Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Cankarjanska mama?

Cankarjanska mama?

Berem članek o cankarjanskih mamah. V šoli naj bi nam to predstavljali kot idealno mamo, psihologi pravijo, da je to bolan odnos.

Kaj pravite vi o cankarjanski mami? Je to ok ali ne? Ženske vam je to cilj ali ne? Si želite biti takšne ali ne?
Moški imate radi žensko, ki je cankarjanska mati ali ne?

V kateri šoli to velja za ideal?

Srednja pot je ponavadi najboljša. Otroke je treba imeti rad, jih crkljat, jim dati čim več sebe v tistem obdobju, ko to rabijo in sploh hočejo, hkrati pa biti dosleden in jih nežno, postopno odrivati od sebe na samostojno pot.
Verjetno ni nobeni ženski cilj, da postane sužnja svojih otrok, ampak se to zgodi, če je premalo samozavestna in zapade propagandi in idealu, ki ga slikajo kaki pocukrani mediji (sploh solzave zgodbe o slavnih mamam znajo človeka spraviti v obup). Za nameček je tu še slaba vest zaradi dolge odsotnosti od doma in tisti dve uri na dan, ki jih imaš z otrokom, pozabiš vzgajati, temveč samo razvajaš.

Sama želim otroku nuditi vse, kar mu lahko, vendar do določene meje. Strinjam se s -črtna koda-, da si nobena mati ne želi biti sužnja otroku, vendar marsikatera preveč razvaja svoje otroke in ne zna najti zdrave mere.
moje mnenje..

Cankarjanske mame so predvsm matere raznih maminih sinčkov, po novem sončkov. Najbrž tako njim kot njihovim sinovom takšen odnos paše, težave se pojavijo, ko se v ta odnos vmeša (bodoča) snaha. 🙂
Moj na srečo takšne mame ni imel, se mi pa dozdeva, da je moja mama takšna do mojega brata.

evo … ta mat je zj.eb.ala ceu narod ☻
če bi mulca nagnala z metlo od bajte al pa vsaj s kropom polila (namest da je šla fehtat kufe) … bi imel boljše temelne nacionalnega ponosa.

tako se pa še dons gremo sam zapufanje, pa fehtarijo … skratka nobenga preživetvenega impulza nker

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Cankarjeva mati je skrbna, ljubeča in požrtvovalna mati, ki ji je vsa skrb za družino naložena na lastna pleča, kjer je zapostavljena in prepuščena ob možu alkoholiku in odsotnemu očetu, da sama skrbi za otroke in se prebija skozi življenje, da je kruh na mizi (usoda marsikaterih tedanjih slovenskih družin, kakor tudi še v tem modernem času). Svoj pečat je nedvomno pustila tudi na Ivanu Cankarju, kar se pozna v njegovih socialno obarvanih tematikah, kjer je še posebej razvidno v njegovo bogato čustveno doživljanje, izjemna občutljivost za krivice in izkoriščanja majhnih ljudi.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Cankarjanska mati je (pretirano) požrtvovalna mati.

Ja, se strinjam, da je pretirano požrtvovalna.
Ni mi do tega. Ne želim si biti taka, v bistvu izkoriščana.

in potem folk jamra, da je I.Cankar težak za razumeti, brati … poglejte kakšne imamo v temici CV ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]


rad imam vsako žensko, ki mi prinese kavo ko drhtim v ustvarjalni vnemi, ti ne?

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close