Cankarjanska mama?
V kateri šoli to velja za ideal?
Srednja pot je ponavadi najboljša. Otroke je treba imeti rad, jih crkljat, jim dati čim več sebe v tistem obdobju, ko to rabijo in sploh hočejo, hkrati pa biti dosleden in jih nežno, postopno odrivati od sebe na samostojno pot.
Verjetno ni nobeni ženski cilj, da postane sužnja svojih otrok, ampak se to zgodi, če je premalo samozavestna in zapade propagandi in idealu, ki ga slikajo kaki pocukrani mediji (sploh solzave zgodbe o slavnih mamam znajo človeka spraviti v obup). Za nameček je tu še slaba vest zaradi dolge odsotnosti od doma in tisti dve uri na dan, ki jih imaš z otrokom, pozabiš vzgajati, temveč samo razvajaš.
evo … ta mat je zj.eb.ala ceu narod ☻
če bi mulca nagnala z metlo od bajte al pa vsaj s kropom polila (namest da je šla fehtat kufe) … bi imel boljše temelne nacionalnega ponosa.
tako se pa še dons gremo sam zapufanje, pa fehtarijo … skratka nobenga preživetvenega impulza nker
Cankarjeva mati je skrbna, ljubeča in požrtvovalna mati, ki ji je vsa skrb za družino naložena na lastna pleča, kjer je zapostavljena in prepuščena ob možu alkoholiku in odsotnemu očetu, da sama skrbi za otroke in se prebija skozi življenje, da je kruh na mizi (usoda marsikaterih tedanjih slovenskih družin, kakor tudi še v tem modernem času). Svoj pečat je nedvomno pustila tudi na Ivanu Cankarju, kar se pozna v njegovih socialno obarvanih tematikah, kjer je še posebej razvidno v njegovo bogato čustveno doživljanje, izjemna občutljivost za krivice in izkoriščanja majhnih ljudi.
Forum je zaprt za komentiranje.