Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Bi vzeli tako službo

Bi vzeli tako službo

Odgovor na objavo uporabnika
Zagarantiran, 12.09.2025 ob 21:57

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimna102, 12.09.2025 ob 20:11

Odgovor na objavo uporabnika
Dama527, 12.09.2025 ob 19:25

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimna291, 07.09.2025 ob 12:35

Odgovor na objavo uporabnika
haha707, 07.09.2025 ob 11:33

Odgovor na objavo uporabnika
Minimalec, 07.09.2025 ob 09:48

1900 € bruto je 1200 € neto. To je praktično minimalec.

Če nimaš izbire, vzemi. Vedi pa, da ko boš iskala delo, bo večinoma ista plača. Dandanes je večina del za minimalca. Razen za tista iskana dela, kjer moraš res kaj znat in se stalno učit (programiranje npr.). Poglej delovne pogoje, delovnik, odnosi s sodelavci (če lahko kje izveš), obremenjenost, ali se delo konča, ko se odštempljaš ali moraš še dodatno delati doma ipd.

Minimalec je  300 eur manj.

Minimalec je 930 EUR . Ampak jaz za tak denar cca 1200 neto ne bi vzela+določen čas. Delo na evropskem projektu ni enostavno. Sicer ponavadi najdejo kakšno drugo mesto znotraj organizacije, domnevam da gre za kakšno državno službo, ker omenjaš evropska sredstva

Ne. Minimalac je 847 če nimaš otrok. Z 2 otroci pa 950. Olajšave pač.

Otroci nimajo veze z minimalno plačo. Ta je zagarantirana za vsakega ki dela

Na otroke so potem dodatki.

Minimalna plača

Zagarantiran je samo bruto.

Kaj pa dohodnina?

Odgovor na objavo uporabnika
Piler, 13.09.2025 ob 00:31

Kaj pa dohodnina?

Mislim, da se v tem primeru plača 500 eur.

 

 

 

Dohodnina se vedno obračuna po veljavni lestvici.

Namesto, da se ukvarjaš s tem kakšno izobrazbo imaš in kakšno plačo bi bila primerna zate je odvisno od tvoje situacije.

Zgleduj se po budget managmentu 50/30/20

50% neto plače za nujne stvari

30% zabava

20% varčevanje

30% maksimalna mesečna renta za stanovanje.

30% od bruto leto plače za to kakšen avto si lahko privoščiš.

Vse kar je več od tega boš paštetarka z dobrim avtom ali pa z velikim stanovanjem in plačevala previsoke zneske.

Odgovor na objavo uporabnika
hehe861, 13.09.2025 ob 01:06

Dohodnina se vedno obračuna po veljavni lestvici.

Itak. In koliko jo plačaš pri minimalcu?

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close