Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek dohodnina

dohodnina

v letu 2012 sem bila zaposlena 8 mesecev z razmakom. v prvi rundi se pravi aprila nisem dobila odgovora ali ga pričakujem sedaj do 31 maja? namreč v to drugo skupino spadajo tisti, ki imajo v olajšavi družinske člane (jaz nisem vlagala olajšave). ali sploh dobim kakšen izračun?

Če imate na svoji plačilni listi (listini o osebnem dohodku) zavedeno postavko davčni odtegljajo oz akontacijo dohodnine, potem to pomeni, da ste v preteklem letu s tem denarjem kredititirali državo zaradi česar bi morali prejeti odločbo o odmeri dohodnine za leto 2012; premalo odvedeni sledi doplačilo dohodnine in obratno – ostali, ki je še niste prejeli jo boste DO 15.6.2013. Vkolikor odločbe ne bo, na Durs-u oz davčnem uradu lahko vložite obrazec Napoved za odmero dohodnine za leto 2012 pri čemer se sklicujte na to, da ste v preteklem letu bili zaposleni in da bi že zaradi tega morali prejeti odločbo…..odločba o dohodnini vedno izhaja iz tega, kar smo zaslužili v preteklem letu in nima veze ali smo le enkrat prejeli osebni dohodek (plačo) ali 5 krat ali 12 krat.

oz vkolikor vam moj odgovor ne zadošča, se še obrnite na bližnjo davčno izpostavo: http://www.durs.gov.si/si/o_davcni_upravi/davcni_uradi_in_uradne_ure/

Če imate na svoji plačilni listi (listini o osebnem dohodku) zavedeno postavko davčni odtegljajo oz akontacijo dohodnine, potem to pomeni, da ste v preteklem letu s tem denarjem kredititirali državo zaradi česar bi morali prejeti odločbo o odmeri dohodnine za leto 2012; premalo odvedeni sledi doplačilo dohodnine in obratno – ostali, ki je še niste prejeli jo boste DO 15.6.2013. Vkolikor odločbe ne bo, na Durs-u oz davčnem uradu lahko vložite obrazec Napoved za odmero dohodnine za leto 2012 pri čemer se sklicujte na to, da ste v preteklem letu bili zaposleni in da bi že zaradi tega morali prejeti odločbo…..odločba o dohodnini vedno izhaja iz tega, kar smo zaslužili v preteklem letu in nima veze ali smo le enkrat prejeli osebni dohodek (plačo) ali 5 krat ali 12 krat.

oz vkolikor vam moj odgovor ne zadošča, se še obrnite na bližnjo davčno izpostavo: http://www.durs.gov.si/si/o_davcni_upravi/davcni_uradi_in_uradne_ure/%5B/quote%5D

Obrazec Napoved za odmero dohodnine za leto 2012 morate oddati najkasneje do 31.7.2013!!! Po tem datumu oddaja obrazca vec ne bo možna.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close