Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Ali je najbolje zate tisto, kar si najbolj želiš?

Ali je najbolje zate tisto, kar si najbolj želiš?


Kako pa veš, da je ali bi lahko bilo še drugače ?


Kako pa veš, da je ali bi lahko bilo še drugače ?[/quote]Ker sem jaz naredil tako, drugi pa drugač…. jst pa nisem hotu drugač… takrat, danes je pa že prepozno….. :)))))))

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


Ssklicevanje na nezavedno je po mojem mnenju prelaganje lastne odgovornosti, to je nekako takole, tudi ko sem bi že skoraj nezavestno pijan sem se še vedno zavedal kaj počnem, zato me ne bo nihče od psihiatrov nikoli prepričal o t.i zmanjšani prištevnosti na ktero se kdo izgovarja…


Ssklicevanje na nezavedno je po mojem mnenju prelaganje lastne odgovornosti, to je nekako takole, tudi ko sem bi že skoraj nezavestno pijan sem se še vedno zavedal kaj počnem, zato me ne bo nihče od psihiatrov nikoli prepričal o t.i zmanjšani prištevnosti na ktero se kdo izgovarja…[/quote]…odločitve, ki jih v takem stanju sprejemaš so pa, blago rečeno, drugačne, kot pa če bi bil trezen, al tut to ne? :)))

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Še nikoli ni bilo tako, da ne bi moglo bit tudi drugač……
Važno je le, da se ne sekiramo zaradi tega 😉 🙂

Je bil sošolec vprašan, od prej je imel že dva cveka, je nekaj jecal in na koncu je tršica rekla:
“Poba tole pa ne bo dovolj, ne boš izdelal”, češ potrudi se malo, daj se malo zamisli, naj te skrbi!…..
On pa ” Eh, tršica kaj čm, sam da sem zdrav!”….. prevedeno: je*i se baba stara…..

Naslednjič ko je kdo vprašal kolk si dobil si rekel:”Eh, ne sprašuj, samo da smo zdravi”…… :)))[/quote]
ampak v trenutku odločitve je bilo lahko samo tako kot si se odločil…kaj se je pa kasneje izcimilo iz tega je pa druag pesem….to je teorija o jezu in o tem kaj se zgodi če premaknemo en kamen ki ga podpira…
je pa še kako res da če imaš zdravje imaš vse, če nimaš zdravja pa….


Ssklicevanje na nezavedno je po mojem mnenju prelaganje lastne odgovornosti, to je nekako takole, tudi ko sem bi že skoraj nezavestno pijan sem se še vedno zavedal kaj počnem, zato me ne bo nihče od psihiatrov nikoli prepričal o t.i zmanjšani prištevnosti na ktero se kdo izgovarja…[/quote]…odločitve, ki jih v takem stanju sprejemaš so pa, blago rečeno, drugačne, kot pa če bi bil trezen, al tut to ne? :)))[/quote]
lej, še vedno trdim, pijan sem dostkrat bolje vozil kot nekdo ki je bil popolnoma trezen, tako da tudi odločitve pod vplivom alkohola niso nujno napačne….ko prihaja vino na mizo odhajajo skrivnosti.. drži?


Ssklicevanje na nezavedno je po mojem mnenju prelaganje lastne odgovornosti, to je nekako takole, tudi ko sem bi že skoraj nezavestno pijan sem se še vedno zavedal kaj počnem, zato me ne bo nihče od psihiatrov nikoli prepričal o t.i zmanjšani prištevnosti na ktero se kdo izgovarja…[/quote]
Ni prelaganje odgovornosti, ampak je del resnice. Človek se včasih pač odloča nezavedno, “instinktivno”. Robi po moje ni imel v mislih primerov, ko je človek pod vplivom substanc, ampak bolj to, da človek se včasih odloča tudi nezavedno, da ne rečem “čustveno”, na kar pač ne moremo vplivat, ker tako delujemo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Ssklicevanje na nezavedno je po mojem mnenju prelaganje lastne odgovornosti, to je nekako takole, tudi ko sem bi že skoraj nezavestno pijan sem se še vedno zavedal kaj počnem, zato me ne bo nihče od psihiatrov nikoli prepričal o t.i zmanjšani prištevnosti na ktero se kdo izgovarja…[/quote]
Ni prelaganje odgovornosti, ampak je del resnice. Človek se včasih pač odloča nezavedno, “instinktivno”. Robi po moje ni imel v mislih primerov, ko je človek pod vplivom substanc, ampak bolj to, da človek se včasih odloča tudi nezavedno, da ne rečem “čustveno”, na kar pač ne moremo vplivat, ker tako delujemo.[/quote]
ga ni človeka( pustmo psihopate) , ki se ne odloča na podlagi čustev in vizualneag dojemanja, saj nismo roboti? še na sodišču (govorim o svojem konkretnem primeru) se je sodnica ( mi je pogledala skozi prste) zaradi mene…pa naj bi jih vodilo zgolj in samo pravo( zakoni)….kaj misliš kdo bo dobil večjo kazen? en urejen lep moški ali pa zanemarjen pijanček?


Ssklicevanje na nezavedno je po mojem mnenju prelaganje lastne odgovornosti, to je nekako takole, tudi ko sem bi že skoraj nezavestno pijan sem se še vedno zavedal kaj počnem, zato me ne bo nihče od psihiatrov nikoli prepričal o t.i zmanjšani prištevnosti na ktero se kdo izgovarja…[/quote]
Mislil sem ravno obratno.
Nezavedno je prav tako del mene, ki vpliva na moje odločitve in s tem je treba prav tako prevzeti odgovornost.
Seveda pa je to malo težje, ker se človek svojih nezavednih vzorcev ne zaveda in ne ve, za kaj naj prevzame odgovornost.
Zato ozaveščen človek, ki dobro pozna sebe, lažje sprejme odgovornost in z odgovornostjo pride tudi občutek, da si gospodar svoje usode.
Povzročitev nesreče pod vplivom alkohola pa bi morala biti oteževalna okoliščina in ne olajševalna, kot je v praksi. Saj si se zavestno napil, pa čeprav so v ozadju nezavedni vzorci ali pa travme, ki te ženejo v takšna dejanja.

Če nisi hotel narediti drugače, potem to pomeni, da si imel razloge zakaj nisi. Zato je lahko bilo le tako, kot je pač bilo.

…odločitve, ki jih v takem stanju sprejemaš so pa, blago rečeno, drugačne, kot pa če bi bil trezen, al tut to ne? :)))[/quote]
lej, še vedno trdim, pijan sem dostkrat bolje vozil kot nekdo ki je bil popolnoma trezen, tako da tudi odločitve pod vplivom alkohola niso nujno napačne….ko prihaja vino na mizo odhajajo skrivnosti.. drži?[/quote]
Če si res bolje vozil, bi moral naredit en test vožnje v obeh stanjih po kakem poligonu. Mogoče si imel samo občutek, da bolje voziš, ker alkohol pač povzroča večjo sproščenost, vid in refleksi pa vseeno pri neki določeni meji začejo pešat, kar pa je pri vožnji pomembno.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


lej, še vedno trdim, pijan sem dostkrat bolje vozil kot nekdo ki je bil popolnoma trezen, tako da tudi odločitve pod vplivom alkohola niso nujno napačne….ko prihaja vino na mizo odhajajo skrivnosti.. drži?[/quote]
Če si res bolje vozil, bi moral naredit en test vožnje v obeh stanjih po kakem poligonu. Mogoče si imel samo občutek, da bolje voziš, ker alkohol pač povzroča večjo sproščenost, vid in refleksi pa vseeno pri neki določeni meji začejo pešat, kar pa je pri vožnji pomembno.[/quote]
marko, vidi in refleksi začenjo pešati tudi treznim ko prekoračijo visoke hitrosti….je pares da je zelo težavno vozit pod vplivom marihuane, ker izgubiš občutek za hitrost in daljavo,zmerna opitost pri večini ljudi ni sporna

Ja, res jim začnejo pešat. Če si pa pijan, pa še toliko prej.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Ni prelaganje odgovornosti, ampak je del resnice. Človek se včasih pač odloča nezavedno, “instinktivno”. Robi po moje ni imel v mislih primerov, ko je človek pod vplivom substanc, ampak bolj to, da človek se včasih odloča tudi nezavedno, da ne rečem “čustveno”, na kar pač ne moremo vplivat, ker tako delujemo.[/quote]
ga ni človeka( pustmo psihopate) , ki se ne odloča na podlagi čustev in vizualneag dojemanja, saj nismo roboti? še na sodišču (govorim o svojem konkretnem primeru) se je sodnica ( mi je pogledala skozi prste) zaradi mene…pa naj bi jih vodilo zgolj in samo pravo( zakoni)….kaj misliš kdo bo dobil večjo kazen? en urejen lep moški ali pa zanemarjen pijanček?[/quote]Kazen dobi tisti, od katerega se lahko kaj izterja, od zanemarjenega pijančka pa bolj malo….:)

Malo za šalo,….drugače pa, je v življenju tako, da poskušamo predvidevat čimveč različnih situacij, kaj in kako bi lahko z našim početjem, na koga ali kaj vplivali in s tem povzročili…nihče si ne želi slabega in enostavno tako deluješ.

…odločitve, ki jih v takem stanju sprejemaš so pa, blago rečeno, drugačne, kot pa če bi bil trezen, al tut to ne? :)))[/quote]
lej, še vedno trdim, pijan sem dostkrat bolje vozil kot nekdo ki je bil popolnoma trezen, tako da tudi odločitve pod vplivom alkohola niso nujno napačne….ko prihaja vino na mizo odhajajo skrivnosti.. drži?[/quote]Pijan si dojemal drugače svet in posledično niti nisi bil tako kritičen do sebe, se pa strinjam, da mnogi opiti vozijo bolje kot drugi trezni.
Tisto o vinu…. tu je potrebno navest še merske enote, ker ni pri vseh enako. Ne smeš bit preveč škrt in ne preveč radodaren 😉 :))

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close