Bo letos sezona na Hrvaškem slabša?
Anonimna616, 26.04.2025 ob 19:04
Na Facebook strani Apartmani Hrvatska se na povpraševanje javi veliko ponudnikov, turisti iščejo za znesek 70 EUR apartma čist ob morju ali tik ob plaži. Za tak smešno nizek denar iščejo super destinacijo. Se je zgodil prelom, da je preveč ponudnikov in ne oddajo vsi? Lani ni bilo tako kot letos .
trenutno je bolj slabo vreme, mogoče to vpliva
Ja ja, zdaj se spet vsi napihujete, 70 evrov je zdaj smešno majhen denar, prej ste pa pol leta cvilili zaradi podražitve elektrike, milka čokolade in žemelj v Lidlu. Na dopustu se kurčite, kot da ste milionarji, ko boste prišli nazaj, bo spet cviljenje in jamranje pol leta skupaj, kako je vse drago v štacunah in komaj preživite.
Pa saj je tako vsa leta. Se najdejo tepci, ki želijo direkt s terase z mizo in ležalniki skočiti v morje, po možnosti nastanitev na zagrajeni parceli, kjer k morju ne morejo dostopati drugi. Pa da je mesto oddaljeno nekaj kilometrov z vsemi mogočimi trgovinami, top ponudbo lokalov in gostiln, ni da ni. Ampak takšni apartmaji niso 50 ali 70 eurov na noč, je treba pred to cifro postaviti še kakšno trojko. Takšne namestitve so vedno zasedene, ne glede na ceno. Eni pač imajo denar in si to lahko privoščijo.
Po drugi strani pa tisti brez denarja rentajo apartmaje za 70 ali 100 eur na noč, tisti apartmaji pa so precej oddaljeni od plaže. In kot je videti, je zadnji dve leti problem pri tem segmentu turistov.
Če greš gledati ponudbo, za letos skorajda ne najdeš več apartmaja tik ob plaži za velike denarje, je vse zabukirano. Luksuz ne bo nikoli izgubil strank, vedno bodo ljudje, ki imajo denar.
Nemci, ki imajo denar niso nikoli hodili na Hrvaško. Obstajajo druge destinacije. V Jugovino je vedno hodil nemški delavski razred in gospodinje in podoben kader.
A vi res mislite, d aje za Nemca višjega srednjega sloja karkoli na Hrvaškem predrago? dajte ljudje svojo glavo iz riti in se zavejte, da obstaja na svetu ogromno ljudi, ki imajo bistveno višjo kupno moč, kot povprečen slovenec.
Forum je zaprt za komentiranje.