Delo v klicnem centru
Prjatelj se je prijavil na delo za Agenta al svetovalca v klicnem centru.
Pravi da mu ni čisto jasno kakšno delo bo me samo zanima če je kdo že imel izkušnje z delom in svetovanjem preko telefona. Jaz mu namreč pravim da je to en nateg in nisi za to nič plačan pa trdi dA gre za firmo s 50 zaposlenimi.
Odvisno od KC do KC. Ce je to KC znotraj večje druzbe je to OK, ce je to svetovanje je to OK. Ce je to trženje npr. Spletnih strani in vpise v neke baze… pa moras biti tip za to… si lahko 10 ur tam, pa ce nimas stranke nic ne dobiš, tudi pog. Ne podpisuješ oz. Neko kvazi pog. Kjer nisi prijavljen v soc zavar sistem…
Odvisno od firme.
V bistvu imaš dva tipa klicnih centrov. Prvi je podporni. Torej tebe kličejo stranke, ki nekaj rabijo. NPR Pri operaterju sprejemaš klice strank z težavami in podobno. Ali v trgovini sprejemaš naročila.
Ponavadi je plačilo fiksno, brez kakih dodatkov na uspešnost.
Potem imaš pa še tržni. Tam ti kličeš in prodajaš produkt (običajno naključnim osebam). Plača 100% minimalec +dodatek za uspešnost.
Klicarit moraš non stop. Včasih dobiš še skripto v roke, od katere ne smeš kaj po svoje.
V enem takem sem enkrat popravljal sisteme… me je že po parih urah glava bolela, ko sem skoz eno in isto poslušal.
Ljudje ne zdržijo dolgo, zato pa tudi non stop iščejo kader. Če drugega ne najdeš ajde, probaj.
Zdravo. Jaz sem delala v flexi gab podjetju. Cisti nateg.
V oglasih pise 1350eur bruto place in variabila. Ko pa das skozi tedensko NEPLACANO uvajanje, dobis pogodbo za en mesec na kateri je minimalec.
Tako te zavedejo in seveda potem pristanes na podpis pogodbe, saj vmes ko se izobrazujes ne isces druge sluzbe. Potem ti spreminjajo plane iz meseca v mesec.
Pac nateg v samem startu, zato se tudi toliko ljudi menja.
Ce ze grete tja najprej naj vam dajo pogodbo za podpisat.
Sam povem, 05.04.2022 ob 18:00
Ja saj, to je 924 € neto + kolikor se potrudiš za prodajo. Nič ne nategujejo. A znate računat?
Zal ni tako. Za minimalca moras izpolnit okoli 300 tock.
Ce to dosezes imas minimalca kar je 1024eur bruto in ne 1350eur bruto.
Drugace se prodaja Telemach pakete, agresivna prodaja.
Lastnik misli da vsakemu vse lahko prodas. Pac samo kes da se izteka v njegov zep. Nakoncu pa ne vidis niti kaksna je bil tvoja realizacija ampak dobis placo na blef, na besedo.
Dobro zate. Ampak to ne drži. Sama sem bila zaposlena 3 leta. Na začetku vse ok, zadnje leto pa polom. Da ne komentiram novega oglasa, ki ga imajo. 1800 fiksna plača…heheh
nikjer ne piše da je to za cca 480 točk. Mi smo imeli pogodbo za 1350 če si imel realiziranih oz potrjenih 300 točk.
V vsakem primeru na koncu dobiš minimalca. Odnosi katastrofa, plačilnih list se ne dobi. Smo čakali tudi več kot tri mesece.
Tako, da se v čim večjem krogu izognite KC flexi.
mi boste pozneje hvaležni. Tisti, ko se odločijo, da bodo poskusili se pa prej kot v tednu dni premislijo. In ni res, da ljudje nočejo delat, ampak tu je pa obup.
Če vas še kaj zanima, z veseljem odgovorim
Sem delala v nekem klicnem centru. Razdeljen na več sekcij. Pomoč, podpora obstoječim strankam in trženje. V prvih dveh stalno zaposleni, dobro tudi nekaj prekarcev, zdaj menda ne več, Delo je zahtevalo ogromno znanja na podpori in znanje vsaj dveh tujih jezikov na pomoči. Ampak to bi še šlo. Je delovalo kot solidno delo, kolikor je delo z ljudmi, največkrat napiljenimi lahko solidno. Trženje, kjer sem pristala jaz, ker predhodnih znanj iz zahtevanih področij nisem imela je pa ubi bože. Čisto beračenje. Me je imelo, da bi šla raje prodajat Kralje ulice. Zaslužila bi verjetno več, pa še glupi, primitivni folk me ne bi nadiral. Plačilo so ti pa že zgoraj opisali. Če je bil cel minimalc je bilo v redu. Stalno neki odbitki za nekaj kar nam sploh niso znali nadrejeni povedati zakaj gre. Odnosi pa hujši kot v koncentracijskem taborišču. Princip kapoja. Tisi, ki je dva meseca dlje v službi od tebe, te mora zajebavat in tožarit šefom. Fuj, samo stran. Res so ljudje, ki jim ta poden od podna paše. Kakšni karakterji so to, raje ne vem.
Pod tole se pa podpišem. Kar nekaj časa nazaj sem dala odpoved, ker je bilo nevzdržno. Dve bivši sodelavki sta povedali, da imajo že nekaj mesecev novo zaposleno, ko vsem pije kri in tudi zaradi nje novi ne ostajajo.
Če človek nujno rabi delo, je razumljivo, da potrpi, dolgoročno bo pa polom za vaše mentalno stanje, da o financah niti ne govorim.
Vprašanje en, 24.09.2021 ob 20:13
Prjatelj se je prijavil na delo za Agenta al svetovalca v klicnem centru.
Pravi da mu ni čisto jasno kakšno delo bo me samo zanima če je kdo že imel izkušnje z delom in svetovanjem preko telefona. Jaz mu namreč pravim da je to en nateg in nisi za to nič plačan pa trdi dA gre za firmo s 50 zaposlenimi.
Jaz sem se na AMZS za delo agenta v klicnem centru, dva tedna nazaj, imam univ dipl družboslovje komunikologija, nič odgovora še.
Ker menim, da imam izrazite in odlične komunikacijske veščine, sem se še v Biostile, kjer iščejo Svetovalca za telefonsko prodajo prehranskih dopolnil.
Na AMZS so me zaradi previsoke kvalificiranosti v preteklosti že odklonili v klicnem dispečer centru.
Tokrat gre za enoletno nadomeščanje porodniške odsotnosti.
Bomo videli. Tisti s VII./2 zlepa ne pridemo do takih služb za V. stopnjo izobrazbe, drugod pa nas premagujejo znatno mlajši direkt s faksov ali z diplomo in par leti delovne dobe, ki se jih da tudi laže komandirat…. Pa delodajalcev ni tako strah,da bodo skss na bolniški, kot jih je strah pri vseh nas, mi smo proti 50 ali tam nekje.
Kar je škoda in ageizem ampak takle mamo.
Sama bi šla raje čistit ali v proizvodnjo. Mislim, da je povsod enako in gre še na slabše. Vidiš oglas, poln floskul o dinamičnem in stimulativnem okolju in podobnega jenkijevskega sanja in ugotoviš, da konkretni klicni center poznaš. Kot slišiš, je zdaj še huje.Nadirajo te stranke in vodje, veliko je mobinga, tudi tožarjenja in tekmovalnosti med sodelavci. Odnosi na psu. Skoraj nimaš časa za wc. Čas, ko moraš biti na slušalkah se podaljšuje, delo intenzivira. Hkrati med pogovorom moraš obdelovati stranko, ker ti takoj uleti nov klic. Po osmih urah si totalno izžet. Zahteve po prodaji so vse hujše. Obvladati moraš ogromno stvari, ki se stalno spreminjajo. Aplikacije ne delajo. Plača redno zaposlenih je minimalec ali nekaj evrov čez. Opevanih ugodnosti je vse manj. Za nekaj tednov ali mesecev prek študenta je koristno, da znaš potem ceniti svoje delo. Ko diplomiraš in nekje dobiš normalno službo, vidiš, da je mnogo lažje in manj stresno, čeprav strokovno bolj zahtevno. Se ti reveži, ki izgubljajo tam leta in zdravje, prav smilijo.
V zelo velikem, uglednem slovenskem podjetju so me vzeli v ožji izbor prav za nadomeščanje porodniške, zaposlene, agentke v klicnem centru.
Kaj lahko pričakujem, gre pa za avtomobilsko industrijo in zavarovalništvo? Kaj izpostaviti na razgovoru za službo, ker sem že tako daleč, me najbrž čaka še praktični preizkus na delovnem mestu agenta v klicnem centru. Gre za eno največjih podjetij pri nas, zato se neplačila niti najmanj ne bojim.
Forum je zaprt za komentiranje.