Blažitev dviga DDV in nepremičninskega davka
DDV
vsi javni “ku.pl.e.raji” (opera, balet drama, gledališča, predstav …) 2 uri pred pričetkom dogodka na netu (z možnostjo “rezervacije”) objavijo proste abonmajske sedeže. Itak jih 80+% pokupijo prejemniki javnih sredstev.
Če kart za prireditev ne uporabijo v javnem sektorju pripadajo davkoplačevalcem.
nepremičninski davek
svoje nepremičnine (stanovanja, parcele, hiše, vikende, vinograde … ) prodamo (s prednostno pravico reodkupa) po oceni GURS_a občinam, džavi in jih najamemo pa jih po “socialni” najemnini (saj nam stanovanje pripada, če ga nimamo)
še kakšen predlog?
Zaračunamo uporabo naših gozdnih, kmetijskih in nezazidanih stavbnih zemljišč:
Sprehajalec, gobar, lovec, turist …. prehod in zadrževanje 50€ na osebo
Lovska in nabiralniška aktivnost: letna dovolilnica 300 € na osebo
Prehod živali v javni lasti (srne, svinje, zajci,….) letni pavšal 3000€
prevoz čez parcelo : kolesar 50€, motorist 150€, traktor, avto 200€, gozdni tovornjak 500€
Uporabnina za javno infrastrukturo (vodovodne cevi, kandelabri, optika, ….) letni pavšal par tisočakov
……
Na to pa še vse 22% ddv pa smo na konju!
Takoj pridemo iz krize pa še za lopove bo kaj ostalo.
o Bog – evo za koga je povišan DDV
SVN / EU 2013 … brez ene oznake EU / SVN ☻
zadnje sekunde (5:58 dalje)
Forum je zaprt za komentiranje.