Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek A so otroci v Sloveniji RES lačni?

A so otroci v Sloveniji RES lačni?

A so otroci v Sloveniji RES lačni, če ne dobijo subvencioniranega kosila in malice? Če so starši v službi, jih naročijo na kosilo v šoli in ga plačajo. Problem rešen. Če pa sta starša brez službe, pa naj doma skuhajo, kje je problem? Pa boste rekli, da nimajo sredstev. Saj dobivajo socialo pa otroške dodatke, to je pa že kot minimalna plača. Od vsega podarjenega denarja od države, pa bo že gospoda skuhala eno kosilo za otroka, a bo?

Jaz sem hodila v del osnovne in celo srednjo šolo v tujini. Šola je bila privatna, plačljiva. Kosila in malice nismo dobili nobene niti za plačilo, kaj šele zastonj. Po pouku (ki je znal trajati tudi do treh popoldne) smo navadno stekli na kosilo. Vsi smo preživeli in kljub občasni lakoti med poukom, ni nikomur to pustilo travm in kakšnih hudih posledic.

Verjamem da so. Nekateri otroci se pač rodijo golazni ki se nikoli ne bi smela razmnoževat.

Otroci niso lacni. Hrano dobijo doma, v vrtcu in v soli, se na faksu imajo studentske bone.  Lacni so revnejsi upokojenci. Ti ne dobijo nobene subvencionirane prehrane, ceprav so je bolj potrebni kot razvajeni otroci. Ampak danes se svet vrti okoli otrok, upokojence bi pa najraje poslali na evtanazijo.

Koliko je v resnici lačnih otrok in zakaj so lačni?

 

Za tastare je kar dobro poskrbljeno. Dobivajo lahko še pokojnine po pokojnih partnerjih, varstvene dodatke, izredne pomoči, subvencionirane nastanitve v DSO ali pa so jim potomci po zakonu dolžni finančno pomagati …

Sicer so pa imeli celo življenje čas, da si kaj ustvarijo, če si niso, ni tuja krivda.

Pokojnine po pokojnih partnerjih? V Nemčiji, pri nas pa 60 €.

Odgovor na objavo uporabnika
Ni res, 13.09.2025 ob 14:36

Pokojnine po pokojnih partnerjih? V Nemčiji, pri nas pa 60 €.

Zakaj lažeš? Prevzameš lahko pokojnino od partnerja (jasno ne celo), če to več pride kot tvoja, ali pa dodatek k svoji. Če je to samo 60e pomeni da partner ni imel dosti višje penzije kot ti. Moja mama je vzela od očeta penzijo in dobi krepko več kot bi svoje.

Otroci so pa lačni samo pri ljudeh ki bi rabili biti kastrirani/sterilizirani ob rojstvu. Vrtec za reveže zastojn, štirje obroki. V šoli hrana zastojn. Otroški dodatek. Ki menda ne pokrije tistih vikendov in nekaj za zvečer pojest. Ker ga pač neodgovorna golazen za svoje potrebe porabi namesto za potrebe otrok.

Za tastare je kar dobro poskrbljeno. Dobivajo lahko še pokojnine po pokojnih partnerjih, varstvene dodatke, izredne pomoči, subvencionirane nastanitve v DSO ali pa so jim potomci po zakonu dolžni finančno pomagati …

Sicer so pa imeli celo življenje čas, da si kaj ustvarijo, če si niso, ni tuja krivda.

Bos govoril, ko jih bos imel 78 in bos bolan in nezmozen za delo, ne pa za v DSO. Ali pa bos v DSO s 3 plenicami na dan. Do takrat se ti lahko marsikaj zgodi, zato ne ponizuj starih ljudi.

Zagotovo so tudi v Sloveniji tako nekateri otroci kot odrasli lačni.

Tudi sam sem bil deležen tega v otroštvu. 

Ogromno je družin po logiki in sploh ni treba poznati dejanskih družin, da bi vedeli, da se mnogi spopadajo s težkim preživetjem in strahom tudi v Sloveniji, ko pa državna oblast satanistična vpeljuje svoje metode, dolgove in povzroča nepravično gnusno družbeno in sistematično delovanje. 

Državna oblast od začetka “držav”  živi kraljevo življenje med tem ko se narod v prvini zaradi te omenjene bori za preživetje na vsakodnevnem nivoju. 

Bedaki polnih riti in takšnih ter drugačnih boljših preddispozicij v določenem sistemu in polnih riti pa vedno krivijo ljudi za njih lastno pomanjkanje nikoli pa zločinskih oblasti, ki povzročajo umetno to pomanjkanje in ter nevzdržne razmere.

Razčistimo malo, zakaj so nekateri brezposelni in njihovi otroci lačni. Pa pri tem izvzamimo tiste, ki so tudi težko invalidni (pa tisti so itak v DSO ali pa imajo nekoga doma, ki je prevzel skrb zanje)

Prasice lene nesposobne ne znajo kuhat, ne znajo racionalno kupovat, in živijo v prepričanju, da jim je država dolžna priskrbeti tri obroke dnevno in plačati vse položnice, socialka je pa za priboljške in njihovo žepnino.

Prasice kupujejo predpripravljeno hrano (ki je seveda svinjsko draga), večina jih kadi (škatla na dan pomeni 150€+ na mesec), ne znajo piti vode, ampak morajo sokove, kokakole in pivo, otroke pošiljajo po hamburgerje, pizze, bureke… ker “morajo nekaj toplega pojesti”, da bi katera kuzla sama olupila krompir in naredila pomfri, je že pretežko. Da bi sama otrebila solato? Saj ne zna. Kupi natrebljeno za 3€. Da bi skuhala ričet ali filano papriko? Ne zna. Kupi konzervo. Da bi kupila za 1€ kurjih hrbtov in skuhala juho, ne zna. Da bi spekla rebra, ki jih kupi, ko so v akciji za 3,50€, ji ne šine v poštrihano glavo. Kupi pečeno v toploteki za 12€.
Pa še šimfa, da je BREZPLAČNA hrana v šoli neokusna… ker zna njena horda otrok jesti samo kupljen fingerfood.

Imajo pa pet otrok in več. In bentijo, da imajo premalo stanovanje.

O, da bi to dalo dol plastične nohte, odložilo najnovejši iPhone in šlo na kmetijo pomagat obirat jabolka ali kopat krompir (ki bi ga dobili za domov) ali za 20€ spucat stopnišče v bloku ali zvečer gostilno? Ja kje pa! Mora čepet na telefonu ali gledat telenovele ali kofetkat z brezposelno kolegico. In načrtovat naslednjega otroka, da bo dobila več alimentov in otroških dodatkov. Si bo šla nohte naredit, pajkice kupit za tisti denar od otrok in se nastavljat naslednjemu jebaču.

No, samo taki so lačni.

edini lačni v tej državi so socialci in brezdomci.

Dedinja, ampak prav velika pa nisi mogla zrasti kajne, kljub temu, da ti kruljenje po želodcu ni pustilo posledic?

Odgovor na objavo uporabnika
sosedov lulček, 13.09.2025 ob 15:40

edini lačni v tej državi so socialci in brezdomci.

Za brezdomce (in ostale, ne preverjamo) so na voljo brezplačni obroki. Prostovoljci tudi delijo hrano po mestih. Socialna zadostuje za preživetje. Ni namenjena življenju. Preživetju. Torej tudi osnovni hrani. RK, Karitas….deli hrano, ki velikokrat konča v kantah za smeti. Ker ljudje nimajo pojma kaj naj z tremi kilami moke. Oni bi žemljice.

Odgovor na objavo uporabnika
Otroci revežev, 13.09.2025 ob 15:07

Razčistimo malo, zakaj so nekateri brezposelni in njihovi otroci lačni. Pa pri tem izvzamimo tiste, ki so tudi težko invalidni (pa tisti so itak v DSO ali pa imajo nekoga doma, ki je prevzel skrb zanje)

Prasice lene nesposobne ne znajo kuhat, ne znajo racionalno kupovat, in živijo v prepričanju, da jim je država dolžna priskrbeti tri obroke dnevno in plačati vse položnice, socialka je pa za priboljške in njihovo žepnino.

Prasice kupujejo predpripravljeno hrano (ki je seveda svinjsko draga), večina jih kadi (škatla na dan pomeni 150€+ na mesec), ne znajo piti vode, ampak morajo sokove, kokakole in pivo, otroke pošiljajo po hamburgerje, pizze, bureke… ker “morajo nekaj toplega pojesti”, da bi katera kuzla sama olupila krompir in naredila pomfri, je že pretežko. Da bi sama otrebila solato? Saj ne zna. Kupi natrebljeno za 3€. Da bi skuhala ričet ali filano papriko? Ne zna. Kupi konzervo. Da bi kupila za 1€ kurjih hrbtov in skuhala juho, ne zna. Da bi spekla rebra, ki jih kupi, ko so v akciji za 3,50€, ji ne šine v poštrihano glavo. Kupi pečeno v toploteki za 12€.
Pa še šimfa, da je BREZPLAČNA hrana v šoli neokusna… ker zna njena horda otrok jesti samo kupljen fingerfood.

Imajo pa pet otrok in več. In bentijo, da imajo premalo stanovanje.

O, da bi to dalo dol plastične nohte, odložilo najnovejši iPhone in šlo na kmetijo pomagat obirat jabolka ali kopat krompir (ki bi ga dobili za domov) ali za 20€ spucat stopnišče v bloku ali zvečer gostilno? Ja kje pa! Mora čepet na telefonu ali gledat telenovele ali kofetkat z brezposelno kolegico. In načrtovat naslednjega otroka, da bo dobila več alimentov in otroških dodatkov. Si bo šla nohte naredit, pajkice kupit za tisti denar od otrok in se nastavljat naslednjemu jebaču.

No, samo taki so lačni.

Preklete mrcine lene cele dneve sedijo na telefonih, pa da bi si ogledale vsaj video posnetke kuhanja z recepti in navodili za pripravo vred, to pa ne. Če že čitat ne znajo…

A vejo pa za vsako Kardašianko, Špelo, Romiha in sto influencerk.

Marš, smrdljivke nemarne!

Odgovor na objavo uporabnika
Vnos hrane v času lakote pri otroku, 13.09.2025 ob 15:55

Dedinja, ampak prav velika pa nisi mogla zrasti kajne, kljub temu, da ti kruljenje po želodcu ni pustilo posledic?

 

Pravim da se čakanje otroka.na hrano pozna pri zaostajanje v rasti. Otroci morajo jesti hrano takrat, ko so lačni. Max pol ure počakat. Vse kar je dalj in to vsak dan pa otroka pomembno prikroji za zdrav telesni in duševni razvoj.

.https://youtu.be/EI2q9JTp6z8?si=aLjLsR9TdFxHL8lL

Visoka sem 175, še dobro, da sem malo “stradala” v šoli, če ne bi mogoče bila previsoka. 😉

Odgovor na objavo uporabnika
niso, 13.09.2025 ob 13:34

Otroci niso lacni. Hrano dobijo doma, v vrtcu in v soli, se na faksu imajo studentske bone.  Lacni so revnejsi upokojenci. Ti ne dobijo nobene subvencionirane prehrane, ceprav so je bolj potrebni kot razvajeni otroci. Ampak danes se svet vrti okoli otrok, upokojence bi pa najraje poslali na evtanazijo.

Re Niso

Točno tako! Presiti vsega in razvajeni do amena, da o kilah ne govorimo.

3x več je predebelih otrok , kot lačnih.

Nimam otrok, tako da moji otroci v Sloveniji niso lačni. Ker si jih ne morem privoščit, jih pač nimam. Včasih se sekiram, večinoma pa je ok, ker ne bi prenesla, da bi moji otroci bili reveži.

Odgovor na objavo uporabnika
Trtamrta, 13.09.2025 ob 17:10

Re Niso

Točno tako! Presiti vsega in razvajeni do amena, da o kilah ne govorimo.

Burek in testenine s polivkami, eni so vsaki dan samo na tem  in pač niso lačni,  so pa debeli zaradi nekakovustne hrane. V tem je srž.  Za kakovostno hrano je potrebno veliko  denarja, hrana je predraga in z njo ni dobička, vedo vsi gostinci.

Odgovor na objavo uporabnika
Končano, 13.09.2025 ob 17:22

Burek in testenine s polivkami, eni so vsaki dan samo na tem  in pač niso lačni,  so pa debeli zaradi nekakovustne hrane. V tem je srž.  Za kakovostno hrano je potrebno veliko  denarja, hrana je predraga in z njo ni dobička, vedo vsi gostinci.

Kaksen že, ostali so oblečeni pa v znamke.

Veliko ni lačnih, tisti ki pa so, so zaradi nesposobnih staršev. Pijača, mamila, lenoba, neznanje, malomarnost, brezbrižnost.

Z minimalno truda ni treba biti nikomur lačen. Po drugi strani se mi zdijo debeli otroci, ki jih je absolutno preveč, enako zanemarjeni s strani staršev.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
daisycutter, 13.09.2025 ob 17:36

Veliko ni lačnih, tisti ki pa so, so zaradi nesposobnih staršev. Pijača, mamila, lenoba, neznanje, malomarnost, brezbrižnost.

Z minimalno truda ni treba biti nikomur lačen. Po drugi strani se mi zdijo debeli otroci, ki jih je absolutno preveč, enako zanemarjeni s strani staršev.

 

 

Se strinjam

Da  je zdrava prehrana draga, vejo gostinci, ker je vanjo treba vloziti nekaj dela namesto iz konzerv stresati na pol predelane izdelke. Jaz pa vem, da je kakovostna hrana skuhana doma najcenejsa hrana. In ne, salamce, prsutki, sircki, tortice in sladki sadni sokovi, piskotki niso kakovostna prehrana. In ekzotika, uvozena z vseh koncev sveta ni potrebna za zdravo prehrano. Zdrava prehrana je tisto, kar so jedli v 20. stoletju, kar dokazujejo tudi s svojo povprecno  dolgozivostjo.  Tvorijo jo preprosti domaci poljski pridelki skupaj z regionalno zelenjavo in sadjem, kot so zelje, fizol in druge strocnice, krompir, obcasno meso, jabolka, hruske, slive, korencek, solata, spinaca, radic, tisto, nad cemer sodobni zdravojedci vihajo svoje snobovske nosove. 

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close