Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek A so otroci v Sloveniji RES lačni?

A so otroci v Sloveniji RES lačni?

So, posebno med počitnicami, ker nimajo v šoli kosila in malice. Največkrat slovenske družine, ker je sramotno it na RK po pakete. Če so zaposleni in v najemu največkrat niti ne vedo, da jim kaj pripada. Tujci imajo svoje klanec, ki njihovim izpolnjujejo prijave za črpanje vseh možnih transferjev.

Za 4 stenami skrivajo Slovenci svojo sramoto. Tudi srednja šola, fakulteta ne jamčiti za boljšo službo, za minimalca ali nekaj malega več, dva otroka pa…brezplačna šola…ki zahteva toliko stvari, pa še skos neke dejavnosti, muzeji, kino, galerije, izleti…

 

Ker sem v sorodu z dvema, ki sta bila obcasno lacna, lahko napisem profil starsev. Oce je delal na svoje, a samo obcasno, ko je dobil narocilo. Teh narocil ni bilo veliko, ker je bil kronik. Bil je tudi verizni kadilec. Vino je imel domace, cigarete je kupoval. Mama ni nikoli hodila v sluzbo. Potem je otroka vzela pod okrilje mamina sestra in je vsakega dobro nahranila 1x ali 2x na dan. S tem je v bistvu starsema se bolj omogocala, da se jima ni bilo treba pomujati za nic.

Za lačne in debele je seveda kriv Golob. Janša pa bi rekel, da so hrane polni smetnjaki.

Odgovor na objavo uporabnika
Dedinja, 13.09.2025 ob 13:30

A so otroci v Sloveniji RES lačni, če ne dobijo subvencioniranega kosila in malice? Če so starši v službi, jih naročijo na kosilo v šoli in ga plačajo. Problem rešen. Če pa sta starša brez službe, pa naj doma skuhajo, kje je problem? Pa boste rekli, da nimajo sredstev. Saj dobivajo socialo pa otroške dodatke, to je pa že kot minimalna plača. Od vsega podarjenega denarja od države, pa bo že gospoda skuhala eno kosilo za otroka, a bo?

Jaz sem hodila v del osnovne in celo srednjo šolo v tujini. Šola je bila privatna, plačljiva. Kosila in malice nismo dobili nobene niti za plačilo, kaj šele zastonj. Po pouku (ki je znal trajati tudi do treh popoldne) smo navadno stekli na kosilo. Vsi smo preživeli in kljub občasni lakoti med poukom, ni nikomur to pustilo travm in kakšnih hudih posledic.

Lačni otrici se pojavijo ko prida janša na oblast, danes lačnih otrok ni, vsi smo srečni, zadovoljni da kar plešemo, edino  muzika tone s titanikom, na dno..

Ja seveda, zdrava hrana je zelo draga. Bolj draga kot paštete, bureki, smokiji ipd. Kar laži si ja….zanimivo ko sem bila jaz mulc, pa ni bilo denarja….ni bil noben debel. Burek sem prvič na faksu videla. Mami je pač znala kuhat. Tudi oče. Zelje, repa, fižol, jajca, meso….vse to je krepko ceneje če kuhaš kot pa predpripravljen 10x predelan šit. Sam jasno sedaj boste spet vsi noreli da novodobni starši nimajo časa. Ker delajo istih 8h kot so delali naši starši, imajo vse možne mašine ki jih olajšajo življenje in vsak svoj avto in se ne cijazijo po busih in vlakih….ampak ej, je pa tu internet pa 300 kanalov na tv.

Odgovor na objavo uporabnika
seveda ja, 13.09.2025 ob 18:27

Ja seveda, zdrava hrana je zelo draga. Bolj draga kot paštete, bureki, smokiji ipd. Kar laži si ja….zanimivo ko sem bila jaz mulc, pa ni bilo denarja….ni bil noben debel. Burek sem prvič na faksu videla. Mami je pač znala kuhat. Tudi oče. Zelje, repa, fižol, jajca, meso….vse to je krepko ceneje če kuhaš kot pa predpripravljen 10x predelan šit. Sam jasno sedaj boste spet vsi noreli da novodobni starši nimajo časa. Ker delajo istih 8h kot so delali naši starši, imajo vse možne mašine ki jih olajšajo življenje in vsak svoj avto in se ne cijazijo po busih in vlakih….ampak ej, je pa tu internet pa 300 kanalov na tv.

Nimajo cajta. 🙂 Kaj pa tisti, ki ne delajo, zakaj nimajo cajta?

Odgovor na objavo uporabnika
Res je vse plus, 13.09.2025 ob 16:02

Odgovor na objavo uporabnika
Otroci revežev, 13.09.2025 ob 15:07

Razčistimo malo, zakaj so nekateri brezposelni in njihovi otroci lačni. Pa pri tem izvzamimo tiste, ki so tudi težko invalidni (pa tisti so itak v DSO ali pa imajo nekoga doma, ki je prevzel skrb zanje)

Prasice lene nesposobne ne znajo kuhat, ne znajo racionalno kupovat, in živijo v prepričanju, da jim je država dolžna priskrbeti tri obroke dnevno in plačati vse položnice, socialka je pa za priboljške in njihovo žepnino.

Prasice kupujejo predpripravljeno hrano (ki je seveda svinjsko draga), večina jih kadi (škatla na dan pomeni 150€+ na mesec), ne znajo piti vode, ampak morajo sokove, kokakole in pivo, otroke pošiljajo po hamburgerje, pizze, bureke… ker “morajo nekaj toplega pojesti”, da bi katera kuzla sama olupila krompir in naredila pomfri, je že pretežko. Da bi sama otrebila solato? Saj ne zna. Kupi natrebljeno za 3€. Da bi skuhala ričet ali filano papriko? Ne zna. Kupi konzervo. Da bi kupila za 1€ kurjih hrbtov in skuhala juho, ne zna. Da bi spekla rebra, ki jih kupi, ko so v akciji za 3,50€, ji ne šine v poštrihano glavo. Kupi pečeno v toploteki za 12€.
Pa še šimfa, da je BREZPLAČNA hrana v šoli neokusna… ker zna njena horda otrok jesti samo kupljen fingerfood.

Imajo pa pet otrok in več. In bentijo, da imajo premalo stanovanje.

O, da bi to dalo dol plastične nohte, odložilo najnovejši iPhone in šlo na kmetijo pomagat obirat jabolka ali kopat krompir (ki bi ga dobili za domov) ali za 20€ spucat stopnišče v bloku ali zvečer gostilno? Ja kje pa! Mora čepet na telefonu ali gledat telenovele ali kofetkat z brezposelno kolegico. In načrtovat naslednjega otroka, da bo dobila več alimentov in otroških dodatkov. Si bo šla nohte naredit, pajkice kupit za tisti denar od otrok in se nastavljat naslednjemu jebaču.

No, samo taki so lačni.

Preklete mrcine lene cele dneve sedijo na telefonih, pa da bi si ogledale vsaj video posnetke kuhanja z recepti in navodili za pripravo vred, to pa ne. Če že čitat ne znajo…

A vejo pa za vsako Kardašianko, Špelo, Romiha in sto influencerk.

Marš, smrdljivke nemarne!

Lahko je bit pameten s polnim trebuhom in denarnico. Dosti druzin je takih ki so na minimalcu in verjamite mi taki nimajo umetnih nohtov in trepalnic…to imajo samo socialci in ja verjamem da so otroci lacni…

Odgovor na objavo uporabnika
sosedov lulček, 13.09.2025 ob 15:40

edini lačni v tej državi so socialci in brezdomci.

Socialci so si sami krivi. Skoraj vsi na socialni so strastni kadilci. In koliko to pride na mesec????

Ne ni lačnih otrok.  V vrtcu in šoli imajo malice in kosila, če kdo ne more plačati plača družba. Upokojenci mogoče kakšen. So pa tisti navajeni skromno jesti in se znajdejo.

Ni povsod poskrbljeno kot pri nas. V IT  šolah ni malice ne kosila. Jejo Kar prinesejo od doma. Odmor traja 15 minut. Odloči se boš jedel ali šel na WC. Kar prinesejo od doma je vedno mrzlo in suho. No, kje je bolje?

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10360, 13.09.2025 ob 18:46

Lahko je bit pameten s polnim trebuhom in denarnico. Dosti druzin je takih ki so na minimalcu in verjamite mi taki nimajo umetnih nohtov in trepalnic…to imajo samo socialci in ja verjamem da so otroci lacni…

No, ne vzganjaj propagande, imamo sami oči.
Dva z minimalcem prinesera v vsakem primeru domov 2000€ plus otroške dodatke. Pa recimo, da sta v najemu in imata za eno plačo fiksnih stroškov. Prav?

Če se znata zasukati po kuhinji in se organizirati tudi ob izmenskem delu, lahko petčlansko družino kar kvalitetno nahraniš s 600€ na mesec.
Druga pesem pa je, če znata otroke samo naredit, zanje pa ne skrbet.

Niti 10% družin ni na minimalcu. Tiste pa ki so. Vrtec praktično zastojn. Vsi obroki v vrtcu razen večerje. Zajtrk, malica, kosilo, malica. V šoli isto zastojn hrana za te na minimalcu. Otroški dodatek najvišji. Z njim lahko brez problema tistih par večerij in vikende pokriješ s hrano, pa še za oblačila imaš če pametno kupiš in kakšen priboljšek. V bistvu dva na minimalcu od svoje plače ne rabita nič za mularijo dat. Jim ostali častimo.

Odgovor na objavo uporabnika
Minimalčki, 13.09.2025 ob 19:16

No, ne vzganjaj propagande, imamo sami oči.
Dva z minimalcem prinesera v vsakem primeru domov 2000€ plus otroške dodatke. Pa recimo, da sta v najemu in imata za eno plačo fiksnih stroškov. Prav?

Če se znata zasukati po kuhinji in se organizirati tudi ob izmenskem delu, lahko petčlansko družino kar kvalitetno nahraniš s 600€ na mesec.
Druga pesem pa je, če znata otroke samo naredit, zanje pa ne skrbet.

pisre pišete in ne hodure v trgovino.

Pa probaj.  Tudi repa, fižol in krompir imajo ceno. Drago je.  To da jedo vsaki dan. Repe in zelja ne moreš jesti vsaki dan. Kdo?  Kar tišćite.

Konc koncev pa zakaj toliko j bete narod. Kaj dobiš za 50 evrov? Vrečke ne napolniš. Kaj je to za družino, če se kupi samo posebno in nekaj sira, kje je še ostalo… Kruh je noro drag. Mleko,  jajca, deset jajc pojedo kjer sta dva najstnika tudi v enem dnevu…”zmažejo trgovinsko vrečko”. Ja.

Imamo najdražjo hrano  v EU in najnižje plače,  razen Hrvatov. Hrana je na celotnem Balkanu absurdno draga. Največ odnese od prihodkov, vse.

Odgovor na objavo uporabnika
Končano, 13.09.2025 ob 19:33

pisre pišete in ne hodure v trgovino.

Pa probaj.  Tudi repa, fižol in krompir imajo ceno. Drago je.  To da jedo vsaki dan. Repe in zelja ne moreš jesti vsaki dan. Kdo?  Kar tišćite.

Konc koncev pa zakaj toliko j bete narod. Kaj dobiš za 50 evrov? Vrečke ne napolniš. Kaj je to za družino, če se kupi samo posebno in nekaj sira, kje je še ostalo… Kruh je noro drag. Mleko,  jajca, deset jajc pojedo kjer sta dva najstnika tudi v enem dnevu…”zmažejo trgovinsko vrečko”. Ja.

Imamo najdražjo hrano  v EU in najnižje plače,  razen Hrvatov. Hrana je na celotnem Balkanu absurdno draga. Največ odnese od prihodkov, vse.

Posebna pa sir 🙂

Res ste reveži. Najstnika si pa lahko tudi že kaj zaslužita, če vama je ratal bit 20+ let na minimalcu pač od vaju glih ne vem kaj pričakovati ne moreta. Verjamem da pri takih dohodkih ravno ne potujete, ampak da bluziš da je pri nas hrana najdražja v EU…..daj se zresni no. Stopnja revščine v sloveniji je v resnici nižja od EU povprečja. Mogoče internet uporabi za kaj pametnega. Recimo kako povišati dohodke. Namesto da plačuješ 60e mesečno za gluposti zganjat.

Odgovor na objavo uporabnika
ne jih ni, 13.09.2025 ob 19:25

Niti 10% družin ni na minimalcu. Tiste pa ki so. Vrtec praktično zastojn. Vsi obroki v vrtcu razen večerje. Zajtrk, malica, kosilo, malica. V šoli isto zastojn hrana za te na minimalcu. Otroški dodatek najvišji. Z njim lahko brez problema tistih par večerij in vikende pokriješ s hrano, pa še za oblačila imaš če pametno kupiš in kakšen priboljšek. V bistvu dva na minimalcu od svoje plače ne rabita nič za mularijo dat. Jim ostali častimo.

Pridejo lačni iz  šole,  iz vrtca in?

Tisti vaši požrešni najstniki naj si najdejo kakšno priložnostno delo in kaj zaslužijo, namesto da se preganjajo po nekih brezveznih treningih, zabijajo tam čas in energijo, doma znajo pa samo hladilnik praznit.

Odgovor na objavo uporabnika
In, 13.09.2025 ob 19:39

Pridejo lačni iz  šole,  iz vrtca in?

Ja porka madona, a tastara dva pa za sebe nič ne kuhata? Otroci se samo v šoli prehranjujejo?
Ja super.
Zakaj ima nekdo otroke, če jim nima kaj dat za jest? Ajd, pojasni!

Odgovor na objavo uporabnika
no evo, 13.09.2025 ob 19:38

Posebna pa sir 🙂

Res ste reveži. Najstnika si pa lahko tudi že kaj zaslužita, če vama je ratal bit 20+ let na minimalcu pač od vaju glih ne vem kaj pričakovati ne moreta. Verjamem da pri takih dohodkih ravno ne potujete, ampak da bluziš da je pri nas hrana najdražja v EU…..daj se zresni no. Stopnja revščine v sloveniji je v resnici nižja od EU povprečja. Mogoče internet uporabi za kaj pametnega. Recimo kako povišati dohodke. Namesto da plačuješ 60e mesečno za gluposti zganjat.

v statistiki je ni, pa od minimalca se ne preživijo otroci, ce niso le na zelju in krompirju, pa na pogretih golažih, kot smo bili mi vcasih. In se dahes je tako.  1.500 dajo za  kvalitetno hrano 4 in 5 članska druzina, pa saj imate o tem vse napisano več desetkrat na monu, ja pa niso na minimalcu.

Ja ker so izbirčne razvajene riti in jim hrana tam ni všeč. Al pa so debeli kot tastari in so jim štirje obroki do štirih popoldan premalo! Temu se ne reče lakota. Temu se reče razvajenost in požrešnost. Lačen otrok bo v šoli vse pojedel. Razvajenčki ki jih futrate s kupljenimi žemljicami (res težko kruh spečt doma), posebno salamo, sirom, hrenovkami in kdo ve čem še….ja ti so pa nonstop lačni reveži. Najboljš da vam subvencije damo za šit kupovat. Internet imaš….googlaj kako spečt faking kruh doma!

Poznamo, poznamo. Imamo dva najstnika, ki oba za vikende delata. Ne vem, kaj jeste, da je taaaakooo drago. Posebno pa sir?

Mi jemo ogromno zelenjave, sadje, kakšen kos belega mesa (a še zdaleč ne vsak dan), olive, veliko rib, rižote…

Kruh, sir in posebna? Je to življenjsko potrebno? Ni, pa še zdravo ni. Draga je večinoma nezdrava hrana. V naprej pripravljeno, paštete, posebne salame, rdeče meso, čipsi, smokiji, čokolade…

Odgovor na objavo uporabnika
Ja in… kaj?, 13.09.2025 ob 19:43

Ja porka madona, a tastara dva pa za sebe nič ne kuhata? Otroci se samo v šoli prehranjujejo?
Ja super.
Zakaj ima nekdo otroke, če jim nima kaj dat za jest? Ajd, pojasni!

Ja kuha se, kot da niso jedli še nič.  Razumelo? Vsaki dan.

Odgovor na objavo uporabnika
In, 13.09.2025 ob 19:45

v statistiki je ni, pa od minimalca se ne preživijo otroci, ce niso le na zelju in krompirju, pa na pogretih golažih, kot smo bili mi vcasih. In se dahes je tako.  1.500 dajo za  kvalitetno hrano 4 in 5 članska druzina, pa saj imate o tem vse napisano več desetkrat na monu, ja pa niso na minimalcu.

1.500 dajo za 5 večerij tedensko, kosilo za starša in vikend prehrano za 4? No potem naj bodo pa kar lačni :). Živim trenutno sama, jem večinoma beljakovine in zelenjavo ter sadje, veliko rib in ne trgovinsko meso, večinoma vse bio…vse obroke si sama pripravim čeprav delam 8-17…pa ne dam 400e na mesec za hrano tako kot ti tvoji reveži menda.

Odgovor na objavo uporabnika
Poznamo, 13.09.2025 ob 19:48

Poznamo, poznamo. Imamo dva najstnika, ki oba za vikende delata. Ne vem, kaj jeste, da je taaaakooo drago. Posebno pa sir?

Mi jemo ogromno zelenjave, sadje, kakšen kos belega mesa (a še zdaleč ne vsak dan), olive, veliko rib, rižote…

Kruh, sir in posebna? Je to življenjsko potrebno? Ni, pa še zdravo ni. Draga je večinoma nezdrava hrana. V naprej pripravljeno, paštete, posebne salame, rdeče meso, čipsi, smokiji, čokolade…

najstniki pac jedo kalorično,   z zelenjavo se ne natepavajo. Tudi od  zelenjave po treningih crknejo…

Ja bravo! Kaj pa je v tisti vrečki? Gotova jela, zmrznjena živila… vse najdražje, a ne? Ker NE ZNATE KUHAT.  Pa čokolade, salame, sokovi? Pizda vam nesposobna!

Evo, ti povem, kaj dobiš za 50€: dve kili mesa (vzameš na kupon 25%) stane 12€, pet kil krompirja 3€, goveje kosti in kila mesa 13€, škatla riža 2€, olje, zelenjava. Pa še kaj sladkega, ker je ravno sobota.

In imaš 4 kosila za pet ljudi pokritih. Enkrat golaž, enkrat zrezki v zelenjavni omaki, goveja juha za dva dni, enkrat kuhana govedina z restanim krompirjem, enkrat makaronovo meso z ostankom govedine. Peti dan je lahko rižota z zelenjavo in solata, če je juha ostala. Šesti dan šele greš v trgovino po nov nakup.

Kaka faking pražena jajca? A vidiš, da ne znate kuhat?

Iz 5 jajc narediš poln pekač palačink, jih nafilaš s skuto in popečeš, nafutraš še najbolj lačnega najstnika.

Če ne znate drugega, kot sendviče in pražena jajca, je pa drago, ja.  Pa niso cene krive, ampak vaše leve roke.

Odgovor na objavo uporabnika
In, 13.09.2025 ob 19:49

Ja kuha se, kot da niso jedli še nič.  Razumelo? Vsaki dan.

Torej tvoji otroci jedo zajtrk, malico, kosilo, malico, še eno kosilo in še večerjo? Pol se pa kotalite naokoli? 😀 Daj preveri kaj v šoli pojedo. Ti garantiram da gre večinoma v kanto, ker imaš pač razvajene mulce doma. Lačne pač ne.

Otroci niso lačni. Lačni so nekateri starostniki in brezposelni.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close