D vitamin
..https://youtu.be/ghGiv7YLC7Q?si=yW8Kpf_5FAfhCeRi..
Od nedelje dalje bo videt prav fajn vreme?
Pojdi dovolj visoko, pa bo sonca in vitaminčka dovolj že danes…
Poglej kamero na Kredarici…
..https://www.hribi.net/spletna_kamera/kredarica/20
Cabalero, 16.10.2024 ob 10:36
Od oktobra naprej je sonce prenizko za naravno tvorbo vitamina D v telesu. Lahko se cel dan nag sončiš pa bo efekt nula. To velja vse tja do aprila nekje.
tocno tako, take debilizme prodajajo firme, ki tržijo tablete D vitamina. za skozlat se, resno. če bi to bilo res, bi v Sloveniji imeli veliko bolezni povezanih s pomanjkanjem tega vitamina / hormona, pa jih nimamo.
rok-1, 16.10.2024 ob 10:30
Pojdi dovolj visoko, pa bo sonca in vitaminčka dovolj že danes…
Poglej kamero na Kredarici…
..https://www.hribi.net/spletna_kamera/kredarica/20
Lepo je.
ZA: Kera bolana: tocno tako, take debilizme prodajajo firme, ki tržijo tablete D vitamina. za skozlat se, resno. če bi to bilo res, bi v Sloveniji imeli veliko bolezni povezanih s pomanjkanjem tega vitamina / hormona, pa jih nimamo.
To seveda NI RES.Govorila z endokrinologinjo, ki je delala raziskavo na slovenski populaciji in ugotovila, da ima 73% slov. populacije POMANJKANJE vitamina D.
D vitamin je potrebno jemati v D3 obliki, 35 kapljic na teden.
Iz mojih raziskav tujih novejših študij: D3 je potrebno jemati skupaj s K2 vitaminom.
Anonimno 3807, 16.10.2024 ob 11:39
Kaj frogica nič ne boš branila svojega viharca, ko ga v temi o popaju zmerjajo? In kje je on, sta spet skregana?
On tam dela kr dela za svoje veselje. Mene se psuje al sm poleg al ne 🙂 Ve drugače on kaj si mislim. Vtikava se pa ne vedno v teme drug drugemu, ker nimava potrebe po konstantnem supportu, sploh ne tam, kjer sva v svojem prepričanju neomajna.
kar neki posplošujete, brez, da bi vedeli, 16.10.2024 ob 11:47
ZA: Kera bolana: tocno tako, take debilizme prodajajo firme, ki tržijo tablete D vitamina. za skozlat se, resno. če bi to bilo res, bi v Sloveniji imeli veliko bolezni povezanih s pomanjkanjem tega vitamina / hormona, pa jih nimamo.
To seveda NI RES.Govorila z endokrinologinjo, ki je delala raziskavo na slovenski populaciji in ugotovila, da ima 73% slov. populacije POMANJKANJE vitamina D.
D vitamin je potrebno jemati v D3 obliki, 35 kapljic na teden.
Iz mojih raziskav tujih novejših študij: D3 je potrebno jemati skupaj s K2 vitaminom.
Raje povej kaj misliš v IE (internacionalne enote) oz IU, ker kapljice niso natančna enota za doziranje.
Forum je zaprt za komentiranje.