Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek brez lajfa

brez lajfa

Hja, tezko po teh napisanih presodit kdo ima zivljenje pa kdo ne. Je pa res, da ko kdo predstavi problem, je ene 6 resnih odgovorov, kar je fajn potem se pa zacne medsebojno prepucavanje in spogledovanje rednih clanov,… kar je baje normalno, samo meni odvec.

Seveda. Drugače ne more bit.

In potem narediš tako, kot naredim jaz… izstopiš iz debate.

Seveda. Drugače ne more bit.
[/quote]Ah kako zapeto to s tem gledanjem izključno samo iz sebe, saj pa vendar lahko razpravljaš o nekih teoretičnih stališčih, ki jih imaš na podlagi razmišljanj, opazovanj drugih, tudi špekulacij, ki so seveda netočne, ampak s tem pokažeš že dosti sebe. Predvsem to, ali znaš biti fleksibilen, odprt ali pa tog kot bukovi fosni.
Samo iz sebe ali po božji milosti no iz ene edine knjige, kako se ji že reče? Psi?

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Seveda. Drugače ne more bit.
[/quote]Ah kako zapeto to s tem gledanjem izključno samo iz sebe, saj pa vendar lahko razpravljaš o nekih teoretičnih stališčih, ki jih imaš na podlagi razmišljanj, opazovanj drugih, tudi špekulacij, ki so seveda netočne, ampak s tem pokažeš že dosti sebe. Predvsem to, ali znaš biti fleksibilen, odprt ali pa tog kot bukovi fosni.
Samo iz sebe ali po božji milosti no iz ene edine knjige, kako se ji že reče? Psi?[/quote]

Popravi me, če se motim…

Občutek imam, da si v istem sestavku želela dat vedet, da ne izhajamo vedno iz sebe, po drugi strani pa sama v istem sestavku trdiš, da izhajamo iz sebe. Mislim, tudi ko samo teoretično nekaj pišemo, mar ne pišemo nekaj, kar nam je znano, pa čeprav ne verjamemo v to. Torej nek del našega znanega, mogoče celo nekega našega jaz-a, pa čeprav ga ne razumemo. Ali ni vedno iz sebe? Iz kod pa je, če ni iz nas?


Mogoče smo včasih le kot medij, preko katerega komunicirajo duše iz onstranstva. 🙂


Mogoče smo včasih le kot medij, preko katerega komunicirajo duše iz onstranstva. :)[/quote]

A?
V to pa verjetno še sam ne verjameš… 🙂

Ali pač ??? 😀

Mislim, da so te duše, ki “komunicirajo preko nas” prej iz naše okolice, knjig in kdo ve kod še, kot pa iz nekih oddaljenih ozvezdij (in kdo ve kod še vse)…

Ah kako zapeto to s tem gledanjem izključno samo iz sebe, saj pa vendar lahko razpravljaš o nekih teoretičnih stališčih, ki jih imaš na podlagi razmišljanj, opazovanj drugih, tudi špekulacij, ki so seveda netočne, ampak s tem pokažeš že dosti sebe. Predvsem to, ali znaš biti fleksibilen, odprt ali pa tog kot bukovi fosni.
Samo iz sebe ali po božji milosti no iz ene edine knjige, kako se ji že reče? Psi?[/quote]

Popravi me, če se motim…

Občutek imam, da si v istem sestavku želela dat vedet, da ne izhajamo vedno iz sebe, po drugi strani pa sama v istem sestavku trdiš, da izhajamo iz sebe. Mislim, tudi ko samo teoretično nekaj pišemo, mar ne pišemo nekaj, kar nam je znano, pa čeprav ne verjamemo v to. Torej nek del našega znanega, mogoče celo nekega našega jaz-a, pa čeprav ga ne razumemo. Ali ni vedno iz sebe? Iz kod pa je, če ni iz nas?[/quote]Izhajamo iz sebe, ja, in včasih tudi preko sebe oz. mimo sebe. Ali kot je Robi ta nesporazum arbitražno rešil.
Robi menda vse zna, e ne, in vedno ima prav, a ne, it?? :))))

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Sem v vezi, imam otroka, imam službo (res pa je, da trenutno ne delam), imam tudi vrt in hišo. Veliko drugih hobijev ne – pa ne zato, ker tu visim, ampak ker sem imela službo 12 ur na dan in sem se številnim hobijem odpovedala (ali jih nisem razvila), ker zanje nisem imela časa (in iskreno tudi želje ne), moj poklic je bil moj hobi.

Zakaj tu visim že par mesecev, sem se tudi sama vprašala. Strinjam se, da je popolna izguba časa. Kot je popolna izguba časa to, da vsako noč spiš 7 ur, vsak dan narediš posteljo, vsak teden počistiš hišo, ipd. Vendar spanje potrebuješ. In tako v tem trenutku tudi jaz potrebujem to lahkotno metanje polen, mnenj, ukvarjanje z življenji drugih, primerjanje različnih pogledov, razmišljanj, ipd. To so zame nekakšne vice, nekakšna avtobusna postaja, preden zavijem naprej. Trenutno ne znam kam zaviti in stvari tehtam, zbiram informacije, premlevam – ali po vzhodnjaško, čakam, da se problem sam reši ali da se mi odpre nebo in bom vedela, kaj narediti.

Okolje je pa tu tako dekadentno in grobo, vsebinsko pa frivolno, da mi v tem čakanju ne dopušča, da se slepim in si ustvarjam pravljice. In zato mi ustreza.

A kateri moški nima vedno prav? 😉

V stilu Robita, seveda, to reševanje… vprašanj…

Pa še malo za hec,
a veš, da ima moški vedno zadnjo besedo… : “Da, draga…” 🙂

Ah kako zapeto to s tem gledanjem izključno samo iz sebe, saj pa vendar lahko razpravljaš o nekih teoretičnih stališčih, ki jih imaš na podlagi razmišljanj, opazovanj drugih, tudi špekulacij, ki so seveda netočne, ampak s tem pokažeš že dosti sebe. Predvsem to, ali znaš biti fleksibilen, odprt ali pa tog kot bukovi fosni.
Samo iz sebe ali po božji milosti no iz ene edine knjige, kako se ji že reče? Psi?[/quote]

Popravi me, če se motim…

Občutek imam, da si v istem sestavku želela dat vedet, da ne izhajamo vedno iz sebe, po drugi strani pa sama v istem sestavku trdiš, da izhajamo iz sebe. Mislim, tudi ko samo teoretično nekaj pišemo, mar ne pišemo nekaj, kar nam je znano, pa čeprav ne verjamemo v to. Torej nek del našega znanega, mogoče celo nekega našega jaz-a, pa čeprav ga ne razumemo. Ali ni vedno iz sebe? Iz kod pa je, če ni iz nas?[/quote]
Ne, mislim, da je želela povedat, da so tukaj gor nekateri, ki ne izhajajo vedno samo iz sebe. V mislih je imela predvsem mene. Ampak, jo razumem. Ko človek bere o izkušnji, ki je sam še ni doživel oziroma je ne razume tako, kot jo želi avtor predstavit, imamo pogosto občutek, da tisti ne pripoveduje iz izkušnje, ampak samo teoretično naklada o nečem, o čemer naj ne bi imel pojma. Sprejeto. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ne, mislim, da je želela povedat, da so tukaj gor nekateri, ki ne izhajajo vedno samo iz sebe. V mislih je imela predvsem mene. Ampak, jo razumem. Ko človek bere o izkušnji, ki je sam še ni doživel oziroma je ne razume tako, kot jo želi avtor predstavit, imamo pogosto občutek, da tisti ne pripoveduje iz izkušnje, ampak samo teoretično naklada o nečem, o čemer naj ne bi imel pojma. Sprejeto. 🙂
——————————————————————————–

Nekje so se manj podkovani spraševali, kaj je to poanta?

Mislila sem res tebe, in to ne na tak način, namreč ti si tako tog v teh svojih prepričanjih, tako do konca si izpilil ta racionalizem, da bi me glava bolela, če bi te poskušala razumeti…
Ampak resnično, imam občutek da počasi počasi tu in tam napišeš kakšno bolj čustveno sporočilce, in začenjam verjeti v obstoj tvoje punce… dopuščam še vedno , da gre sicer za “punco”, je vendar malokatera stvar na tem svetu, o kateri ne bi dvomila [sub]:)))))[/sub]

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Mogoče je pa tvoje razumevanje togo. Ampak verjetno tega ne verjameš. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Je Marko, v času, od kar sem zaštartala s pisanjem na tem Čveku tak premik naredil – glede punce – da je razlika več kot očitna.
Ne vem, koliko se spomniš, ampak pred meseci nazaj je razlagal, da je nekako v vezi, torej na nek način, vsekakor pa da ne dela nič prepovedanega, sedaj pa zelo jasno in glasno pove oz. omenja punco.

Je Marko, v času, od kar sem zaštartala s pisanjem na tem Čveku tak premik naredil – glede punce – da je razlika več kot očitna.
Ne vem, koliko se spomniš, ampak pred meseci nazaj je razlagal, da je nekako v vezi, torej na nek način, vsekakor pa da ne dela nič prepovedanega, sedaj pa zelo jasno in glasno pove oz. omenja punco.[/quote]Ma ja v eni temi sploh ni slabo pisal ccc in začela sem sumiti, da vendar ni več čovek sam sebi stranac :))))

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Katenjka,kaj pomeni biti sam sebi stranac? Veš, ti pogosto označuješ ljudi takole, ali pa rečeš, da preveč racinaliziramo. Ampak pojma nimam, kaj si ti pod temi pojmi predstavljaš, zato ti sploh nikoli ne morem kontra argumentirati na kak razumljiv način, ker pač ne vem, kako si razlagaš določene pojme. Včasih se mi zdi, kot da sploh sama ne veš, kaj ti določeni pojmi pomenijo, ampak to verjetno samo zato, ker o tem ne pišeš, ker jih ne razložiš (evo ti prilike :). Tud sam verjetno vedno ne pišem tako široko razumljivo. Ampak verjetno ravno zaradi teh napačnih predstav prihaja na forumih do toliko konfliktov in nesporazumov. Ljudje mislimo, da bo drugim vse razumljivo, če napišemo na preprost način, pa se nam včasih samo zdi da nekoga razumemo. Če pa nekdo napiše na dolgo in široko je pa je za nekoga že prekomplicirano in filozofsko, celo zracionalizirano. Dejstvo pa je, da je vsak pojem relativen in vsi imamo zelo različne predstave o njih.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Spiderja vprašaj, od njega sem si sposodila…

Kako ne veš, pri bogu no, saj si si vendar to bil, dokler nisi bral vseh tistih knjižic…ccc

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Kar sem jaz bil in nisem bil sploh ni pomembno. Pomembno je to, kaj si ti Katenjka pod tem predstavljaš. Jaz si že lahko predstavljam pod tem pojmom nekaj in to je precej široko, še vedno pa ne vem, kaj si ti. Ampak jaz ne označujem ljudi tako, vsaj trudim se, da jih ne.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Marko, zakaj, čemu moraš tako zapenjati, noo?

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Marko, zakaj, čemu moraš tako zapenjati, noo?[/quote]Saj Marko ne zapleta, noooo
Kaj mu to skoz podtikate? :/
On bi le rad bil razumljen v tistem kar napiše, da ne bi bilo dvomov, ravno nasprotno kot naša prijateljica Katjenka 😉
Ona natrosi besed od vsepovsod po malo, vse ji pride prav, tudi kakšne zaupne narave ;). Potem to premiksa, pretrese, prlije še nekaj čustev in zadevo začini s ščepcem cinizma in dvomljivega humorja, tako da ne več ali se šali ali te ku…a :)))
In karkoli ji napišeš v odgovor je lahko narobe, odvisno od prisotnost/odsotnosti nadangelov… 😉
V stilu vprašanja:
zakaj je banana zavita?
(namig :Karkoli odgovoriš je narobe 😉 samo če hočeš kupit (star) štos moraš nekaj izustit)

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Veliko si naložil, te ni strah, da te peklesko brezno, ko se odpre in začne bruhati ogenj ne pogubi?

ON

Potem pa se jezi, če ne razumeš njene “zlepljenke” prostih asociacij. 😀

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

No dobro, da je to en moški napisal. Če bi to sama napisala, bi mi bilo očitano, da sem foušljiva ali pa ljubosumna, ker mi skače v zelje glede Matjažka. :)))

Marko, zakaj, čemu moraš tako zapenjati, noo?[/quote]Saj Marko ne zapleta, noooo
Kaj mu to skoz podtikate? :/
On bi le rad bil razumljen v tistem kar napiše, da ne bi bilo dvomov, ravno nasprotno kot naša prijateljica Katjenka 😉
Ona natrosi besed od vsepovsod po malo, vse ji pride prav, tudi kakšne zaupne narave ;). Potem to premiksa, pretrese, prlije še nekaj čustev in zadevo začini s ščepcem cinizma in dvomljivega humorja, tako da ne več ali se šali ali te ku…a :)))
In karkoli ji napišeš v odgovor je lahko narobe, odvisno od prisotnost/odsotnosti nadangelov… 😉
V stilu vprašanja:
zakaj je banana zavita?
(namig :Karkoli odgovoriš je narobe 😉 samo če hočeš kupit (star) štos moraš nekaj izustit)[/quote]Prečital si me, presunljivo, strašljivo…

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close