Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Bi klicali policijo?

Bi klicali policijo?

V bloku imamo nesoglasja. So pobirali podpise za neko peticijo in nisem podpisala. Zdaj, čez 1 uro, mi prileti v okno jajce. Razmazano po komarniku in povsod. Bi vi klicali policijo?

pa nasvet, kako naj to očistim, prosim. hvala

Razletelo se je skozi odprto okno in komarnik po celi dnevni po laminatu:((((

Ja, prijavi. Če ne, si bodo vedno več dovolili. Če rečeš, da si VIDELA, kdo je to naredil, lahko kasneje zahtevaš odškodnino – s tožbo. Če rečeš, da ne veš, kdo je to naredil, bo samo prijava, posledic pa ne bo za nobenega.
Mi smo popuščali, in je bilo vedno več, vedno slabše.

Ma ja ne popuščaj. Prijavi.

Poslikaj prej.

Hvala vsem za odgovore in nasvet. Sem poklicala in prijavila, so prišli trije. Povedala, pokazala, poveala, da ta ženska ima edina motiv za to dejanje, nisem pa mogla lagati, da sem jo videla. Pokazala sem jim, kje stanuje, so šli še k njej in sem poslušala, kaj govorijo. Ona je seveda lagala, ampak se je malo zagovorila in izdala, ker oni ji niso povedali, kdo jo je prijavil, ona pa je rekla: saj niti ne vem, katera okna so od  gospe. Kako bi pa vedela, katera gospa se je pritožila, če ni ona vrgla jajca?:))) V glavnem, so jo vprašali za osebni dokument (kot so tudi mene prej in sem jim ga takoj dala), ona pa je začela nekaj mutit in jecljat, da ne najde, da nima …bla bla, potem so rekli, naj da nekaj, karkoli z njeno sliko in imenom in priimkom. Zdaj ne vem, kako gre naprej postopek, ali dobim kaj po pošti, bom kaj podpisala ali nič? Ve kdo?

Za silo sem očistila, zunaj je še na fasadi pod oknom, bom zjutraj pogledala in poslikala škodo in kako bi še tisto očistila.

Ne,ker nič ne bodo rešili. Sama uredi z nepridipravi.

Odgovor na objavo uporabnika
help902, 12.09.2025 ob 23:35

Hvala vsem za odgovore in nasvet. Sem poklicala in prijavila, so prišli trije. Povedala, pokazala, poveala, da ta ženska ima edina motiv za to dejanje, nisem pa mogla lagati, da sem jo videla. Pokazala sem jim, kje stanuje, so šli še k njej in sem poslušala, kaj govorijo. Ona je seveda lagala, ampak se je malo zagovorila in izdala, ker oni ji niso povedali, kdo jo je prijavil, ona pa je rekla: saj niti ne vem, katera okna so od  gospe. Kako bi pa vedela, katera gospa se je pritožila, če ni ona vrgla jajca?:))) V glavnem, so jo vprašali za osebni dokument (kot so tudi mene prej in sem jim ga takoj dala), ona pa je začela nekaj mutit in jecljat, da ne najde, da nima …bla bla, potem so rekli, naj da nekaj, karkoli z njeno sliko in imenom in priimkom. Zdaj ne vem, kako gre naprej postopek, ali dobim kaj po pošti, bom kaj podpisala ali nič? Ve kdo?

Za silo sem očistila, zunaj je še na fasadi pod oknom, bom zjutraj pogledala in poslikala škodo in kako bi še tisto očistila.

Ti ne dobiš nič. Če bi njej dokazali bi dobila plačilni nalog za kršenje javnega reda in miru. Ti jo lahko tožiš, če ti bo uspelo dokazat kako škodo si utrpela, seveda pod pogojem, da je ona uradno kriva in jo je dokazano. Torej pričakuj drugič dva jajca v komarnik.☝️?

Sočustvujem… uf, te blokovske zdrahe sem doživljala na Glinškovi, že malo generacijsko postarani blokovski šerifi… in to Domači, Slovenci… recimo Balkanci so bli čist okej… Slovenc pa razpašen lastnik stanovanja pa žleht… Mi smo se preselili v hišo …

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno1, 12.09.2025 ob 23:40

Ne,ker nič ne bodo rešili. Sama uredi z nepridipravi.

Ojoj. To se pa ne sliši obetavno. Ampak sem vseeno vesela, da sem jih klicala in da so šli k njej, mogoče jo je malo prestrašilo…

no, se glih dogaja, da se fajtajo okoli parkirišč , v blokovskih naseljih, Mucharjeva, štepanjc, Fužine, da listke pišejo in arsajo , prebadajo gume…avtov,  lokalni blokovski šerifi… to misli, da če ima tisti brlog , da je pol lastnik cele soseske…

Odgovor na objavo uporabnika
jejhata, 12.09.2025 ob 23:48

Sočustvujem… uf, te blokovske zdrahe sem doživljala na Glinškovi, že malo generacijsko postarani blokovski šerifi… in to Domači, Slovenci… recimo Balkanci so bli čist okej… Slovenc pa razpašen lastnik stanovanja pa žleht… Mi smo se preselili v hišo …

Hvala. Joooj, jaz se pa prvič s tem soočam, pa sem že prej živela v bloku, potem v hiši in zdaj spet 2 leti v bloku, česa takega nisem nikoli videla, kaj šele doživela. Sem kar pretresena.

Odgovor na objavo uporabnika
Rezka, 12.09.2025 ob 23:53

no, se glih dogaja, da se fajtajo okoli parkirišč , v blokovskih naseljih, Mucharjeva, štepanjc, Fužine, da listke pišejo in arsajo , prebadajo gume…avtov,  lokalni blokovski šerifi… to misli, da če ima tisti brlog , da je pol lastnik cele soseske…

Joj, pa saj to je grozno….ne morem verjet. Upam, da ne bo tako tudi pri meni. Ima kdo kakšno idejo, kako prepečiti taka dejanja?

Yep, še dobr, da so mile zime brez snega… ker se pričkajo kdo je odkidal sneg pa gajbice nastavljajo, da je rezervirano za njih… to so cele štorije…

Ker ta naselja so iz 70-80-ih , je mišljeno parkir plac za -en- avto za familijo … No, potem pa ima še žena avto pa odrasel sine pa snaha… vsi bi radi avte čim bližje parkirali… pa je to kar se dogaja… preveč pločevine in premalo placa…

Odgovor na objavo uporabnika
modrivrag, 12.09.2025 ob 23:43

Ti ne dobiš nič. Če bi njej dokazali bi dobila plačilni nalog za kršenje javnega reda in miru. Ti jo lahko tožiš, če ti bo uspelo dokazat kako škodo si utrpela, seveda pod pogojem, da je ona uradno kriva in jo je dokazano. Torej pričakuj drugič dva jajca v komarnik.☝️?

Kaj pa, če namontiram kamero? Bi to šlo?

Odgovor na objavo uporabnika
help902, 13.09.2025 ob 00:05

Kaj pa, če namontiram kamero? Bi to šlo?

Bos jajce posnel kurji hemoroid?? Ljudi zunaj ne smeš snemat, je kaznivo dejanje.

 

Mater maš bebave teme. Daj odjebi z mona.

Moraš ta dogodek prijaviti.  Vsekakor

Dolžna si sama sebe ščititi.  Tu ni drugega kot da se obrneš na državo. Jih najdejo ali ne. Tud na naslednji seji povej glasno kaj je blo!

Stopnjevalo se bo to nasilje le v primerih  da boš to dopuščala.  Vedo naj da ves in da nisi sama.

Gre za poškodovanje tuje lastnine! Stroški čiščenja te tud stanejo   Naj jih njim zaračunajo!

Me veseli , da si se zase postavila. Zdaj tale ne bo norela več. Ne boj se. Vse bo ok. Naredila si si red! Ce se jim je zagovorila,  bo dobla kazen položnico 104 eure za kršitev JRM. Ti pa nic. Ce se bo pritožila, tebe be bodo nikamor  klicali  Kar policisti ugotovijo sodišče v 99 % potrdi. Pozabi zdaj!

Odgovor na objavo uporabnika
Avtor503, 13.09.2025 ob 00:21

Me veseli , da si se zase postavila. Zdaj tale ne bo norela več. Ne boj se. Vse bo ok. Naredila si si red! Ce se jim je zagovorila,  bo dobla kazen položnico 104 eure za kršitev JRM. Ti pa nic. Ce se bo pritožila, tebe be bodo nikamor  klicali  Kar policisti ugotovijo sodišče v 99 % potrdi. Pozabi zdaj!

Maš poštimane tarife? Redno dobivaš kazni????

Najlepša ti hvala!

Odgovor na objavo uporabnika
help902, 13.09.2025 ob 00:39

Najlepša ti hvala!

To je namenjeno seveda tebi, Avtor503. Ni citiralo.

 

Če bo soseda dobila kazen za kršitev javnega reda in miru in kazen plačala, pomeni, da priznava. V tem primeru lahko to čez cca mesec ali 2 meseca preveriš na policijski postaji. Na podlagi njenega plačila jo lahko tožiš za povzročitev škode, strahu…

Zadevo javi tudi upravniku.

Sprašuješ za nasvet: nobenega kontakta s takimi osebami, niti očesnega ( to mi je svetoval odvetnik), kontakt samo preko radnih oseb ( policija, odvetniki..)

Mi s mo se morali odseliti.

Žal na svetu obstaja tudi zlo.

Odgovor na objavo uporabnika
help490, 12.09.2025 ob 20:18

V bloku imamo nesoglasja. So pobirali podpise za neko peticijo in nisem podpisala. Zdaj, čez 1 uro, mi prileti v okno jajce. Razmazano po komarniku in povsod. Bi vi klicali policijo?

O čem pa se gre? Zastojn nisi dobila jajca v okno…

Potem pa govorijo, da so jajca draga… ????

A policija po novem hodi čistit okna, komarnike, laminate…? Mater, premalo plačo imajo!

Ali pa zdaj hodijo babje zdrahe reševat?
Bolana tema.

Dobro za vse, ki ste se lahko umaknili iz takega okolja. Jaz na žalost nimam nobene možnosti. Nasilnežev v bloku je vedno več in ker večina “nič ne vidi in nič ne sliši”, smo tisti, ki se izpostavimo in se upremo, vedno v manjšini in izpademo tečni, netolerantni. Če si pa še upokojenka, ki živi sama, pokasiraš tudi kakšno vzgojno, ker te nihče ne brani.

Glede na degradacijo odnosov med ljudmi in to povsod, na vseh področjih, jaz ne vidim nobene rešitve. Leto za letom je več nasilnežev, egoizma in pomanjkanja intelekta in empatije, je vse več. Vsi s(m)o usmerjeni nase, skupno dobro je umrlo. Niti omenja se ne več. Jaz živim v blokih že celo življenje in še nikoli ni bilo toliko nespoštovanja do ostalih stanovalcev. Nasilneži si dovolijo prav vse.

 

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close