Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek a res poznate koga, ki je prišel z odvetnikom v šolo

a res poznate koga, ki je prišel z odvetnikom v šolo

Jaz pri 3 otrokih ne poznam nikogar in ne vem za nobenega, ki bi res prisel z odvetnikom v šolo. Niti da bi kak odvetnik res tožil zaradi kakšne malenkostne neumnosti povezane s šolo. Niti nihce ki ga jaz poznam ne pozna nikogar.

 

Poznam primere, ko so napisali kakšne dopise in grozili s kazenskimi ovadbami. In to upravičeno, ker določeni ljudje v šolah mislijo, da so nad zakonom in da jim nihče nič  ne more.

Mah, to so blezgarije. Tudi učitelj ali ravnatelj lahko najame advokata, pa se pejmo.

oče sošolca mojega otroka je enkrat eni učiteljici zagrozil z odvetnikom, ampak se je ona res vsak dan grdo verbalno spravljala na njegovega otroka, ki je bil sicer bolj tih in miren ga zelo nepravično ocenjevala v smislu ocenjevanja izven dogovorjenih terminov, da mu ni dala časa za odgovor in bila živčna in se drla na njega, je več otrok potrdilo, da ga je veliko slabše obravnavala kot druge. Je pa zaleglo in se je potem njen odnos malenkost popravil.

Imam tri otroke, vsi osnovnošolski, tako, da sem že nekaj časa v šolskem sistemu in mirno lahko povem, da v vseh teh letih ni bilo enega incidenta s strani staršev in odvetnikov.

Ravno obratno, marsikateri starš marsikaj “požre” s strani učiteljev, ker se noče zameriti, da ne bi otrok potem bil na črni piki. Žal se pa v javnosti poudarja, da so učitelji bogi in kako imajo vsakodnevno opravka z odvetniki in kako je to težko delo, v resnici pa je ravno obratno. Veliko učiteljev se izživlja nad otroci in veliko staršev raje potrpi kot pa da se zameri učitelju, kar pa spet ni prav.

Tudi mame, katerih otroci obiskujejo druge osnovne šole, še nikoli niso rekle, da bi imeli probleme s kakšnimi odvetniki.

oš, srednja, ne poznam nobenega primera.

Kar se tiče ljubljanskih šol (poznam kar nekaj učiteljev) še nisem zasledila, da bi starši vključevali odvetnike. Morda je kakšen starš kdaj bolj naporen ampak kaj več pa ne.

In kako je videti to izživljanje nad otroki, ki ga izvaja veliko učiteljev? Bodimo malo bolj konkretni.

Odgovor na objavo uporabnika
Maja493, 12.09.2025 ob 10:01

Jaz pri 3 otrokih ne poznam nikogar in ne vem za nobenega, ki bi res prisel z odvetnikom v šolo. Niti da bi kak odvetnik res tožil zaradi kakšne malenkostne neumnosti povezane s šolo. Niti nihce ki ga jaz poznam ne pozna nikogar.

 

Poznam, vendar ga je svet staršev zbrcal ven! Sončki, pedri in drekači niso dobrodošli.

Odvetnik je malo grozi s pravicami in policaji, pa se ni izšlo, tudi, ko so prišli policaji! Treba je bilo popokati papirje in odjahati v sončni zahod!

Ah, tega sploh ni tako malo, ampak se tudi ne ve navzven. Sem učiteljica, na šoli imamo pa ziher ene 10 primerov na leto, ko je vpleten odvetnik. Seveda ga najamejo starši za svoje sončke. Večinoma so to precej glupe scene, kjer starši verjamejo svojim otrokom bolj kot učiteljem, velikokrat pa želijo preko raznih odvetnikov le dokazovati svoje, kako oni vejo več in boljše, marsikaj pa sploh ne vzdrži zakonsko, če/ko pride tako daleč. Smo imeli kar veliko takih primerov..

Odgovor na objavo uporabnika
Neregistriran, 12.09.2025 ob 10:29

In kako je videti to izživljanje nad otroki, ki ga izvaja veliko učiteljev? Bodimo malo bolj konkretni.

a se hecaš??? Zelo veliko načinov je, s katerimi se učiteljica spravlja na nekoga, ki ji ni simpatičen ali ki ji starši niso simpatični, na miljone načinov od zelo subtilnih (pogleda stran, ko se drugi spravljajo na sošolca) do manipulativnih (da kakšno tako glasno izjavo o učencu, katero potem drugi sošolci ponavljajo in zafrkavajo sošolca) do neposrednih kot so kričanje na otroka, kreganje tudi če ni kriv, kaznovanje za nič, postavljanje težjih vprašanj, odbijanje točk za malenkosti, ki se jih pri drugih spregleda, sramotenje (pokaže neko njegovo napako pred celim razredom, ga zafrkava glede oblačil, če ima kak madež na oblačilu, ne pusti na wc, če ga tišči, ne pomaga, če vpraša, se norčuje iz vprašanja, ki ga postavi, presede ga k najbolj porednemu učencu in gleda stran ko mu drugi nagajajo, ga da na zadnje mesto v vrsti za malico če se ji zdi da ne stoji dovolj lepo ali pa da govori prenaglas ali pa da sploh odpre usta, ali pa da preveč samozavestno stoji, pasivno agresivne izjave v smislu sej vem da bo tvoja mama spet pisala maile itd itd itd itd

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno9, 12.09.2025 ob 10:45

Ah, tega sploh ni tako malo, ampak se tudi ne ve navzven. Sem učiteljica, na šoli imamo pa ziher ene 10 primerov na leto, ko je vpleten odvetnik. Seveda ga najamejo starši za svoje sončke. Večinoma so to precej glupe scene, kjer starši verjamejo svojim otrokom bolj kot učiteljem, velikokrat pa želijo preko raznih odvetnikov le dokazovati svoje, kako oni vejo več in boljše, marsikaj pa sploh ne vzdrži zakonsko, če/ko pride tako daleč. Smo imeli kar veliko takih primerov..

lahko poveš na kateri šoli imate to po 10 primerov na leto? saj si še vedno anonimna, tako da brez strahu.

Tudi jaz bi rad vedel, na kateri šoli je 10 primerov odvetnikov na leto.

Ker da nekdo najame odvetnika in mu da 400eur in več, da pride na teren, meni pomeni samo, da se na tej šoli dogaja vrsta nepravilnosti, če očitno maili in govorilne ure ne zaležejo.

Odgovor na objavo uporabnika
Tim560, 12.09.2025 ob 10:47

a se hecaš??? Zelo veliko načinov je, s katerimi se učiteljica spravlja na nekoga, ki ji ni simpatičen ali ki ji starši niso simpatični, na miljone načinov od zelo subtilnih (pogleda stran, ko se drugi spravljajo na sošolca) do manipulativnih (da kakšno tako glasno izjavo o učencu, katero potem drugi sošolci ponavljajo in zafrkavajo sošolca) do neposrednih kot so kričanje na otroka, kreganje tudi če ni kriv, kaznovanje za nič, postavljanje težjih vprašanj, odbijanje točk za malenkosti, ki se jih pri drugih spregleda, sramotenje (pokaže neko njegovo napako pred celim razredom, ga zafrkava glede oblačil, če ima kak madež na oblačilu, ne pusti na wc, če ga tišči, ne pomaga, če vpraša, se norčuje iz vprašanja, ki ga postavi, presede ga k najbolj porednemu učencu in gleda stran ko mu drugi nagajajo, ga da na zadnje mesto v vrsti za malico če se ji zdi da ne stoji dovolj lepo ali pa da govori prenaglas ali pa da sploh odpre usta, ali pa da preveč samozavestno stoji, pasivno agresivne izjave v smislu sej vem da bo tvoja mama spet pisala maile itd itd itd itd

Dej dej, veliko več je načinov, kako vaši sončki grenijo delo učiteljem in posledično celemu razredu.. Učitelji poznajo, do kaj in kako smejo (zelo malo v bistvu lahko), in si niti ne upajo, ker takoj lahko dobijo nek organ nad sabo.. takoj. Koliko učenci (oz bolje, njihovi starši – otroci to itak poberejo doma) spoštujejo učitelje, pa vemo. Stanje je porazno. Če bi vi vedeli, kako se nekateri učenci obnašajo v razredu, a jim učitelj prav nič ne more (in ne sme), bi bili ogorčeni. Tako pa šimfate učitelje, ker ščitite vaše ljube sončke do onemoglosti. Postajajo osebe brez manir, upoštevanja vsakršnih meja, spoštovanja, odgovornosti. Krasno, ane.

Ne vem, jaz sem se šolal še v socialističnih starih časih, nepermisivnih, ko so prfoksi še nekaznovano klofutali mularijo, kakšna kreda priletela v glavo in podobno, ampak ne morem reči, da si kakšen mulo ni zaslužil trši prijem. Tudi jaz med njimi. Sploh v začetni fazi pubertete, ko smo se junačili in preizkušali meje potrpljenja, je bilo tega. Morda res niso bili ti pristopi ravno pedagoško profesionalni, ampak ne morem pa reči, da so koga maltretirali zaradi nizkih strasti ali česa. Spomnim se sošolca, ki so ga starši v sedmem razredu prepisali na drugo šolo, ker so ga po njegovem učiteljice imele na piki. To je tudi tastarim doma natvezil. No, jaz se ga samo spomnim kot nadležnega in ne preveč bistrega učenca, ki si je domišljal, da mu pripada nekaj več od tega, česar je bil deležen.

Jap, točno tako. Ogromno je prikritega izživljanja in podcenjevanja nad učenci s strani učiteljev. Ne, niso učitelji nedolžni, daleč od tega.

So pa tele odvetnike (mogoče je kdaj res bil kakšen primer) močno izkoristili za izkoriščanje svojih pravic. Kadarkoli je govora o učiteljih so zaščiteni. Najbolj naporen poklic zaradi otrok in staršev, grožnje z odvetniki dnevno, popoldansko delo v noč in počitniško delo cele dneve… skratka najbolj trpeč in naporen poklic.

Resnica pa popolnoma drugačna, doma že ob 13h, vse počitnice proste (nekje 60-70 dni na leto), če snovi ne predela do konca in ne oddela snovi po programu, nič hudega, bodo starši namesto njih….Nihče se jim nič ne upa rečti, ker so med ljudmi ustvarili vtis, da jih množično primanjkuje (kar seveda spet ni res, v osnovni šoli delajo po 4 ure  na dan (z odmori), popoodne pa pride drugi sklop učiteljev za popoldanske šolske dejavnosti, namesto da bi učitelj lepo oddelal svojih 8 ur, kot vsi ostali zaposleni…še preveč jih je očitno). Ne rečem, da primanjkuje kakšnih učiteljev za zgodovino v Prekmurju.

 

 

Nekateri so res težki, ampak ne pa vsi. Čudno je to, da so ponavadi isti otroci ki so pri enem učitelju slabšalno poimenovani “sončki”, pri drugem učitelju popolnoma normalni učenci in doma čisto ok. Ogromno je v odnosu učiteljev in kako oni znajo vzpostaviti red v razredu. Da so hkrati strogi, ampak fer. Ampak dejstvo je, da izhaja iz generacije “sončkov” trenutno tudi velik del učiteljev.

V 7. razredu OŠ se je nekaj sošolcev izživljalo nad mano, mama je nekega opazila modrice na hrbtu. V začetku 8. razreda je od razredničarke zahtevala, da se to konča, sicer bo prišla v javnost razredničarkina afera z učiteljem kemije (oba sta bila poročena in imela družine). Je zaleglo, nasilje nad mano se je končalo.

Odgovor na objavo uporabnika
Tim560, 12.09.2025 ob 11:06

Nekateri so res težki, ampak ne pa vsi. Čudno je to, da so ponavadi isti otroci ki so pri enem učitelju slabšalno poimenovani “sončki”, pri drugem učitelju popolnoma normalni učenci in doma čisto ok. Ogromno je v odnosu učiteljev in kako oni znajo vzpostaviti red v razredu. Da so hkrati strogi, ampak fer. Ampak dejstvo je, da izhaja iz generacije “sončkov” trenutno tudi velik del učiteljev.

Septembra 2021 mi je za brisalcem avta v Tivoliju pustila listek ženska, ker njeni trije sončki niso mogli v avto. Vzrok je bil njeno šlampasto parkiranje.

No, na šoli v Ljubljani smo starši že večkrat doživeli, da se učitelji med seboj zelo ščitijo in jim starši pravzaprav nič ne morejo. Smo imeli primer učiteljice, ki je dnevno dajala toliko domače naloge, da so učenci nalogo delali vsak dan do 22h ure. Pa še za vikend. Prav izživljala se je, ker pač ona lahko da naloge kolikor hoče. To je čisto izživljanje nad učenci. (in ne ni imel samo en učenec probleme z nalogo ampak prav vsi, čeprav je šlo za zelo priden in miren razred). Kljub prošnjam staršev se ni spremenilo nič.

Seveda so primeri, sama vem zagotovo za dva lanska, a menda nista bila osamljena, tako se je govorilo, vem pa ne.

Niso vsi učitelji super, a enako velja za otroke. Ni ceno belo. A če bi morala dat čb sliko, gre moj glas v prid učiteljem. Poznam jih kar nekaj, res se trudijo. Učenci pa… hja, težko je. Oz pozna se, kakšne starše imajo, tu pa se zalomi, ker se v njihovo vzgojo noče vtikati nihče, čeprav vsi vejo, da jih vzgajajo v razvajene mulce brez odgovornosti in spoštovanja do kogarkoli in česarkoli.

Ampak kot pravim, ni ceno belo. Nikoli ni.

Pa dejte no, se da problem rešit.

Vsaka šola naj zaposli po dva odvetnika, ki se bosta ukvarjala samo s prepotentnimi starši. Vse pravne postopke bosta imela že v tamalem prstu.

Problem rešen. ZAKAJ SE TO NE NAREDI????

Starši odvetniki ne smejo spremljati svojih otrok v šolo?  Moje izkušnje:

– v tretjem razredu OŠ sem napisal, da bi se Tito moral zahvaliti kralju Petru za prepuščeno državo in učitelj mi je primazal kofuto.

– v šestem razredu OŠ mi je razred poveril funkcijo. En dan je bila slaba malica in lakota me je po pouku odvedla domov zato sem izostal s sestanka. Razrednik mi je očital politično usmerjenost mojih staršev in me vrgel iz razredne skupnosti.

– ravnanje razrednika me je hudo prizadelo in v tegobi sem doživel hudo nesrečo s posledicami.

– v prvem razredu gimnazije je profesorica prinesla pregledane ocenjene naše šolske naloge in jih odložila na mizo, pogledala po razredu. Ko me je zagledala je poiskala moj izdelek in mi dobro oceno popravila v nezadostno.

Rezultat: zasovražil sem komunizem in zelo intenzivno treniral športe.

Ne poznam, pa smo v šolskem sistemu že 16 let, oš, srednja strokovna, gimnazija.

8 let delujem tudi v svetu staršev, tako na oš kot na sš. Ne vem, jaz imam izkušnje s konstruktivnim delovanjem staršev, pa je bilo marsikaj, smo sedeli z otroki, pa en z drugim, pa tudi s svetovalnimi službami in ravnatelji.

Edino en primer je bil, ko je nadomestna profesorica delovala tako v neskladju s pravilnikom o ocenjevanju, smo zadevo tudi preverili na inšpektoratu, ki se je ob tem sam ponudil, da pride dotično zadevo preverit na šolo, no, takrat sem poklicala ravnateljico in ji povedala, da naj zadevo reši, sicer bodo imeli inšpekcijski pregled.

Je zaleglo, hb smo starši pismeni in znamo prebrat kak zakon in pravilnik in ni potrebe vključevati odvetnikov v takih primerih.

Kot rečeno, pa tega v vseh letih res ni bilo veliko.

Lepa beseda lepo mesto najde, povečini še vedno drži. Sicer greš pa naprej po pravnih podlagah, pa je hitro mir. Samo precej časa in energije vzame.

Zakaj bi šole zaposlovale odvetnike? Naj jih najamejo takrat, ko jih rabijo. ne bomo širili javnega sektorja v nedogled. Če zaposli šola odvetnika za nedoločen čas, je zaposlila lenuha, ki odžira davkoplačevalski denar. Če ga samo najame, je najela garača iz zasebnega sektorja, davkoplačevalski denar pa gre v gospodarstvo, ki z denarjem menda zna.  Javno-zasebno partnerstvo, pa te fore.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close