bancne kartice, jih res potrebujem?
rebel404, 06.09.2025 ob 19:12
Koliko in katere kartice imate? Imam Viso in mastercard. Rada bi se ene znebila. Z Viso dvigujem na bankomatu. Mastercard pa….placujem neke google storitve, pa to bi lahko prenesla na paypal, ali? Mi zna kdo svetovat? Hvala
Nimaš izbire, prisiljen si imeti kar določijo. Diktatura. To je demokracija, to je svoboda.
Imam debetno svoje banke in pa kreditno MasterCard.
Pa debetno poslovnega računa, kreditne nisem hotela.
Partner ima debetno svoje banke in pa kreditno Viso.
Namenoma sva kreditne vzela različne, ker se včasih zgodi, da jemljejo kje samo eno od teh dveh.
Imava še eno predplačnisko Viso, ki jo uporabljava za nakupe prek spleta.
kartice so samo zato, da ti lahko zaračunajo vsak plačilo, ali dvig na bankomatu. v bistvu ne rabiš kartice, greš na banko, dvigneš plčao in potem trošiš, ampak banka nima nič od tega zato ti je uturila kartico. Kreditne pa sploh ne rabiš. Ukini kartice in greš po plčai na banko, napišeš listek dvigneš ves denar in to je to.
J0VANKA, 06.09.2025 ob 19:38
kartice so samo zato, da ti lahko zaračunajo vsak plačilo, ali dvig na bankomatu. v bistvu ne rabiš kartice, greš na banko, dvigneš plčao in potem trošiš, ampak banka nima nič od tega zato ti je uturila kartico. Kreditne pa sploh ne rabiš. Ukini kartice in greš po plčai na banko, napišeš listek dvigneš ves denar in to je to.
Se strinjam.
Z vsako transakcijo banka pobere določen odstotek in zato vsiljujejo kartice, ker jim kartice prinašajo dobiček.
če pa delujejš s kartico, banka ve kje in kdaj in koliko si porabila za kaj – vso statistiko vodijo o tvoji porabi. ljudje ste blesavi in delate tako kot vam ukazujejo. potem imate še mercator, tuš, hofer…. kartice ki so povezane z banko in sistemom in vsi vedo koliko kruha, mleka, mesa, vina žganih pijač popijte…. z nategom da imate s kartico določene ugodnosti- nimate jih to vam zagotavljam, oni imajo vse te popuste že vštete v ceno ne se bat da bi vam oni kaj dali
J0VANKA
robi9
Peljem neki dan pol svoje familije na Brnik.
Parkiram na parkiriscu, ker je logistika zraven majhnih frocev bolj komot.
Jih spremim z vsemi kufri in ruzaki v terminal.
Se vrnem do parkirisca in se zacnem menit s parkomatom… Ta pa gluh in nem za denar! S kartico je zacel pa takoj presti, kot najbolj zadovoljni macek.
IN, kaj bi vidva naredila, v mojem primeru, brez bancne kartice?
DebelaKrota, 06.09.2025 ob 21:26
J0VANKA
robi9
Peljem neki dan pol svoje familije na Brnik.
Parkiram na parkiriscu, ker je logistika zraven majhnih frocev bolj komot.
Jih spremim z vsemi kufri in ruzaki v terminal.
Se vrnem do parkirisca in se zacnem menit s parkomatom… Ta pa gluh in nem za denar! S kartico je zacel pa takoj presti, kot najbolj zadovoljni macek.
IN, kaj bi vidva naredila, v mojem primeru, brez bancne kartice?
Po zakonu je gotovina plačilno sredstvo, zato mora vsak trgovec ali avtomat sprejemati gotovino.
Če nek avtomat ne deluje, greš drugam.
robi9, 06.09.2025 ob 19:41
Se strinjam.
Z vsako transakcijo banka pobere določen odstotek in zato vsiljujejo kartice, ker jim kartice prinašajo dobiček.
Pa vsiljujejo brezstično, da gre hitreje in da nimaš ozavešceno kot če vtipkajte pin,
Pa še lažje scamajo iz kartice. Sam napravo dobiš že za 14eur pri Kitajci, potem pa samo gasa po gneči. Zdaj banke nič več smsa ne pošljejo…razen če plačaš to storitev. Predno opaziš da ti manjka…niti ne veš kje si bil poskeman
Anonimno 8684, 06.09.2025 ob 22:28
Pa vsiljujejo brezstično, da gre hitreje in da nimaš ozavešceno kot če vtipkajte pin,
Pa še lažje scamajo iz kartice. Sam napravo dobiš že za 14eur pri Kitajci, potem pa samo gasa po gneči. Zdaj banke nič več smsa ne pošljejo…razen če plačaš to storitev. Predno opaziš da ti manjka…niti ne veš kje si bil poskeman
NLB klik omogoča nastavitev, da izbereš ali ti pošljejo SMS ali potisno sporočilo ob vsaki transakciji.
Ni treba dodatno plačati.
robi9, 07.09.2025 ob 06:58
NLB klik omogoča nastavitev, da izbereš ali ti pošljejo SMS ali potisno sporočilo ob vsaki transakciji.
Ni treba dodatno plačati.
ŽIDI točno vedo zakaj so uvedli kartice in zakaj bodo ukinili denar. ŽIDI imajo v rokah 95% bank na planetu- oni se med sebo vse zmenjo kako nas bodo zjebal- oni so financirali avtomat na Brniku, da ne moreš plačat z gotovino
Forum je zaprt za komentiranje.