Ali naj sodelavcem povem da bomo vsi dobili odpoved.
Ko gledam na poročilih o odpovedih v Novi gorici se sprašujem če sodelavcem povem da bomo čez nekaj mesecev bomo vsi dobili odpoved, ker tujec seli tovarno v Romunijo. Ker sem vodilni in se mi obeta lepa odpravnina me skrbi . Na sestanku so mi lastniki zabičali da ne smem povedati in sem to tudi podpisal, skupaj z zneskom odpravnine.
Anonimno511, 11.10.2024 ob 20:18
Vem že dva meseca, saj imamo delavce iz Romunije na uvajanju, meni so ponudili službo v Romuniji, pa ne bi šel. Zapiranje načrtujejo v februarju ali marcu 2025.
Niste edini. Tega bo v kratkem ogromno. Nekaj firm ima ze ljudi na cakanju, ce ne bo narocil, se bo usulo. Ampak seveda nasi lojalni medijino tem molcijo, ker imajo taka navodila! V Slovenije je vse super, vsi plesejo, vsem je fino. Potem pa beres, kako nas po desni prehitevajo Hrvaska, Srbija, Slovaska, Ceska…drzave, ki so za Luno po nase! Vazno, da stiskamo zdravnike in se bahamo z nekimi kvazi ukrepi s katerimi vladamo ( ohh joj, prejsni vladi je bilo ravno to glavni ocitek), folku pa pesek v oci z ” nihce ne bo imel manj kot minimalca”- ker sem med njimi naj vam takoj povem- tudi do sedaj smo dobili doplacilo do minimalca, torej bo vse isto! Ampak, folk tupav, bo pa to vlado koval v zvezde, kako so bili dobri do zaposlenih v Ju. Kaksno zavajanje! Slabo se nam pise!
Ena stara2, 11.10.2024 ob 20:30
Direktno ne moreš, če te veže pogodba. Lahko pa jim po ovinkih v neformalnih pogovorih daš vedeti. Niti ni treba, da omenjaš podjetje, lahko bolj na splošno, nekako v smislu negotovosti, težkih časov, sprememb, gospodarskih trendov… Fer bi bilo.
niste normalni…zato vedno pravim, kdor se ne drzi ustnega dogovara ta se ne bo 100x podpisanih in overjenih pogodb…tipcni slovensko mutenje in mahedranje… sram vas bodi….in se tole….srecen bodi da je tuj ladtnik, dobilu boste odpravnine in vse drzgo, ce bi delali v javnem sektorju vas caka samo brca v rit bumbarji
Julij Cezar, 11.10.2024 ob 20:18
ah kaj se sekiras, a nisi slusal golobovo bluzenje, da tako nizka nezaposlenost hromi gospidarsko rast v sliveniji?srecni bodite da vas odpustijo ker boste pospesili gospodarsko rast hehe….ti pa debil fuknjeni ce je res da si podpisal da si tiho drzi jezik za zobmi kurba hinavska
Julika, si ti zaposlena kje? Na sončni upravi?
Zaposlena sem bila za določen čas z razlogom nadomeščanja odsotne sodelavke, ki je bila na porodniškem dopustu. Sodelavci so vedeli 7 dni prej kot jaz, da mi pogodbe ne bodo podaljšali. Povedali mi niso, čeprav smo bili v super odnosih in smo še vedno. Nisem jim zamerila, so pa vsi rekli, da je to bilo njihovih najtežjih 7 dni, ko so morali molčati. Sploh, ker sem v tistem obdobju baje večkrat rekla, da nič hudega, če pogodbe ne podaljšajo, samo naj mi povejo pravi čas in ne čakat na zadnji dan.
Nam je šefinja namignila naj pričakujemo vse sorte, razumeli smo kaj hoče povedati. Isto je bilo , vodstvo je striktno dalo navodila, naj bodo vodje tiho. Ona je vseeno povedala, tako da smo si po tihem pripravljali življenjepise, pa počasi začeli hoditi drugam na razgovore. Meni je bilo to zelo lepo od nje. Edino pazi, da nimaš izdajalca vmes, da ne bo ta nesel vodstvu naprej, da si povedal. Nam je šefinja povedala, ampak le tistim ki nam je zelo zaupala. Par žensk je izpustila ker je vedela da bo dobila nož v hrbet in bi jo izdale. Predvsem je povedala takim ki smo bili občutljivi , z majhni otroci, ali samohranilke.
Take novice me zelo skrbijo pa nisem v delovnem procesu, ker od veliko ljudi iz realnega sektorja dobivam informacije o odpuščanjih. Slovenija in EU postajajo socialna bomba. Gospodarska klima se hitro obrača navzdol, sankcije Rusijii in financiranje Kijeva delujejo.
Holobu se bo proti koncu mandata nabralo več brezposelnih kot jih je imel Drnovšek, če ga razjarjeni volivci ne bodo prej odnesli z ablasti.
Iskreno, jebeno me skrbi, ker gre za spiralno medsebojno odvisnost. Vse bo šlo v kooratz: cene nepremičnin, maloprodaja, turizem…
Prihaja obdobje suhih krav. No, je že nekaj let tukaj z ubijalsko inflacijo. Zdaj še brezposelna Slovenija, ki se spreminja v dolino lakote.
Forum je zaprt za komentiranje.