CARINA-paket iz ZDA
malce pobrskaj po tej strani
http://taric-curs.gov.si/itaric/Prog02.jsp?pdatum=10.11.2004&ppostopek=U&pakcija=nov&plang=SL
najprej poiščeš tisti oddelek, kam bi tvoja jakna spadala, po vneseš državo, iz katere prihaja, pol pa dobiš, koliko je carine
povej kakšna jakna je…..(sintetika, usnje, volna – različne stopnje carine)
Da izveš carinsko stopnjo moraš najprej blago uvrstit v carinsko tarifo….
od vrednosti blaga in prevoza skupaj se izračuna carinska osnova, od tega plačaš procent carine.
znesek carine + carinska osnova je davčna osnova. od davčne osnove pa plačaš še 20% DDV
sem zdej mal pogledal……
jakne nekak spadajo pod tarifo 6104 31…….
carina je 12% + 13% – taka je za vsa tekstilna oblačila
usnjeni so pa 4% + 13%….. pa še neki ukrepi za uvoz tega……
za te stvari se raje pozanimaj pri kakem špediterju
Tisto o 9000 Sit ne drži. Mislim da lahko neobdavčeno pripelješ v Slovenijo za 16.000 sit blaga (al pa 18.000- ne vem točno – pokliči nekam na mejni prehod). Ta znesek velja, če potuješ s potnim listom……., z maloobmejno izkaznico je ta znesek višji….hehehehe, pa še to, če mejo prestopiš z osebno izkaznico – ne smeš nič kupovat v tujini, ker je osebna samo za prestop meje – teoretično ti lahko carinik zaračuna dajatve za žvečilne……, samo tega na srečo ne počnejo…….
Parfumi+ toaletne vode……ni nobene carine
Forum je zaprt za komentiranje.