Bivša – again
Več let!! se je trudil in mu nekako ni uspelo, ni uspelo keeeeer…? Predvidevam, da ona ni želela imet nič z njim, sedaj sta prijatelja bolj po sili razmer, ker imata nekako isto družbo. Kaj se lahko tu spremeni v tem tednu ko boste skupaj?
Po moje NIČ. Razen tega, da boš ti ljubosumno pazila na fanta in na vsak njegov pogled, kretnjo proti njej in si jo pač razlagala po svoje. Potem bodo sledili tvoji čustveni izpadi, ki jih bo on “dolžan” mirit, ker jih je itak on zakrivil……. To bo lep dopust :((
[/quote]No, ja. Zato ti verjetno ni hotel povedati, katera je tista “nesojena” punca, ki je pač ne more imeti in je slutil, da je bolje da tega sploh ne veš, da ga ne bi opominjala, da je to njegova bivša, in sumničavo vsakič preverjala, ali jo je pozabil ali ne. Napisala, si: ”Saga se je šele začela 8 let nazaj, Končala se je po… mojih izračunih kake 2 leti pred mano.” In ti nisi nehala z izračuni. In tudi ne gre toliko za njeno prisotnost tam en teden na 20 cm ampak te bolj plaši, iritira in kot hipnotizira zdaj dejstvo, da je on bil vse in še več pripravljen narediti za njo, zdaj, ko pa sta vidva skupaj, pa se počutiš, kot da mu je važno da je volk sit, koza bo pa pač malo obgrižena, pa saj bo preživela…če bi jaz bila na tvojem mestu, ne bi mogla spati z njim od trenutka, ko bi prišla do tega spoznanja. In to bi bilo še preden bi preračunavala bivšo zvezo svojega fanta. Nisi iz take snovi, da bi bila skupaj, se mi zdi, čeprav te on čisto možno ima iskreno rad.
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] No, skratka, imam občutek, da večina ljudi bi to situacijo lahko speljalo. Jaz… se bojim točno to, da bom videla preveč, naredila štalo pred vsemi in umirala od sramu. Ja itak imam tudi probleme, ampak prav bivša na dopustu, je pa meni že čisto preveč ‘advance course’. Sploh nisem vedela, da je treba biti v življenju toliko odprt, da sprejmeš bivše..
Jaz sem imela zmeraj vtis, da ta dotična tema paše bolj kukr pod ‘načela in vrednote’. Ko sva se na začetku pogovarjala o teh stvareh, je tudi sam rekel, da mu ni do tega, da bi se z bivšimi menili za dopuste. Sedaj, ko gre pa ta dotična njegova bivša zraven, je pa pripravljen sam iti preko svojih načel. Si je premislil zaradi situacije same ali nje?
Dopust je meni priložnost za romantiko, ki jo rabim v vezi. Situacija, ko je bivša zraven pa … meni vzame razpoloženje.
Čist možno je, da se ti ful obremenjuješ s tole njegovo bivšo in se bojiš kaj neki vse se lahko zgodi, medtem ko ona o njemu niti o tebi sploh ne razmišlja. Bojiš se spoznati resnico. Bojiš se ugotoviti ali te ima resnično rad ali ne. Dovoli, da se to izkaže. Zakaj bi si zatiskala oči pred tem? Če te ima res rad, bo upošteval tudi tvoje želje, vseeno pa pri tem pazi, da nisi preveč posesivna, ker ga boš s tem pregnala. Vzami to kot priložnost za osebno rast, če to zmoreš. To, da gre bivša zraven, še ne pomeni, da je šel on čez svoja načela, saj je ni on vabil. Verjetno je najprej šel predvsem zaradi druge družbe in zaradi tebe, predvsem pa zaradi sebe seveda, potem pa se je ona priključila. Mogoče najprej ni želela it, ker se ji to ni zdelo spoštljivo do tebe, potem pa si je morda rekla, da si morda le toliko zrela, da te njena prisotnost ne bo motila. Malo bolj pozitivno glej na situacijo. Če te ima rad, je bolje, da izveš takoj oziroma čim prej. Sama pa tudi imaš še nekaj dela pri sebi, da si povrneš nekaj samozaupanja oziroma samopodobe. V redu punca si in tudi on tako misli. Če ti ni všeč njegov način, ga zapusti in ga ne skušaj spreminjat. Spremeniš lahko le sebe oziroma svoj pogled na neko situacijo.
ja Marko, sej tudi to je problem, nimam zadosti samozavesti. Se trudim in vse, torej ne samo sama.. v enem drugem forumu tukaj sem pisala o tem. Ampak nisem še tako daleč, da bi lahko sprejela kar bivšo na dopustu. To je zame ‘very advanced’. Za tole situacijo, moraš biti pa res tipitopi. Vse to sem mu poizkusala razloziti in … vseeno ne odstopa. Pa še načelno sem proti, tko da, tudi če bi letos šla, bi bil drugo leto isti problem. Do sedaj so bili vsi moji fantje tudi taki, da s tem ni bilo problema, seveda so bili pa drugi, ki jih tukaj ni.
On tudi pravi, da je ni on vabil. Čeprav ne morem rečt, da to razumem. Ni je vabil, ampak je pa gojil tako prijateljstvo, da je to potem možno oz. je bilo svojčas zaželjeno. Ona je bila zelo povabljena, samo zamuja nekaj let. Ko sva se lani pogovarjala, mi je zagotovil, da se to ne bo zgodilo pa v resnici ni v njegovih rokah. Jaz sem takrat tisti pogovor pred letom razumela, da bova že zrihtala, da nama ne bo treba it z bivšimi na dopust. Se pravi jaz in on. In jaz bi z veseljem uredila kar je treba, da mu nebi bilo treba gledat bivšega, magari spremenila destinacijo. Pa težko sprejmem, da ni narejen po mojemu kopitu v tej situaciji. Kljub temu, da imam tudi svoje hobije, mi je na prvem mestu, da sva midva skupaj. Samo jaz se tam nikakor ne bom počutila, da sva midva skupaj. Definitivno bomo mi trije.
Ja.. Tale bo težka.
Ne vem, kako bi večina to speljali, res ne vem ponavadi, kadar je bivša pa čeprav kot senca slonela v vezi, se ni izšlo.
Naja*, ne vem, probam biti iskrena, ampak res ne vem, kako bi jaz reagirala v isti situaciji, ker sem verjetno drugačna kot ti. Ker se mi zdi bolj važno to, da veš da te ima nekdo rad, kot da ti to kaže z nekimi dejanji kot je kako preživeti dopust. In to vendar veš, če te ima nekdo rad, četudi je bolj zaprt človek in ne govorita ure in ure in ure in ure o vajinem odnosu, to se čuti…
Zakaj bi šla z njim narazen, če ga imaš rada in če ima on tebe rad, njegova bivša ga pa nima rada in on se je s tem sprijaznil, čeprav mu bo mogoče vedno nekaj do nje ostalo, se je vendar sprijaznil, in zdaj ima tebe. In ti bi mu delala scene in drame kot da čuješ njegovi zvezi z njo, ki je itak bila končana že osem let nazaj, … ???
Če se bosta razšla, se pa zaradi sebe probajta na lep način. Ti bo lažje, kot pa če mu boš naprej zmetala vse, kaj je narobe delal. Ker taki očitki znajo biti boleči, če ugotoviš, da so bili neupravičeni–
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Naja, veš kaj bi jaz naredila? Šla bi z njim in ne bi delala scen, vzela bi nekaj knjig, pa zvezek, ne pa računalnika, in bi brala in pisala in risala, pa slikce vseh vas bi delala. In tudi na tečaj ne bi šla. Sja ti ni do tega. In znjo bi se probala spoprijateljiti, če pa ne, vsaj bežala ne bi od nje. To je noro, če je pa to njegova družba. In probala bi najti samo sebe. Znjim bi se pa ukvarjala, ko prideta nazaj. Če boš še tista ista, če ga hočeš ali ne več. Ker zdaj si totalno zmedena.
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Imam enega prijatelja, ki je v določenih časih imel tudi več punc hkrati. V njegovi družbi se je znašlo tudi več punc s katerimi je bil in spal. No, meni je bilo to čudno on je pa na dolgo in široko razložil, da ima pravzaprav tudi po več punc hkrati in … skratka, resno se je razgovoril, da te stvari motijo samo mene, one bi bile pa ok, tudi če bi vedele ena za drugo. Potem sem ga pa vprašala, če kdaj takrat, ko so dejansko skupaj, če kdaj pomisli na to, da je dejansko seksal z npr. vsemi tremi? Ne bom pozabila, kako se mu je pogled kar zasvetil, ko je rekel ‘ja’ in se nasmehnil. Iz tistega resnega razlaganja se mu je pogled kar zasvetil. No, mene je to prepričalo, da moškim to na splošno ful dogaja. In ko bo ona 20 cm stran od naju, tako blizu, da se jo bo slišalo dihati..? Mogoče ima mene rad, ampak pomislil bo pa na..? A sem zmotno prepirčana, da moškim to ful dogaja ali bi mogla sprejeti tudi to?
Naja, preveč razmišljaš. Meni se tvoj fant zdi čisto preveč čustven za take finte kot jih tu omenjaš, če je osem let minilo od takrat ko sta se razšla z bivšo in sta vidva začela… Ali pa četudi samo dve leti. To, da se spomniš, da si bil z bivšim parnerjem skupaj, tega pa ne boš mogla zbrisati.
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Naja, moja izkušnja izpred nekaj let je podobna tvoji. Imel se priložnost it na pijačo z bivšo, s katero se nisva videla vsaj 5-6 let, od zveze je preteklo še nekaj več, menda ravno 8 let. Seveda sem takrat svoji to povedal, ker se mi je pač zdelo pošteno, da ji povem, čeprav sem slutil, da bodo težave. In bile so. Z bivšo nisem imel nobenih drugih namenov, kot prijateljski čvek, romantično pozornost pa sem takrat posvečal le svoji. In ni razumela. Takrat sem se spraševal ali naj to, kljub temu, da moja tega ne sprejema, storim ali ne. Namreč ni se mi zdelo prav, da me nekdo tako kontrolira oziroma omejuje in to pri stvareh, kjer imam iskrene in čiste namene. No po tisti pijači se je najin odnos spremenil. Verjetno mi je zamerila bolj, kot sem si predstavljal, da mi bo. Sem mislil, da bo s časom pozabila, ampak ni. Od takrat je šel odnos počasi navzdol. Na koncu sva se razšla. Mogoče ni bil to glavni vzrok, mogoče je bil, tega ne vem. Vem pa, da bi danes naredil enako in vem, da se ne želim v odnosu počutit zaprtega. Prav tako pa ne želim dajat tega občutka njej. Če sem v odnosu, želim da se mi zaupa in obratno. Če ni zaupanja, odnos nima vrednosti. Z bivšimi so moji odnosi razčiščeni in z vsemi sem se razšel prijateljsko. Ko smo končali, smo končali z vsem, nobenih igric več, nobenih čustev, nobene intimnosti. Verjamem pa, da nimajo vsi takšnih odnosov. Mogoče je tvoj tud tak, mogoče ni. Ti ga poznaš, težava pa je, če mu ne zaupaš. Potem ti lahko pove karkoli, problem je če bolj verjameš svojim temnim mislim, kot njemu.
Verjamem, razumem, prijateljsko, nobenih čustev…mon dieu…
Marko, nikoli ne moreš zares vedeti. In ravno zato rabiš ta občutek svobode. Da imaš sam tisti prostor, da najprej zaupaš sploh samemu sebi. Marko, ne moreš iti do konca no… ni je popolnosti na tem svetu, ne v znanosti, še manj v umetnosti… in ljubiti je prazaprav umetnost.
Idealna ljubezen je samo tista, s katero nas ljubi bog.
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Po eni strani te razumem, po drugi pa.. No, zdej se itak počutim tako slabo, da bi mi nekdo lahko pokazal kriv prst pa bi mi šlo na jok, tako kot ob tvoji zgodbici. Vem pa, da sem jaz njemu povedala, kdo je moj bivši in sem prijateljica z njim. In vem, da nisem taka, da bi si jaz nekaj privoščila, njemu pa ne pustila. Ampak ni mi jasno, kako je pustil, da mi je segla v roko, pred njim, se mi predstavila in mi ni povedal, da je to ona. Pa čutila sem da je bilo nekaj, pa sem si rekla, ‘kokoš ljubosumna, kar na vsako prijateljico boš ljubosumna, zresni se!’. Pa sem kasneje zgruntala, da tisti občutek ni bil kar iz nekje. Ne zna mi povedat, zakaj mi ni povedal, da je to ona, ne zna mi povedat kaj je tisti občutek, ki sem ga celo jaz začutila bil. Ampak nekaj je bilo.
Po eni strani se čutiva in se imava rada po drugi strani pa ga ne razumem in ima čisto drugačen občutak kot jaz, jaz pa zankrat še rabim oporne točke. Npr. skoraj vse njegove prijateljice so bile enkrat v času njegove resne simpatije. Punce s katerimi ni imel nič (v glavi mislim), so kvečenjmu žene njegovih prijateljev. Tako, da zmeraj, ko pošlje sms punci, pošlje sms bivši simpatiji. Jaz po drugi strani imam moške prijatelje moške, ki se mi zdijo iskreni in jim lahko zaupam, brez, da bi se za njih zanimala kot moške. To je zame definicija prijatelja. Ajoj, ne spomnem se kdaj sem se počutila tako zelo občutljiva.. Razumem, da imaš nekaj prijateljic, tiste, ki se izplača obržati tudi med simatijami in bivšimi, ampak to… tako.. mi je pa čudno. In res, sem se spremenila v občutljivo, ljubosumno kroto.
Mogoče je to tudi, jaz se začenm zanimati za fanta kot moškega, če začutim kemijo, on se pa začne zanimat za punco, če jo oceni na podlagi plusov in minusov, da je kandidatka… Takrat se že začne zanjo zanimati kot za žensko. Pomojem…
S to otročjo prošnjo ravno ga opominjaš na tisti košček, ki da je še pri njej. Če ne boš ti nehala, on ne bo mogel nehati, a veš. To je noro, naja, dekadentno pravzaprav…
In ta tvoja prošnja bi se itak začela stopnjevati. Kot je včeraj, če se prav spomnim, pisal Boom.
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Res ti je težko, ne zavidam ti. Žal mi je, da moraš to doživljat. Vse to povej njemu, on mora bit tisti, ki te pomiri, on. Oba se še morata veliko naučit, glede na to, da ti ni znal povedat, zakaj ti ob predstavitvi ni povedal, za koga se gre. Mogoče te pozna in se je bal, kako boš reagirala. Nekateri moški težko priznajo, da jih je strah ali pa se tega sploh ne zavedajo. To še ne pomeni, da ti karkoli prikriva. Če bi imel kakšne slabe namene, bi se verjetno skrivala pred tabo, oba. To je moje mnenje, ampak nobenega ne poznam osebno, to je zgolj ugibanje. Sama se boš morala s tem soočit. To je življenje.
Če bi se jaz znašla v podobni situaciji, bi tvegala in ne bi šla z njim na dopust. Seveda bi mu pojasnila zakaj ne, tako kot si napisala tu na forumu. Nima smisla, da se ves čas živciraš in z njim tam prepiraš. Na koncu se bosta razšla zaradi vaju in ne zaradi nje. Vendar pa ga ne bi pustila, še vedno bi ostala njegova punca (če seveda to on hoče).
Tako bi njegovi bivši in njemu povsem omogočila, da prideta skupaj, če želita. To je sicer zelo tvegano početje, ampak je na dolgi rok edino pravilno. Če sta ustvarjena drug za drugega, bosta prej ali slej skupaj, četudi ne bo z njo na dopustu. Če pa nista in tu ni več ljubezni, potem oba od tega skupnega dopustnikovanja ne bosta imela ničesar. Še več – ona bo celo zelo poražena, če je imela kakšne skrite namene. :)) Sicer se res lahko še druge stvari zgodijo na dopustu (ko tebe ni zraven), ampak pustiva zdaj ta črni scenarij.
Če mu je kaj do tebe, mu bo hudo, ker bo brez tebe sam na dopustu. Če pa ne, boš pa nekoč vesela, da si se ga znebila.
Torej, tebe skrbi kaj konkretno? Nisem brala vsega.
Ali hodita na solo dopuste, samo vi2? Kako si mu razložila, da te moti njegova bivša? Samo s tem, da te moti njena prisotnost? Da se bosta morali družit, čeprav tebi ni do tega? Kaj drugače počneš na morju? Zakaj jo jemlješ kot oviro?
Kot drugo, imata zgleda preklet slabo komunikacijo, da se v 2 mesecih ne uspeta domenit, kaj koga pravzaprav moti in pri čemer nekdo noče popustit.
Po moji oceni je tvojemu fantu všeč, da je v središču pozornosti, da se po domače povedano “ženske prepirajo zaradi njega”. Očitno zelo hitro neka ženska postane njegova simpatija, kar kaže na to, da nekih hudih kriterijev ne postavlja. In, če upoštevam to, kar si zgoraj napisala, da ženska postane njegova kandidatka že na podlagi plusov in minusov, kemija pa sploh ni potrebna, potem je še večja nevarnost, če do te svoje bivše čuti neko kemijo.
In, kako se je ta vajina zgodba končala, dopusti so mimo?
Forum je zaprt za komentiranje.