CV MON-ovca/ke
evo … za izziv napišem svojega ☺
17 let – srečanje s računalnikom (ZUZE)
17 – 21 let praktikant zastopnika IT tehnologije – še danes se spomnim, kako je zgledala kamera za branje zdravniških receptov – takrat vredna 250K$
22 let – v službo z diplomo 1. faksa v IT oddelek
27 let – razvojnik za prenos IT tehnologije v Yugo
30 let – naredi svoj PC in na njem napiše diplomo 2. faksa
31 let – prvič vodja IT oddelka (saj bi šel v mednarodnos sceno – pa ni bilo tutorja, ki bi ga usmeril)
– vmes izobraevanja s certifikati
42 let – prestop v mednarodnos sceno – car “Balkana” in SVN okoliških držav
– postane legenda
50+ let – umiritev in sestop v lokalno multinacionalko – car “samo” Balkana
he he he .. in vaš CV (razen Pacota) … je pa … da si miške vtikate v luknje ☺
@ Bikini_ samo fakti bruti … pa pred 30+ ni bilo takšnih možnosti osebnega razvoja, ker se firm ni ustanavljalo v 10 minutah … se jih sploh NI ustanavljalo ☺
@ Calypso: vremi raje baterijo/usmernik … boš vsaj enkrat v življenju kaj doživela ☺
@ Goldfish: “spacal” sem tudi to, da lahko visiš na netu, bleješ na forumih, pišeš maile … čvekaš preko kamere … ampak to ne gre v CV .. to je javna dobrina – krava niti za molžo uporabna
Nisem razvozlal, o čem piše, niti o kom piše, še manj, kaj piše. :))) Sklepam pa ,da o sebi in o zgodovini razvoja računalnikov? 😀
Informacijska tehnologija (IT) je takšno področje, da tudi če imaš dokotorat iz katerega področja v tem našem stoletju :), zastara tvoje znanje manj kot v dveh letih, če nisi vedno na svežem z informacijami in se dodatno izobražuješ, izpopolnjuješ. Prvi resnejši računalniški razmah pri nas je bil v 90’s, on pa je še v SFRJ v 70-tih in 80-tih, vključno z “diplomami”, ki jih očitno ni bilo potrebno opravljati na faksih, ampak si dobil potrdilo v Kraguljavcu v tovarni Zastav.. 😀
Nisem razvozlal, o čem piše, niti o kom piše, še manj, kaj piše. :))) Sklepam pa ,da o sebi in o zgodovini razvoja računalnikov? 😀
Informacijska tehnologija (IT) je takšno področje, da tudi če imaš dokotorat iz katerega področja v tem našem stoletju :), zastara tvoje znanje manj kot v dveh letih, če nisi vedno na svežem z informacijami in se dodatno izobražuješ, izpopolnjuješ. Prvi resnejši računalniški razmah pri nas je bil v 90’s, on pa je še v SFRJ v 70-tih in 80-tih, vključno z “diplomami”, ki jih očitno ni bilo potrebno opravljati na faksih, ampak si dobil potrdilo v Kraguljavcu v tovarni Zastav.. :D[/quote]
Navedba o potrdilu diplome v srbski tovarni Zastava zmaga….crkujem od smeha…
bravo matjazko – kar dva popolna mimosunka v enem stavku ☺
IT je itak že 2400 let rešen (Abacus) in so doktorati nesmiselni … pa kaj če človek početi z bitkom, pa če so v paketu 2, 4,8, 16, 32,64, 128, … zadošča domišljija in je vse narejeno.
poleg Zastave je Yuga imela tudi FAP, TAS, TAM, Litostroj, Revoz … danes pa je Akrapovoč iz branže zgoretega bencina car sveta ☺
v okolici SVN pa (I) z FIAT_ob (+ Ferrafi), Alfami, Maseratijem … v (A) PUCH, (H) Nissan, (RU) Dacia … še v (CH) so takrat delali izjemne terence Monteverdi, danes pa SMART_e
Tako, da je (bilo) možnosti za neko brezvezno potrdilo veliko ☺
bravo matjazko – kar dva popolna mimosunka v enem stavku ☺
IT je itak že 2400 let rešen (Abacus) in so doktorati nesmiselni … pa kaj če človek početi z bitkom, pa če so v paketu 2, 4,8, 16, 32,64, 128, … zadošča domišljija in je vse narejeno.
poleg Zastave je Yuga imela tudi FAP, TAS, TAM, Litostroj, Revoz … danes pa je Akrapovoč iz branže zgoretega bencina car sveta ☺
v okolici SVN pa (I) z FIAT_ob (+ Ferrafi), Alfami, Maseratijem … v (A) PUCH, (H) Nissan, (RU) Dacia … še v (CH) so takrat delali izjemne terence Monteverdi, danes pa SMART_e
Tako, da je (bilo) možnosti za neko brezvezno potrdilo veliko ☺[/quote]
Fantek Matjažko si bo QR kodo na tička vtetoviral, da se mu bo avtomatsko povezal z domačo WC školjko.. ker zdaj ima probleme in lula še v hlačke …
Želiš reči, da si na sebi opisano “napako” tako rešil. Ja, super, good for you :P[/quote]
Namesto školjke imam povezavo na Calypso… super deluje :)[/quote]
Z nekom si me zamenjal, na meni ni sledov “pissinga”.
Tudi največjim profesionalcem se zgodi, da se napačno konektate 😀
glavno, da ti mehur ne trpi !
Abakus so razvili kot pripomoček za računanje pred cca 4000 leti in njegova logika delovanja je osnova registru računalnikov; številni Azijci ga še vedno uporabljajo.
NM-3w, svoj CV si nekam zatlači, vališ buče v vseh svojih postih in temah ! ! !
[img]http://shrani.si/f/E/V2/1I4MmRub/abacusold.png[/img]
[img]http://shrani.si/f/3G/lG/qo8GUnq/hand-held-digital-abacus.jpg[/img]
Abakus so razvili kot pripomoček za računanje pred cca 4000 leti in njegova logika delovanja je osnova registru računalnikov; številni Azijci ga še vedno uporabljajo.
NM-3w, svoj CV si nekam zatlači, vališ buče v vseh svojih postih in temah ! ! !
[img]http://shrani.si/f/E/V2/1I4MmRub/abacusold.png[/img]
[img]http://shrani.si/f/3G/lG/qo8GUnq/hand-held-digital-abacus.jpg[/img][/quote]
The earliest known written documentation of the Chinese abacus dates to the 2nd century BC.[16]
to je raunska tablica s krogljicami, ki nima nobene veze z računalnikom. Je samo za osnovno računanje.
Tisto na kar namiguješ pa je von Neumannov model računalnika….
Mal preveč ihtave zaletavosti je bilo v tvojem postu… 🙂
Forum je zaprt za komentiranje.