Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek D vitamin

D vitamin

..https://youtu.be/ghGiv7YLC7Q?si=yW8Kpf_5FAfhCeRi..

Od nedelje dalje bo videt prav fajn vreme?

Pojdi dovolj visoko, pa bo sonca in vitaminčka dovolj že danes…

Poglej kamero na Kredarici…

..https://www.hribi.net/spletna_kamera/kredarica/20

 

Od oktobra naprej je sonce prenizko za naravno tvorbo vitamina D v telesu. Lahko se cel dan nag sončiš pa bo efekt nula. To velja vse tja do aprila nekje.

Odgovor na objavo uporabnika
Cabalero, 16.10.2024 ob 10:36

Od oktobra naprej je sonce prenizko za naravno tvorbo vitamina D v telesu. Lahko se cel dan nag sončiš pa bo efekt nula. To velja vse tja do aprila nekje.

tocno tako, take debilizme prodajajo firme, ki tržijo tablete D vitamina. za skozlat se, resno. če bi to bilo res, bi v Sloveniji imeli veliko bolezni povezanih s pomanjkanjem tega vitamina / hormona, pa jih nimamo.

Odgovor na objavo uporabnika
rok-1, 16.10.2024 ob 10:30

Pojdi dovolj visoko, pa bo sonca in vitaminčka dovolj že danes…

Poglej kamero na Kredarici…

..https://www.hribi.net/spletna_kamera/kredarica/20

 

Lepo je.

 

Kaj frogica nič ne boš branila svojega viharca, ko ga v temi o popaju zmerjajo? In kje je on, sta spet skregana?

ZA: Kera bolana: tocno tako, take debilizme prodajajo firme, ki tržijo tablete D vitamina. za skozlat se, resno. če bi to bilo res, bi v Sloveniji imeli veliko bolezni povezanih s pomanjkanjem tega vitamina / hormona, pa jih nimamo.

To seveda NI RES.Govorila z endokrinologinjo, ki je delala raziskavo na slovenski populaciji in ugotovila, da  ima 73% slov. populacije  POMANJKANJE vitamina D.

D vitamin je potrebno jemati v D3 obliki, 35 kapljic na teden.

Iz mojih raziskav tujih novejših študij: D3 je potrebno jemati skupaj s K2 vitaminom.

Pa dobro je, saj dodajamo tudi, vseeno je lepo, ko nas sonček boža. In nekaj absorbacije je zagotovo tud v drugih mesecih, letos je bolj porazn oktober. Recimo 2018 smo v kratkih rokavih še velik hodili v oktobru. Sezone se zamikajo.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 3807, 16.10.2024 ob 11:39

Kaj frogica nič ne boš branila svojega viharca, ko ga v temi o popaju zmerjajo? In kje je on, sta spet skregana?

On tam dela kr dela za svoje veselje. Mene se psuje al sm poleg al ne 🙂 Ve drugače on kaj si mislim. Vtikava se pa ne vedno v teme drug drugemu, ker nimava potrebe po konstantnem supportu, sploh ne tam, kjer sva v svojem prepričanju neomajna.

Odgovor na objavo uporabnika
kar neki posplošujete, brez, da bi vedeli, 16.10.2024 ob 11:47

ZA: Kera bolana: tocno tako, take debilizme prodajajo firme, ki tržijo tablete D vitamina. za skozlat se, resno. če bi to bilo res, bi v Sloveniji imeli veliko bolezni povezanih s pomanjkanjem tega vitamina / hormona, pa jih nimamo.

To seveda NI RES.Govorila z endokrinologinjo, ki je delala raziskavo na slovenski populaciji in ugotovila, da  ima 73% slov. populacije  POMANJKANJE vitamina D.

D vitamin je potrebno jemati v D3 obliki, 35 kapljic na teden.

Iz mojih raziskav tujih novejših študij: D3 je potrebno jemati skupaj s K2 vitaminom.

Raje povej kaj misliš v IE (internacionalne enote) oz IU, ker kapljice niso natančna enota za doziranje.

D vitamin pridobivaš tekom celega leta. Itenziteta je seveda različna od jakosti sonca, tudi od ure. Tudi v prehrani ga dobiš.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10772, 16.10.2024 ob 13:02

D vitamin pridobivaš tekom celega leta. Itenziteta je seveda različna od jakosti sonca, tudi od ure. Tudi v prehrani ga dobiš.

Tut to drži.

d vitamina ne moreš nikjer dobit, ker se tvori v naših telesih in je hormon. Fak kok ste nerazgledano, nič čudnega da farma ko omafija tolk služi na vas.

Kitajska študija – knjiga, preberite si jo, samo v čisto gor severnih državah imajo pomanjkanje sončne svetlobe, drugje pa ne.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close