darilo
Ne bom izdal, kaj si jaz želim, lahko pa povem, kako se jaz lotevam tega. Verjetno velja tudi v obratni smeri.
Mene nikoli kot darilo ne pritegne denar, v smislu gotovine, raznih bonov ipd., ker je to zelo neosebno in nima nobene vsebine.
Ko gre za materialno darilo, sam vedno poskušam najti “osebno” darilo, to pomeni darilo, ki je namenjena samo določeni osebi. Tako, ki jo bo uporabljala / nosila / porabila samo ona. Seveda čimbolj probam zadeti njen ukus. Če pri tem zadanem še željo in potrebo, toliko bolje. Cena pri tem nima veze, lahko je drago ali poceni. Zraven darila velja napisati nekaj vrstic lepih besed. (Mi pa pogosto kar sama namigne, kaj bi hotela, tako da morda do zdaj nisem bil preveč uspešen pri izbiri daril. ;-))
Ko gre za izražanje pozornosti / ljubezni / sreče poskušam najti nekaj, kar jo bo presenetilo, lahko tudi nekaj igrivega, drugačnega. Žal pa se (pre)pogosto zatečem kar k rožam – vrtnicam. Sklepam pa, da z njimi ne boš naredila vtisa na dragega. 🙂
“Mene nikoli kot darilo ne pritegne denar, v smislu gotovine, raznih bonov ipd., ker je to zelo neosebno in nima nobene vsebine”
Včasih je pa to bolj praktično kot pa eno “nepraktično” darilo. Si pač izbereš sam kar si želiš. Sicer pa imam sam rad, če me kdo preseneti s čim kar sem si želel. Čeprav je danes, ko že imamo vsega polne riti, vedno težje.
Seveda je vprašanje tudi, od koga dobiš darilo. Če ga npr. dobiš od firme, potem bi se strinjal, da je boljše, če dobiš denar, kot pa nekaj, kar ne rabiš. Kontra primer pa je, če si poročen 10 let in ti žena, s katero itak deliš vse stroške, podari bon za neko trgovino. Bucka je bolj spraševala, kaj si želimo fanjte / moški od svojih deklet / žena.
Če veš kaj si fant približno želi, ne veš pa kaj točno, lahko fantu podariš tudi bon in zraven priložiš lepo napisano, čemu je bon namenjen. Recimo če si želi neko tehnično zadevo, o kateri nimaš pojma.
Pred parimi dnevi sem fantu za roj.dan podarila nekaj verzov ,ki sem jih sama napisala in mi veliko pomenijo v njih je on,vse skupaj prepisala na lep papir ,dala v okvir in obesila na steno v njegovi spalnici.(darila je bil zelo vesel).Naj prijateljici sem podarila lepo dekco in pravi ,da zdaj vedno zaspi z njo ,ker ji je pri srčku toplo…..čar je v majhnih stvareh ,ki so iz srca….mislim pa ,da človeku največ pomeni lepa beseda…….lp
Forum je zaprt za komentiranje.