Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ko narcisi ne dobijo tistega, kar hočejo

Ko narcisi ne dobijo tistega, kar hočejo

Ali postanejo hladni? Ko ni po njihovo, ali se “delajo, da jim je vseeno”?

Postanejo jezni.

Maščujejo se. Postanejo agresivni , grdo govorijo o vas. Zelo hitro se obrnejo, pri njih je toplo mrzlo in nič vmes

Lahko je skoraj – ali pa tudi čisto zares – pokol.

Postanejo hladni, kvazi nedostopni.. kao jim je vseeno in se obnašajo načrtno kot, da nisi pomemben .. poskušajo te zmanipulirat, da bi dosegli svoje, tk da se odmaknejo in ti rušijo samozavest.. ko jih jebe!?

Napadejo z vso silo, najbolj podlo kar obstaja, do nepredstavljivih razsežnosti. Kdor ni poskusil, se ne zaveda kako zlobni in pokvarjeni so ti ljudje. To nima vesti, ne morale, gre tudi čez trupla, da doseže svoje. Za se izognit vsakemu, ki za milisekundico pokaže znak, da bi znal imeti to motnjo. Samo blok, brez milosti in pomisleka. To je moj nasvet. Takih vam ne sme biti žal ali da mislite, da se bodo spremenili..nikoli.

Ena od glavnih značilnosti narcisizma, kadar ne dobijo tistega, kar želijo je to, da se najprej postavijo v vlogo žrtve. In čeprav so sami nezmožni empatije, ti takrat začno nabijati z empatijo na veliko in sicer tako, kako to, da ne razumeš njihovega počutja in ne sočustvuješ z njimi. Kadar to ne uspe gredo na višjo raven in postanejo maščevalni, agresivni…

To da nekdo postane hladen ni znak narcisizma. Prej znak tega, da nekdo pač ni zainteresiran na nadaljevanje odnosa (recimo partnerstvo), ali pa v mnogih primerih (sorodniki, služba etc) pravilen odziv na narcisa, s katerim še vedno moraš sodelovati.

Odgovor na objavo uporabnika
cazimi, 12.09.2025 ob 21:43

Napadejo z vso silo, najbolj podlo kar obstaja, do nepredstavljivih razsežnosti. Kdor ni poskusil, se ne zaveda kako zlobni in pokvarjeni so ti ljudje. To nima vesti, ne morale, gre tudi čez trupla, da doseže svoje. Za se izognit vsakemu, ki za milisekundico pokaže znak, da bi znal imeti to motnjo. Samo blok, brez milosti in pomisleka. To je moj nasvet. Takih vam ne sme biti žal ali da mislite, da se bodo spremenili..nikoli.

Imaš kakšen nasvet, kako v milisekundici prepoznati znake?

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno781, 12.09.2025 ob 22:37

Imaš kakšen nasvet, kako v milisekundici prepoznati znake?

Imam. Poslušaj svoj instinkt. Takoj ti da vedeti, da nekaj ni v redu s to osebo. Telo zazna, ker naša podzavest vidi, česar mi ne. Energijo začutiš isti trenutek, da je nekaj off. Manipulativno vedenje se tudi opazi takoj, že po prvih besedah in govorici telesa. Opaziš lahko že od daleč kako stoji, hodi, kako se predstavi, kako se ob njem počutiš.. vse je zelo zelo jasno, samo ne smeš utišati svoje intuicije.

Preberi si malo opis, da dobiš predstavo kako se obnašajo taki ljudje. Banalen primer: zakaj nosi sončna očala v zaprtem prostoru, zakaj sedi v baru točno na tistem mestu, zakaj se tako in tako drži, vse ima točno svoj razlog in svoj zato. Odgovore dobiš med interakcijo s to osebo, a verjetno kdor ni imel izkušenj, gleda z naivnimi očmi kot smo vsi nekoč in ne gre za tem. Ko pa daš enkrat to izkušnjo skozi, jih zavohaš na kilometer.

Ja in kaj zdaj? A naj se jim torej ustreže zaradi ljubega miru? Ali steahu pred njihovim nagajanjem mogoče?

Pa kaj vam je s temi narcisi? Ste vsi cvetličarji ali kaj? Rabite pleničke?

Pa lahko je zaradi mene vrtnica ali kaktus ali papež, to zatolčeš v asfalt in odkorakaš. Amen. Kaj je tu za dramatizirat?

Odgovor na objavo uporabnika
cazimi, 12.09.2025 ob 23:06

Imam. Poslušaj svoj instinkt. Takoj ti da vedeti, da nekaj ni v redu s to osebo. Telo zazna, ker naša podzavest vidi, česar mi ne. Energijo začutiš isti trenutek, da je nekaj off. Manipulativno vedenje se tudi opazi takoj, že po prvih besedah in govorici telesa. Opaziš lahko že od daleč kako stoji, hodi, kako se predstavi, kako se ob njem počutiš.. vse je zelo zelo jasno, samo ne smeš utišati svoje intuicije.

Preberi si malo opis, da dobiš predstavo kako se obnašajo taki ljudje. Banalen primer: zakaj nosi sončna očala v zaprtem prostoru, zakaj sedi v baru točno na tistem mestu, zakaj se tako in tako drži, vse ima točno svoj razlog in svoj zato. Odgovore dobiš med interakcijo s to osebo, a verjetno kdor ni imel izkušenj, gleda z naivnimi očmi kot smo vsi nekoč in ne gre za tem. Ko pa daš enkrat to izkušnjo skozi, jih zavohaš na kilometer.

Ok, samo vseeno previdno. Ljudje s temi nagnjenji se z razlogom nalepijo na ljudi, ki z njimi tvorijo krog odvisnosti. Za te druge je pogosto značilno, da imajo svoja občutja tako popačena ali otopela, da tega kar opisuješ ne zaznajo. Torej, ne morejo se zanesti na intuicijo, ker je ne znajo poslušat.  Posledično človek z narcističnimi nagnjenji uspešno odglumi svojo igrico – dokler drugi ni tako vpet v krog, da ga težko zapusti. Takrat pokažejo prave karte.

Verjetno bi se bilo lažje “braniti” takole:

– kadar ni po njihovo se hitro ujezijo. To ponavadi ni običajna jeza, temveč bes. Za malenkost dobesedno padejo ven.

– ker imajo izredno slabo samopodobo (igrajo pa perfektnega človeka) v primeru konflikta drugega poizkusijo potlačiti. In pri tem ne varčujejo z žaljivkami. Če se “normalen” človek prepira tako, da kritizira dejanja drugega, bo narcis dobesedno napadel osebnost drugega.

– po takem konfliktu bodo drugi seveda v šoku. On pa bo v roku 5 min super in se bo delal, kot da se ni nič zgodilo. V primeru omenjenja vedenja vas bo obtožil, da močno pretiravate.

Na kratko in ne vzet popolnoma dobesedno. Skoraj v vsakem izmed nas je nekaj narcističnega, pa zato nimamo motnje. O motnji govorimo, kadar se take stvari ponavljajo konstantno in človek kaže tudi druge znake.

Js sm nosila sončna očala  v zaprtem prostoru zrt posega na učki,omg.. nism vedla da sm narcisoidna.. malo mešate vse pojme in definicije z dodelovanjem etiket ljudem v svojem okolju.. verjamem, da vaše izkušnje niso lahke. Vseeno pa je desetletja dela na določenih profilih dokaj rangirano in umeščeno v neko vednost namensko in ne gre za poljubno označevanje. Tipično obnašanje je opisank z leti opazovanja..

Odgovor na objavo uporabnika
crazyfrog, 13.09.2025 ob 08:35

Js sm nosila sončna očala  v zaprtem prostoru zrt posega na učki,omg.. nism vedla da sm narcisoidna.. malo mešate vse pojme in definicije z dodelovanjem etiket ljudem v svojem okolju.. verjamem, da vaše izkušnje niso lahke. Vseeno pa je desetletja dela na določenih profilih dokaj rangirano in umeščeno v neko vednost namensko in ne gre za poljubno označevanje. Tipično obnašanje je opisank z leti opazovanja..

Več tipov narcisoidnega vedenja je, niso vsi explozivni,maš tut primere teh, ki se zatečejo k pasivni agresiji in zrt potrebe po nadzoru delujejo hladno.

Rabijo svojo dozo, če je ne dobijo pri tebi, jo gredo iskat drugam. Tako kot vsi.

Odgovor na objavo uporabnika
lloyd, 13.09.2025 ob 09:12

Rabijo svojo dozo, če je ne dobijo pri tebi, jo gredo iskat drugam. Tako kot vsi.

Ni tk hop nadrugo osebo,te osebe so kr vztrajne in provocirajo zlo zlo daleč za dosego svojega.. zlo fajn je, ko naletijo na stabilno enakovredno osebo, kjer padejo v vakuum error alarmov in nimajo pojma kk dalje. Življenjska šola,ko  mrhovinar ne more unovčit željeno dozo na svoj način. Pravijo, da se za pravga vsakogar najde šiba?

Zelo zabavno bo videti, katera osebnostna motnja bo moderna naslednja tri leta. Zdaj so hit narcisi. Počasi se bodo izpeli in naenkrat ne bo tu več nikogar, ki bi bil uboga žrtev narcisoidnega manipulatorja.

Jaz zdaj stavim na anksioznost  in sociofobije. Bi bila logična posledica množičnih žrtev narcisov.

Po treh letih bo pa poplava gurujev, ki bodo delali propagando za ljubezen.

Kdo da več????

Niso vsi očitni narcisi. Pri nekaterih šele sčasoma na podlagi njihovih dejanj ali tega, česa niso storili, ugotoviš, kako se sami sebi zdijo pomembni. Obstajajo potuhnjeni in lažnivi narcisi – manipulatorji.

Odgovor na objavo uporabnika
Xzav, 13.09.2025 ob 08:25

Ok, samo vseeno previdno. Ljudje s temi nagnjenji se z razlogom nalepijo na ljudi, ki z njimi tvorijo krog odvisnosti. Za te druge je pogosto značilno, da imajo svoja občutja tako popačena ali otopela, da tega kar opisuješ ne zaznajo. Torej, ne morejo se zanesti na intuicijo, ker je ne znajo poslušat.  Posledično človek z narcističnimi nagnjenji uspešno odglumi svojo igrico – dokler drugi ni tako vpet v krog, da ga težko zapusti. Takrat pokažejo prave karte.

Verjetno bi se bilo lažje “braniti” takole:

– kadar ni po njihovo se hitro ujezijo. To ponavadi ni običajna jeza, temveč bes. Za malenkost dobesedno padejo ven.

– ker imajo izredno slabo samopodobo (igrajo pa perfektnega človeka) v primeru konflikta drugega poizkusijo potlačiti. In pri tem ne varčujejo z žaljivkami. Če se “normalen” človek prepira tako, da kritizira dejanja drugega, bo narcis dobesedno napadel osebnost drugega.

– po takem konfliktu bodo drugi seveda v šoku. On pa bo v roku 5 min super in se bo delal, kot da se ni nič zgodilo. V primeru omenjenja vedenja vas bo obtožil, da močno pretiravate.

Na kratko in ne vzet popolnoma dobesedno. Skoraj v vsakem izmed nas je nekaj narcističnega, pa zato nimamo motnje. O motnji govorimo, kadar se take stvari ponavljajo konstantno in človek kaže tudi druge znake.

Odlično napisano. Še posebno drži navedeno, da se po konfliktu, ki so ga sami izzvali in potencirali, obnašajo kot da se ni nič zgodilo. Ne obžalujejo ničesar in opravičijo se samo zaradi nadaljnje manipulacije.

Odgovor na objavo uporabnika
Srce125, 13.09.2025 ob 09:41

Niso vsi očitni narcisi. Pri nekaterih šele sčasoma na podlagi njihovih dejanj ali tega, česa niso storili, ugotoviš, kako se sami sebi zdijo pomembni. Obstajajo potuhnjeni in lažnivi narcisi – manipulatorji.

A tisti, ki se počutijo žrtve, pa se ne zdijo samim sebi pomembni?

Kriza, kake panike si dovolite delati… pa seveda vse napake videti na drugih. Hja, je pretežko samega sebe pokonci postavit, a ne?

Odgovor na objavo uporabnika
crazyfrog, 13.09.2025 ob 09:17

Ni tk hop nadrugo osebo,te osebe so kr vztrajne in provocirajo zlo zlo daleč za dosego svojega.. zlo fajn je, ko naletijo na stabilno enakovredno osebo, kjer padejo v vakuum error alarmov in nimajo pojma kk dalje. Življenjska šola,ko  mrhovinar ne more unovčit željeno dozo na svoj način. Pravijo, da se za pravga vsakogar najde šiba?

In kaj naredijo potem, po spoznanju da življenje ni piknik?

Hecno je, kako se nekateri postavijo v obrambno držo, čeprav jim nihče ni rekel, da so narcisi. ?

Odgovor na objavo uporabnika
lloyd, 13.09.2025 ob 10:10

In kaj naredijo potem, po spoznanju da življenje ni piknik?

Ja pa kk ne veš?

.. js tut nvem..

Lh sam sklepam. Mogoče kdo malo bolj premisli o vsem in se kaj vpraša-sam za to je potrebna določena stopnja zrelosti. Prej bi rekla, da iščejo novo žrtev al pa iz sebe delajo žrtev. Lh da še bolj popizdijo, lh pa preprosto “zamrznejo” odnos/situacijo in se potem ravnajo kt da ni blo nič ozm vse skup kao nima pomembne teže.. ka te js vem. Zame je zmaga to, da zaprem cev, iz katere moja energija odteka takšni osebi. In pr tem sm zlo izurjena.  Lh sklepaš kaj me je k temu pripeljalo iz pogovora od zadnjič.. nekak je slabo tut za kaj dobro.

Odgovor na objavo uporabnika
crazyfrog, 13.09.2025 ob 10:19

Ja pa kk ne veš?

.. js tut nvem..

Lh sam sklepam. Mogoče kdo malo bolj premisli o vsem in se kaj vpraša-sam za to je potrebna določena stopnja zrelosti. Prej bi rekla, da iščejo novo žrtev al pa iz sebe delajo žrtev. Lh da še bolj popizdijo, lh pa preprosto “zamrznejo” odnos/situacijo in se potem ravnajo kt da ni blo nič ozm vse skup kao nima pomembne teže.. ka te js vem. Zame je zmaga to, da zaprem cev, iz katere moja energija odteka takšni osebi. In pr tem sm zlo izurjena.  Lh sklepaš kaj me je k temu pripeljalo iz pogovora od zadnjič.. nekak je slabo tut za kaj dobro.

Mogoče najbolj pametno. Škoda časa in energije, že tako nam jo manjka.

Odgovor na objavo uporabnika
lloyd, 13.09.2025 ob 10:22

Mogoče najbolj pametno. Škoda časa in energije, že tako nam jo manjka.

Problem je, da je potrebno ogromno časa in dost energije, da si sposobn to dovajanje prekinit in navadno zato pride z leti še kalšn davek. Ker nas navadno pijejo nam ljube osebe in tu smo manj sposobni rezat in se zavarovat, ker je rezanje grdo boleče tut za nas. V vsakem primeru pač boli.. z leti se kljub davku pa obrestuje..

Odgovor na objavo uporabnika
Srce125, 13.09.2025 ob 10:19

Hecno je, kako se nekateri postavijo v obrambno držo, čeprav jim nihče ni rekel, da so narcisi. ?

Jejhata, imaš ti neko poceni tolažbo…

Nobene štange nihče ne drži narcisom, ne bodi tako omejena. Svet ni črno-bel.

Poanta je v tem, da noben narcis (ali katerekoli vrste manipulator, izkoriščevalec…) ne more prosperirati, če naleti na odpor.
Ne morem se do tebe obnašati oholo, nesramno, dominantno, nasilno… , če mi ti tega ne dopuščaš. Ti ni jasno to?

Lahko bežiš od enega narcisa, pa boš padla točno v kremplje naslednjega ( ki je to morda le v tvojih očeh), dokler ne boš sama sebe nehala videti kot potencialno žrtev.

Noben narcis ti ne bo upal niti blizu, če boš znala samozavestno stati na svojih nogah. Ne bo prišel niti na tvoje povabilo, kaj šele kar na blef.

Ni agresorja brez napadenega, ni izkoriščevalca brez izkoriščanega, ni pretepača brez pretepenca, a razumeš? Če pa izžarevaš nemoč, si pa magnet za manipulatorje vseh sort.

SEBE je treba porihtat.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close