a boste volili nsi in jj zdej ko veste, kaj so se šli preko inštituta
in vse tiste zadeve, ki so jih našli. jaz 100 procent verjamem da gre za pranje denarja oz nakazovanje denarja za usluge take in drugačne, oz za korupcijo klinetelizem in nepotizem. ZADNJI DAN VLADE so to nardili, če vam ob tem ne zazvoniopozorilni zvonovii pol niste normalni.
in še to, tonin je imel spisan zakon, ki bi prizadel mnoge slovence in jim vzel socialno, dodatke take in drugačne, samo dva dni nas je ločilo od tega scenarija, k sreči je vlada padla in nove seje vlade jj ni bilo, ni mi treba verjeti na besedo, vprašajte na centre za socialno delo, jaz imam to napisano na mailu od socialne delavke.
če pride jj nazaj na oblast bo šlo vse spet za dohtarje, ki so že tako nabogajtejši, za vojsko za ukrajino, kar volite, da se bodo vaši razvajeni sinki borili proti rusom na ruski fronti.
Pa kako se mora kdo, ki je vsaj mejno inteligenten, se pravi IQ tam okoli 80 poganjati za nečim za kar vsi vemo, da je leglo kurb in kriminalcev. Se pravi za politično sceno, tokrat govorim o Sloveniji seveda drugod po svetu ni bič drugače. Če imate vi, ki na primer na takem jakem forumu kot je SČ zagovarjate katerokoli politično stranko sami politične ambicije, se pravi, da želite krasti, goljufati, slepariti in se na vse načine kurbati, pojdite po poti, ki je za to določena. Mi na tukaj vam ne moremo nič pomagati pri tem. Če bi se vsaj z imenom, priimkom in krajem bivanja izpostavili, da bi vas tisti, ki si obetajo kakšno korist od vas volili, to bi se še dalo razumeti. Samo takole anonimno, je pa čisto zapravljanje časa. Kaj vraga imate od tega, da pljuvate po Golobu, Janši in ostali brezštevilni lopovski druščini. Vam prihaja ob tem ali kaj? No, to pa je perverznost.
?, 10.09.2025 ob 10:40
Pa kako se mora kdo, ki je vsaj mejno inteligenten, se pravi IQ tam okoli 80 poganjati za nečim za kar vsi vemo, da je leglo kurb in kriminalcev. Se pravi za politično sceno, tokrat govorim o Sloveniji seveda drugod po svetu ni bič drugače. Če imate vi, ki na primer na takem jakem forumu kot je SČ zagovarjate katerokoli politično stranko sami politične ambicije, se pravi, da želite krasti, goljufati, slepariti in se na vse načine kurbati, pojdite po poti, ki je za to določena. Mi na tukaj vam ne moremo nič pomagati pri tem. Če bi se vsaj z imenom, priimkom in krajem bivanja izpostavili, da bi vas tisti, ki si obetajo kakšno korist od vas volili, to bi se še dalo razumeti. Samo takole anonimno, je pa čisto zapravljanje časa. Kaj vraga imate od tega, da pljuvate po Golobu, Janši in ostali brezštevilni lopovski druščini. Vam prihaja ob tem ali kaj? No, to pa je perverznost.
za zabito neuko nerzagledano čredo, 10.09.2025 ob 10:15
in vse tiste zadeve, ki so jih našli. jaz 100 procent verjamem da gre za pranje denarja oz nakazovanje denarja za usluge take in drugačne, oz za korupcijo klinetelizem in nepotizem. ZADNJI DAN VLADE so to nardili, če vam ob tem ne zazvoniopozorilni zvonovii pol niste normalni.
in še to, tonin je imel spisan zakon, ki bi prizadel mnoge slovence in jim vzel socialno, dodatke take in drugačne, samo dva dni nas je ločilo od tega scenarija, k sreči je vlada padla in nove seje vlade jj ni bilo, ni mi treba verjeti na besedo, vprašajte na centre za socialno delo, jaz imam to napisano na mailu od socialne delavke.
če pride jj nazaj na oblast bo šlo vse spet za dohtarje, ki so že tako nabogajtejši, za vojsko za ukrajino, kar volite, da se bodo vaši razvajeni sinki borili proti rusom na ruski fronti.
Torej je tvoje mnenje, avtor, naj spet volimo Goloba?
Glede pranja denarja je jasno, kaj so se šli v NSi, to je jasno vsem.
Glede socialke in raznih transferjev pa je tudi jasno, da nobena vlada ne upa tega odvzeti, niti ne more odvzeti, ker imamo napisano takšno Ustavo, da se tega ne da.
Pa tudi sicer je odvzem transferjev nemogoč, ker se VSI politiki zavedajo, da bi v tem primeru prišlo do zrušitve stavbe DZ s politiki vred. Vsi se bojijo državljanov, ki nimajo ničesar za izgubiti, taki državljani rušijo vlade in preganjajo politike.
Ne volim desnih, mi organizem začne ugašat, če na lističu samo približam se desnuharjem… Jih poznam u nulo, nategnili so me dost… Zmer je tko, ko majo desni vlado, so velezabiti, pol se levi spuntajo, pa se izkaže de so tud zabiti, ampak bolj na free, pr Janši pa sama drama in panika ….izdali bi še svojo mat, preizkus krščanstva je bil zdajle v Gazi, pa pri Peršmanu…ne hvala.
Vrtovec bo pa itak predsednik NSi, ker je Janša zagrozil, da bo povedal, kolk je ta toplih v NSi,. in Vrtovec je eden izmed njih…pa še kak se najde…pa ga ima v šahtu za koalicijo…Ni šanse, da volim tud eno Špeličevo, k zagovarja kmete, k jim živina stoji do glave v dreku… pol pa nekaj tazga dobite na talar od takega kmetavza…subvencije pa znajo zaugat….
Vsi glih, 10.09.2025 ob 13:03
Ne, ne bom jih volila. Še manj pa Goloba ali katerega iz arzenal novokomponovanih levičarjev. Oboji so nas že tolikokrat nategnili, da, je skrajni čas, da poiščemo manj razvpite stranke.
S čim točno te je Golob nategnil? Ali samo naučeno blejaš kot ostale ovce tvojega ljubljenega vodje?
Torej po tvoje, naboljše bit tiho in živet po principu daj cesarju kar je cesarjevega? Ne štekam takih osebkov, ki mislijo, da če ne spremljaš politike, vodilnih, da pa v tem primeru ne boš plačal davka? Mene zanima kako kdo vodi našo skupno malho, kam gre moj prigaran in ”nasilno” odvzet denar, kam naj bi odplavala naša barka v bodoče, bodo moji otroci čez 50 let še imeli kolikor toliko dobre pogoje za življenje, konec koncev, bo še dovoljeno povedati kritiko?
Tole brezvezno, a hkrati načrtno, sejanje apatije v smislu, saj itak ne moremo nič spremeniti, ustreza prav kliki ki pri nas vlada že večino časa in sadove žanje na vseh volitvah, kjer so predstavljeni ”novi obrazi”! Novi obrazi so vaba za naivne volilce, ki dnevno ne spremljajo politike, so informirani zgolj iz režimskih medijev, ne spremljajo različnih vidikov, mnenj, in so lahka tarča pred volitvami, ko se servira nekega novega rešitelja.
Čeprav vi, ki razmišljate podobno kot tale komemtator, mislite, da ste pametnejši od ostalih z ignoriranjem dnevnega dogajanja, ste dejansko produkt določene struje, ki se trudi ustvariti prav to; nevedno apatično rajo, ki na vrhuncu nezadovoljstva obkroži prav to kar snovalci takega scenarija želijo.
Pa kako se mora kdo, ki je vsaj mejno inteligenten, se pravi IQ tam okoli 80 poganjati za nečim za kar vsi vemo, da je leglo kurb in kriminalcev. Se pravi za politično sceno, tokrat govorim o Sloveniji seveda drugod po svetu ni bič drugače. Če imate vi, ki na primer na takem jakem forumu kot je SČ zagovarjate katerokoli politično stranko sami politične ambicije, se pravi, da želite krasti, goljufati, slepariti in se na vse načine kurbati, pojdite po poti, ki je za to določena. Mi na tukaj vam ne moremo nič pomagati pri tem. Če bi se vsaj z imenom, priimkom in krajem bivanja izpostavili, da bi vas tisti, ki si obetajo kakšno korist od vas volili, to bi se še dalo razumeti. Samo takole anonimno, je pa čisto zapravljanje časa. Kaj vraga imate od tega, da pljuvate po Golobu, Janši in ostali brezštevilni lopovski druščini. Vam prihaja ob tem ali kaj? No, to pa je perverznost.
Moj komentar se je nanšal na take in podobne zapise, pa tudi ostale pro-vladne podpornike brez kančka samokritike.
Kloakočarca je baje ponudila, da bi se ožrebila za stranko, češ ljudem bi se zasmilila in bi glasoval zanjo nosečo, ampak hoče garancijo, da bo še naprej šefica parlamenta, Golob se pa tega boji, ker ima baba histerične izpade.
Popevkarja ni pa noben nič vprašal, če hoče še naprej pogodbo za selfije Kloakočarci delat, mora poplesovat kot v Svobodi godejo.
Dejstvo je, da pod nobeno vlado ne bo naslednjih stvari: izboljšanja bistvenega zdravstva, nižanja DDV-ja, drastičnega nižanja plač na temo razdavčitve, ukinjanja socialnih transferjev, ukinjanja 212 brez veznih občin, ukinjanja velesubvencij nefer kmetavzom….V ozadju stojijo trdni lobiji, ki se obljubam brez veznim samo smejijo in jih ne bojo spustili in popustili, da bodo oni izgubljali svoje evrčke…, dalje ukinjanja zapravljanja denarja za recimo brez vezne referendume in tako dalje..
Ostalo so nianse, za delavstvo ni poskrbljeno, edini, ki se kao malo trudi je Levica, ampak se je za moje pojme ustrelila v koleno zaradi dodatka o dolgotrajni oskrbi…prevalila ga je tudi na delavca, kar ni ok…naj ga na delodajalca…
pri nas je za kmetavze zelo dobr poskrbljeno, za delavca pa za moje pojme slabo, izredno slabo ! En ploščičar lahko ultra muti na svojem s.p.-ju, medtem ko nekdo, ki hoče zaslužit en dostojen denar z delom, se mora kar zelo potrudit, plus seveda stanovanja nedostopna, no končno se je sklad zelo založil s kešom, da to se malo dela… Daleč smo od ene Avstrije, kar se delavskih pravic tiče, zelo daleč, smo v Kraljevini Jugoslaviji skraj, kjer so delavci spali pod mostovi, da so lahko delali pri bogatih kmetih…
Obrnit bi bilo treba sistem za 360 stopinj, ampak to ne bo noben naredil, ker so v ozadju močni lobiji, tako da sanjajte….
Delate na tem, da bodo delavci popenili in da bo prišel socializem, ki ga ljudje še pomnijo za delavski raj….
Anonimno 9863,
kako pa veš da bo tako? A smo dejansko pri nas kdaj poskusili s čisto drugačnim pristopom, kakor pa le s pristopi polnimi neke socialistične navlake. Ne pravim, da sociale ne sme biti, ampak kar si večina folka, s katerim sem v stiku, želi je predvsem osebna odgovornost, pravična porazdelitev socialnih transferjev, manjših davkov, posledično višjih plač, skratka večjega deleža lastnega budgeta s katerim bi radi razpolagali. Slednjega pa stranke ala Levica in podobni ekstremi ne ponujajo, saj so v nasprotju z njihovo vizijo (več države, manj osebnega vpliva na lastna sredstva).
Kdo pa pravi, da naprimer manjša obdavčitev prinaša manj denarja v državno malho? Kdor je pameten se bo v primeru visoke obdavčitve, davkom izognil s tem, da bo kupil izdelke drugje, imel stalno bivališče drugje, kot to počnejo tudi naši opevani športniki, plačeval na roke, skratka čim več plačeval mimo naših institucij. S tem nekemu ”požrešnemu” kapitalistu ne boš nič pobral, kvečjemu manj. V kolikor pa bi jaz teoretično avtomatsko plačeval 10% manj državi, bi pa taisti denar zagotovo zapravil na drugih, obdavčenih, področjih, s tem povečal pozitiven denarni tok in še kaj. Zagotovo bi državi marsikdo prijavil tudi nekaj kar danes naprimer skriva (plačila na roke, davčne oaze,..).
Saj v bistvu obstajata samo dva pola, tisti ki bi več države, več sociale, posledično višje davke ter tisti ki smo za manj države, več lastne odgovornosti, manjša in bolj pravična sociala (naprimer, pijančki in lenuhi naj ostanejo brez skupne malhe za njihovo lagodno življenje). Problem nastane samo, ko se naprimer ena ideja pri nas redi že 15+ let na 70 podlage, ostali ki bi pa hoteli pokazati da drugače gre, pa moramo biti tiho, saj da bi se s tem naredila samo škoda. Halo?! In vsakokrat ko se kaj takega omeni pa se s prstom kaže na naše kapitaliste, podprti večinsko prav z levo liberalno strujo.
Torej po tvoje, naboljše bit tiho in živet po principu daj cesarju kar je cesarjevega? Ne štekam takih osebkov, ki mislijo, da če ne spremljaš politike, vodilnih, da pa v tem primeru ne boš plačal davka? Mene zanima kako kdo vodi našo skupno malho, kam gre moj prigaran in “nasilno” odvzet denar, kam naj bi odplavala naša barka v bodoče, bodo moji otroci čez 50 let še imeli kolikor toliko dobre pogoje za življenje, konec koncev, bo še dovoljeno povedati kritiko?
Tole brezvezno, a hkrati načrtno, sejanje apatije v smislu, saj itak ne moremo nič spremeniti, ustreza prav kliki ki pri nas vlada že večino časa in sadove žanje na vseh volitvah, kjer so predstavljeni “novi obrazi”! Novi obrazi so vaba za naivne volilce, ki dnevno ne spremljajo politike, so informirani zgolj iz režimskih medijev, ne spremljajo različnih vidikov, mnenj, in so lahka tarča pred volitvami, ko se servira nekega novega rešitelja.
Čeprav vi, ki razmišljate podobno kot tale komemtator, mislite, da ste pametnejši od ostalih z ignoriranjem dnevnega dogajanja, ste dejansko produkt določene struje, ki se trudi ustvariti prav to; nevedno apatično rajo, ki na vrhuncu nezadovoljstva obkroži prav to kar snovalci takega scenarija želijo.
Poglej, moje mnenje je namenjeno tistim, ki dosegajo vsaj mejno inteligenco ali več. Ti po tvojem zapisu sodeč ne sodiš v to kategorijo. Vsekakor si globoko pod. Malo pojasni kako naj bi tvoj volilni glas pomagal. Pa ne začeti z osnovnošolskimi nesmisli o tem, da želiš dobro za tega in onega, da želiš vedeti kam gre tvoj denar. Pod “moj denar” imaš v mislih verjetno socialno pomoč, ki jo dobivaš iz žepov nas davkoplačevalcev in gre kar kmalu po tvojem grlu, ker z inteligenco, ki jo premoreš si lahko samo socialni podpiranec katere koli opcije. To je ena od možnosti. Druga je, da si plačanec, ne ravno prav brihten, da prihajaš sem s tako demagogijo in populizmom. Mi je čisto vseeno ali te plačuje Janša ali Golob. A da imaš uporabnike SČ za tako neinteligentne, da trosiš take cenenosti, presega vse meje.
Anonimnež, 10.09.2025 ob 15:11
Torej po tvoje, naboljše bit tiho in živet po principu daj cesarju kar je cesarjevega? Ne štekam takih osebkov, ki mislijo, da če ne spremljaš politike, vodilnih, da pa v tem primeru ne boš plačal davka? Mene zanima kako kdo vodi našo skupno malho, kam gre moj prigaran in “nasilno” odvzet denar, kam naj bi odplavala naša barka v bodoče, bodo moji otroci čez 50 let še imeli kolikor toliko dobre pogoje za življenje, konec koncev, bo še dovoljeno povedati kritiko?
Tole brezvezno, a hkrati načrtno, sejanje apatije v smislu, saj itak ne moremo nič spremeniti, ustreza prav kliki ki pri nas vlada že večino časa in sadove žanje na vseh volitvah, kjer so predstavljeni “novi obrazi”! Novi obrazi so vaba za naivne volilce, ki dnevno ne spremljajo politike, so informirani zgolj iz režimskih medijev, ne spremljajo različnih vidikov, mnenj, in so lahka tarča pred volitvami, ko se servira nekega novega rešitelja.
Čeprav vi, ki razmišljate podobno kot tale komemtator, mislite, da ste pametnejši od ostalih z ignoriranjem dnevnega dogajanja, ste dejansko produkt določene struje, ki se trudi ustvariti prav to; nevedno apatično rajo, ki na vrhuncu nezadovoljstva obkroži prav to kar snovalci takega scenarija želijo.
Poglej, moje mnenje je namenjeno tistim, ki dosegajo vsaj mejno inteligenco ali več. Ti po tvojem zapisu sodeč ne sodiš v to kategorijo. Vsekakor si globoko pod. Malo pojasni kako naj bi tvoj volilni glas pomagal. Pa ne začeti z osnovnošolskimi nesmisli o tem, da želiš dobro za tega in onega, da želiš vedeti kam gre tvoj denar. Pod “moj denar” imaš v mislih verjetno socialno pomoč, ki jo dobivaš iz žepov nas davkoplačevalcev in gre kar kmalu po tvojem grlu, ker z inteligenco, ki jo premoreš si lahko samo socialni podpiranec katere koli opcije. To je ena od možnosti. Druga je, da si plačanec, ne ravno prav brihten, da prihajaš sem s tako demagogijo in populizmom. Mi je čisto vseeno ali te plačuje Janša ali Golob. A da imaš uporabnike SČ za tako neinteligentne, da trosiš take cenenosti, presega vse meje.
Očitno grem nekomu jako v nos, ker je spet prišlo do zmešnjave z nickom pri oddaji posta. Saj vas razumem ubogi moji.
Forum je zaprt za komentiranje.