Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Celibat

Celibat

Slišal sem zanimivo zgodbo o lahkoživem župniku, ki se je požvižgal na celibat. Ta je bil poseben primerek svoje vrste. Oboževal je ženske in tudi one so se rade hodile k njemu spovedovat za svoje grehe in jim dodale še kakšnega. Namesto, da bi jim naložil pokoro v obliki molitev, je bil dedec veliko bolj praktičen. Marsikatera je prišla do odpustkov v njegovi spalnici. Pa saj ne more biti greh uživanje pod odejo s svetim človekom, ki jim je v imenu Jezusa Kristusa pričaral nebesa na Zemlji. Govorilo se je, da je poflodral pol vasi, ženske vseh starosti in stanov so redno občudovale njegov velik in trd… križ nad posteljo. Vse je bilo idilično dokler ni svojega oneta zatlačil v napačno špranjo in najemnik le-te ni pokazal nobenega razumevanja za pomoč pri vzdrževanju. Ubogi župnik je bil zatožen in izgnan v drugo faro, nekam na Gorenjsko. V vasici je zavladalo grenko sladko vzdušje, ženske so od žalosti zastave spustile na pol droga, moški pa so se oddahnili in na njegovo zdravje zvrnili še kakšen kozarček več. Po dostopnih informacijah je župnik v novi fari nadaljeval z raziskovanjem in preučevanjem Venerinih gričev. Dokler se enkrat ni pošteno zalomilo, plemenski bik kot je bil, je svoje sveto seme trosil povsod in slej, ko prej se je moralo prijeti. Baje je poleg vedno napol spuščenih hlač odložil tudi rožni venec, pesmarice, hostije in kadilo ter naredil omadeževano žensko spodobno. Bogu je dal odpoved, tako, da mu tudi uradno ni treba več živeti v celibatu.
Se opravičujem, če ste o tej temi že pisali. Se pa sprašujem zakaj hudiča župnik svoje kače ne bi smel občasno spustiti iz hlač? Kako lahko predavajo otrokom pri verouku o družini, če pa je sami uradnio ne smejo imeti?

To je zelo…primitivno.. da naj bi moral župnik imeti družino, da bi lahko govoril o njej. Podobno bi torej moral zdravnik preboleti bolezen, da bi lahko pozdravil določenega pacienta?
Teorija je vedno nad prakso. Abstrakcija, ki jo s praktičnim primerom potrjujemo ali ovržemo.
Ni sporen celibat, sporen je morda zapovedan celibat.

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Vendar prav v omenjenem primeru se župnik spušča izkusiti greh v praksi, da potem faranom lažje pridiga o njem.

Se strinjam. To se mi zdi ena ključna reforma, ki bi jo RKC morala uvesti po vzoru drugih protestantskih Cerkva. Šele ko imaš družino, otroke, razumeš, kakšni so izzivi in si lahko ljudem dejansko v pomoč.

Ta prisilni celibat je neživljenjski, nenaraven in glede na vse afere o pedofiliji tudi nenaraven…

Kot samska in brez otrok ne pridigam drugim kako mora biti v družini, kako vzgajati otroke, kako to kako ono. Ker pojma nimam o praksi. Tako velja tudi za duhovnike.
Meni osebno se zdi nenaravno, da te silijo v celibat. Duhovnik je človek tako kot vsi drugi in seveda si tudi on želi seksa. Saj to je naravno in ne grešno.


Kdo pa koga sili, da postane duhovnik ?


Kdo pa koga sili, da postane duhovnik ?[/quote]

če si želiš bit duhovnik, ker imaš to nagnjenje, moraš danes živeti v celibatu z vso pornografijo na vsaki časopisni stojnici, na vsaki drugi spletni strani, ob pomanjkljivo oblečenih ženskah na vsakem koraku. Rečemo lahko vsaj to, da je ta vzdržnost za duhovnike verjetno bistveno bolj naporna kot je bila v srednjem veku. Ali pač?

Kdo pa koga sili, da postane duhovnik ?[/quote]če si želiš bit duhovnik, ker imaš to nagnjenje, moraš danes živeti v celibatu z vso pornografijo na vsaki časopisni stojnici, na vsaki drugi spletni strani, ob pomanjkljivo oblečenih ženskah na vsakem koraku. Rečemo lahko vsaj to, da je ta vzdržnost za duhovnike verjetno bistveno bolj naporna kot je bila v srednjem veku. Ali pač?[/quote]Domišljija duhovnika v sv je lahko bila ravno tako bujna takrat…tako da ne vem v čem je sedaj večji greh? 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


Kdo pa koga sili, da postane duhovnik ?[/quote]

če si želiš bit duhovnik, ker imaš to nagnjenje, moraš danes živeti v celibatu z vso pornografijo na vsaki časopisni stojnici, na vsaki drugi spletni strani, ob pomanjkljivo oblečenih ženskah na vsakem koraku. Rečemo lahko vsaj to, da je ta vzdržnost za duhovnike verjetno bistveno bolj naporna kot je bila v srednjem veku. Ali pač? [/quote]

Postati duhovnik je odraz nagnjenja? Kakšnega? Običajno se reče, da se nekdo čuti poklicanega za izbiro poklica…LOL !

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]


Kdo pa koga sili, da postane duhovnik ?[/quote]

če si želiš bit duhovnik, ker imaš to nagnjenje, moraš danes živeti v celibatu z vso pornografijo na vsaki časopisni stojnici, na vsaki drugi spletni strani, ob pomanjkljivo oblečenih ženskah na vsakem koraku. Rečemo lahko vsaj to, da je ta vzdržnost za duhovnike verjetno bistveno bolj naporna kot je bila v srednjem veku. Ali pač?[/quote]
Če moraš živeti s pornografijo, potem to pomeni, da nisi sposoben za duhovnika, ampak postaneš zato, ker delaš proti sebi in proti svojim naravnim nagnjenjem.

Sicer pa nimajo vse religije celibata. Zato je to le izgovor.
Problem so nasilna prepričanja, katerih se človek ne more osvoboditi. Zato se znajde v takšnem nenaravnem okolju, kjer išče uteho in pomoč v veri.

saj politiki tudi “pridigajo” o davkih … sami jih pa eskivirajo

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Kako fletna zgodbica za lahko noč. 🙂 resno, prav sočen jezik. Še piši.

Zakaj celibat? Zaradi dedovanja.

kako se reče sinu od župnika?

fant od fare

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Hm, torej bi moral tudi gasilec najprej zažgati svojo hišo in jo nato pogasiti? Raje ne razmišljam o tipu, ki kuri v krematoriju…

Hm, torej bi moral tudi gasilec najprej zažgati svojo hišo in jo nato pogasiti? Raje ne razmišljam o tipu, ki kuri v krematoriju…[/quote]
Izkušnje lahko dobiš tudi drugače. Ni treba, da svojo hišo zažgeš. 🙂
Zato imajo gasilci vaje, kjer ne kurijo pravih hiš.

Hm, torej bi moral tudi gasilec najprej zažgati svojo hišo in jo nato pogasiti? Raje ne razmišljam o tipu, ki kuri v krematoriju…[/quote]
Izkušnje lahko dobiš tudi drugače. Ni treba, da svojo hišo zažgeš. 🙂
Zato imajo gasilci vaje, kjer ne kurijo pravih hiš.[/quote]

Mejdun, nato pa nisem pomislil…Me pa preganja misel o našem župniku, ki je v dvajsetih letih odkar faranom pridiga o grehu zamenjal že pet kuharic, pa vse so imele velike joške…hm, samo naključje?


Izkušnje lahko dobiš tudi drugače. Ni treba, da svojo hišo zažgeš. 🙂
Zato imajo gasilci vaje, kjer ne kurijo pravih hiš.[/quote]

Mejdun, nato pa nisem pomislil…Me pa preganja misel o našem župniku, ki je v dvajsetih letih odkar faranom pridiga o grehu zamenjal že pet kuharic, pa vse so imele velike joške…hm, samo naključje?[/quote]
Mogoče išče kuharico z malimi joškami? To še ni greh. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Mejdun, nato pa nisem pomislil…Me pa preganja misel o našem župniku, ki je v dvajsetih letih odkar faranom pridiga o grehu zamenjal že pet kuharic, pa vse so imele velike joške…hm, samo naključje?[/quote]
Mogoče išče kuharico z malimi joškami? To še ni greh. :)[/quote]

Človek ima potem res smolo….ampak sveti človek kot je, se pred seksom vedno prekriža in se zazre v nebo, oneta pa zavije v rožni venec….namesto kondoma…

Mejdun, nato pa nisem pomislil…Me pa preganja misel o našem župniku, ki je v dvajsetih letih odkar faranom pridiga o grehu zamenjal že pet kuharic, pa vse so imele velike joške…hm, samo naključje?[/quote]
Mogoče išče kuharico z malimi joškami? To še ni greh. :)[/quote]

Hahahah….Marko, pa ti si danes prekosil samega sebe.
Pa kje je za vraga Sadni? Pa glih danes no….

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

tako kot ginekologi … ženskam pomagajo do nosečnosti …

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close