki o tem, kako pogosto se pojavlja zasvojenost z elektronskimi mediji, so različni.

Kot kaže raziskava, ki jo je izvedlo podjetje Websence, je v ZDA četrtina zaposlenih zasvojenih s spletom. Osem odstotkov jih med delovnim časom ne brska po spletu, med četrtino in polovico delavcev pa svojo zasvojenost kaže kar na delovnem mestu.

Ameriška študija, ki jo je izvedel Douglas A. Gentile med mladimi, starimi od osem do 18. let, je pokazala, da skoraj vsak deseti kaže znake odvisnosti od video iger. Pri teh 8,5 odstotka mladih igranje video iger negativno vpliva na šolski uspeh, odnose s prijatelji in družino ter zdravje.

Psihologi pri tem opozarjajo, da so otroci in mladi bolj ogroženi oziroma ranljivi, saj še niso zmožni kritične presoje, kaj je zanje dobro in resnično koristno. Živijo virtualno resničnost, ki jih vse bolj oddaljuje od realnega življenja.

Pri mladih je to še zlasti problematično, ker tako upočasnijo proces dozorevanja, socializacije in izobraževanja. Strokovnjaki svetujejo, da je najboljša preventiva informiranje populacije, predvsem pa staršev in mladostnikov.

Zasvojenost med študenti
Eno od prvih raziskav o zasvojenosti študentov z internetom je leta 1997 opravila Kathy Scherer. V svojo raziskavo je vključila 531 študentov s teksaške univerze iz Austina, od katerih jih je 381 uporabljalo internet vsaj enkrat na teden in so bili vključeni v nadaljnje raziskave.

Med njimi jih je bilo glede na merila 49 (13 odstotkov) zasvojenih, in sicer 71 odstotkov moških in 29 odstotkov žensk. Internet so uporabljali povprečno 11 ur na teden, medtem ko so ga drugi v povprečju osem ur na teden.

Schererjeva je tudi ugotovila, da za zasvojene obstaja trikrat večja verjetnost, da bodo na internetu uporabljali interaktivne aplikacije. (Vir: diplomska naloga Anže Primožič – Zasvojenost z internetom, 2009).

http://www.aktivni.si/psihologija/internet-odvisnost-sodobnega-casa/

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Zdaj tu imam občutek, da si hotela vnesti “čistilca za slabo vest”: češ saj veliko delam, se marljiva, zato si lahko privoščim več (internetne) odvisnosti. :))) Ker sem priden, lahko spijem 1,5 liter vodke dnevno, ne samo liter kot drugi. 🙂 Limit je ČAS pri internetu. Pri alkoholu je limit količina popitega alkohola.

Jaz te tu ne napadam, samo podatke navajam od strokovnjakov (psihologi, sociologi), ki proučujejo vpliv interneta na naše življenje in določajo meje, kaj še spada pod “zdrave navade” in kaj že zdaleč ne več..

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close