Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ali se mi splača voziti na drug konec LJ v službo?

Ali se mi splača voziti na drug konec LJ v službo?

Imam priložnost dobiti službo na čisto drugem koncu LJ izven obvoznice za malo več kot minimalca, brez plačanih stroškov. Koliko časa prebijete na cesti tisti ki se tako vozite?

Parkinga ob službi nimamo, zato se vozim samo še s kolesom. Mestnim. 20 min za dobrih 5 km. Rabim max 25 min, če naletim na rdeči val semaforjev. Z busom (seveda s prestopom v centru) rabim v najboljšem primeru (kar je redkost) 50 minut. V zgoščenem prometu, gužvi ali slabem vremenu seveda več. Kar je totalno neuporabno. Tudi peš grem in pridem prej.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 9398, 08.09.2025 ob 15:20

Imam priložnost dobiti službo na čisto drugem koncu LJ izven obvoznice za malo več kot minimalca, brez plačanih stroškov. Koliko časa prebijete na cesti tisti ki se tako vozite?

Če gre za delo prek pogodbe o zaposlitvi, je delodajalec dolžan povrniti stroške prevoza na delo.

Tudi če to ni zapisano v sami pogodbi, to mora izplačati!

Brez stroškov boš dobila cca. 930 €. Pa kako brez stroškov? A boš sploh imela pogodbo? Svetujem ti, da se preko agencije ne zaposluješ!

Kar se tiče vožnje pa, ja, jaz se vozim iz enega konca na drugega, za minimalca, v konicah, ampak sem že tako navajena … da samo včasih malo pojamram. 🙂

Samo zato tole napisem, ker se danes nikomur vec nic ne splaca. Moja mama se je v davnih casih zjutraj z biciklom peljala v sluzbo iz Bezigrada na Vic. Opoldne je imela 2 uri frej in se je peljala domov, opravila nekaj stvari, in 2 uri kasneje odbiciklirala nazaj na Vic, ob 7h zvecer pa domov spat. 6 dni na teden, v soboto samo dopoldne. Ja so drugi casi danes, predvsem je veliko vec jamravcev, ki se jim nic ne da.

Stroške prevoza ti mora vrnit! Sicer pa – moji sodelavci se vozijo z vseh koncev Slovenije, vstajajo ob 4,5 zjutraj, da so do neke normalne ure v Lj. Boš pa ja pogruntala najhitrejšo možno varianto znotraj Lj. Vem, da lahko traja veliko časa, pa vendar si zmotraj LJ, ne pa v koloni na avtocesti.

Ne. Razen če ne maraš življenja. Meni je že na drug konec Lj. muka. Iz centra kamorkoli ven je noro. Z veseljem bi hodila peš ali s kolesom, pa ne dobim službe v celem širšem centru. Eni pa hodijo v center, pa bentijo, ker ni za parkirat ali pa je to noro drago.

Vse kar je več kot 30minut je škoda prostega časa in življenja.

1 ura vožnje x2 na dan, x5 dni v tednu x4 v celem mesecu ? 40 ur izgubljenih na cesti. To je cel delavni teden!!!!

Če je placa 5000bruto, potem daš 600 za najem in imaš nekaj od življenja. Malo več kot minimalec pa???

To je tvoj čas! Tvoje življenje za gnetenje po cesti v avtu?

Morda, če si tip za učenje jezikov, se v času vožnje učiš novega jezika to je nekako plus, če gre samo za čas, izpostavljenosti na cesti na takih cestah, pri toliko nesrečah, hm ?

uff.. neki časa sem imela tako.. samo sem bila z busom iz enga konca do druzga.. ubitačno.. iz službe šla polna energije, domov prišla v občutnem pomanjkanju, gužva, dolgo cijazenje, hrupen folk.. z avtom gre lažje. sedaj sem res vesela, da imam peš dosti blizu hehe..

Odgovor na objavo uporabnika
danes se vec nic ne splaca, 08.09.2025 ob 16:16

Samo zato tole napisem, ker se danes nikomur vec nic ne splaca. Moja mama se je v davnih casih zjutraj z biciklom peljala v sluzbo iz Bezigrada na Vic. Opoldne je imela 2 uri frej in se je peljala domov, opravila nekaj stvari, in 2 uri kasneje odbiciklirala nazaj na Vic, ob 7h zvecer pa domov spat. 6 dni na teden, v soboto samo dopoldne. Ja so drugi casi danes, predvsem je veliko vec jamravcev, ki se jim nic ne da.

..haha..jap, se dnevno s kolrsom iz bežigarda vozakam na vič. Super rekreacija. Jebeš pilates in.podobne.meumnosti, ki jih izvajajo…

..veckrat pojasnila: če ne bi imela sluzbe na drugem.koncu lj., se ne bi dnevno rekreirala kot se. Privilegij. Še vedno 🙂

danes se vec nic ne splaca

08.09.2025 ob 16:16

Samo zato tole napisem, ker se danes nikomur vec nic ne splaca. Moja mama se je v davnih casih zjutraj z biciklom peljala v sluzbo iz Bezigrada na Vic. Opoldne je imela 2 uri frej in se je peljala domov, opravila nekaj stvari, in 2 uri kasneje odbiciklirala nazaj na Vic, ob 7h zvecer pa domov spat. 6 dni na teden, v soboto samo dopoldne. Ja so drugi casi danes, predvsem je veliko vec jamravcev, ki se jim nic ne da.

__________

Če se je vozila domov, tam opravila stvari in se čez 2 uri odpravila nazaj na šiht, je bila odsotna več kot 2 uri.

Ljubljana je majhna, iz enega konca na drugega prideš takoj. Kolo je poceni, ampak si potem prešvicano na šihtu, zato se morda splača vreči tistih 400€ za en soliden električni skiro.

Z avtom se absolutno ne splača.

Odgovor na objavo uporabnika
Ena903, 08.09.2025 ob 16:37

Stroške prevoza ti mora vrnit! Sicer pa – moji sodelavci se vozijo z vseh koncev Slovenije, vstajajo ob 4,5 zjutraj, da so do neke normalne ure v Lj. Boš pa ja pogruntala najhitrejšo možno varianto znotraj Lj. Vem, da lahko traja veliko časa, pa vendar si zmotraj LJ, ne pa v koloni na avtocesti.

Kdo je toliko čuknjen, da se vozi od tako daleč? Koliko časa izgubi za vožnjo in kaj ima od življenja?

1h voznje v eno smer se splaca samo ce delas 3x na teden od doma. Drugace pa tako kot je ena napisala. Od zivljenja si odzres 1 teden vsak mesec in nisi placan za to. Voznja bi se morala steti v sluzbeni cas.

S čim se pa vozite in kako dolgo ko dežuje, sneži,…?

In to je bilo življenje ali kaj hočeš povedat?

Če si eno uro prej doma in se svaljkaš po kavču imaš pa ful več od življenja.

Odgovor na objavo uporabnika
merx, 08.09.2025 ob 20:02

Kdo je toliko čuknjen, da se vozi od tako daleč? Koliko časa izgubi za vožnjo in kaj ima od življenja?

Hahaha, kje ti živiš da te ne ukradejo.

Ogromno ljudi se vozaka vsak dan ogromne distance, veliko teh v Ljubljano ker pač slovenceljska centralizacija že desetletja službe koncentrira na enem kupu gnoja, namesto da bi šlo po celi njivi.

Prišteješ še poddimenzionirane avtoceste in vrhunsko kulturo vožnje v Slovenistanu, pa se lahko veseliš ure vožnje vsak dan.

Odgovor na objavo uporabnika
Hahaha, 08.09.2025 ob 23:22

Če si eno uro prej doma in se svaljkaš po kavču imaš pa ful več od življenja.

Ne svaljkamo se vsi po kavču

no, ni nam trba bučk prodajat. Nekoč so bile zime podobne zimam. Snega je zapadlo do kolena. In tvoja mama se je s kolesom peljala v službo in domov po takšnem snegu. Mislim.

.https://youtu.be/jwPXwANnxfU

Veliko ljudi, na tisoče se jih iz vseh koncev Slovenije vsak delavnik vozi v Ljubljano delat. Na cesti preživijo 4 ure na dan, pa še službe 8,9 ur pa se ne pritožujejo… Za dobro službo v kateri se lahko razvijaš in si v njej cenjen in spoštovan se vedno splača potrudit. Ne bodo večno dobri časi. Zima prihaja in prej ali slej pride…

Odgovor na objavo uporabnika
Splača?, 09.09.2025 ob 06:00

Veliko ljudi, na tisoče se jih iz vseh koncev Slovenije vsak delavnik vozi v Ljubljano delat. Na cesti preživijo 4 ure na dan, pa še službe 8,9 ur pa se ne pritožujejo… Za dobro službo v kateri se lahko razvijaš in si v njej cenjen in spoštovan se vedno splača potrudit. Ne bodo večno dobri časi. Zima prihaja in prej ali slej pride…

Ne čebuli!!! 8, 9 ur dela in 4 ure za vožnjo je 12-13 ur skupaj. Te sploh tvoj otrok vidi? Kdaj imaš čas narediti kaj za svoje zdravje? Ni časa za karkoli. Se splača potrudit in se razvijaš, ja.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close