Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Barvanje ploščic

Barvanje ploščic

Je kdo od vas že barval talne keramične ploščice in s čim ?

Ploščice sem že barvala (z akrilno barvo) , ampak ne talnih. Če so pohodne, se bo prej ali slej barva obrabila/odluščila/obledela.

Seveda in po treh letih so še vse kot prvi dan. Med drugim imam pobarvane tudi v kopalnici, v tušu.
Pogooglaj Vintage paint barve, na FB obstaja skupina “Ustvarjamo z Vintage Paint barvami” – poglej in se čudi :))

Glede na to, da imate izkušnje, bi prosila če morda veste kako bi lahko najlažje naredila “luske” na stenskih ploščicah nad pomivalnim koritom? Morda z zlatim robom. Se da to tudi pobarvat kako ali se dobijo kakšne nalepke? Nekje sem videla na spletu, ni pa bilo jasno kaj točno to je.

Z veseljem sicer, vendar si žal ne znam čisto predstavljati kaj imate v mislih. Kakšna fotka morda?


Interni designer Laurence Llewelyn je to taktiko pogosto uporabljal v “Changing Rooms”:
https://www.wikihow.com/Paint-Ceramic-Tile

De omnibus disputandum..

To so sicer prav ploščice a tak stil je bil. Ne vem le ali pobarvano in obrobljeno z zlato ali nalepke?

https://www.etsy.com/listing/648803177/tiles-fish-scales-11?ga_order=most_relevant&ga_search_type=all&ga_view_type=gallery&ga_search_query=blue+fish+scale+tile&ref=sr_gallery-1-3&cns=1

To so sicer prav ploščice a tak stil je bil. Ne vem le ali pobarvano in obrobljeno z zlato ali nalepke?

https://www.etsy.com/listing/648803177/tiles-fish-scales-11?ga_order=most_relevant&ga_search_type=all&ga_view_type=gallery&ga_search_query=blue+fish+scale+tile&ref=sr_gallery-1-3&cns=1
[/quote]

To so sicer ploščice. Če bi hotela tak vzorec na steni, bi rabila ogromno časa in potrpljenja, šablono, za zlato obrobo pa res natančno roko.

To so sicer ploščice. Če bi hotela tak vzorec na steni, bi rabila ogromno časa in potrpljenja, šablono, za zlato obrobo pa res natančno roko.
[/quote]

Se bom potrudila. Zanima me le s čim to lahko tako pobarvam? Oz če se da dobit kakšne nalepke, ki gredo na ploščice, pa obroba in bom že jaz rezala pa lepila?

Se bojim, da tole ne bo šlo. Tole so dejansko ploščice v taki obliki in “zlati rob” so dejansko fuge. V kolikor bi to risala na ploščice, bi ti vmes kazle obstoječe fuge – ki bi jih sicer pobarvala ampak reliefno bi bile še vedno opazne. Ravnotak problem bi bil pri prelepljenju z nalepkami.

Najlepša hvala. Potem gremo kar na nove ploščice :))

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close