Ali naj vztrajam v tem odnosu?
Ne vem več kako se odločiti, zato sprašujem tukaj za nasvete in mnenja. Vesela bom tudi če se oglasi kdo, ki je imel podobne težave. V kolikor ta forum spremljajo strokovnjaki bi prosila tudi za njihov odgovor.
S fantom sva skupaj 3 mesece. Po večih letih samskosti končno spoznam nekoga s katerim se res ujamem, je zelo prijazen, spoštljiv, ne laže mi, resnično se trudi zame, veliko se pogovarjava, predvsem pa imava zelo podobne vrednote in želje za prihodnost. Zelo sem bila vesela, da sem kljub svoji starosti (malo nad 30) našla še tako normalnega partnerja v teh čudnih časih (on je eno leto mlajši).
Težave pa so se začele pri spolnosti. On je res precej sramežljiv glede tega, tudi nobene resne partnerke še ni imel pred mano. To me je malo začudilo, ampak glede na vse ostale pozitivne lastnosti nisem niti oklevala, da mu ne bi dala priložnosti. Tukaj pa so se začele težave. Vse od začetka ima težave z erekcijo. Prepričana sem bila, da rabi samo prebiti led, dobiti malo samozavesti in bo vse v najlepšem redu. Ampak žal ni tako, sedaj je minilo že tri mesece in težava je vedno hujša ne manjša. Bil je že pri urologu, ki ne najde nobenih nepravilnosti, čaka edino še UZ penisa, ostalo pa vse b.p. Na začetku so pomagale vsaj tablete toliko da sva nekako lahko speljala odnos (čeprav popolno trda erekcija je bila mogoče dvakrat ali trikrat do sedaj), sedaj pa niti tablete ne pomagajo več. Na začetku ob predigri se počasi vzburi, mu otrdi do nekje 90%, toliko da je možna penetracija v misionarskem položaju, samo da zamenjava položaj jaz zgoraj (ker edino tako doživim orgazem) njemu pade dol. Probala sva tudi z obročkom, ki penis samo stisne spodaj, zgoraj pa ostane tako mlahav da penetracija ni možna. Ko mu enkrat pade dol ga ni možno več dvignit in se vse skupaj konča. Potem samo oba razočarana zaspiva in dejansko to več ne pelje nikamor. Vidim ga kako je obupan, pravi da si me želi zadovoljit in da ne ve kaj se dogaja z njim. Pravi da ga privlačim, ampak ne razume zakaj se to dogaja. Jaz sem povsem obupana že, razočarana, ne vem več kaj naj naredim.
Meni je vseeno spolnost pomembna v odnosu. Ni najpomembnejša, vidiš pa da je zelo pomembna ko ne štima. Skrbi me, da bova šla zaradi tega narazen, čeprav si tega nikakor ne želim, saj vem da takšnega fanta ne bom več našla. Preprosto pa ne vem več kje obstaja rešitev, vedno bolj se mi zdi da je ni. Veliko se pogovarjava o tem, vedno bolj se nagibava k temu ali so tukaj res psihični vzroki. Skrbi me, da je on glede spolnosti res tako zavrt, da mu niti najboljši psihiatri ne bodo pomagali.
Ali bi vi vztrajali v tem odnosu, mislite da obstaja resitev, ali je boljše iskati naprej?
Psiha. Če je tako obupan, kot praviš, naj išče pomoč zase pri psihoterapevtu – a je na to že pomislil? A pomisli kdaj na posledice, kako bo v njegovem življenju, če nič ne naslovi, spremeni? Vidva gresta narazen, z nobeno drugo mu ne bo šlo, kako si predstavlja življenje? A je tudi drugače bolj pasiven tip človeka? Pa še to, kako je z erekcijo, ko se samozadovoljuje? To menda veš?
On se zaveda svojih težav in je šel že do zdravnikov (najprej osebna zdravnica, potem pri urologu) ampak kot pravim nič ne najdejo. Urolog je tudi zelooo slabo odziven, za izvod prvega pregleda sva čakala več kot en mesec. Sedaj ga je dal še na UZ penisa kar se pa spet čaka, nobenih odgovorov že več kot en teden čeprav je vse pod nujno. Rešuje težave samo gre zelooo počasi, oba sva jih že opozorila da načenja najin odnos, ampak ga nihče ne jemlje resno saj vsi pravijo, da je še mlad, kao čes kaj kompliciraš, so bolj nujni primeri od tebe.
Jutranje erekcija ima zelo redko, tudi pri samozadovoljevanju je rekel da ima podobno trdo erekcijo kot ob predigri, samo da mu pač stoji do konca, ker si ga ves čas drgne z roko. Je pa nehal s samozadovoljevanjem ker mu je tako svetoval tudi urolog.
Nihče ni popoln. Zato si ga dobila, ker ima na tem področju težave. Očitno ni preveč poskočen in zelo navajen na svojo roko. Je mogoče, da je homič? Kaj pa uporaba raznih pripomočkov? Konec koncev imajo mnogi partnerje invalide (recimo Alen Kobilica je slep, pa na vozičkih itd itd. ) in se pač prilagodijo temu stanju. Ti si sedaj obsedena s trdim tičem, ampak glede na to, da si že 30+, ima tvoja pohotnost relativno kratko prihodnost. Da ne govorim o tem, da ko bosta imela otroke, ti bo seks zadnja stvar na svetu in bo on javkal, tako kot velika večina moških, da ti ni do seksa. Kaj pa recimo, če bi sedajle zbolel za rakom in zaradi zdravljenja ne bi mogla par let seksat? Ali pa bi se to zgodilo tebi? bi ga pustila ali on tebe? Vzemi to kot bolezen, ki je morda ozdravljiva, mogoče pa ne.
Če ti sex pomeni več od ostalega, potem seveda ne. Drugače pa ja.
Bolj boš silila in ga pošiljala okoli zdravnikov, slabše bo. Saj veš tisto, ko se siliš zaspati in ima obraten učinek? In, ko se naslednji dan uležeš s strahom, da ne bo šlo zaspati, potem seveda ne zaspiš vse do takrat, ko je treba skoraj vstati in se ne splača več zaspati. In zaspiš.
Če nisi pripravljena sprejeti, da si da drugače pomagati, potem pozabi, da bo kdaj bolje.
Jaz ti povem iz tega ne bo nic, zao. Kot prvo, poznata se 3 mesece, 1 mesec nazaj sta h dohtorju. To se pravi, da sta se zelo hitro podala v spolnost, zakaj? Ce si z nekomu zelis ustvariti partnersko zvezo, kot prvo si bosta vzela cas za spoznavanje zmenki, poznas tisto spogledovanje, osvajanje, sarmiranje, kemija-metulcki….. zaljubljenost, komaj cakas, da ga vidis, enostavno se kurita od pozelenja. Sele na tej stopnji pride do tega, da se med dvema bliska. Tega pri tebi ne zasledim, sori ni. Samo ce dalje je to bolj kot ne praksa, da hitijo v intimnost in pol bi nekaj glihal, pa ne gre.
Ne vem, razmišljala sem tudi že da je gej ja, samo res ne deluje takšen. Je precej tehničen tip, zanimajo ga moske stvari po dusi pa je res precej “mehek” in zato sem mu tudi jaz že enkrat v šali rekla če je gej. Malo čudno me je pogledal in rekel če sem normalna in da ni. Po eni strani res nima nobenih znakov geja, po drugi strani karakterno pa je res zelo nežen in mehek in zato sem mu tudi rekla. On pravi da ni, vedet pa tako ne morem.
Testosteron je dal preverit že urolog in ima v mejah normalnih vrednosti. Ni zelo visok je pa še vse v normali.
Se potrudiva en za drugega, ni mu vseeno, vedno sva se zadovoljila na drug način samo vseeno ni to to, ni to tisti pravi seks. Kot pravim to traja že nekaj časa in sedaj sva oba že tako obupana, da pač samo še razočarana zaspiva ker nikakor ne uspe. Drugače mu pa zdaleč ni vseeno zame in zadnje čase sem jaz bolj razočarana nad vsem ker nama kljub vsemu trudu ne uspe, da pač mi na koncu niti ni več do tega da bi me oralno zadovoljil.
js te čist štekam.. sem imela eno podobno situacijo.. ni bilo boljše.. in to naju je začelo najedat.. a veš, seks je vseeno ena stvar, ki se ti dogaja samo s partnerjem, samo z enim človekom – tistim, s katerim si.. in če še tam ne štima, pomeni, da te tvoje potrebe sploh niso/ne bojo zadovoljene.. ne vem, sama premisli, kaj ti več pomeni.. jaz vem, da si brez spolnosti nisem predstavljala več nadaljevanja veze.. pa je bilo vse super drugače.. tip, ki ga iščeš.. ampak erekcija pa vedno nekako napol.. in vedno je imel s tem težave.. z vsako bivšo, pri samozadovoljevanju.. še pri oralnem seksu sem morala res na trdo objet penis, sesat, pomagat z roko, res na močno, da mu je prišlo.. nisem bila tega vajena.. sama penetracija je bila pa prava žalost.. pa sem se tudi jaz vključila v proces, delala keglove vaje, da sem bila čimbolj ozka.. sva probavala se zadovoljit drugače, seveda.. in je šlo.. ampak prej ali slej zmanjka tisti filing, ko on prodre vate, ko ga čutiš, ko vse tako naravno steče.. in to, prepričana sem, da je šlo za to, to naju je res načelo.. razdražljiva sva bila, meni je šlo vedno več stvari na živce, čeprav niso bile same zase vzrok.. le tako nezadovoljena sem bila.. on pa tudi zelo nesrečen zaradi vsega.. na koncu je šrišlo tako daleč, da ga je res psihično tako obremenjevalo, da mu tudi vstal ni več.. pa je imel 35 let, mlad.. danes bi postopala drugače, ker vem, da je šlo za psiho.. tudi on je dal vse zdravstvene reči skozi in vse je bilo BP.. ampak zdaj bi šla iskat drugo pomoč, za psiho.. ker to je ziher nekaj večjega in globljega, morda nekaj, kar se niti zaveda ne..
srečno!
Anonimno 2581, 09.09.2024 ob 13:24
Imas se to opcijo, da se ne drzita tolk skupaj, malce distance, ker za moje pojme, ste apsolutno prehiter bla intimna. Ce se to ne pomaga, potem vidva nista kompatibilna.
eh dejte no, po 3 mesecih pa da sta bila prehitro intimna, larifari, to nima nobene veze.. lahko se držiš nazaj mesec ali več mesecev, lahko pa par dni, nima veze, če je strast, se to pokaže, prej pa ima opcijo, da izvodeni, če se čaka predolgo in tudi seksualna kompatibilnost je pomembna, zato to čakanje po več mesecev je pomojem čisti nonsense!
Anonimo 5940 hvala za tvoj odgovor, točno isto kot ti sama doživljam trenutno. Ja začela sva razmišljati da je vse v psihi samo je spet zelo dolga čakalna doba, 5 mesecev. Do takrat zagotovo ne bova zdržala ker je že sedaj zelo načeto. Samoplačniško pa ne najdem da bi se kdo s tem ukvarjal tako da očitno za naju ni rešitve.
Sicer pa s spolnostjo nisva začela tako hitro, predno sva postala par sva se kar nekaj časa družila, več mesecev samo kot prijatelja, hodila na izlete potem ko sva videla kako se ujemava pa sva se odločila za vezo in posledično je prišlo tudi do spolnosti kar se meni zdi čisto normalno.
Anonimo, 09.09.2024 ob 13:33
Anonimo 5940 hvala za tvoj odgovor, točno isto kot ti sama doživljam trenutno. Ja začela sva razmišljati da je vse v psihi samo je spet zelo dolga čakalna doba, 5 mesecev. Do takrat zagotovo ne bova zdržala ker je že sedaj zelo načeto. Samoplačniško pa ne najdem da bi se kdo s tem ukvarjal tako da očitno za naju ni rešitve.
Sicer pa s spolnostjo nisva začela tako hitro, predno sva postala par sva se kar nekaj časa družila, več mesecev samo kot prijatelja, hodila na izlete potem ko sva videla kako se ujemava pa sva se odločila za vezo in posledično je prišlo tudi do spolnosti kar se meni zdi čisto normalno.
ne čakaj 5 mesecev, sploh ne bo šlo tole na napotnico (kaj sta dobila, psihiatra?), pojdita h kakemu psihoterapevtu, mnogi se s tem ukvarjajo, ker, kot sem rekla, vzrok je v psihi, tole seksualno je samo odraz, torej bo treba delat nekaj na čustvenem, ne pa seksualnem, za kar so pa praviloma usposobljeni mnogi (če ne večina) psihoterapevtov.. ampak izberi preudarno, z izobrazbo, ne nekoga s kakim tečajem.. probaj jaka sotlar, on je uradno seksolog, študiral točno to.. ampak kot sem rekla, seks je simptom, ko boste šli v vzroke, boste v vsakem primeru prišli do čustev – najbrž ima fant tam neko blokado..
Najprej je potrebno izključiti fizične vzroke. Potem je na vrsti vprašanje psihe. V UKC imajo zaposlenega sexologa. Kolegica je hodila tja. Po dveh letih rednega svetovanja in intenzivne lastne angažiranosti je začela zaznavati spremembe. Verjetno je tudi pri tem moškem v ozadju kaj psihičnega, možno pa tudi, da gre za posledice gledanja pornografije. Pri pornografiji so ljudje deležni izjemno močnih stimulansov, ki jih običajna ženska na tem svetu, ne more priti niti blizu, ker so profesionalno zaigrana igra, ki nima veze z realnostjo. Tudi tukaj je bilo v nekaterih postih na to temo zaznati, da so moški ob striktnem abstiniranju pornografije po mesecih in mesecih videli rezultate.
Je pa pri vsem tem pomembna iskrenost in njegova pripravljenost, da se stvari spremenijo. Ne strinjam se, da nima pojma, zakaj ima te težave. Sigurno vsaj približno človek ve v kateri smeri bi bil lahko problem. Upam, da je dovolj močan, da bosta skupaj odkrito reševala težave (tu boš tudi videla, koliko mu je do dejanskega reševanja zadeve). Če ni iskrenosti, brutalno iskrenega pogovora o izvidih, kaj dalje … potem nima smisla. Ti pa sama veš, do kje greš lahko s svojim potrpljenjem in svojim libidom.
Tudi noben zdrav moški z normalno željo po spolnosti, ne bi ostal s še tako kvalitetno žensko, če mu ne bi dajala tudi ta del sebe.
Madonca, pri teh letih bi moral biti kot skala noč in dan. Moj je še enkrat starejši, pa nima težav. Verjetno ima neke psihološke težave. Ne vem ali sam ko si ga z roko, doživi izliv? Ima nek odpor do žensk? Je prikriti gej? In še en nasvet, ne glej tako dramatično, da je to najboljši fant kar si ga imela. Kako pa veš kakšni so ostali? Ne glej tako dokončno
Ne je že doživel izliv med seksom v misionarskem položaju kjer mu nekako stoji kot sem rekla na 90%. Ko sem jaz zgoraj pade takoj, enako je bilo če sva hotla nataknit kondom.
Pač v mojih letih se zavedam da so tisti kvalitetni fantje pobrani, imajo že družine, ostali pa so res očitno še takšni s težavami…zakaj gledam na to tako, ker sem bila več let samska in sem videla kaj je še ostalo na “trgu”, res sama katastrofa in se mi zdi da je čedalje slabše. Nimam samo jaz takšne izkušnje ampak še marsikatera kolegica s katero se pogovarjam.
Forum je zaprt za komentiranje.