Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Dialog med moškim in žensko

Dialog med moškim in žensko

Zanimivo in koristno bi bilo prebrati kakšen dialog komunikacije med moškim in žensko.
Od začetka do zaključka, kje je dialog takšen, da ženska še naprej razmišlja o
moškemu. Lahko je spoznaven, lahko pa gre za moškega in žensko, ki se že
poznata.

Primer bi bil lahko napisan nekaj minutni dialog telefonskega pogovora, kjer moški
uspešno komunicira z žensko, ki se z zanimanjem odziva.

I

Mislim, da mora biti kaj več kakor le “moč” izrečenih besed, da bo ženska razmišljala o moškem in velja seveda tudi obratno….ni vredno podcenjevati moči neverbalne komunikacije. Je pa tudi odvisno od ženske, nekateri se malo zapiha na dušo pa je že vsa očarana, medena in ne vidi pol metra pred seboj 😉 Poskusi s kakšnim izvirnim, neobičajnim komplimentom, če že res nameravaš vzbujati interes z besedo 🙂

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Preveč poudarjaš na eni strani uspešnega moškega in na drugi zadovoljeno žensko:). Komunikacija mora potekati spontano, brez hudih pričakovanj in v sproščenem duhu.

Do neke mere se strinjam z odgovoroma. Vendar besede so del vsega. Kakor se zunanjost dopolnjuje z notranjostjo in obratno.

Osebno nimam problema, da bi me bilo “strah” iti do punce ali sploh ljudi. Večkrat ne najdem besed in sem potem tiho. Res ja pa da se veliko ljudi pogovarja stvari, ki se mi ne zdijo zanimive ali se me ne tičejo in se potem držim sam zase.

Daj no, pusti že to teorijo na miru!!!! Začni delat napake pa se na njih učit. Kako zaboga nimaš ideje, o čem se pogovarjat?!

Sprašujem se, kaj pravzaprav pomeni uspešno telefonsko komuniciranje z žensko? A morda to, da ti ne vrže dol slušalke, ali to da ves čas mrmlja a-ha in ja ali to, da ona ves čas blebeta & ti ne pusti do besede ali kaj četrtega? Sklepam, da preveč priročnike bereš (na temo komuniciranja), spravi se raje v akcijo! A tebi je dovolj, da bi ženska zgolj o tebi razmišljala oz o tvojih besedah, to je skoraj brezveze; ženske bolj malo razmišljamo o tem kaj smo slišale in mnogo več o tem ali nam je bil všeč glas, kako smo se ob njem počutile 🙂

Večkrat slišiš, da se drugi pogovarjajo o stvareh, ki tebi niso zanimive…onda vozi ali začni pogovor o tistem, kar je tebi zanimivo; ne udrihat le po drugih, morda si ti ravno tako nezanimiv ali pa znaš povedati absurdno smešno anekdoto na obupno nezanimiv način in si le s tem zabiješ avtogol. Sorry model, toda to da imaš mučke že pri osnovah kot je špraha pa je precej žalostno….se je kar za zamisliti.

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Glej, 80% žensk je popolnoma brezveznih in se znajo pogovarjat samo o neumnostih. Če se znaš spustit na ta nivo, boš “uspešen” v tem, če ne pa pač ne.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Izberi si tistih 20%, bo manj jamranja !!! 🙂

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Spiderja obletava izključno le 80% brezveznih žensk, formulo kako najti ostalih 20% še išče (morda pa se ga izogibajo, ker je sam spada tudi med 80% brezveznih moških).

Ljudje smo različni. Sicer je 20% žensk ustrezne starosti zelo veliko in če bi se uspel tem približati bi bilo več kot dovolj. Toda težava je točno kar sem napisal. Ta vikend sem ponovno bil zunaj. Prav neumno sem se pučitil ko je privlačna ženska plesala v moji bližini in mi zelo izrazito nakazala naj kaj naredim. Sam pa sem le stal in opazoval. Ker nisem imel pravega “filinga” bi najbrž bilo le slabše, če bi karkoli storil. Največ kar bi lahko naredil je da bi kasneje začel pogovor z njo in jo vprašal za telefon. Vendar tudi tega nisem storil. Škoda se mi zdi, da mi tako uhajajo priložnosti, ko bi lahko spoznal veliko žensk.

In zelo konkretno mi ni misel na spontanost prav nič pomagala. Preprosto nisem imel nekega “filinga”, ki je v bistvu lahko prevedeno tudi spontanost, da bi karkoli drugega naredil, kakor da le stojim in opazujem. Sicer nisem naredil nobenega slabega vtisa, da bi jo spoznal pa prav tako ne.

Mogoče pa ti samo ni bila dovolj namenjena, da bi storil kaj več od tega, kar si oziroma nisi. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Krasno tolažbo mu daješ. Napisano je samo pesek v oči. S tem bo kvečjemu samo še bolj pasiven oz. naslednjič spet ne bo nič ukrenil. Resnica je ta, da tip ni imel jajc zaplesati z njo. Strašanska nerodnost pri odnosih z ženskami ga ovira, da ne zmore biti spontan je le v njegovi glavi. Zapomnite si, vse je le v glavi. S takim mišljenjem si ga bo on še dolgo metal na roko.

Ne se kot pijanec plota obešati na neke procente, ki ti jih tu gor navede en srečen nihilist. Ti si sigurno s tehnične šole (faksa?), da tako “moško” razmišljaš. No saj… mogoče pa fasciniraš kako intuitivno žensko cccccc Namreč, tudi če je samo 20% žensk sposobnih neneumnih pogovorov in četudi se ti sparčkaš s tisto iz 80%, si lahko v zvezi srečen. A je tebi važno, da si s punco, do katere kaj čutiš ali da si s punco, ker jo imajo tudi drugi?
Aja in kako zgleda misel na spontanost…?

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]


Za Spiderja je dobra le tista, ki se ujame v mrežo, vse ostalo ne šteje!!!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Ne gre se za številke. Namen posta je ker želim narediti korak naprej pri spoznavanju žensk.
Kako začeti pogovore in o čem se punce želijo pogovarjati. Manjkajo mi teme. Da ne bi potem izpadel nazanimiv in dolgočasen. Ne vem kašne besede naj uporabim pri spoznavnih nagovorih? Ali pa sem zelo omejen z njimi. Manjka mi neka domišljija. Hkrati se zavedam da sem lahko precej komunikativen in se da ogromno naučiti. Če dajem tak vtis, nisem v študijskih letih. Sem nekoliko starejši ne pa veliko.

Kot sem že pisal, kar koristi je predvsem vaja in vaja v komunikaciji. Znam zaplesati v paru, kar se mi ne zdi problem. Nimam pa filinga da bi prijel punco za boke in kakor vsi pravite spontano z njo zaplesal. V drugem postu sem tudi že pisal, da spontanost pride le z vajo kjer na začetku nismo spontani. Spontano vozimo avto, ko se učimo voziti smo nespontani. Poslal sem tudi post, kjer sem spraševal če bi bila kakšna za to, da bi vadila. Ne običajen standarden ples, kjer se v paru pleše. Temveč ples kjer se ženski približaš na plesišču in jo primeš za boke ali kakorkoli. Rad bi generalno izboljšal komunikacijo in tudi spoznal nove punce, ter sploh ljudi, ki so podobnega mnenja.


Mislim, da ti ne manjkajo teme. Manjka ti malo zaupanja vase. Bojiš se, da boš izpadel dolgočasen, če ne boš v nulo zadel teme, ki točno tisto žensko v nekem točno določenem momentu zanima. Želiš bit perfekcionist. Ne dopuščaš napake. Ne dopustiš niti, da bi si katera kaj “slabega” mislila o tebi. Ampak, tudi ko boš samozavesten, si bo še vedno katera o tebi mislila kaj “slabega”. Recimo, da si domišljav, prevzeten, vzvišen.
Ženska ne bo vedno pripravljena na pogovor s teboj, tudi če boš našel še tako zelo zanimivo žensko temo, morda njej ravno v tistem momentu ne bo niti malo do tega. Zakaj sploh misliš, da obstajajo “teme”. Govori o tem, kar te zanima in sprašuj, da boš zvedel, kaj zanima druge?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Dating, ženske zanimajo vsakdanje lahkotne teme. Small talk. Ne moreš zgrešit, samo sprosti se in bodi samozavesten.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Po prebranem sem dobila zgolj eno asociacijo: komplikator! Ko boš nehal komplicirati boš manj obremenjen in bolj (končno!!) spontan.

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Tale sestavek se malo navezuje na to temo, je pa sigurno dobro izhodišče za premišljevanje.

*Posvet o psihičnem zdravju, Stanford, 2012*
>
>
> Zadnje predavanje je bilo posvečeno odnosu med telesom in duhom,
> povezavi med stresom in boleznijo. Vodja oddelka za psihiatrijo v Stanfordu
> je, med drugim, poudaril, da je najbolje, kar lahko moški stori za svoje
> zdravje, to, da ima sopotnico, medtem ko je najbolje, kar lahko stori
> ženska za svoje zdravje, to, da ima prijateljice. Kljub temu da se je
> celoten avditorij zasmejal, je gospod ostal resen.
> Ženske imajo med sabo različne odnose, iz katerih se gradi podporni
> sistem, ki jim omogoča in pomaga premagovati stresne situacije in težave v
> življenju. Fiziološko gledano: gre za to, da druženja žensk s
> prijateljicami povzročajo večje proizvajanje serotonina. To je posrednik
> (nevrotransmiter), ki pomaga v boju z depresijo in zaradi katerega se
> človek dobro počuti. Ženske delijo druga z drugo svoje občutke, medtem ko
> so v središču pozornosti moških, ko se družijo s prijatelji, aktivnosti.
> Moški se zelo redko pogovarjajo o tem, kaj čutijo in kako poteka njihovo
> zasebno življenje. Govoriti o službi? Ja. O športu? Ja. O avtih? Ja. O
> ribolovu, lovu, golfu. Ja. O tem, kaj čutijo? Redko.
> Ženske delamo to od nekdaj. Najgloblja čustva delimo s sestrami,
> prijateljicami, materami in, kot se zdi, je to za zdravje dobro.
> Predavatelj razlaga tudi, da je čas, ki ga preživlja ženska s svojo
> prijateljico, enako pomemben za njuno počutje kot tek ali telovadba.
> Morda bi kdo mislil, da takrat, ko telovadimo, skrbimo za zdravje telesa,
> da pa, ko se družimo s prijateljicami, izgubljamo čas in bi se morale
> ukvarjati s pametnejšimi stvarmi. Narobe. Profesor zagotavlja, da če ne
> ustvarjamo in vzdržujemo kakovostnih osebnih odnosov, svoje zdravje
> ogrožamo enako, kot če kadimo!
>
>
> *Torej, punce: vsakič, ko se družimo s prijateljicami, pomislimo, koliko
> dobrega naredimo zase in si čestitajmo, ker smo storile nekaj dobrega za
> svoje zdravje!

Zanimiva teza:

da je najbolje, kar lahko moški stori za svoje
> zdravje, to, da ima sopotnico, medtem ko je najbolje, kar lahko stori
> ženska za svoje zdravje, to, da ima prijateljice

Moški potrebuje žensko, da ji lahko pove, kako se počuti, da ji lahko pove, kaj ga je razveselilo, kdo ga je prizadel, da ga ženska občuduje.
Profesor je izbral zanimivo besedo: SOPOTNICA,
To ni nujno, da je žena, mama, partnerka, ljubica, ampak ženska, ki zna stopati ob moškemu, ki mu je lahko zaupnica.
Mislim, da moški željo po zaupanju, po sprejemanju, nujno pogojujejo s seksom in niso sposobni vspostaviti čudovitega odnosa z žensko, katero bi mogoče potrebovali ob sebi za medsebojno rast.
Moški, ki ni bil deležen materinske ljubezni, ne zna ločiti med ljubeznijo in seksom in je prepričan, da to mora biti v kompletu. Tak moški je tudi izredno ljubosumen na vsake moške prijatelje partnerke, ker pač izhaja iz sebe.

ashunshine…. poenostvi si življenje…tukej ni napisanega nič novega. To je jasno vsakemu zrelemu človeku.

Koliko pa je zrelih? Določeni so na ravni 5-letnika.

tist, ki je kdaj živel v resni zvezi ve, da to more tako bit kot je gor napisano, če hoče, da zveza dobr funkcionira. Prijatelji, šport itd, vse to mora biti stalno prisotno. Svoje preteklosti ne smemo zavreči, ko smo v resni zvezi, pa ni zime za eskime, čeprav zunaj sneg pada.

Ljubezen brez seksa je torej prijateljstvo? No jaz v svoje prijatelje nisem zaljubljena, ne glede ali je on ali ona. V fanta pa (sem bila), in to še preden sva spala skupaj.
In še nekaj je profesor pozabil. Prijateljstvo med mž je povečini (če je možno, nekateri ga menda res niso sposobni) dosti bolj iskreno, ker je dosti manj zavidanja, primerjanja; praviloma bolj zaščitniško; podobno odnos brat-sestra na pram odnosu sestra-sestra.

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]


Jaz pa menim, da je takšnih vedno več žensk. Če sklepam po napisanih komentarjih nekaterih žensk, jim je seks eno izmed bistvenih področij, ki je kot merilo za uporabnost moškega.
Ženske velikokrat pišete, da moški ni uporaben, če ne zna zadovoljiti ženske. Tako, kot je treba. 🙂

Zakaj v takih primerih, ko moški ne zna ali ne zmore zadovoljiti ženske, potem ne rečete, da boste ga vseeno imele ob sebi, da boste ob njem duhovno in medsebojno rasle ?

Poleg moškega se da duhovno oz medsebojno rasti? Do zdaj me še noben ni v to prepričal. Dvomim pa tudi v to “realno sliko” kar je napisano s strani žensk, da je spolna potešitev takšna nuja, obveza; obstajajo tudi ženske, katerim to ni mar; še več seks jim je nekaj odvečnega, umazanega, nezanimivega, grešnega – torej dragi moški: ali bi bili z žensko, ki tako razmišlja, čuti? Ali raje s tisto, ki odkrito pove, da če si oz boš slab v seksu, da se raje spelji stran.

Nikoli vam ni prav :))))

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close