Kaj je to ” ploščati epitel ” v urinu ? Sem ženska, nekadilka
Tole sem našla.
Levkociti v urinu bi nakazovali vnetje, ker pa je opisan ploščati epitel, je jasno, da gre za nepravilno oddajo urina. Včasih je pri ženskah potrebno vzeti vzorec s katetrom (da se izognemo kontaminatu v predelu zunanjega spolovila).
Gre za to, da ob nepravilnem oddajanju urina, zaidejo noter celice iz zunanjih spolovil oziroma je to znak nepravilno oddanega seča.
Da se srednji curek jutranjega urina in vmes se toka ne prekine, ampak pač: lulaš, pristaviš kozarec, natočiš in ga umakneš. To je fajn delat z rokavicami gor. Pred tem je pa seveda treba spolovilo umiti, ampak ne s kakšnimi razkužilnimi robčki.
Forum je zaprt za komentiranje.